אני, אתם, הם ,פייסבוק ומה שביננו >>

אני, אתם, הם ,פייסבוק ומה שביננו >> אני מניח שלרובכם יש "חבר מועדון" אצל אדון צוקרברג
ורציתי לשאול אותכם כמה דברים ..
האם כשנרשמתם רשמתם את שמכם בעברית או באנגלית ?
(אני רשמתי באנגלית בשביל הלוק הבינלאומי
)

האם פונים אליכם הרבה פרופילים מזוייפים במטרה להיות חברים שלכם או שסתם שולחים לכם במסנג'ר "HELLO" בתקווה שתענו בחזרה ?

לאחרונה פונים אלי ה-פאקינג-מון כאלו כשאת חלקם פייסבוק מצליח לסנן עוד לפני ששמתי לב לזה (אני גולש בפלאפון רק באלחוטי ככה שיש לי הרבה שעות מתות שאני לא מחובר לאינטרנט ולרוב בודק מה קורה מהמחשב בבית)
בגדול לא מפריע לי "לקשקש" איתם קצת באנגלית כי אני זקוק לתרגל את הכתיבה שלי (מדבר ברמה גבוהה אבל כותב כמו ילד בכיתה א'
) אבל איפשהו זה מתחיל לשגע אותי

רוב הזמן נח

Well-known member
לא הגיוני שמישהו יכנס לפייסבוק עם הזהות האמיתית שלו
לפחות לא היום, עם הידע שיש לגבי המוצר הזה. זה כמו עם הסיגריות והידע עליהם היום לעומת פעם

&nbsp
תמחק את הפייסבוק שלך, שמשמש כלי ריגול בשביל לאסוף מידע מכל מי שמשתמש בו,
ואם יש לך משפחה וחברים שאתה רוצה לשתף איתם מידע, פתח קבוצה פרטית בטלגרם.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

לך תשכנע אנשים לעבור לטלגרם ...
יש לי כבר שנה וחצי טלגרם וחוץ מחבר אחד מהתיכון הרשימה שם ריקה ...

רוב הזמן נח

Well-known member
אגב, טלגרם זה לא רק תוכנת מסרים
טלגרם זה למעשה ממש כלי מודרני לשיתוף קבצים.
המגבלה של קבצים עד 1.5GB (אני מקווה שבעתיד יגדילו יותר את הנפח)
מאפשרת יצירת ערוצים וקבוצות בנושאים שונים שמשתפים המון חומרים. סרטים, סדרות מוסיקה ועוד..
&nbsp
ככה שנכון להיום מי שלא משתמש בתוכנה הזאת מפספס המון דברים.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
לשיתוף קבצים זה לא קשור לאנשים שאתה מכיר
אתה קודם מתקין את התוכנה בסלולרי. אחרי זה אתה ניכנס למחשב ומוריד אותה גם למחשב.
אחרי שאתה מתקין במחשב ורושם שם את מספר הסלולרי שלך אתה מקבל לסלולרי הודעה עם קוד. אתה רושם את הקוד בתוכנה שבמחשב וזהו.
&nbsp
אתה פותח את התוכנה במחשב ולמעלה בחיפוש אתה מתחיל לחפש קבוצות וערוצים.
יש ערוצים וקבוצות ציבוריות שאפשר למצא בחיפוש.
&nbsp
יש קבוצות ציבוריות ספציפיות ששם מפרסמים לינקים לקבוצות וערוצים שחלקם יכול להיום גם קבוצות וערוצים פרטים.
&nbsp
&nbsp
רשימה של קבוצות/ערוצים לחיפוש קבוצות וערוצים:
&nbsp
קבוצת קישורים 24/6
&nbsp
IsraLinks
&nbsp
קישורים הכי שווים
&nbsp
פירסום קבוצות וערוצים
&nbsp
&nbsp
לינקים לקבוצות
&nbsp
&nbsp
כל שורה זה קבוצה או ערוץ שצריך לרשום בחיפוש ואז אפשר להיכנס אליה.
ותמצא עוד...
&nbsp
&nbsp
תרשום בחיפוש גם מילים כמו סרטים, סדרות, חדשות, נתי , דב ותמצא עוד דברים.
&nbsp
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
ותדע גם ששם יכולים בשניה לחסום אותך מקבוצה
אם רשמת משהו לא נכון מבחינתם או העלת תמונה או קובץ שהם לא אוהבים.
אז אם הגעת לקבוצה שיש שם קבצים שאתה רוצה להוריד, עדיף בהתחלה לשתוק ולא להגיב בכלל. ואז להוריד מה שרוצים ואולי בהמשך לנסות לפתח שם דו שיח עם משתמשים אחרים.
&nbsp
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
ומישום מה יש שם הרבה שומרי שבת
אז יש קבוצות שמי שמגיב בשבת נחסם גם.
&nbsp
ויש שם גם המון גזענות נגד ערבים. בקבוצות מאוד פופולריות יש רובוט שחוסם ומעיף אוטומטית כל יוזר שיש לו שם בערבית או מעלה הודעה בערבית.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
אתה גם יכול לפתוח קבוצה או ערוץ בעצמך
אם יש לך חומרים משלך להעלות. ואז לפרסם את הערוץ או הקבוצה שלך בקבוצות ששם מפרסמים קישורים.
&nbsp
או בקבוצות ששם החומר שלך מתאים להעלאה. אם הוא לא מתאים יעיפו אותך מהקבוצה

