יאללה. כיוון קצת אחר? בטוח ש"לא יתפוס" אבל אני מנסה...

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יאללה. כיוון קצת אחר? בטוח ש"לא יתפוס" אבל אני מנסה...
אז ביום ה' האחרון, עיריית ת"א הרימה מופע נוסף של "אופרה בפארק". והפעם, נבוקו של ורדי, שהוצגה בפארק גני יהושע.
רון חולדאי, כדרכו, הנחה בחן רב את מה שעומד לקרות במערכות האופרה, והקהל ישב דומם והאזין למוסיקה המשובחת.
אני הגעתי מטבעון כדי ליהנות מהמופע, ובאמת שהיה נהדר.
האוויר היה לח מאד ורוח לא נשבה, אבל זה לא מה שממש הפריע להנאה מהערב הנהדר הזה.
הביצוע היה מצוין, והזמרים ביצעו את עבודתם בצורה מעולה.
חבל שזה קורה רק פעם בשנה, וחבל עוד יותר, שצריך לחפש את הפרסומים והם לא מופיעים "בקלילות". אבל באמת שהיה שווה. שווה ועוד איך.

puma141

New member
שמעתי על זה, מכירה אבל
מעולם לא הייתי או שמעתי את האופרה במלואה.
חביב ביותר, למרות שבד"כ אני ממש לא מתחברת לאופרות! :)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אגלה לך שני סודות...
1. גם אני איני "חבר" דגול של אופרות.
2. האופרה הזו כשלעצמה אינה "משהו". לא בתוכן הסיפורי שלה ולא ברמה המוסיקאלית. אבל למרות זאת, הביצוע היה נהדר, והאווירה בפארק הייתה נפלאה. הקטע שצירפתי בקישור, הוא הקטע הידוע ביותר מהאופרה וה"שווה" ביותר מתוכה.
הוא נוגן פעמיים, עם קריצה גדולה לקהל. היה מחשמל. ואם שמת לב, על הכיסאות הונחו מבעוד מועד פנסי לד זעירים בצבעים שונים. האורות שראית מהקהל הופקו מפנסים אלה במהלך הביצוע השני של הקטע.

puma141

New member
אני מאוד מבינה
מה אתה אומר על האווירה.......:)
רוב המוסיקה בלייב ועוד בטבע, יש לה עוצמה שונה, חזקה....
נשמע מהמם!

poseidon111

Active member
אני לא מבין, אתה לא חבר של אופרות אך קובע שהאופרה הזו לא
משהו?
דע לך היא נחשבת לאחת מהטובות ולא בכדי.
באותה שורה של "אאידה" למשל.
הקטע של העבדים היהודים שהבאת נחשב לקטע המקהלתי המרגש והטוב ביותר שקיים מבין האופרות.
זה אמנם די אישי, עניין הדירוג הזה, אבל יש בקטע הכל. כל מה שחובב אופרות יכול להתאוות אליו. פשוט מושלם.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא הבנתי מה לא הבנת...
בעיקרון, איני חובב אופרות, אבל יש כמובן אריות שהן יצירות בעלות חיי נצח.
האופרה הזו אכן מכילה את אחת האריות המוצלחות ביותר שנכתבו אי פעם, אבל אם אתה מאזין לכל האופרה, לא הייתי אומר שהיא "הכי זורמת" ששמעתי מימיי.
כרמן לעומתה מדהימה וגם ריגולטו של ורדי טובה ממנה. אבל עזוב. זכותך לאהוב ולהעדיף דברים שונים ממה שאני בוחר, ואין כל וויכוח על כך.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גם אני איני אוהד מושבע של אופרות. אבל שווה את המאמץ. באמת.

משתפרת

New member
השנה לא באנו.
ניסינו בשנה שעברה. הדוחק, הצפיפות, החום והלחות (אנחנו מהפרובינציה והאויר אצלנו יבש בכמה עשרות טובות של אחוזים בהשוואה לת"א) הפכו את ההתנסות לסבל. הגענו ברכבת כדי לא להסתבך עם חניה באיזור, ובדרך חזרה היינו צריכים להאבק כדי לעלות על הרכבת ולא להשאר על הרציף עד הבוקר.
בטוחה שהיתה חוויה מוזיקלית מעולה, היצירה מוכרת והמבצעים טובים. לא בשבילנו, המפונקים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני דווקא מגיע ומסתבר שאפשר. יש אוטיובוס 826, שנוסע מת"א
לנצרת ובימי ה' מוסיפים עוד אוטובוס שמסתדר עם שעת הסיום.
הייתי הולך (אפילו ברגל) לתחנת הכרבת ארלוזורוב, ושם הייתי מגיע לאוטובוס שעדיין לא היה מפוצץ בנוסעים. זה עבד. נכון שיש לו גם תחנה באזור גני יהושע, אבל לא רציתי לקחת סיכון...
כעת, יש מי שמארח אותי בת"א, ככה שאפשר לישון בשקט ולחזור לצפון למחרת.
אז אין לי בעיה. אני מגיע מוקדם לת"א. נח. אוכל. נוסע למופע וחוזר ללון אצל חבריי. ואגב, בשנה שעברה הייתה אופרה שלא ממש נהניתי ממנה. מה לעשות? לא תמיד הם קולעים "בול".

poseidon111

Active member
בעיני אופרה היא המלכה של האמנות. יש בה הכל תחת קורת גג אחת
וביצוע של כל אחת מאותן אמנויות על ידי אותם אנשים.
לפני שנים ספורות הייתי ב"כרמן" למרגלות המצדה וזה היה משהו שישאר איתי לעוד הרבה שנים.

למעלה