עוד יום חלף וצהל המוכשר עדין לא

עוד יום חלף וצהל המוכשר עדין לא

הצליח לעצור את הצתת השדות והחורש סביב רצועת עזה .
ממשלת ישראל ובראשה נתניהו המצויין עדין לא מעיזה להתמודד עם ההתרסה של מנהיגי החמאס ברצועה .
עדין הפתרון היחיד שיש בראשם של חברי הממשלה , ראשי הצבא ורוב הציבור זה מבצע רחב היקף אולי עם כניסה צבאית לתוך רצועת עזה .
מה אני אגיד לכם ?
הם דרקוני נייר .

ואולי מחר נשב על המרפסת ונספור ציפורים נודדות

לסוגיה טכנולוגית יש פתרון טכנולוגי
(ידע אישי- חינם)
ולוקח זמן להפוך את אב הטיפוס לפס יצור.
אבל כמו שהוצבו פטריוטים (אז מלחמת המפרץ) או כיפת ברזל, ואמצעים לאיתור מנהרות, יקח זמן---וגם האמצעי לחיסול זבובים יתושים ועפיפונים יכנס לשימוש.

מה לא ניתן לעצור--
את השאיפה הלאומית הפלשתינאית (לא חשוב אם הם צודקים או לא)
את קיומם של ארגוני טרור ודרכי טרור למימושה.
את השאיפה הכלל ערבית לגרום להעלמותה של מדינת ישראל
את השאיפה היהודית להשתלט על כל מהפרת עד החידקל בכוח צו אלוהי כלשהו.
את אלו---לא ניתן ליירט אפילו עם טובי המוחות הממציאים.

ולהגד ש"רוב הציבור רוצה מבצע צבאי רחב היקף עם כניסה לעזה" כל עוד מדובר בציבור של טריבונות ומשרוקיות" תכנסו באם-אימא שלהם" ולא הציבור ששולח את ילדיו שוב (ושוב ושוב) למות (כן, מתים שם ,לעיתים) עבור מבצע " כדור גלידה" או "מגלשת מים" או כל שם שימצאו לו---- שהמטרה היא............??????? והתוצאות המצופות הן???????.....................
אז כשאין מטרה ואין צפי לתוצאות אין למה לצאת למלחמה.
ואת זה אפילו ליברמן (48 שעות) מבין.

מדהים כמה דייקתי במילים

עדין הפתרון היחיד שיש בראשם של ...................ורוב הציבור זה מבצע רחב היקף אולי עם כניסה צבאית לתוך רצועת עזה .

גם את חושבת על מבצע רחב היקף שהוא מלחמה .
אני דווקא נגד . חבל שלא הבנת את זה .

ראשית- הבנתי מצוין

שנית- כפי שנקרא מדבריי -אני לא מאמינה במבצעים צבאיים ללא מטרות מדיניות ברורות.
שלישית- אני בכלל בעד פתרונות שיהיו פתרונות ולא רק סגירת סיר האדים המבעבע לשנה-תיים.

רביעית -לא ראיתי שום הצעה כלשהי לפתרון ,אז קשה להתייחס להגיגים במגירה, אלא רק למה שנכתב כאן.
חמישית-ואם עדיין לא "מבינים" אותך, אולי התקלה אינה בתבונתם ומספר המשקפים של הזולת אלא בדרך בה העברת את המסרים?

את בהחלט צודקת בחלק מדברייך אבל לא בכולם .

1 - מצב הסכסוך יהודי-ערבי לא פתיר בטווח הנראה לעין . זה מצב של סיכסוך כרוני .
2 - בסיכסוך כרוני מטפלים רק לצימצום היקף הנזק .
3 - טוב שפעולה צבאית תשמש להשגת מטרה מדינית אבל לפעמים פעולה צבאית היא רק תגובה בנוסח TIT 4 TAT .
4 - ידיעת שפה אינה מבטיחה הבנה . כדי להבין צריך גם הכרה של מושגים וצורת חשיבה של אחרים . גם צריך לצאת מתוך הקופסא .