&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
ואם אתה מתחיל להוריד משם קבצים..
תכין דיסק קשיח גדול וריק. כי תוך זמן קצר לא ישאר לך מקום אם אין לך מראש דיסק קשיח גדול וריק. (שגם לא בטוח שלא יתמלא תוך זמן קצר)

shayCn

New member
נכון ולא רק. זו הרשת החברתית הכי מאובטחת שיש
ואפשר ממש ליצור בערוצים ממשק עם כפתורים.

ועוד משהו ששכחתי לכתוב מקודם ..
מיילא אתה יוצר משתמש פיקטיבי משלך אבל להתחזות למישהו אחר ולנסות בכוח לשמור על הפאסון כאילו אתה זה בעצם הוא זה מה שבעיקר לא מובן לי ..
&nbsp
אני מודה שבסוף נכנעתי ללחץ החברתי ונכנסתי לפיסבוק כי כל החברים+משפחה שלי אמרו לי "מה ?? איך אין לך פייסבוק ??? תעשה ותעלה לשם את הסרטונים שלך ואנחנו נעשה לכולם שיתוף כי ככה יותר קל מלהעביר אותם בוואטסאפ"
אז עשיתי ..
העלתי ..
ומי לא שיתף ? (רמז קל - כולם!)

למה אתה מאשר חברות של מישהו שאינו ממקורבייך?
או מישהו שאתה לא מכיר?

ובעניין שיתוף בפייס בוק--- סוג של אשליה, אני מכירה מתחום הכתיבה והצילום-אנשים טורחים וכותבים/מצלמים- אין ספור פוסטים יפים.
כמה אפשר לקרוא/לראות?
כמה אפשר להתייחס?

אז בסופו של דבר מעבירים הלאה- כדי שמישהו יהיה מרוצה (השולח בעיקר)
ואז מי שמקבל- רואה? פותח? (לרוב לא)

פעם זה היה אולי מדיה שימושית להעברה- היום? -שחוק לגמרי.

אישית- אני יכולה להגיד שאני פותחת 1:100 בערך מ"העברות".
לא הייתי בונה על זה כאמצעי הפצה.

