הרפיסות מול המלחמה בדרום - בושה וחרפה!

Faria

New member
לא. אני רק שואל איך אתה רוצה לעשות את זה?

נניח שיש 10000 טרוריסטים בתוך אוכלוסייה של 2 מיליון, איך אפשר להרוג מספיק בשביל "הכרעה חדה ומהירה"?

dory141

New member
אין לי תשובה חד משמעית

אבל אני לא הסיפור פה, נראה לי שגם לצה"ל ולממשלה אין פתרונות. זאת הבעיה.

Faria

New member
אז אולי הפתרון הוא לא הכרעה חדה ומהירה?

אלא לנסות להגיע לאיזשהו הסדר שיטפל במשב ההומניטרי שיש בעזה?
&nbsp
הבעיה שיש יותר מדי מטומטמים בשלטון (בשני הצדדים) שחושבים שעוד קצת לחימה תתרום להם מבחינת פוליטית.

Faria

New member
פתרון נהדר

מוזר שלא ניסו אותו עדיין, חוץ מבצוק איתן, עופרת יצוקה, עמוד ענן, חתול שמן, דילדו עבה, ושאר המבצעים המטופשים קודם.

E טי

New member
לא ניסו מספיק

עובדה שיש עוד אויבים בעזה שיורים עלינו

ואתה עוד אומר ששירתת בצבא.

לא ידעתי "שאדוני צבאות" מתיר לשקר במצח נחושה.

בין הפנטזיה למציאות

אתה לא מייחל למערכה בת שבועות וחודשים---
אף אחד לא מייחל לכאלו
אבל אתה יודע לאן אתה נכנס כצבא, כמדינה,
לא תמיד יודע לאמוד את החוזקות של הצד האחר, את העמידות שלו,
וכל המלחמות האחרונות של ישראל (מאז 1967) לא היו זבנג וגמרנו- אלא נמשכו שבועות וחודשים.
על אחת כמה וכמה המלחמות של שני העשורים האחרונים, שנגעו באוכלוסיה האזרחית---.... ולא צריך למנות שמות המבצעים והמלחמות מאז יום כיפור והלאה.

אתה רוצה הכרעה חדה ומהירה?
אתה מוכן לתרגם מה המשמעות של המינוח הזה?--- מה הכוונה?
חורבן כל עזה אנשיה ,בתיה, אזרחיה, תינוקיה?
הריגת כל חמאסניק קיים ועתידי?
הריגת ראשי חאמס? גיאהד איסלמי? האחים המוסלמים? וכל יתר החבריה הטובים שם?

באיזה אופן בדיוק אתה חושב על הכרעה חדה ומהירה- שיטוח עזה מהאוויר?ירי תותחים וטנקים מסיבי? (גם לא חד ומהיר, אבל יחסית כן)- בלי להביא בחשבון נפגעים ? מהצד שלנו? מהצד שלהם?

ונניח שעזה הפסידה את המערכה- ורוב ראשי ארגון הטרור (שהוא גם הגוף השולט ברצועת עזה כיום) מוגרו לחלוטין.
מי אמר לך שהם ילכו להסכם כניעה מול ישראל?
מי בדיוק ילך , כשאין שום הנהגה מקומית? בובות שישראל תמנה שם?
ומי יתחזק את רצועת עזה על 2 מיליון תושביה משלב הכיבוש והכניעה ועד ההסכמים? ישראל?

בקיצור מהיר וחד זה לא יהיה
צרה צרורה -כן.

אלא אם כמובן תטיל פצצת אטום על הרצועה. ובאמת- זה מהיר וחד.
(מניחה שלא לכך התכוונת).

dory141

New member
זו שאלה קשה מאוד

ברור, שבסוף יצטרך להיות הסדר מדיני, העברת העזתים לעיר שתיבנה ע"י מצרים וישראל, בסיני.
לטווח הקרוב, הדרום צריך שקט וביטחון. זה כבר יותר סבוך. להוריד כל מנהיג חמאס על ירי של רקטה. הם יתחננו שנפסיק. כמובן, שלהימנע מהפגזה אם רואים שיש אזרחים בסביבה. רק את הטרוריסטים עצמם, החפים מפשע מחוץ לתמונה.

ההודעה הפותחת הזויה וההמשך מטורף .

אוסף של קישקושים של אנשים מתוסכלים .
את נתניהו אפשר להחליף בקלפי או בהפיכה צבאית . הראשון לא ייקרה מהר והשני לא ייקרה בכלל .
את עזה אי אפשר לשטח כי לישראל אין מספיק תחמושת לזה והעולם לא ייתן לזה לקרות אפילו אילו היו לנו כמויות תחמושת לזה .
יש שני כווני פתרון ראשיים
1 - לשפר את התנאים הכלכליים שם . דבר זה כולל בניית מתקן התפלה גדול + תחנת כח שייספקו את כל הצרכים העכשוויים של הרצועה . כמוכן לפתח שם איזו תעשיה שתפרנס אותם .

2 - לסגור לחלוטין את המעברים בין ישראל לרצועה . לא מים , לא חשמל , לא מזון , לא תרופות . זה ייחיב את מצרים לפתוח את הצד שלהם , אפילו שהם לא רוצים .

שתי הפתרונות לא יימנעו התקפות חמושות נוספות בעתיד מצד רצועת עזה על ישראל . זה רק מרחיק את הבעיה לכמה שנים .

E טי

New member
הנחות יסוד שגויות מובילות למסקנות שגויות

א. את נתניהו אפשר להחליף בקלפי מהר. אם נציגנו בכנסת יפילו את הממשלה.
&nbsp
ב. ניתן להרוג את אויבנו בעזה. יש לנו מספיק תחמושת וזכות מלאה.
הפתרון הזה ימנע כל התקפה חמושה נוספת בעתיד מצד רצועת עזה על ישראל.
זה פותר את הבעיה. (לכן זה נקרא פתרון בניגוד להצעות שלך)

א - אתה טועה------------ב' - אתה טועה . זה מזכיר לי בדיחה

בתקופת מלהע II היו התקפות של צוללות גרמניות על ספינות של בנות הברית וזו הייתה בעייה גדולה . אזרח אחד הציע להרתיח את מי האוקיאנוס האטלנטי . שאלו אותו - איך ?
תשובתו הייתה - אני הצעתי פיתרון הבעיה הטכנית אינה שלי .

אבי519

New member
אתה רוצה לחזור למצב של אוטובוסים מתפוצצים במרכז תל אביב ?

כמו בתקופת אהוד ברק ואריק שרון ?
או להמשיך את ההפרדה ביהודה ושומרון , או גרוע יותר לעשות הסכם עם הפלסטינים שצהל יסוג מיו"ש ,ואז כל המדינה תהיה "עוטף עזה" ? (כמו שהסמול וציפי ליבני רוצים)
או להחזיר את אום אל פאחם כמו שליברמן רוצה ?
או לעשות שוב מבצע מטומטם חסר תועלת כמו צוק איתן שיהרגו 100 או יותר חיילים ואזרחים כמו שבנט רוצה ?
מי יחליף את ביבי ?

למעלה