נושא לדיון : האם צריך לכבוש את רצועת עזה

SupermanZW

Well-known member
לא כי זה לא יפתור את הבעיה

הם האכילו את ישראל מרור גם כששלטה על רצועת עזה.

shayCn

New member
ומה נעשה עם עזה אחרי שנכבוש?

אחרי שכובשים, צריך להחזיק את השטח, לתקצב במיליארדים את הכוחות ברצועה, לגייס מילואימניקים ולהעביר חטיבות שדה. להעמיד שמירה,מארבים,בטשים.. וזה בלי להזכיר התמרדות מצד המקומיים, חללים,פצועים וכד'. וכמובן שהחרדים ימשיכו לשבת בבית ללמוד תורה בזמן ש'מישהו' יעשה את העבודה בשבילם, ישלם את המיסים בעבור ה"תענוג" והעיקר שיתמלא להם סיפוק מארץ ישראל השלמה.
לא תודה. לא בשביל זה שרון הוציא אותנו מגוש קטיף.
אפשר תמיד להיעזר במלטים ולהפציץ מרחוק אם הגזרה מתחממת, אבל לשבת שם - ממש לא.

שני הסנט שלי בנושא זה שרוב אלו שאמרו לי שהם בעד "כיבוש" עזה
הכוונה שלהם להרוג את כל מי שגר שם ולהפוך את השטח לפארק גדול , ירוק ויפה ..
&nbsp
לא צריך לכבוש את עזה אבל צריך לעשות משהו (לא יודע בדיוק מה) שיגרום להנהגה שם להבין שככה זה לא הולך ושזה רק יגמר ברע.

צריך לעשות משהו . לא יודע בדיוק מה .

בלי , בלא , בלוטא , בלא , בלוטא , בליטא , בלוטא , בלא .
זהו . עשינו .

אתה כתבת שצריך לעשות משהו אבל אתה לא יודע מה .

תדמיין לרגע שאתה מזדמן לשיחה בין שני מכונאי רכב . אלה משוחחים על בעיה שצריכה תיקון במכונית ואתה בא מהצד ואומר "צריך לתקן את המכונית אבל אני לא יודע איך" .
האם נראה לך שזה מתאים ?
האם לדעתך אחרים לא יודעים שהמצב דורש תיקון ?

shayCn

New member
לרוב אלו בעלי דיעה שונה לגמרי כי הם בכלל הגיבו מיאוש

מכיר עוד מימים ימימה, את הקול הזה, בכל ויכוח פוליטי שזורק אמירת 'צריך לזרוק נפאלם על עזה'.
למדתי להכיר שבדרך כלל מדובר במישהו שלא בא לו להתווכח פוליטית,כאוב לו הראש או משהו, אז הוא זורק אמירת נפאלם כדי שנחליף ערוץ שיחה..

בכביש תהיה צודק או חכם?

כיבוש מחדש (להזכיר כבר עשינו את זה פעמיים בעבר) יתן לנו תחושת נקמה (על זה שמאכילים אותנו מרור) וסיפוק והראנו להם מאיפה משתין הדג.
ואחרי האופוריה (ונניח שעם מספר "יחסית נמוך " של הרוגים מצידנו)
נשאר עם רצועת עזה
להאכיל-לכלכל- לספק חשמל-מים-משטרה-ביטחון-חינוך-רפואה.
ומליון וחצי תושבים "תומכי ישראל" ואוהדיה- שישמחו על הכיבוש ,
ובכלל לא יתנהגו כמו שכל עם כבוש נוהג (גרילה, טרור) מה שהם כבר מזמן מיומנים בו .
אז צודק לכבוש את הרצועה? כן.
חכם?
ממש לא.

"שב ואל תעשה עדיף"

צריך לא לעשות כלום, הכי טוב לשבת בשקט, להבליג פה ושם, למרוח את המכותבים במדיניות חוץ בהצהרות שאין כוונה לקיימן, ויהיה בסדר. מהנסיון הארוך שיש לי עם החיים תמיד כשאמרתי "יהיה בסדר" בסוף באמת היה בסדר. תמיד. בסדר גמור.

רוב בני האדם נוטים להציע הצעות קיצוניות . קשה להגיב

תגובה שקולה ומדודה שתשיג את הצורך המבוקש .
למשל
לא לכבוש את כל הרצועה אלא רק רצועה קטנה .
או
לא להפגיז את עזה אלא "רק" לסגור את המים . או "רק" את החשמל . או "רק" לסגור את כניסת המשאיות .
או
לדרוש מהמצרים לפתוח את מעבר רפיח .

dory141

New member
יש לי תשובה שמחולקת לשניים

לטווח הקצר, להגיב, בדיוק כמו שעושים עכשיו בצפון, באופן שירתיע את חמאס ושאר משגרי הטילים ושורפי השדות.
לטווח הארוך, פיתרון אזורי של ערים בסיני, בשיתוף מלא עם המצרים. הפיתרון הצבאי הוא רק חלק מהמשוואה, לכל סכסוך יש אספקט מדיני בנוסף.

לי אישית נראה הפיתרון של חיבור סופי של עזה למצרים

כפתרון הטוב ביותר , אבל המצרים לא כל כך מסכימים לעשותו
כי
בעומק ליבם הם רואים בעזה קוץ בבשרה של ישראל . זה בנוסף לדיעה המצרית שתושבי עזה נוטים לכוון האחים המוסלמים .
אבל
אני מציג את האינטרס הישראלי ולא את המצרי .

למעלה