קודם כל כו אלו שולחים לי "הי" במסנג'ר ואז מה שאני
עושה זה לאשר לרגע חברות כי לא תמיד אפשר לדעת אם זה מישהו בחו"ל שראתה אותי מגיב למשהו ורוצה לצרף אותי למעגל שלו או שזה סתם כרטיס עם תמונה אחת ובלי חברים
ואז אמיתי נשאר חבר לעוד יום יומיים לבדוק מה הוא רוצה ממני ואם פיקטיבי אז החברות מבוטלת והוא נחסם במסנג'ר ...
&nbsp
זה שהמדיה הזאת שחוקה זה ברור לי אבל מה לעשות שהובטח לי ע"י המשפחה לפחות שאם אני אעלה זה לשם הם ישתפו ובפועל - שומכלום

SupermanZW

Well-known member
אני מאשר את כולם, כדי שיהיה לי עם מי להתווכח כשמשעמם לי
אני חוסם רק ספאמרים.

RossieL

Active member
כלי ריגול בשביל לאסוף מידע
נו, ומה לומדים על אדם מין השורה שנרשם לפייסבוק בשמו המלא, מעלה תמונות של עצמו, אם מרשים לו ילדיו, אז גם של נכדיו [במשורה, בכל מקרה] והוא משתף על חוויותיו מטיולים בעולם, מסיבות פרידה בעבודה ועוד.
אה, כן, ר"ל, הוא גם מידי פעם מעלה פוסט בעניני המדינה, בעד או נגד זה או אחר.
ור"ל נוסף, הוא מגיב לפוסטים של אחרים,
והוא צוחק מסרטונים ומתרגש עם חברים.

אין ספק, עכשיו כשאני קוראת את מה שכתבתי, חייבת למחוק את הפייסבוק שלי שמא מישהו מרגל אחריי ואוסף עלי מידע.
[לא רוצה לקחת על עצמי אחריות שמישהו משתעמם למוות
]

את אפילו לא מודעת לאיזה סוג ריגול את חשופה .
האוטומט של פייסבוק מנתח או כבר ניתח את פרופיל האישיות שלך ובלי שתרגישי את יעד לפירסומים מסחריים . בשעת הצורך גם תהיי ייעד לפירסומים פוליטיים אשר מותאמים אלייך לפי מה שיש בדף שלך . כמוכן דמויות צבעים נוספים...וירטואליות יכנסו לדף שלך ויישתמשו בקשרים שלך לצרכים של המפעילים . אלה נקראים "בוטים" .

זה האח הגדול ולא השטויות שבTV .

א.זה המחיר של לחיות בעידן הדיגיטלי .. תמיד יהיה מישהו שינצל
תמיד יהיה מי שינצל את המידע שאתה מעלה לרשת ..
ב. יש לך פלאפון ? אייפון או מכשיר כלשהו עם אנדרואיד ?
סירי עוקבת אחרי כל מילה שאתה אומר ליד הנייד שלך וכל פעם שאתה משתמש בדפדפן כרום בנייד או אפילו במחשב האישי גוגל אוספת כל שביב מידע ש"סיפקת" לה ...
&nbsp
לא רוצה שה"אח הגדול" ירגל אחריך? אז לך לחיות במערה בכרמל
כי אין מנוס מהעובדה שאיזשהו שביב מידע שחשוב לך לשמור על הפרטיות שלו לא יגיע לידי הידיים הלא נכונות

רוב הזמן נח

Well-known member
זה לא המחיר. כי יש כלים אחרים שמלכתחילה לא נוצרו בשביל לרגל
אחריך.
&nbsp
אפילו בחיפוש רגיל בגוגל, אתה לא חייב לעשות לוג אין לאתר ביוזר שלך (אם יש לך בכלל יוזר כזה)
ובמקרה כזה גוגל יכול לעקוב אחריך, אבל הוא לא יודע מי אתה. אתה מנקה עוגיות ומתיחבר לאינטרנט מחדש עם IP אחר ואז הוא לא יודע בכלל שאתה הוא מי שהיה קודם. מבחינתו אתה מישהו חדש שהגיע.
&nbsp
אבל אם אתה נרשם לגוגל ונמצא ביוזר שלך בגוגל וכל הזמן גולש בחיבור ליוזר שלך, אז אתה במעקב קבוע של גוגל.
&nbsp

למעלה