מי שלא מבין ,המלחמה הפנימית כבר החלה.....

superman1234

New member
מי שלא מבין ,המלחמה הפנימית כבר החלה.....

Uri Misgav ‏21 ביוני‏ ב-‏22:00‏
ערב סיום י"ב בגמנסיה הרצליה. המנהל, איש המופת ד"ר דגני, מברך את הבוגרים ומאחל להם לשמור על עיניים פקוחות כי הם יוצאים למקום לא טוב.
הוא מספיק לתת שתי דוגמאות (ילדים שמופרדים מהוריהם בגבול אמריקה, המצב שלנו ושל שכנינו סביב עזה) לפני שהורים מתחילים למחות. בצעקות, בשריקות בוז. דגני לא נבהל. ממשיך לדבר. המוחים משתוללים. לא מתאים להם שדגני יקלקל להם את המסיבה.
זה לא הטקס שלך, הם צורחים. ואז הנוער פורץ בתשואות: "דגני! דגני!". חלק מההורים מצטרף, אחרים לא נשארים אדישים להורים חסרי התרבות שלידם. אני אישית קמתי וצעקתי להם שהם מוזמנים ללכת הביתה אם קשה להם. כמה מהם הציע לי ללכת הביתה בעצמי.
על הבמה דגני לא מתרגש: "זה קשה לשמוע, אז לא רוצים שאגיד, אבל צריך להגיד".
כמה דקות אחר כך עולה חולדאי. מדבר יפה על שני ערכים שחייבים לשמור עליהם בישראל: עצמאות ודמוקרטיה. מישהו לידי צורח לו: די עם התעמולה.
כתבתי מזמן שישראל נמצאת במלחמת אזרחים שקטה. הערב ראיתי כמה הקליפה דקה. ריח של אלימות היה באוויר. וזה קורה בתיכון תל אביבי, מעוז הליברליות. בכל הדמוקרטיות שנפלו נהנו הפשיסטים מסיוע שקט של בורגנים מתקרנפים.

המלחמה הפנימית החלה

מייד כשהימין עלה לשלטון..
זה התחיל עם הפושע בן אהרון שאמר שצריך להחליף עם,
וען לאה דולרים שארזה מזוודה ולצערנו לא השלימה את התהליך..
ויש עוד דוגמאות למכביר

superman1234

New member
זה התחיחל ברצח של אמיל גרינצוויג והמשיך ברצח של רבין.

הרצח של שירה בנקי במצעד הגאווה ב 2015 הגביר את הלהבות. והיום הלהבות לוחשות במרץ ומתפשטות במהירות לכל הכיוונים.

ד"א מדוע בן אהרון פושע ? על איזה חוק הוא עבר ?
להשוות את לאה רבין ומעשיה כאשת ראש ממשלה לאשתו הנוכחית של ראש הממשלה, זו בושה לשכל הישר.

לא לא, זה התחיל

הבסגרת אנשי האצ"ל והלחי לבריטים,
והמשיך ברצח באלטלנה,... אתה בטח יודע שההיסטוריה לא החלה איפה שאתה בוחר... לא השוותי למעשיה של לאה שלא פורסמו אבל היו לא רחוקים, התכוונתי שהיא הכריזה שהיא אורזת מזוודות ולצערי לא ביצעה..
ואני מיצר על רצח רבין לא פחות ממך ואפילו יותר למרות שטני לא הסכמתי עם דרכו..

superman1234

New member
לא ענית מדוע בן אהרון פושע.

אם אתה לא מרגיש שהאדמה בוערת לך מתחת לרגליים עכשו, אז אתה יכולן להיות מאושר כמו HAPPY ALEXANDER.
כל אחד בוחר את הסיפורים שמתאימים לאג'נדה שלו, אבל אמת יש רק אחת.
אתה קורה למה שקרה לאלטלנה "רצח" , אני קורה לזה , תקומת מדינת ישראל.
אבל זה כרגע פחות רלוונטי. אם אתה ליברל, שרוצה לחיות ולגדל את ילדך בצורה נורמלית, אני מציע לך לשקול ולחפש במקביל עוגן נוסף.....

כן . שימעו של המנהל דגני הגיע גם אלי .

מה שאני הצלחתי להבין זה דבר והיפוכו . חינוך לפתיחות והשכלה מול סגירות וקיבעונות חשיבה . עלי להודות שאניעצמי למדתי בבית ספר כזה ביחפה . בית הספר ליאו-בק . בית ספר שחינך לחשיבה עצמאית ולסובלנות ללא מישנה פוליטית , אלא אם הסובלנות היא מישנה פוליטית .
ומה היפוכו ?
עקרונות דרווינסטיים מורכבים של הישרדות המתאימים . עקרונות שכוללים מלחמת קיום , אכילת הזולת , תפוצה מקסימלית ולצידם גם ייתרונות של אלטרואיזם להישרדות האלטרואיסט וסימביוזה .
מה שקורה בביולוגיה הפיזית ממש קורה גם אצל בני האדם במישור המנטלי . שורה ארוכה של MEMEים המקביליםלהתנהגות הפיזית בביולגיה של החיים .

