אז יש תכניות לקיץ? טיולים מסעות או נופש?

poseidon111

Active member
אז יש תכניות לקיץ? טיולים מסעות או נופש?

בניגוד לכרגיל החלטנו אני ואשתי שאת הקיץ נבלה במזגן עד כמה שאפשר.
מיצינו לשלב זה הליכות ביערות במדינות נוכריות מתוך תקווה שהקיץ שם הוא יותר מסביר פנים. הוא אכן כזה אבל עדיין חם.
שנה שעברה זה היה בארה'ב, צפון ארה'ב אך בזילבע דרעק.
אז השנה נעביר את הטיול לאוקטובר בסלובניה ואוסטריה. כן, מדינה בגודל של ישראל פלוס מינוס אבל...
מתחילים באוסטריה, נוסעים לסלובניה ומסיימים בוינה. אוסטריה היא מקום שאני יכול לבקר פעם בשנתיים ולעולם לא יהיה שבע מהמראות.
אז הפעם זה יהיה הרבה הליכות בטבע ושיט אגמים.
אז יש תכניות?

shayCn

New member
הו ברצלונה ברצלונה

בתיכנונים לספטמבר כשהטמפ' ירדו קצת.
גם זקינטוס בא בחשבון לאוגוסט, אבל לא יודע. מפחיד אותי שיהיה חם מדי

קיץ מבחינתי לא טיולים

אבל איך שסוגרים את החופש הגדול (לא את הקיץ, בעצם אצלנו הוא שורד עד נובמבר)---
אני מעופפת לי.
גם כשהילדים היו עדיין שבויים של מערכת החינוך -חיברתי "בין החגים" לחופשות ויצאנו בסתיו.
גם סלובניה היינו בסתיו, וצבע השלכת שם (טריגלב במיוחד) זכור לי עד היום.

dory141

New member
הם גם הרגישו שבויים במערכת החינוך? בני כמה הם היום?

אני מעולם לא הרגשתי שבוי, אבל כמובן שמחתי מאוד כשהיו לי חופשות. אני טוען, אם לסטות מהנושא, שזה מאוד סובייקטיבי. אתה יכול להרגיש שאתה שבוי במשפחה, בעבודה, בין החברים, בצבא או איפה שזה לא יהיה ולסבול- או להוציא את המקסימום מכל יום או סיטואציה. זה גם משתנה מיום ליום ובמשך היום. יש גם תקופות שהכל שחור ושכל סוס מנצח.

ראשית-ילדים הם שבויים של המערכת

בעצם ההגדרה שלה, חוסר יכולת הבחירה שלהם ועוד.
ברור שהיו יתרונות (חברתיים בעיקר) מחנך יוצא דופן(1) אבל בסה"כ מאד טיבעי והגיוני גם שילדים בגילאי התבגרות פלוס מינוס לא "מתים" על מערכות (בכלל) לא אוהבים לשבת על הישבן 6-7-8 שעות ביום, לא אוהבים לשנן וכל היתר.
יחסית לילדים אחרים ובגלל הגישה הכללית שלהם לחיים הם פחות סבלו מאחרים.

ואני מאד מסכימה לגישתך שהאדם במידה רבה קובע את התחושות שלו העוצמה שלהן והערך שהוא מייחס להן. היכולת להתייחס לאירועים ומצבים בפרופרציה זהו תהליך של התבגרות ולמידה. לעיתים לילד בן 15 המורה למתמטיקה נראה כמו השטן והמבחן זה בכלל סוף העולם.(למזלי- לא אני ולא בן זוגי רואים את החיים ככה, והצלחנו במידה רבה להנחיל זאת גם לילדים שלנו).

dory141

New member
לא ראיתי באף מורה שטן

למרות שהמורה בכיתה י"ב, למתמטיקה השפילה אותי מול הכיתה וטענה שאני לא שולט בחומר (היה לי פחד במה). זה גרם לי לבכות בשירותים והייתי 1-2 ימים בדיכאון. אחרי חודש נקמתי בבת ז--ה והוצאתי 92 במבחן.

אז אתה היית צריך לפגוש את המורה שלימדה אותי היסטוריה בתיכון
היא הייתה כלבה עם תעודות ..
רק נכנסת לכיתה , שקט מוחלט וכולם עומדים והיא ישר מצביעה באופן רנדומלי על כמה תלמידים ואומרת "החוצה כי דיברתם"

dory141

New member
אפרופו מורות להיסטוריה

כמה חודשים אחרי המקרה עם המורה למתמטיקה, היה בוחן באזרחות ובהיסטוריה באותו יום. השתמשתי בדפדפת, כאשר שכחתי שהחומר באזרחות היה בתוך ההיסטוריה. המורה להיסטוריה (אז למדנו תולדות השואה ועם ישראל) חשבה שהבאתי מראש תשובות להעתיק, ומייד התחילה לצעוק עליי בקולי קולות. בהמשך הסברתי לה והיא התנצלה על טעותה. מה שהפריע לי, זה לא שהיא האשימה אותי בהאשמת שב, אלא שהיא הפריעה לכל הכיתה בגללי. היא גם לא הייתה מאוזנת לגמרי, אולי לקחה תרופות או משהו.

אתה רוצה לדבר איתי על מורות שלא מאוזנות ?? אז קבל אחת ...
הייתה לנו מורה , אני חושב שזה היה ללשון או שאולי לתנ"ך .. (30 שנה לך תזכור
)
&nbsp
היא תמיד לבשה סוג של אוברול בצבע כחול שהיה קטן עליה ותמיד ישב עליה סופר צמוד ונתן לה מראה של "אצבעות גמל" אם אתה מכיר את המינוח ..
והיא תמיד הייתה מתיישבת על הפינה של השולחן והיא הייתה זזה "בעדינות" בתנועות של מעלה\מטה כאילו היא מאוננת עם השפיץ של השולחן ...

dory141

New member
לא הייתי ממליץ עליה כמורה של המדינה, או של השכונה

מאיפה לוקחים את ההזויים האלה?

אם אנחנו בזכרונות מורים...היה לי מורה (חרמן)לתנ"ך

שהיום לחלוטין לא היה עובר את סף ההתנהגות המקובלת
אז ... אמרנו "הוא לוטש עיניים" ואפילו פעם אחת שמענו על "שולח ידיים"
בכל מקרה הייתה לו חולשה ידועה לנערות יפות.

dory141

New member
תכניות יש, מימוש- לא נראה שבקרוב, לצערי

כבר כמה שנים "שהפרוטה אינה מצויה בכיסי", אם לעלות לרגע לעברית גבוהה. הלוואי שבשנה הקרובה זה ישתנה וכן אוכל להרשות לעצמי. תהנו בכל מקרה.

המליצו לנו על סקוטלנד ואנחנו שוקלים את זה.

יש טיסות ישירות לאדינבורו. חדש. אמרו לנו, הרים יפים, ירוק הכל, ילידים לבביים. בעיה בכבישים שהם ללא שוליים. נראה לי מקום בו אוכל להרגיע את ראשי הדחוס בשטויות קולניות, מתרוצצות.

poseidon111

Active member
קבל את ההמלצה ואמץ אותה לליבך. סע כי בעיני היא אחת

מהמדינות היפות באירופה.

למעלה