אחריות המדינה כלפי אזרחיה בכל מקרה?

poseidon111

Active member
אם ימצא אשם שירקב שם כמו שאר העבריינים שייצאנו

לארצות נכר.
פשעו שם, שישבו בכלא שם.
למדינה אין שום אחריות כלפיו אם לו לא היתה אחריות כלפי עצמו.

SupermanZW

Well-known member
אם יורשע הוא צפוי לקבל עונש מוות, וגם זה מוצדק

מי שרצח צריך לשלם בחייו.

E טי

New member
רגשות מעורבים

מצד אחד - כל יהודי הוא אח שלי.
מי יודע אם יזכה למשפט הוגן.
לא בטוח שמאמין במערכת הענישה שלהם.
&nbsp
מצד שני - אדם צריך לקבל אחריות על המעשים שלו.
המדינה לא צריכה להיות בייביסיטר של אף אחד.
בטח לא של מי שככל הנראה עשה מעשים איומים ונוראים.

הוא לא אח שלי-אפילו שהוריו יהודים

אני באמת לא חושבת שיש איזושהי הצדקה להתערבות המדינה בסיוע לעבריינים מוחלטים גם אם עשו ברית מילה פעם.

וההורים של שייקספיר, יהודים?

חח עם אחים כאלא רצוי להיות בן יחיד.

בוא ונצא מההנחה שהמעשים שמיוחסים לו אכן נעשו.
איזה משפט יהיה לדעתך "לא הוגן" ?
איזו ענישה שתתקבל לא תיהיה "מקובלת עליך" ?

E טי

New member
קורה במשפחות הכי טובות

אי אפשר לצאת מנקודת הנחה שהוא עשה את המעשים ואח"כ לשאול איזה משפט הוא לא הוגן.
משפט לא הוגן הוא כזה שימצא אותו אשם גם אם לא תוכח אשמתו.
ענישה לא מקובלת - עונש מוות לדוגמא.

SupermanZW

Well-known member
אם ימצא אשם למרות חוסר ראיות או אשמתו לא תוכח אז המשפט לא

הוגן, אבל אם יימצא אשם מכיוון שאשמתו תוכח מפני שיהיו די ראיות להוכיח את אשמתו אז עונש מוות הוא העונש ההולם ביותר על הרצח שביצע. אמנם בישראל אין עונש מוות, אך אין עונש ההולם יותר לרצח ממדרגה ראשונה מאשר עונש מוות.

אני לא מכיר את מערכת המשפט בטייוואן.

אבל לא ברור לי איזה אינטרס יש להם לקיים משפט שאינו הוגן [בעיניים טייוואניות כמובן].
לגבי הענישה - זוהי מדינה שקיים בה מבחינה חוקית עונש מוות. ואם זה מה שיוחלט, זה תקין לגמרי [בטייוואן] זה נכון גם לגבי פושעים טייוואנים כמובן.
במידה וזה מה שיוחלט אולי זה לא יהיה מקובל עליך, אבל כחסיד של מערכת החוקים אתה צריך להיות שמח שזה מתבצע כחוק. לא ככה ?

E טי

New member
לא

העיניים הטייוואניות ומערכת החוקים הטייואנית מעניינים אותי כקליפת השום.
כשזה נוגע לאח שלי - אני רוצה שיתקיים משפט הוגן בעיניים שלי. וענישה הולמת על פי הסטנדרטים שלי.
ככה זה במשפחה.
(במשפחה שלי לפחות)

נו טוב. אם במשפחה שלך מותר לרצוח גויים

אז סביר להניח שהוא יקבל בטייוואן את העונש [ההוגן] המגיע לו בהתאם לנורמה העולמית ואתה תצעק [במו שאתם רגילים לצעוק] שכולם אנטישמים. בסדר שיהיה.
מזלי הטוב שאינני שייך למשפחתך.

SupermanZW

Well-known member
גם בישראל לא בטוח שהיה זוכה למשפט הוגן

רבל כמו כל נאשם באחריותו למצוא לו עורך דין שייצג אותו בבית המשפט ואם אינו יכול להרשות לעצמו ינתן לו עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית באותה מדינה, ככה זה ברוב מדינות העולם. מכיוון שמדובר באישום ברצח, אשר הוא פשע גם במדינת ישראל (לא ידוע לי על מדינה אחת בעולם בה רצח אינו פשע) אין מדינת ישראל צריכה להגן עליו.

לגבי משפט הוגן, לצערנו לפעמים משפטים אינם הוגנים, הרי יש חפים מפשע שיושבים בכלא ומאידך יש אשמים המתהלכים חופשי. גם שופטים הם בני אדם וגם הם טועים לפעמים.

SupermanZW

Well-known member
לא בכל מקרה

מדינה צריכה להגן על אזרחיה בנושאים קונסולרים ודיפלומטים (משל אובדן דרכון, היעדרות בלתי מוסברת, מקרה חרום רפואי, הימצאות באיזור סיכון בעל כורחו וכיו"ב) אבל לא על פושעים.

על מדינה לאפשר לאזרח שלה הנאשם בפשע במדינה זרה (כאשר האישום מהווה פשע גם בה) להישפט במדינה בה ביצע את הפשע (אך לא אם האישום אינו מהווה בה פשע, כמו למשל, באיראן אסור לנשים להתהלך בביקיני בשום מקום, כולל חוף הים, חוק כזה לא קיים כמעט באף מדינה אחרת בעולם ואין סבירות גבוהה שכל תיירת באיראן תדע זאת, לכן אם תיירת ממדינה בה זה מותר תתפס באיראן מתהלכת בביקיני מדינתה צריכה להגן עליה, אך אם היא מסעודיה, שגם בה זה אסור אין מדינתה צריכה להתערב עבורה מכיוון שהנחת היסוד המצופה ממנה צריכה להיות שמדינתה לא תגן עליה מפני משפט על עבירה על חוק שקיים גם בה).

רצח, אם אינני טועה הוא פשע בכל מדינה בעולם, לכן מי שנאשם ברצח במדינה זרה אין מדינתו צריכה להגן עליו, לכן על מדינת ישראל לאפשר הסדרתו של החשוד ברצח לטאייואן שישפט שם, שאם לא כן יוכל להסיק אזרח שבמדינה זרה מותר לו לפשוע כי מדינתו תגן עליו ותתפתח תעשיית תיירים שהם רוצחים שכירים בכדי למנוע נתינת הדין על רצח.

בינתיים מדובר על נאשם, כלומר טרם נערך משפטו ועדיין לא הורשע, אך אם יימצא אשם ברצח גזר דין מוות מוצדק בהחלט ולדעתי על רצח ממדרגה ראשונה צריך להינתן עונש מוות גם בישראל וגם בכל מקום אחר.

למעלה