אלה מבינינו שהם הורים לילדים עד גיל 18

חביף

New member
אלה מבינינו שהם הורים לילדים עד גיל 18

אני מקווה שהבנתם סופית שאין חינוך חינם במדינת ישראל, וככל הנראה גם לא יהיה בקרוב.
למה?
יש הרבה הסברים לכך, אחד מהם הוא תקציב הבטחון, השני הוא המנהלת המופרכת בכמות פקידיה במשרד החינוך שעולה הון תועפות למדינת ישראל. שכר המורים שכידוע הוא נמוך בהשוואה למדינות ה- OECD, בטח אינו סיבה רצינית.
אז קבלו את החלטת וועדת החינוך של הכנסת בענין תשלומי הורים:
"
אין הפתעות: ועדת החינוך אישרה את טבלת תשלומי ההורים
למרות התנגדות ההורים הדורשים לבטל לחלוטין את התשלומים, גם השנה ועדת החינוך אישרה אותם. נציג ההורים: "מהווים מס ופגיעה בשוויון הזדמנויות בחינוך" " [ מעריב]

אלה תגובות של חברי כנסת [ שתדעו למי להצביע בבחירות בשנה הבאה]:

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי אמר בסיום הדיון כי "הפחתת תשלומי ההורים החלה היום עם ההחלטה להפחתת תשלומי סל התרבות להורים הצעירים לשכבות א׳- ב׳, חיסכון של כ-30 מיליון שקלים. המאבק להפחתת תשלומי ההורים הוא מאבק שהתחיל היום ויימשך בעוצמה רבה יותר בשנים הבאות".

ח”כ יוסי יונה, התייחס גם הוא לתוצאות הדיון: "אם נמשיך בהורדה הנוכחית של תשלומי ההורים, רק בעוד 100 שנה נצליח לבטלם משרד החינוך עושה צחוק מההורים הנושאים בנטל התשלומים מידי שנה. ההחלטה להוריד רק 99 שקלים מתשלומי ההורים לתלמידים בכיתות א’וב' מגוחכת".

ואני רוצה להוסיף, אני מלמד באיזור פריפריה חברתית [בת ים] בבית ספר פריפראלי מובהק, שבו יום לימודים ארוך, עד 1600 ואולי עד 1700, הכולל ארוחת צהריים הינו הדרך היחידה לחלץ רבים מהתלמידים ממעגל ההזנחה, הנחשלות החברתית, השוליות הדבוקה בהם כמו עלוקה. המיומנויות בעלות הנראוּת, הדימוי העצמי והיעדר מיומנויות בסיסיות שמקבלים תלמידים בבתי ספר לא פריפראליים, באיזורים לא פריפראליים חברתית כבר מילדותם, מדלג עליהם.
אבל לך דבר לחברה המקדשת כסף, מוחצנות, תרבות שטחית של "סלבריטאות" על כלום.

מה שהיה הוא שיהיה

שנים הייתי (לשון עבר, למזלי) שותפה בועד הורים ישובי,ארצי וכו---
מרגי לחלוטין לא המציא את הגלגל.
אני יכולה להזכיר פגישות עם יו"ר ועדת חינוך בכנסת ,לאורך שנים
כולם מוכרים את אותן סיסמאות (אפילו כאשר זו נציגה של מר"צ).

Ron W

New member
מחר באמנון לוי מעשיית גלגול הנשמות בילד הדרוזי

כמה קל למרוח אפילו עיתונאי חד ומפוקח
לא פלא שהדת והאמונות התפלות השתרשו אצל ההמונים
https://www.mako.co.il/tvbee-articl...96267_188939382_9679403_0_Tzaaj3j3afduu8a8au2
בתקציר הילד עם הפרעות התפחותיות החל לדבר אנגלית
כנראה מצפיה בסדרה בטלויזיה
ואת גלגול הנשמות ניתן להסביר בהכרות עם קרוב המשפחה
שנפטר וסיפורים שילדים שומעים וקולטים טוב כמו שפות

Ron W

New member
עוד אנטי אנטישמיות על חשבון הארוויזיון

https://www.youtube.com/watch?v=Q_Mgrr1Nkx0

הדרוזים מאמינים מאוד בגלגול נשמות

ואני פעם קראתי על ילד דרוזי שנתגלגלה אליו נשמתו של הדוד שלו שנהרג בלבנון במלחמת שלום הגליל, והילד שנולד כמובן מאוחר יותר סיפר פרטים מדוייקים על הדוד שנהרג כולל עובדות בשטח וכל מיני פרטים שאף אחד לא יכול היה לדעת אותם כולל בני משפחתו.
אני לא מאלה שמאמינה בגלגולי נשמות או בחיים שאחרי המוות, אבל מצד שני אני גם לא פוסלת דברים שאין לי הסבר מדעי מדוייק להתרחשותם.

dory141

New member
איש באמונתו יחיה

כל עוד זה עוד מרכיב בזהות ולא משהו מעבר, שיהיה. האמונה רווחת בקרב הדרוזים, השיעים והעלווים.

E טי

New member
אין דבר כזה חינוך חינם

אנחנו משלמים על זה והרבה. במיסים.

דינהמית

New member
תזכיר לי מאיזה מגזר ומאיזו מפלגה ח"כ יעקב מרגי

https://www.themarker.com/news/education/1.3054894
"התקציב של התלמידים הדתיים בתיכונים - שנהנים כבר מהתקציבים הגבוהים ביותר - עלו בשיעור החד ביותר. ב-2015 השקיע משרד החינוך כ-24 אלף שקל בכל תלמיד תיכון. עם זאת, תלמיד ערבי קיבל תקציב נמוך בכ-36% מהתקציב שקיבל תלמיד תיכון דתי ותלמיד יהודי חילוני קיבל תקציב נמוך ב-16% מהתקציב שקיבל תלמיד תיכון דתי. המדינה משקיעה כ-5,000 שקל יותר בשנה בתלמיד תיכון דתי מאשר בתלמיד יהודי חילוני ו-11 אלף שקל יותר מאשר בתלמידי התיכון הערביים. לפי הנתונים, תלמיד תיכון יהודי מהמעמד הכלכלי הנמוך ביותר מקבל תקציב גבוה ב-73% מתקציב ערבי ממעמד כלכלי זהה. "
הכתבה קצת ישנה, לא מעודכנת בה ההחלטה של שר החינוך (מאיזה מגזר? מאיזו מפלגה?) שהחליט להכיר ביידיש כשפה שניה כדי להגדיל את תקציב בית הספר החרדי.
&nbsp
עם ישראל בצורה דמוקרטית אני מנחשת שבהם אחוז לא קטן מהורי תלמידי בית הספר בו אתה מלמד , בחר בקואליציה דתית (60% ממצביעי בת ים בחרו בקואליציה הדתית) שזו מטרתה המוצהרת.
הקואליציה ממלאת את רצון הבוחר, איפה הבעיה?
נכון אתה וגם אני היינו רוצים שהעם יבחר אחרת, כנראה שלא הצלחנו לשכנע.

shayCn

New member
וזו בדיוק הבעיה בחילוניות הישראלית

כשזה מגיע ללמד הישגיות בגיל הצעיר, מעדיפים לחסוך בכסף.
בארה"ב מערכת החינוך היא כזו שתלמידים מסיימים ב19 בערב אחרי פעילויות,חוגים וכד' בתוך מסגרת בית הספר.
כאן אצלנו מעדיפים שהילדים יסתובבו ברחוב אחרי 13 וחצי.

למעלה