אלו אינן אקסיומות.

זוהי תחושתך, תפיסת עולמך ,הגדרתך.
אפשר לפרק כל משפט בפני עצמו
אבל אין לי את הזמן או הסבלנות כעת לעשות זאת.

למה שאלת ? חשבת שאנחנו קרובי משפחה ?

ההצעות שלי מופעות ברחבי כמה פורומים . אם תחפש תמצא . אבל לצערי צמרת המדינה הכוללת את נתניהו , אייזנקוט ואחרים הם כל כך חכמים שאין עליהם

אולי כדאי שאכין איזה וידאו-קליפ ואשגר למרחבי יוטיוב

1. אני בכלל לא עירקי אבל עם כל ה"קוטריות" שלך הייתי בטוח
שאתה כן

&nbsp
ועדיין .. אם יש לך רעיונות טובים יותר אז למה שלא תכתוב אותם כי לך תדע מי קורא את מה שאתה כותב

&nbsp
אגב ..גם אני חושב שכנראה ואין מנוס מלהיכנס באימאימא שלהם בכזאת צורה שסוף סוף ייפול להם האסימון שנמעס לנו מהמשחקים שלהם וזה או שהם עושים איתנו שלום או שאנחנו נגיד להם שלום (ולא להתראות)
אני גם מקווה שזה לא יגיע למצב הזה כי זה לא חוכמה לפתור את הבעיות שלנו ככה ...

superman1234

New member
לא יעזור.יש אפילו משפט במקורות [שאינני זוכר במדוייק]שמשמעותו

ככל שתכה בהם חזק יותר סרבנותם רק תגדל יותר.

כאשר ייענוהו כן ירבה וכן ייפרוץ
השירות חינם

זה יפה שיש לנו מקורות ועגלת ספרים מלאה . אבל ב-מ-י-ק-ר-ה הם מכילים הרבה טעויות לוגיות והרבה עובדות שהן ממש שקרים . כך גם המשפט הזה .
לתשומת ליבך - טרם חורבן בית שני היו היהודים בערך 3% מתושבי כדור הארץ , אף כי יש המעריכים שרק 1.5% .
אחרי שעינו אותנו ופרצנו
התוצאה היא שאנחנו היום בערך 0.2% מתושבי כדור הארץ . לי נראה שעובדות אלה מוכיחות שהמשפט ההוא שיקרי .

superman1234

New member
1. אכן יש לנו את ספר הספרים שהוא מלא באגדות יפות ככל שיהיו.

2. נראה לך שהדוגמא שהבאת לגבי העם היהודי מקבילה למה שקורה עם החמאס ?

דברים אינם מתפתחים באופן לינארי אלא במדרגות

יש תקופות של תוספת ויש תקופות של פיחות . בתקופה של 2000 שנה היהודים פחתו .
לגבי החמאס , כדאי לבדוק להשוואה את מצב אוכלוסית אירלנד משנת 1798 עד 1956 עם דגש על 1846 .

superman1234

New member
'תשמע, אין לי מושג לאן אתה מנסה להוביל את הדיון.