את זה דגני לא מוכן שהתלמידים שלו ילמדו/ישמעו .

דינהמית

New member
במדינת ישראל יש מלחמת תרבות כבר הרבה שנים

בין פאשיסטים/מלוכנים לבין ליברלים/דמוקרטים.
נכון ל 40 השנים האחרונות הפאשיסטים/מלוכנים צוברים ניצחונות,
הגזענות, השוביניזם, שנאת האחר, רדיפה דתית, אי שוויון זכויות נר לרגליהם והם קוראים לכל אלו "דמוקרטיה".

puma141

New member
לפעמים זו מלחמת תרבות, לפעמים מלחמת צדק,

חחחחחחחחח מצחיק אותי הליברלים דמוקרטים בכאילו!!
דמוקרטים חד צדדיים? אלו שלא מבינים מהותה של דמוקרטיה או שוויון?
אלו ששמים זין על הצדק, בשם הנאורות בכאילו?
הצביעות חוגגת לה במלוא הדרה, מהלכת יד ביד עם הרדידות....
אני רואה בזה נסיון להנצחת מלחמת האחים השקטה הזו.....נסיון לנצח, במקום שכולם מפסידים בו.

דינהמית

New member
לאור צורת הביטוי תוהה אם לענות לך תשובה רצינית

אני אנסה בקצרה.
אין דבר כזה צדק אבסולוטי.
למשל חלק חושבים שלגברים ונשים "צודק" שיהיו הזדמנויות וזכויות שוות, חלק חושבים ש"צודק" שלגברים מגיעות יותר הזדמנויות ויותר זכויות.
אין כזה דבר דמוקרטיה בלי שוויון הזדמנויות וזכויות לכולם, כמובן שלא רק שוויון אלא גם זכויות מינימום לכל אדם אבל כרגע את דיברת על שוויון אז נתרכז בו.
&nbsp
בפועל יש בארץ כאלה שדוגלים בתרבות של שוויון הזדמנויות וזכויות לכולם ויש כאלה שדוגלים בכאלה שמגיע להם פחות, זאת אומרת שיש בארץ דמוקרטים ויש אנטי דמוקרטים והאנטי דמוקרטים הם אחוז מאוד ניכר מתושבי המדינה, הם לא תופעה איזוטרית.
&nbsp
בהתאם יש מלחמת תרבות במדינה, בין אלו שרואים בשוויון (הדוגמה שלך) ערך שיש לחתור אליו בכל כוחנו, כפי שרשום במגילת העצמאות של מדינת ישראל
"תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות;"
לבין אלו שחושבים למשל שמקומה של האישה בבית להכין אוכל ולעשות ילדים והאישה הערביה שתכין אוכל ועדיף שלא תעשה ילדים, וכמובן פועלים ככל יכולת לממש את החזון הזה.
http://reshet.tv/item/news/domestic/internal/newsitem-692189/
ונראה שבמלחמה הזו התרבות הדמוקרטית מפסידה, אין בישראל דמוקרטיה מתגוננת ולכן האנטי דמוקרטים מנצלים את הכלים הדמוקרטים כדי לקדם את תרבותם.

puma141

New member
איזו צורת ביטוי? אולי די עם זה?

זה נקרא אצלך בקצרה? :)
זוית החשיבה הזו רחוקה מאוד מהמציאות, ולא מבטאת בעיני בגרם את מה שמדבר עליו השרשור הזה.
דמוקרט נמדד על פי מעשיו או ערכיו הכנים, ולא על פי סיסמאות ריקות ממעשה.

דינהמית

New member
צודקת, הייתי צריכה להגיב בססמה של לא יותר מ 7 מילים

צדקתי בחשש שלי, תגובה רצינית היתה בזבוז זמן מוחלט

puma141

New member
מצויין. :) הדדי כנראה,

יש תגובות ידועות מראש.

חחח המתנת לי כדי לענות?
שבוע טוב, ומלא פרחים ואמת..........

המוות הוא הדבר האבסולוטי היחיד שאני מכיר .

