שרה נתניהו: "נעבור לחוץ לארץ. שהמדינה הזאת תישרף"

לא שאני מחבבת את הגברת-אבל זה מהבוידם עמוק

ההקלטה והדברים מ 2002!
איך הוציאו את זה מהארכיון היום?
אגב- מעיד כי כבר לפני 16 שנה היא /הם אחזו בתיאוריה המתקרבנת.
אין חדש תחת השמש חוץ מהמוסיקה והטונים.
עכשיו היא צורחת אני פסיכולוגית MA BA
ויתר האמירות שלה על עובדיה, משרתיה והציבור.

דינהמית

New member
אני מחבבת את האירוניה, לא את השריפות

האירוניה עוד יותר גדולה בגלל ציבור גדול של בוחרים שחושב שהשריפות הן סיבה לבחור נתניהו במקום לשלוח אותו למקום שצריכים לשלוח ראש ממשלה כושל

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
המצב גרוע בהרבה. כעת יש גם רעידות אדמה שמערערות את השלווה
ומאיימות, שהדבר הגדול והאימתני נמצא כמאיים ממש בדרך.
אז... היות שהממשלה לא פעלה הרבה בתחום הזה עד היום, אולי זה באמת הרגע המתאים שהזוג ההמתקרבן כל כך יברח מהארץ לבלי שוב? [ויפה שעה אחת קודם].

אף ממשלה לא פעלה בנושא הערכות לרעידות אדמה

זה לא יחודי לממשלות נתניהו.
הערכות בעיניי היא הסתכלות לציבור בעיניים להגיד ביושר- אין שום סיכוי להתכונן לרעידת אדמה, או להתנפצות בתי הזיקוק (שבר יגור, לא פחות נחמד)-- ואנחנו כמדינה נטולי יכולת להתמודד.
אולי נוכל לשפר את מערכות ההתראה, כדי לאפשר יותר זמן המלטות (גם משהו)
אולי אנחנו נוכל להתכונן לשירותי חירום רפואיים ,הקמת בתי חולים חלופיים, מערכת ניתוב אירוע אסון המוני.
או הכנת המערכת ל"יום שאחרי" אספקת מים וכו---
אבל לא נוכל למנוע את ההתפרצות
וגם לא נוכל להציל אזרחים מרעידת האדמה ,אם וכאשר תקרה.

לא נחמד לחשוב על זה
אבל לפחות רואים שיש חשיבה על התהליך.
נכון להיום לתקצב טיוח מבנים ישנים ? (נניח שיתקצבו) זו כמעט בדיחה מקאברית.

דינהמית

New member
2012 מופו 1100 בתי ספר שצריכים להכין אותם לרעידות אדמה

אין שום בעיה להכין אותם, התקציב לא בשמיים, אני לא זוכרת כמה במדוייק הוכנו אבל משהו כמו 30.
&nbsp
לגבי מערכות ההתרעה שהזכרת, שהן חיוניות כי הן יכולות למנוע נזקים משניים עצומים, הן יכולות למשל להספיק לסגור ברזים של חומרים מסוכנים במפרץ חיפה אם חשות רעידה חזקה בטבריה ולמנוע הרעלה של כל המטרופולין הזה
אז גם כן, ב 2012 הוגשה תוכנית של כמעט 200 תחנות התרעה, החלו להקים 58, אין אפילו תחנה אחת מבצעית.
&nbsp
אי אפשר למנוע רעידת אדמה, אי אפשר למנוע את כל הנזקים, אבל בתוכנית מאוד ראלית אפשר למנוע הרבה מהנזקים והרבה מאוד הרוגים.
&nbsp
את התירוץ של "אף פעם לא עשו" אני מוכנה לשקול אם מקבלי ההחלטות יחזרו לתנאים שקודמיהם קיבלו פעם, זאת אומרת למשל הפחתה דרסטית בשכר חברי הכנסת וביטול המכונית הצמודה עוזרים יועצים נהגים וכו',
אף פעם לא היו מאבטחי שב"כ לילדי אשת ראש הממשלה (לילדת ראש הממשלה מהאישה הראשונה אין אבטחה),
בקיצור אם התירוץ הוא לחזור עשרות שנים אחורנית, אולי לרמת מדינת עולם שלישי, אז לפני שהמציע יתכבד קודם ויעבור להנות מתנאים שהיו מקובלים לתפקידו באותה תקופה.
אגב זו גם הזדמנות לחזור לפטור מטעמי תורתו אומנותו ל 400-800 בחורי ישיבה כמו שהיה עד 77 וכנ"ל הקצבאות. שיהיה על הדרך.
&nbsp

לא הסברתי את דבריי- זה לא סיבה ולא תירוץ

אני לא הולכת לבדוק היסטורית מי עשה מה ומתי.
אבל בעשורים האחרונים מי שמחזיק בשלטון און אוף זה הליכוד
והוא אחראי להערכות לחירום.
(גם אם ב1966 מישהו אחר היה אחראי ולא עשה כלום).

