רעידת אדמה גדולה מתקרבת, הממשלה שותקת

shayCn

New member
רעידת אדמה גדולה מתקרבת, הממשלה שותקת

יתכן שרעידת אדמה מתקרבת לאזור. ישראל יושבת על השבר הסורי אפריקאי, זה לא סוד.
15 רעידות של 2.5-4.5 בסולם ריכטר בפחות שבוע באזור הכינרת, אבל בממשלת ביבי לא קם הצדיק שיגיד 'אוקיי חבר'ה, הגיע הזמן לעבוד. יאללה לחזק את כל הבניינים המתפוררים של טבריה משנות ה60'.
לא. במקום זה, הם מסתמכים על תמ"א 38 העלוב, שנכון לבניינים עם מסת דיירים גדולה יותר ולא נכונה לאזור טבריה. מה יעשו כל דיירי הבנייני רכבות 4 קומות שהבניינים שלהם מתפוררים גם בלי רעידות אדמה? בבניין של 8-10 דיירים הסיבסוד של תמ"א 38 לא משתלם והם לא ינסו לחזק את הבניין.
מה שיקרה זה אסון בקנה מידה ענק במקרה של רעידה, ושוב נשמע את הנשמות הטהורות מטיחות את האשמה בממשלות קודמות.
#תרבותה'סמוך'

dory141

New member
אתה מנסה להיראות מופתע בכלל?

זו ממשלה שלא סופרת את האזרחים שלה. כנראה שחוק הלאום, שמדיר אוכולוסיה שלמה מהמדינה שבה הם מהווים מיעוט, חשוב יותר ממוכנות לחירום (גם זה חירום, לא רק מלחמה נגד איראן או מישהו אחר).

E טי

New member
ממשלה זה לא בייביסיטר

אנשים צריכים לקחת אחריות על הרכוש הפרטי שלהם ועל החיים הפרטיים שלהם.
זה לא תפקידה של הממשלה.

dory141

New member
ומבנים ציבוריים? גם אנשים פרטיים?

אני לא אומר שצריך להלאים את הכל, אבל יש גבול גם לחוסר אחריות.

E טי

New member
מבנים ציבוריים אכן עוברים שיפוץ

לדוגמא, משרד החינוך לא מאשר לפתוח שנות לימוד בבתי ספר רבים בהם לא עומדים בתקן רעידות אדמה.
בעמק בית שאן חידשו בשנים האחרונות את רוב בתי הספר.

דינהמית

New member
אוי כמה שאתה רחוק מהאמת, מצורפת מפה של בתי ספר

בה אפשר לבדוק רמת מוכנות של בתי ספר
נראה שמעל ל 1000 לא מוכנים, נראה לי כמן 1500 (אתה מוזמן לספור), יש בישראל פחות מ 3800 בתי ספר.
לפי הדו"ח של מרכז המידע של הכנסת משנת 2010 היו בישראל 1800 בתי ספר שנבנו לפני 1980 וחשודים (חלקם אולי כן מוכנים) כלא מוכנים לרעידת אדמה.
עברו 8 שנים ועם כל ההתקדמות אנחנו יודעים בודאות שיש כ 1,500 בתי ספר שלא מוכנים לרעידת אדמה, לי לא ברור אם 300 שופצו או שנבדקו ונמצאו ככן מתאימים. לי ידוע שעד 2015 (כולל) שופצו 10 בתי ספר לעמידה ברעידת אדמה.
לא כל שיפוץ בית ספר משמעותו הכנה לרעידת אדמה
http://mynetholon.co.il/article/260045/5?OriginalPostId=161024
אז יש לך מפה ובה מפורטים בתי הספר שלא מוכנים לרעידת אדמה ואתה טוען שמשרד החינוך לא יאפשר בהם לימודים בספטמבר?

יש גם בערך 12,000 גנים בישראל, כמעט מחציתם - 5,400 נבנו לפני 1980 ולכן כנראה לא מוכנים לרעידת אדמה.
בשנת הלימודים הבאה כמחצית מהילדים מתחת לגיל 6 ישארו בבית?

מוסדות ממשלתיים נמצאים תחת אחריות "מינהל הדיור הממשלתי", המנהל אחראי על כ 5,000 מבנים, מהם 1,700 נבנו לפני 1980.
המבנים האלו כוללים לדוגמה את בית יד לבנים, בית הלוחם, מתנסים, בתי אבות וכו'.

אחריות של מי לטפל בבתי הספר הגנים בתי אבות וכו'? של סבתא שלי?

