כל אחד שמתמצא בלקיחת סיכונים יודע שהדבר הראשון

poseidon111

Active member
כל אחד שמתמצא בלקיחת סיכונים יודע שהדבר הראשון

והחשוב ביותר הוא שימתם בתוך גדר. תפקיד הגדר הוא למזער סיכונים בזמן שהחשיבה הראשונית קורסת או לא מתממשת.
בדרך זו אתה מפסיד אמנם אך ההפסד הוא לא כזה שאין דרך חזרה ממנו.
זה נכון להרבה תחומים כמו למשל בבורסה או לחילופין בקזינו.
בבורסה אתה מגדר את המגמה שאתה חושב שהיא הנכונה על ידי נקיטת יוזמה לצד השני בשיעור מופחת. כך גם בקזינו כשאתה מהמר
על צבע, נניח האדום, תניח שניים שלושה ז'יטונים על האדום ומנגד תשים אחד על השחור. אתה אמנם מצמצם את הרווח אך אתה חותך את ההפסד לרמה נסבלת.
ביבי לא מכיר זאת משום מה. הוא שם את כל הז'יטונים שלו על טראמפ ובינתיים זה הולך. מה יקרה כשטראמפ ילך וזה כנראה יקרה מהר מהצפוי? כל אלו שהוא הפנה להם כתף קרה בזמן שהוא רוקד סלואו חושני עם טראמפ והתעלם בבת אחת מקיומם יגיבו בהתאם.
גם כאן ביבי נוהג במנהג של "אחרי המבול" מבלי לחשוב על היום שאחרי, על היום שבו הוא יצטרך את הדמוקרטים, את הליברלים ואת החצי השני של ארה'ב.
הוא צריך להתעשת ומהר. פארגוואי היא לא המדינה היחידה שהחלפת שלטון היא עניין של מהיום למחר.
הוא חייב לפזר כמה ז'יטונים גם לכיוון המפלגה הדמוקרטית כי אנחנו כל כך תלויים באמריקנים שאיננו יכולים להרשות לעצמנו שלא לגדר את הסיכון של בחירה בצבע אחד מתוך השניים.

נתניהו לא טיפש (יהיר,מושחת,חלקלק, ועוד...אבל לא טיפש)

ומכאן מה שאתה רואה בעין בלתי מזוינת
וכל מי שקצת קורא עיתונים וחדשות ומתעניין-גם רואה.
אני תוהָה?
מה החשיבה מאחורי ההימור של כל הקופה על טראמפ?
יתרה מזאת שטראמפ, כאישיות פוליטית, לא נראה שכל הברגים מחוברים תמיד היטב- ומה יקרה אם בבוקר יום א הוא יחליף את המנגינה (גם אם ישרוד בשלטון)?

אבי בן 1231

Well-known member
במקום להטיל ביקורת, האם יש לך מדינה או מנהיג חלופייים

שניתן להסתמך עליהם
.
ולענין המושחת, טוב שאת "מקפידה" על אטיקה, לאחר שבית דין שדה קבע פסק דין "אשם", ניתן לכנות את ראש הממשלה המוכר יותר בפי השמאל כ .... (ביבי ביביהו, נהנתניו וכו'), מושחת, נוכל, גנב ורוצח!!!
ו .............. לא איני מעריץ מושבע של ראש הממשלה אך ............. יש המון דברים שעשה וחשב נכון, אך ...................... הס מלהזכירם!!!!

זה לא בית דין שדה- התרשמותי בלבד.

אני בכלל לא עוסקת בהאם הוא יענש בדין פלילי (אם בכלל יאספו מספיק ראיות כדי להעמיד לדין בעיתוי ריאלי)
אלא הצטברות של עשרות אירועים,עדויות, התנהגויות לאורך כל הקדנציות של תפקודו-שלא מעידות על יושר רב .
אני לא כתבתי לא נוכל, לא גנב ולא רוצח---- אז אל תעוות את דבריי.