אין בישראל אנטי-דמוקרטיה
כי
אין דמוקרטיה אבסולוטית . אין שיוויון אבסולוטי . יש רק יחסי או כמעט או בדרך כלל או לרוב וכן הלאה .
ולכן
המאבק הוא על כמות ולא על הכל .
צד אחד רוצה דמוקרטיה אבסולוטית והדברים שכתבת מעידים שזו דעתך .
צד אחר רוצה דמוקרטיה מדודה ורואה במה שכתבת אבסורד בלתי אפשרי .
כי
מדינת ישראל הוקמה כדי שליהודים יהייה איפה לחיות . סתם , חיים כמו שיש לאחרים . אם למען שיוויון מלא ודמוקרטיה אבסולוטית תחוסל מדינת ישראל , אז אני ואחרים נשתדל שהיא תצומצם למינימום נמאפשר לנו חיים .
כי
החיים קודמים לכל רעיון מדיני .

puma141

New member
לא חושבת שהפילוסופיה

שהבאת במקרה הזה, מתקשרת לנדון. :)
מי דיבר על אבסולוטי או לא? אנחנו לא באוטופיה, ברור שהכל יחסי.
בעיני מה שקורה היום, זו דיקטטורה סמויה אבל מובהקת ולא נקיה בעליל, של כמה מוסדות וגופים בארץ שמטרתם בלשון הכי ישירה שיש, החלפת השלטון לא בצורה דמוקרטית, בעיקר של אלו שמנופפים בדמוקרטיה כערך עליון, אבל רומסים אותה בצביעות וברגל גסה ביותר.

מי לדעתך מתאים או כלול במילים שלך

זו דיקטטורה סמויה אבל מובהקת ולא נקיה בעליל, של כמה מוסדות וגופים בארץ שמטרתם בלשון הכי ישירה שיש, החלפת השלטון לא בצורה דמוקרטית, בעיקר של אלו שמנופפים בדמוקרטיה כערך עליון, אבל רומסים אותה בצביעות וברגל גסה ביותר.

puma141

New member
הלו....

קודם כל אני מתנצלת לא קראתי הכל שם לפני שעניתי.
ובכל זאת, לא חושבת שיש צד שרוצה דמוקרטיה אבסולוטית, ובטח שלא זו הבעיה העיקרית.
אם יש מי שכן רוצה כזו, הוא הזוי בעיני לגמרי.
לגבי הדיקטטורה הסמויה בעיקר, זה במסגרת הצביעות התהומית, אלו גופים חשובים מאוד במדינה אפילו היסוד שלה, כמו המשטרה הפרקליטות ובגצ.
גופים דיקטטורים צבועים שלכל אחד מהם יש אינטרסים משלהם לחבל במדינה הזו, כולל נדמה לי וזה על קצה המזלג, פגישה של חיות עם גופים בחול שמיסדיה הם נאצים. זה אומר כסף, והרבה.
לא יכולה כרגע להביא לינקים, אבל כשאוכל אעזה זאת ואפילו אפתח שרשור לטענותי אלו.

הנה העתק-הדבק מדברי הגברת דינמית

"אין כזה דבר דמוקרטיה בלי שוויון הזדמנויות וזכויות לכולם, כמובן שלא רק שוויון אלא גם זכויות מינימום לכל אדם" סוף ציטוט .
המילים - לכולם/לכל הם אבסולוטיות .

הגברת דינמית איננה לבד .

puma141

New member
עקרונית

זה אמור להיות נכון. אבל במקרה של המדינה הזו, הרבה פעמים זה הופך לאבסורד. אז יש אובססיביים שמנסים להמשיך כמו שכתבתי, לנופפ בדגל הדמוקרטי תוך כדי האבסורד הזה, ותוך התעלמות מפשעים וכוונות לפשעים נוראיים, ללא מענה של צדק.
כמו למשל
רוצח פלסטיני שבא בכוונה תחילה לרצוח, פצע קשה מאוד בחורה בת שמונה עשרה, ויצא לחופשי בתואנה של עובי הסכין, אורך הסכין...אפילו לא הורשת בנסיון רצח.
האבסורד הדמוקרטי זועק לשמיים, ומתגרה בגודל הלעג שלו וביזוי המילה דמוקרטיה.
אז כן, יש מי שמנופפים בזה או לא מגיבים לאבסורדים מהסוג הזה, כי דמוקרטיה עבורם היא חד צדדית ואינטרסנטית.
פה נכנס שוב אלמנט הצביעות המשווע, כשבעצם לאותה דמוקרטיה חד צדדית קוראים במילים פשוטות דיקטטורה.

זו דוגמה מאוד שולית בתוך עולם האבסורד הדיקטטורי, שמאיים לחסל את הדמוקרטיה במדינה, בצביעות נוראית, תוך נפנוף אבסורדי בדמוקרטיה הלא מעשית שלהם, ובעוד סיסמאות שמנוגדות לחלוטין לשמירה אמיתית על דמוקרטיה.

למעלה