האם ידעתם שהרמבם היה מוסלמי ?

האם ידעתם שהרמבם היה מוסלמי ?

הרמבם שמכונה גם הנשר הגדול ופסיקותיו וכתביו הם בסיס להרבה הרבה מצוות דתיות ופירושן היה מוסלמי . הוא אולץ לעבור לדת המוסלמית עם הגיעו למצרים .

למה שאחלוק ? יש דברים העולים מהכתבה ואני חשדן .

מתוך הכתבה שאתה הבאת , ברור שהטענה קיימת . גם ברור שהרמבם התייחס כמה פעמים לנושא . הרשה את שבועת השהאדא . ציין פעמים אחדות שהאיסלם אינו פאגני . והחשד העיקרי

יש אומרים כי הבסיס לטענת ה"התאסלמות" הוא אהדתו של הרמב"ם ליהודים שנאלצו להמיר את דתם למראית-עין בפני השליטים המוסלמים. ב"איגרת תימן", איגרת שכתב הרמב"ם והיא בעיקרה מכתב עידוד לאותם יהודים, מביא הרמב"ם מקורות הלכתיים המוכיחים שהם עדיין נחשבו יהודים גמורים. דברים שהועתקו מהכתבה שהבאת . אז לדעתי הוא התאסלם .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נכון אבל לפחות להבנתי, כשאדם כותב
'מכתב עידוד לאותם יהודים, ומביא מקורות הלכתיים המוכיחים שהם עדיין נחשבו יהודים גמורים, משמעות הדבר שהוא נותר יהודי בליבו ובנפשו.

ליבו = מכשיר להזרמת דם . נפשו
לא יודע מה זה .

אם הרמבם אמר את השאהאדא = השבועה לאיסלם + 5 פעמים ביום לא אילא איללא ומוחמד ראסול אללה אז הוא היה מוסלמי .

את זה הבנתי אחרי שנכנסתי לקרוא ,פשוט מהכותרת שלך
זה השתמע כאילו שהוא נולד, חי ומת כמוסלמי

ולמה זה משמעותי ?

ראשית -יתכן שהתאסלם
שנית- יתכן שהתאסלם בכאילו (למראית עין)
שלישית-יתכן שהתאסלם בכפייה לפני שהיגר למצרים
רביעית- יתכן שכל זה עורבא פרח

מה החשיבות או המשמעות של אמונתו/אורח חייו של הוגה דיעות מלפני כמעט 1000 שנה ?
בחיי שאני לא מבינה.

מה זה משנה כיום? גם הרצל וגם הרמב"ם

מה איכפת לי אם עשו לו ברית מילה או נקבר בבית קברות מוסלמי?
אם התפלל לכוון ירושלים או עם שטיחון מתחת לרגליים.
איזה ערך יש למידע הזה?
(ובהנחה שהוא נכון).

יש אנשים במדינת ישראל שהרמבם עבורם הוא פוסק הלכות יהודי .

יש כאלה שאפילו נאחזים בו כאילו היה אילן גדול בתורה ובמדעים .
לאנשים נוח לשכוח עובדות פוגעניות .
אני יכול להוסיף כאן את רבי מאיר בעל הנס הקבור בטבריה .
אדם שהחטיא את אשתו כי הייתה גדולה ממנו בתורה אבל יהודים עולים לקברו .

מ.ז. פיירברג כתב על זה סיפור

מקור הסיפור הוא בפירוש רש"י במסכת עבודה זרה ולא ידוע מניין שאב רש"י את סיפור הפרשה, משערים שהיו לו ספרי מדרש שאינם ידועים לנו כעת. על פי אותו סיפור כעס התנא רבי מאיר על אשתו ברוריה שליגלגה על דברי חכמים אשר פסקו "נשים דעתן קלה". הוא הטיח בה: "סופך יוכיח את דבריהם". הוא הורה לאחד מתלמידיו לנסות לפתותה ואכן עלתה המזימה יפה וכדי בזיון וקצף. ראוי להעיר פה שהתלמוד משבח את רבי מאיר בהרבה מקומות וגנותו נזכרת רק ע"י רש"י שהוזכר לעיל. אין כמעט דמות חיובית במקרא או בספרות חז"ל שהמקור עצמו אינו מבקר אותה, החל מנוח הצדיק בדורותיו שהתגולל שיכור, עבור באברהם שחז"ל אמרו עליו שהיה מקטני אמונה עבור במשה שסירב להכות בסלע, עבור בדוד החרמן וחטאיו המיניים וכלה (האמנם?) בתנא רבי מאיר שניסה את נאמנותה של אשתו. כולם דמויות מופת שורשיות. רק בימינו יש צדיקים ללא רבב כמו דרעי הגנב ועובדיה המקלל והרבי ברלנד הנואף. אגב, הדעה המקובלת היא שרבי מאיר בעל הנס אינו התנא רבי מאיר אלא מקובל שחי שנים הרבה אחריו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אתה מזכיר לי בדיחה כלשהי...
אברך הגיע לרבו והלין, שבכל בוקר הוא מתעורר עם זיקפה קשה כאבן והדבר מביך אותו, תוך שהוא גם חושש שמא יפוזר זרעו לריק.
הרב הציע, שיקרא תהילים מזמור קי"ב, ויספר לו האם הדבר הועיל.
האברך ניסה קי"ב, ולא הועיל. הוא ביקש את הרב, וזה הציע לו לקרוא גם את קי"ג בהמשך. ושוב... הדבר לא הועיל. בא האברך ביום השלישי לבית הרב, כדי לספר לו, ששום דבר אינו עוזר. אלא שאז, פתחה את הדלת אשת הרב, וגילתה לאברך שהרב נסע לשבוע תמים והוא לא יוכל לסייע. אבל היא, כאשת הרב, שלבט יודעת דבר או שניים, אולי היא תוכל לעזור.
האברך הנבוך סיפר לה את סיפורו, וזו, לאחר שראתה כי ניצב למולה בחור ראוי ונאה, היא הזמינה אותו למיטתה, והם חגגו שבעה ימים מדי בוקר בבוקרו.
וביום השמיני, פגש הרב באברך ושאל: "נו, עזרו לך מזמורי התהילים"? והאברך השיב: "כביד הרב! מה שיש לאשתך ביו רגליה, לך לא יהיה לעולם בראשך".

MissStefani

New member
גם פה אתה מנהל דיונים כאלה עילגים?

ונניח שהוא היה מוסלמי (לא שיש לו אליו שום הערכה). אז?

למעלה