מחשבות על שיגרה - נכתב ע"י חבר קיבוץ בארי (עוטף עזה)

מחשבות על שיגרה - נכתב ע"י חבר קיבוץ בארי (עוטף עזה)

"מחשבות על שגרה
מדברים עימנו על שגרה. תחשבו לרגע איזו שגרה זו, שגרה של אזעקןת חוזרות ונשנות, שגרה של רעש מטוסים ופיצוצים, שגרה של מזלטים מזמזמים לאורך כל שעות היממה, שגרה של ילדים שחווים אזעקת צבע אדום בדרכם לגן ולבית הספר , שגרה שלא מאפשרת לך לחגוג חתונה שמתוכננת חודשים רבים בבית, שגרה של חוסר תחושת ביטחון, שגרה של שקט מתוח, שגרה של שרפות וריח עשן, שגרה של פינות חמד בטבע שהולכות ונעלמות,שגרה של עמל של חקלאים שעולה באש והשקעה של חודשים ושנים יורדת לטמיון. זו שגרה? מזמינה את היושבים שם בירושלים במרומי האולימפוס לחוות מעט מהשגרה הזו."

שבוע טוב לכולם!

אני בטוח שיושבי עוטף עזה סובלים .

רק בקטנה ברצוני להזכיר שבצפון סבל דומה נמשך הרבה הרבה שנים . סבל שבגללו ישראל יצאה למלחמות זעירות 3 פעמים אם אני לא טועה .

התמונות שמדברות בעד עצמן

https://www.facebook.com/jelinhaim/...C71TN1UCHXGKlApcmswjBYPb9zELmAWhBDxZhmQ0jx6y4

מי שלא
על צערי לא ראוי ש
על צערו .

תושבי הצפון ובמיוחד קריית8 ומטולה סבלו הרבה שנים מקטיושות , עם נזק רב לרכוש ולחיי אדם .

Ron W

New member
זה לפני 30 שנה ומיטב הנוער שילם את המחיר במלחמת לבנון 18 שנה

אם אינני טועה המלחמות בצפון בגלל הקטיושות היו גדולות יותר

מאשר המלחמות בדרום בגלל הקאסמים.
ומאיפה הבאת את זה שבמרכז או בדרום לא ביכו את מה שקורה בצפון?
מאות חיילים נפלו בקרבות בדרום לבנון. אז על מה בדיוק אתה מדבר?

אני חושבת שקשה להשוות בגלל פער הזמנים והטכנולוגיה

אכן תושבי ישובי העימות סבלו שנים רבות מקטיושות.
קצת הבדלים-היום יש כריזת צבע אדום (מלחיץ) והודעות לסלולרי על צבע אדום.
לפני 30 שנה לא הייתה אפילו מערכת כריזה
יתרה מזאת מי שבאמת מתגורר בישובי עימות- גם כיום ללא אזעקה.
הקטיושה נופלת ואחריה רק שומעים את הדממה (והסירנות של כוחות הבטחון).
מאז מלחמת לבנון השנייה- פותחה מערכת אזעקות- ועדיין אין שום סיכוי להגיע למרחב מוגן לפני שהקטיושה נופלת לקרקע. אנחנו למודי ניסיון בזיהוי קולות יציאה ונפילה -כל ילד ביסודי יודע ל"שמוע" את הקולות.
אפילו בעוטף עזה יש 15 שניות לכניסה למרחב מוגן

מעבר לכך- רמת המיגון של היום שונה לחלוטין מזו שהייתה לפני מלחמת לבנון הראשונה, והשנייה. היום המיגון בממ"ד נחשב ממוגן. בישובי קו עימות- חויבו בבניית מקלטים ולא רק חדרי ממ"ד . המיגון הציבורי החל מתחנות אוטובוס,מרפאות,בתי ספר- לא בר השוואה בכלל --אבל העיקר שיש דיונים וסיכומים ותקציבים תאורטיים וקדחת בפועל עד...מלחמת הצפון הבאה.

מעבר לכך יכולת המניעה (להלן כיפת ברזל ואחיותיה) מורידה משמעותית את כמות הפגיעות ברכוש ונפש.

אז קשה להשוות
ועדיין- אני ממש לא מקנאה בתושבי עוטף עזה ,אורח החיים, העצבים המתוחים הדאגה הבלתי פוסקת, והידיעה שזה רק סבב 2 ,3, או 4...מתוך עוד כמה וכמה סבבים נוספים.

אני בטח לא משווה בין הסבל של תושבי הצפון לסבל של הדרום

זה מר אמת בכבודו ובעצמו שעושה את ההקבלה.

כשבקרית8 נפלו קטיושות אז בעוטף עזה עבדו תושבי עזה .

חלק גדול מתושבי עוטף עזה שייכים לשמאל המתון וחלק לשמאל הקיצוני . אפילו היום יש שם כאלה שמציחעים שאנחנו נספק להם עבודה כדי................................. כדי מה ? שלא ייתקפו אותנו . שלא יישרפו את השדות של אלה שאצלם הם רוצים לעבוד . אני רואה כאן כפל לשון וכפל חשיבה מדהים .

הבעיה אינה בהיותם שמאלנים . להיפך שמאלנים זה מותק

הבעיה היא שהם אשמים בהתדרדות הצבאית בגבול של מדינת ישראל עם רצועת עזה .

את טועה . אין רצף . למעשה מאז שמיר אין ממשלה ימנית .

רבין לא היה ימין , ברק לא היה ימין , אולמרט היה ימין אבל נעשה שמאל אחרי שהגיע לשלטון , שרון היה מפאיניק בלבוש של ימני . לנתניהו בכלל אין צד , לא ימין ולא שמאל .
תושבי עוטף עזה נזקקו לעבדים שבאו לעבוד אצלם מרצועת עזה וזה מה שהם רוצים לעשות שוב .

dory141

New member
ברק, אולמרט ונתניהו הם אכן אנשים בלי אידיאולוגיה

סליחה, כספולוגיה. להרוויח כמה שיותר כסף על חשבון הציבור, וזאת תוך כדי כהונה. שלושתם תת רמה של אנשים. מבחינה מוסרית,כמובן.

לממשלה הנוכחית שלנו אין צד . לא ימין ולא שמאל .

ראש הממשלה הוא בלרינה על כבל מתוח שנזהר לא ליפול .

למעלה