מה שלזכותו -לזכותו.
מה לגנותו- לגנותו.

יש לא מעט התנהלויות שלו, שהוא נוהג (לדעתי) בשיקול דעת, במתינות, מרגיע את כל המתלהמים מכל הכוונים , משיג תוצאות.
לא קשור לדעתי על התנהלותו האישית.

גם פה- אם שמת לב- לא הטלתי ספק שיש שיקול דעת (נסתר מעיניי ) מאחורי מדיניות "כל האסימונים בקופה אחת"- אני רק תוהה מהו.

אספרסו2

New member
פוליטיקאי שהגיע גבוה בהירארכיה

לעולם לא יהיה ישר,זה לא מציאותי.
ישראל אינה גובלת בשוויץ ולוקסמבורג,השכנים בשכונה רוצחים וגנבים,מי ששומר לך על הבית הלאומי לבל יאונה לו רע מהשכנים ראוי להכרת תודה.

לא נאיבית ולא מצפה מפוליטיקאי שיהיה "ישר"- אבל על הרצף

בין ישר כסרגל לנוכל רמאי ושקרן-יש מנעד שלם של תכונות.
לצערי, והתרשמותי לאורך השנים (לא רק הקדנציה הנוכחית)
יושר לחלוטין אינה התכונה הבולטת אצל נתניהו.
אני לא מדברת על היושר בהיבט הפוליטי- על הבטחות(אתמוך בחוק הורות לחד מיניים) והצבעות הפוכות בפועל, זה שייך למפת האינטרסים והלחצים.

אני כן מדברת על החמדנות-הנהנתנות- החיים על "חשבון" הציבור (זוכרת את הגלידה בכמויות לשכונה שלמה, וכל היתר).

אין לי בעיה שפוליטיקאי משתין על הציבור (יש, אבל התגברתי)
יש לי בעיה כשהוא משתין מהמקפצה וקורא לזה לימונדה או מיץ פטל כי הוא חושב שכולם מטומטמים.

ללא קשר לכך- הישגיו בתחום המדיני-כלכלי.
מכאן הדילמה לבוחר---
פוליטיקאי ישר (יותר) וכושל אולי (יותר)
או פוליטקאי מצליח כנראה (יותר ) ומושחת (יותר)?

Faria

New member
אף מהמר בקזינו לא ישים גם על אדום וגם על שחור

זה מטומטם (אפילו יותר מלשחק רולטה באופן כללי) לשים 3 ז'יטונים על אדום ו1 על השחור. פשוט לשים 2 על אדום, ככה אם יצא אדום תרוויח 2 אם לא יצא, תפסיד 2. אם תשים 3 ו1 אז במקרה שיצא אדום או שחור אתה מקבל/מפסיד אותו דבר, אבל אם יצא 0 אתה מפסיד 4.
&nbsp

poseidon111

Active member
אמרתי לך, לא מנהל שיחות עם אלו שקוראים לחיילי צהל קלגסים.

נסה מישהו אחר.

Faria

New member
ולעניין עצמו של צ'יקן-שיט

מדיניות החוץ של לשלשת העופות מול ארה"ב מבוססת נטו על מה רוצה המנהיג האמיתי (שלדון). מזכיר שבעוד שלטראמפ לפחות יש כח, ביבי הראה התערבות בבחירות בארה"ב גם ב2012, כשברור שהסיכויים של רומני אפסיים, עדיין הראה בוז לאובמה ותמיכה ברומני. ככה זה כשיחסי ישראל-ארה"ב נקבעים על ידי האיש שביבי חייב לו יותר מכולם.

E טי

New member
איפה היית כשכל המחנה האדום התייצב כמו בובות מאחורי הילרי?