המדינה (ולא הצבא) צריכה להערך למצבי החירום השונים.
הצבא אחראי רק על הגנת העורף במלחמה, ולצערנו בעל יכולות יותר טובות ארגוניות מהמדינה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני ממש תוהה, על מה כל החימה, ההתפעלות והזעם.
מדינת ישראל תמיד הייתה "הראשונה" בלמצוא פתרונות יצירתיים לבעיות, אבל היא מעולם לא הייתה זו שמצאה פתרונות מבעוד מועד לבעיות שעלולות לצוץ. זו מדינת ה"סמוך" וראש הממשלה הנוכחי הביא אותנו ממש אל קצה הגבולות של הסמוך, כשהוא נהנה באופן מתמיד מיכולתו שלא לעשות מאום עד לאותו רגע בו קורית הקריסה. ואז... בערב שבת, הוא מכנס את כל הראשים של חברת החשמל, ואומר: "אני רוצה שעד מוצ"ש ייעשה כך וכך". אז הוא רוצה. יפה לו שלפחות רצון יש לו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ואגב... כמה וכמה שריפות פרצו בכרמל בקייצים החמים.
חזון נפרץ היה המראה של מסוקי חיל האוויר, שנשאו עמם מיכלי פלסטיק ענקיים. הם טסו לים, שאבו מים וכיבו את השריפות בעזרת אותם מי ים ביעילות די רבה.
אלא שכאשר פרצה השריפה האחרונה והנוראית מכולן בכרמל, חיל האוויר סירב להמשיך ו"לשחוק" את המסוקים, וסופה של השריפה הגיע בזכות ה"סופר טנקר" הכל כך יקר והכל כך מיותר שביביינו הביא ארצה, כדי לעצב פינאלה מושלם לסאגה.
כי ככה צריך.

אילו נרכש מטוס-טנקר אז

לא רק שהיה מכבה בקלות כל 100 השריפות שהיו אלא כנראה היה מוצאי את החשק לשלוח עפיפוני תבעירה
כי היה מתברר מהר שאין בהם תועלת לעזתים .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כמה עולה סופר טנקר וכמה עולה לתחזק אותו? וחוצמזה?
אם הכל יתנהל על מי מנוחות, מה יציל את ביבי מהחקירות ו/או מלהיות מסולק מתפקידו הרם?

אפשר לחיות בלי המילה "סופר" .

לא צריך "סופר" מספיק מטוס כיבוי סתם .
יש מטוסי כיבוי בגדלים שונים . מ-1000 ליטר ועד 45.000 ליטר . להערכתי מטוס של 5000 ליטר המסוגל למלא מים מהים הוא פיתרון טוב ולא יקר .

דינהמית

New member
מסוקי חיל האוויר הפסיקו לכבות שריפות הרבה לפני השריפה בכרמל

הפעולה הזו גרמה להם סדקים מבניים שסיכנו את המטוס על ציוותו.
בזמן השריפה בכרמל לחיל האוויר כבר לא היה את הציוד לכבות את השריפות גם אם היה מוכן לסכן את המסוקים.

הסופרטאנקר הגיע רק אחרי שהשריפה כבר כמעט כובתה לחלוטין והתועלת העיקרית שלו היתה תצלום של נתניהו על רקע הסופרטנקר ו"הראשון שזיהה".

כשחיל האוויר הודיע לממשלה שהוא לא יוכל לכבות יותר שריפות הממשלה לא דאגה לפיתרון חלופי, רק אחרי האסון בכרמל הקימו טייסת של מטוסים קטנים שהיום עושים יופי של עבודה. השקעה כספית הרבה יותר יעילה מאשר רכישת סופרטנקר.

בנוסף חסרו כבאיות, ככל שהבנתי אלי ישי שהיה בזמנו השר הממונה סירב לקבל תרומה של 6 כבאיות חדישות מארה"ב כי הוא לא היה מוכן לקבל תרומה של נוצרים אוונכליסטים.

אגב משיחות עם בני משפחה בקבע מסתבר שצה"ל כבר לפני שנתיים הזהיר מפני טרור הבלונים הציע פתרונות וביקש תקציב לפתח אותם.
הממשלה שלנו תפקדה כרגיל....

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הכל נכון וטוב ויפה (או שלא). אבל מה שלא מובן לי עד עכשיו, זו
הסוגיה שלהלן:
אם כבר יש לנו מטוסי כיבוי קלים, מדוע הם אינם מצויים באזור עזה והעוטף?
או: מדוע מראים לנו סרטון על המעכת המשוכללת שפיתחה התעשייה האווירית, אם היא עדיין לא משמשת במבצעי?

אין לנו מטוסי כיבוי קלים .

מה שיש זה מטוסי ריסוס מסוג פאוני שעוברים התאמה . מטען מקסימלי 1200 ליטר .

למעלה