E טי

New member
מפה לא אמינה

אם ניקח את בית שאן לדוגמא, בתי הספר גלבוע, תחכמוני ורמב"ם כבר עברו את השיפוץ הנדרש.
הנה על פי הודעות עיריית בית שאן:
http://www.bet-shean.org.il/פיתוח-עירוני-ופרויקטים/פיתוח-בעיר/
http://www.bet-shean.org.il/בשעה-טובה-יצאו-שמונה-מכרזים-פומביים/
http://www.bet-shean.org.il/שנת-הלימודים-בבית-שאן-יצאה-לדרך-באוויר/
ולמרות זאת הם מופיעים במפה כלא מוגנים.
גם בית ספר קשת יונתן, שבכלל ממוקם במתחם הישיבה התיכונית, עומד בתקן רעידת אדמה.
כך שלא נראה שהמפה הזאת אמינה או מעודכנת.

shayCn

New member
לפי חלק מהציבור, הפתרון הוא להניח תפילין ואז הרעידות יפסקו

דינהמית

New member
זו הקרן החדשה לישראל אשמה, מני נפתלי אשם, האסמולנים אשמים

שימון ברס אשם
&nbsp
אני תורמת את חלקי בהכנות לקטסטרופה שתתרחש בעקבות רעידת אדמה גדולה, עוזרת בדרכי הדלה וממחזרת את התירוצים העבשים לטובת תומכי הקיסר.
נראה שדרכי לא כל כך דלה, נראה שתרמתי לא פחות מהקואליציה הנוכחית ובתקציב הרבה יותר צנוע.
&nbsp
מכינה גם את הימ"ח עם התירוצים של אובמה המוסלמי.
&nbsp

dory141

New member
נסחפת גם עם האירוניה

ובכל זאת, מקומם לחשוב שבכל כך הרבה תחומי חיים הממשלה היא נוכחת נפקדת. זה לא עניין של שמאל וימין, אלא של אכפתיות או חוסר אכפתיות.

דינהמית

New member
פעם התייחסו למדרכות נפרדות לגברים ונשים בתור בדיחה

אף אחד לא חשב שבאמת יכולה להיות מציאות כזו ועכשיו הבדיחה על חשבוננו, זו המציאות.
לסבא שלי היתה בדיחה שסבבה סביב "מלח של פסח", כי הרי אין דבר כזה מלח כשר לפסח, תמיד מלח כשר לפסח. עברו 25 שנים ולא רק שיש מלח כשר לפסח, יש גם נוזל לניקוי אסלות כשר לפסח ובסופרמרקטים נאסר למכור בפסח מלח או נוזל לניקוי אסלות שלא כשר לפסח

ח"כ בניזרי, שכרגיל כמו הרבה חברי כנסת מש"ס השלים גם כהונה בכלא, כבר הסביר לנו למה את הסיבה לרעידות אדמה
ח"כ בניזרי לא לבד, 7 שנים אחרי כן דתיים וחרדים חזרו על הדברים
https://www.mako.co.il/pride-news/global/Article-e3c27a6cc081d41004.htm
בשבילך זו אולי אנקדוטה, בשביל עשרות אחוזים מתושבי מדינת ישראל מדובר באמת צרופה ועשרות אחוזים אחרים שלא מאמינים בקשר בין הומוסקסואליות ורעידות אדמה מוכנים שזו תהיה המוכנות של מדינת ישראל כי בראכ חוסיין אובמה טרוריסט מוסלמי ושמעון פרס אוכל כל צהרים פולקע מרגל של ילד תימני, העיקר שנתניהו יהיה ראש ממשלה.

הומסקסואליות גורמת לרעידת אדמה

מזוזות פסולות בבית ספר-גורם לתאונת רכבת נוראית (אסון הבונים הרב יצחק חיים פרץ ש"ס)
בגלל שיש אינטרנט בבתים-נגרמה התאונה של המשפחה בירידה לכינרת בה נספו 8 נפשות(הרב חיים קנייבסקי)
אי שמירת השבת הובילה לאסון המסוקים בשאר ישוב( לא זוכרת מי הוגה הדיעות כאן)
אי שמירת מצוות (כללי כזה) הובילה לשריפה הנוראית בכרמל (הרב עובדיה יוסף).

יש מערכת ברורה לגמרי של תמחור.

ישנם כמה וכמה הומוסקסואלים שטוענים כך בדיוק.

מבטיחים זה לזה רעידת אדמה

dory141

New member
שלא יתפארו שם בטליבאן

במגזר החרדי אחוז הלהט"בים גבוה פי כמה מאשר אצל החילוניים, נראה לי שבגלל הפוליטיקה המלוכלכלת שלהם יש רעידת אדמה.

מתי בפעם הראשונה או האחרונה או בכלל

התבטאת ברבים שרעידות האדמה זה בגלל תלמוד תורה ? שאסון המסוקים זה בגלל שלא מגייסים חרדים . שהשריפה בכרמל זה בגלל שאין תחבורה בשבת ? ועוד דברים בכוון הזה ?

תלונות , תלונות , תלונות...........זה מה שהחילוניים יודעים לעשות............

dory141

New member
דבר אחד בטוח- צריך לרסן את ההדתה הזאת

אני יודע שלא ייקח הרבה זמן עד שתהיה פה ישראליסטאן, אבל בינתיים חובה להחיק מעמד ולהתנגד לכל מה שמשבש את אורח החיים הציבורי.

poseidon111

Active member
תיקון: "אובמה המוסלמי, הטרוריסט מספר אחד". נא לא לפטור

אותו גם מהתואר הזה שהעניקו לו ימנונינו המצויינים.

dory141

New member
יש לתקן, אובמה היה אידיוט ולא טרוריסט

הוותרנות שלו הפכה את אירופה למרכז סיוע לפליטים ואת איראן למעצמה גרעינית.

למעלה