גם אז דיברת על "לקיחת סיכונים"? "היום שאחרי"?
איפה היית כשחברי כנסת פה צלבו את טראמפ המועמד לנשיאות?
גם אז התלוננת "אחרי המבול"?
צביעות

poseidon111

Active member
ליצן. כשתבין מה ההבדל בין אופוזיציה שלא קובעת מדיניות

לבין ממשלה שמכתיבה מדיניות תחזור אלי.
אתה יודע מה, אל תחזור אלי, נצל את הזמן למשהו מועיל יותר.
תתחיל במה שונה אופוזיציה מקואליציה בנושא קביעת מדיניות חוץ.
כנראה מחסור בלימודי אזרחות (אם הם בנמצא אצלכם).

dory141

New member
בנושא פרגוואי דווקא נהג נכון, בשל השאר אתה צודק

הפליק פלאק שהם עשו בנושא השגרירות מראה על צביעות וחוסר אמינות, הם היו חייבים לבוא על עונשם. נתניהו לא מהמר, הוא מאחז עיניים. הוא משוכנע שכל מי שמצביע לו או למפלגה שלו, טיפש. לא לעולם חוסן, בסוף הוא ייפול ולא דווקא על שחיתות.

אספרסו2

New member
עצוב

שמדינה ריבונית מתייחסת ברצינות למדינה מושחתת וקיקיונית כמו פאראגוואי.
&nbsp
&nbsp

dory141

New member
נכון, אבל המציאות רחוקה מלהיות אידיאלית

עצוב גם שנתניהו מתייחס בידידות רבה מדי לדוטרטה, הטראמפ הפיליפיני. מדובר ברודן מושחת, שאין לו הרבה חברים בעולם ולהיות ידיד שלו זה ממש לא כבוד. להיפך, זה מוריד מהכבוד.

אספרסו2

New member
ישראל חזקה,בטוחה בעצמה

אבל במישור הרומנטי לא בוררת את המחזרים והולכת עם כל מי שחפץ בה.

dory141

New member
קשר עם הפיליפינים עלול לגרור השלכות

אני לא תמים, הרבה מהיחסים הבינ"ל מושתתים על עסקאות נשק ואני בעד שישראל תתחמש ותכרות בריתות. השאלה היא, אם זו כזאת מציאה, להיות חלק ממערך בריתות שכולל את דוטרטה המופרע. האם זה משרת את האינטרסים הבטחוניים והדיפלומטיים. שלנו.

SupermanZW

Well-known member
זה משרת את האינטרסים של נתניהו

דוטרטה איש חזק מאוד וצפוי שיהיו קשרים עסקיים בינו לבין נתניהו.

וישראל לא הייתה ידידתו הטובה של השאח האיראני?

של דרום אפריקה בזמנו?
בקיצור- השיקולים אינם מוסריים,אלא כלכליים(בעיקר).
ולא משנה מי מחזיק בשלטון, עסקים עושים גם עם השטן.

dory141

New member
אלה היו תקופות אחרות לגמרי

הייתי בן מינוס 2 כשארעה המהפכה, אבל שמעתי הרבה עליה, כולל ממספר מקורות ראשונים, מאנשים שהיו שם. למרות ששלטון השאה לא היה דמוקרטי (בלשון המעטה,מתנגדי משטר עונו ונרצחו) , אי אפשר להשוות בינו לבין דוטרטה. לעומתו, רזה שאה היה שליט נאור ולא השווה את עצמו להיטלר. אם נתניהו, שאביו היה ניצול שואה, מרשה לעצמו להתרועע עם הפרחח הזה, זה מראה לאיזו שפלות מוסרית ישראל הגיעה. או לפחות העומדים בראשה.

אספרסו2

New member
אתה לא חייב להכניס את נתניהו לכל תגובה

כי אם לא פרס ורבין שהכשירו את השרץ הדו פרצופי עם דם תינוקות יהודים מתחת לציפורניו המטונפות,עראפאת,ישראל לא היתה נמצאת במצב של מגננה תמידית מול הזומבים הפלסתינים.

למעלה