התנך מכיל דברי אמת ושקר במעורב .

החרדים הם אנשים פרימיטיביים שאינם יודעים את המציאות

הם גם אינם יודעים תורה , נביאים וכתובים וכל לימודיהם עוסקים בפרשנויות על הגמרא .

ממשלת ישראל מטומטמת , מנתניהו ועד אחרון השרים

בטיפולה בקשיים שקיימים סביב רצועת עזה .
פשיטת רגל שכלית שוררת בקרב ממשלת ישראל . הצפייה של הממשלה שצהל יפתור את הקושי הקים סביב רצועת עזה הוא שיא הטימטום .

dory141

New member
הפתרון- העברת האחריות למצרים ולעולם הערבי

אתם כ"כ מטיפים נגדנו, שאנחנו חונקים ומרעיבים אותם? אחלה, טפלו בהם אתם. להזכיר, ישראל יצאה מהרצועה, היא לא בפנים ומקווה שגם לא תהיה.

Faria

New member
יצאה מהרצועה

רק קובעת אילו ספינות יוכלו להכנס, אילו סחורות יוכלו להכנס, מי רשאי לקבל טיפול רפואי או לפגוש את משפחתו בגדה, הפציצה את כל התשתיות, ומדי פעם יורה בכמה מפגינים.
אבל יאללה, יצאנו מעזה ואנחנו לא אחראים.

dory141

New member
רוצה שישראל תמשיך לשאת באחריות לעזה?

באיזשהו שלב, הם יצטרכו להקים שם מדינה או יישות אוטונומית. זה יקרה, עם או בלי עזרה מצידנו. השאלה היא אם תקום מדינה נורמלית או מדינת טרור. בקצב הנוכחי, זו מדינה חמאסית שבקרוב תזרוק טילים גם למרכז, ובסיוע איראן, יהיו חדים וקטלניים יותר. צריך לכפות עליהם את מוחמד דחלאן, למסור למצרים או לחילופין להיות שותפים בזה. ישראל לא יכולה לאורך זמן, לשחוק את כל התקציב רק על ביטחון. בסוף שירותי הרווחה, הבריאות והחינוך יקרסו כי לא תישאר להם אגורה. ולפי התפיסות החדישות, זו גם בעיה של ביטחון לאומי. במקום אנשים משכילים וחיוביים, תיצור אנשים נבערים מדעת שלא מרוצים מהממשלה ויעשו הפיכה נוסח האביב הערבי. נתניהו לא רוצה להיות מובארק 2, אז כדאי שיתחיל לפעול.

Faria

New member
אני מסכים עם כל מלה שכתבת פה

צריך שיתוף פעולה של כמה שיותר גורמים חיצוניים. ישראל, מצרים, שאר העולם הערבי והמערבי. בכל מקרה, ישראל צריכה לקחת חלק בשיקום הרצועה. התנתקות מוחלטת הרי לא תקרה (כי אז במקום פצמ"רים וקסאמים, יהיו להם טילים חדשים ויפים מאירן וכו). אני רק אומר שאי אפשר להגיד "זאת בעיה של מצרים" ולנתק כל קשר כאילו שאין גבול משותף וכאילו שישראל לא קשורה איכשהו למצב הרצועה כיום.

גם דברים אלה שכתבת הם שקרים .

ישראל לא צריכה לקחת חלק בשיקום רצועת עזה . ישראל גם לא צריכה לאפשר הכנסת סחורה לעזה . לא מזון לא תרופות , לא מים . לא חשמל . כן יש גבול לרצועה עם מצרים . משם יקבלו כל מה שהמצרים ייאפשרו .
לכל הפצמרים ושאר חפצים שהם יורים לשטח ישראל יש לישראל יכולת תגובה . מי שבוחן לצורך השוואה את הגבול עם לבנון יודע שבלבנון יש עשרות אלפי טילים שונים ואולי מספרם מגיע ל100.000 ובכל זאת אין ירי משם .

אני לא יודע מי ומה אתה ולמה אתה כותב את מה שאתה כותב אבל דבר אחד בטוח
אתה לא בעד הצרכים של ישראל .

כתבת דברי שקר כי לרצועת עזה יש גבול פתוח עם מצרים .

ממצרים אפשר להכנס לעזה , להכניס סלורות , אפשר לצאת למצרים לטיפולים רפואיים , אבל אם הם ייתקרבו לגבול ישראל במטרה לפרוץ אותו , אז ירי בהם זה מצויין .

Ron W

New member
העולם הערבי נגדנו בדיוק מההצעה שלך - כי הפליטים מקורם בישראל

היה לנו נשיא שאמר "כולנו אשמים" והוא טעה .

עכשיו טועה ממשלת ישראל , טועה הרמטכל ופיקוד צהל . טועים מי שמצדיקים אותם וטועים הסמולנים .

חביף

New member
הבה נניח חד משמעית - סמול תמיד טועה

שמאל, אהה זה כבר ענין אחר.

היתי מציע שתזהר

מהכללות, זה נושק לגזענות
לא, אני לא חרדי אבל פעם גם להורי אמרו כל היהודים ....

כמו הרבה דברים בעולם הגזענות טובה במצבים מסויימים ורעה

במצבים אחרים .
מה שחשוב זה לא הגזענות אלא המצב בו היא נעשית .

וחוץ מזה שים לב שלא מופיעה המילה "כל" בטקסט שלי .

Ron W

New member
לגבי התנ"ך כמסמך הוא צודק. אין די ביבליוגרפיה לכתובים

הדתיים מנותקים מהכתובים ונתונים למשטר תואם חומניזם
של גבורי הלכה ששמו עצמם מעל החוק וקובעים הלכות תלושות.
לפרשנויות אין תקנה,אך להסטוריה כמדע יש די ממצאים
שיטלטלו את הבסיס להדתה ולהלכות המתבססות על יסוד רעוע.

poseidon111

Active member
את טועה. המילה "החרדים" בגלל הה'א בתחילתה וללא שום התניה

בהמשכה היא המקבילה ל"כל".
לו היה כתוב "חרדים" ללא ה'א אפשר היה לנהל דיון למה התכוון המשורר.
אני לא נכנס לעניין הגזענות כן או לא אלא לעניין העברית התקינה כן או לא.
יחד עם זאת לו מישהו היה כותב "יהודים שותים דם" היית ממשיכה לטעון שזו אינה גזענות מכיון שלא מופיע הצירוף "כל היהודים"?
מסופקני.

למעלה