אתה רוצה לקיים דיון מתמטי , תעלה נושא ונראה מה אתה יודע.
כתב זאדק, שצריך להיכנס בחמאס באבי אביהם.
כתבתי שלא יעזור. ככל שנכה בהם חזק יותר הם רק יחמירו את מעשיהם. אפילו לא נכנסתי להסבר מדוע.
אתה טוען שמשפט מהמקורות שמאשש טענה זאת שיקרי תוך הבאת דוגמאות לעם היהודי במהלך 2000 שנים ואת אירלנד במהלך תקופה של 200 שנה.[לא בדקתי מה בדיוק קרה באירלנד בשנים שציינת].
אבל אני יכול לתת לך דוגמא טובה יותר. מה קרה עם חיזבאללה החל ממלחמת לבנון הראשונה.
הכינו בהם כשהם היו לוחמי גרילה מועטים במלחמת לבנון הראשונה הפכנו לגל חורבות ענק את רובע דחייה ששם הם התגוררו במלחמת לבנון השנייה, ובכך הפכנו אותם היום לצבא מסודר מחומש שנציגיו חברים בפרלמנט ובפועל הם שולטים היום בלבנון.
נ.ב בזמנו [שנות השישים ותחילת השבעים] אמרו שלבנון תיהיה המדינה השניה שתחתום איתנו על שלום. שאלו - מי הראשונה? התשובה הייתה - כל מדינה ערבית אחרת.

הדיון זורם והוא מתרחק מהציר המקורי ונכנס לכל מיני סימטאות

אז הנה הציר הראשי - "ניכנס באבי אביהם" . אני גם טענתי שזה הלוך רוח נפוץ . זאדק הוא אחד כזה . אני נגד זה ויש לי הצעה אחרת . ההצעה האחרת נמצאת כאן בפורום , אבל בשרשור אחר .

נושא אחר הוא - כאשר ייענוהו כן יירבה וכן ייפרוץ . על זה כתבתי שזה שיקרי . זה לא נכון לגבי העם היהודי בוודאי . לגבי החאמס והחיזבללה טענתי שהמציאות מתקדמת במדרגות . כעת נדמה שהם מתצחזקים אבל זה לזמן קצר . המגמה הכללית שהם נחלשים - לווא דווקא בגלל ישראל אלא בגלל עצמם .

תחליט על מה תמשיך את הדיון .

כתבת בדיוק את מה שאני מתנגד לו .

אני נגד להכנס בא-אמא שלהם .

היות ושאלת כל כך בנימוס תקבל תשובה מפורטת
1 - להודע לכל העולם ואישתו ובמיוחד למצרים ולתושבי רצועת עזה שמנקודה זו והלאה כל אספקה לעזה - רק דרך מצרים .
2 - להפסיק לגמרי כל אספקה של מזון , מים , תרופות , דלק , חשמל ואפילו שרוכי נעליים . הפסקה טוטאלית .
3 - כל מיקרה של ירי לכוון ישראל ייענה בירי לכוון רצועת עזה .
4 - במקרה של התלקחות שהיא יותר מ"טיפטופים" לבצע לרצועת עזה קיצוץ שטח .

מהו קיצוץ שטח רצועת עזה ?
בחלקה הצפוני של רצועת עזה יש קו שהוא הגבול או למעשה קו שביתת הנשק . גבול זה מתחיל בים ליד חוף זיקים ונמתח בקו ישר לכווןדרום מזרח , עד שמורת ניר-עם . שם הגבול פנה לדרום מערב .
מה שאני מציע כפעולת קיצוץ זה ירי מאסבי# במקביל לקו המוזכר ואחרי ריכוך הצבת גבול חדש בצורת בטונדות וקונצרטינות במרחק של 1000 מטר מהקו הקיים ובמקביל לו . את השטח הזה יש לספח בהחלטת הכנסת .
# היות ועלול מישהו לחשוב שיש שם תושבים שאיננו רוצים שייקבלו אזרחות ישראלת אז אני מבהיר - ירי מאסיבי הוא כזה שכל הנמצאים במלבן השוח ייברחו ממנו והשטח יסופח בלי שיש בו תושבים .

מאד ייתכן שהמסר יהייה "לא מובן" לתושבי רצועת עזה אז אפשר לחזור על פעולה זו ככל שיידרש .

dory141

New member
בכל מקרה, ליזום ולא להגיב

חמאס צריך להיות מורתע, והנקודות שהעלאת בהחלט יכולות לפתור חלק מהבעיות.

למעלה