שומו שמים

shayCn

New member
שומו שמים

לוויתן כחול נצפה במפרץ אילת מול החוף של מוש.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5274021,00.html#autoplay

איזו חיה עצומה ומדהימה. אני לא אשכח איך בטיול צלילה באוסטרליה לפני כמעט עשור לוויתן גדול סנפיר תינוק הגיע ליאכטה, שהה לצידה הסתובב על הצד, הסתקרן והביט באנשים שעליה.
ההרגשה היתה כאילו זכיתי בלוטו. הרגשת אלוהות. פעם בחיים.

וואו איזה מדהים זה לראות לוויתן ליד הספינה שבה אתה נמצא

אני לגמרי מאמינה לך לגבי ההרגשה. יש לי חברה שהיא משוגעת על דולפינים,
ופעם כשהייתה על איזו יכטה ובדיוק ראתה דולפינים, היא לא היססה לרגע וקפצה למים כדי לשחות איתם. הכינוי שלה לכן הוא 'דולפינה'. מדהימה שעברה טרגדיה אישית שבשבילה לקפוץ לים ולשחות עם דולפינים זה מה שנקרא פרס קטן על מה שהיא עברה.

משתפרת

New member
ראינו לוויתן כחול באיסלנד

זה בעל החיים הגדול ביותר שאפשר לראות בים. אדיר. שטנו לידו וממש התקרבנו. ראינו איך הנחיר שלו נפתח וענן של רסס מתפזר עם הנשיפה שלו. ואז צלל. זה היה מלהיב באמת.

shayCn

New member
מילא לראות אותו מרחוק

כל התקופה שלי באוסטרליה ראיתי לוויתנים גדולי סנפיר וגם כחולים, אבל כשאחד כזה מגיע כלכך קרוב..למרחק נגיעה..זה הרבה יותר ממדהים. זו התפעמות נשגבת. קשה להעביר תחושה כזו. וזה היה בייבי לוויתן. הוא היה סקרן והסתובב על הצד כי העיניים שלו בצדדים, ככה הוא היה יכול להסתכל לנו בעיניים.
הוא שהה בערך חצי שעה ליד היאכטה. את מצליחה להבין כמה זה נדיר?
אבל עזבי, לא משנה. את ראית לוויתן יותר גדול.

shayCn

New member
למה תוקף? חס וחלילה

זה בגלל הלוויתן? מה לעשות, אני לא ידעתי שהסיפור שלי יכניס אותך למגננה.
ותודה על האיחול אבל אני כבר בריא כמו שור. את מוזמנת לאחל לי משהו שאין.

משתפרת

New member
סיפרת על הלויתן באילת

הוספת לזה חוויה יפה שלך. עד כאן טוב.
קראתי. הוספתי חוויה משלי. פתאום לא טוב, פתאום אנחנו ראיתי מרחוק וזה לא שווה (ראינו ממרחק מטרים ספורים, יכולנו לראות את הנחיר נפתח ונסגר), פתאום אני כאילו מתחרה בך- עם הלוויתן בו צפינו אנחנו. הלו, בסך הכל סיפרתי על החוויה העזה שלי, כשם שסיפרת אתה.
ואני אשמח לאחל לך כל מה שתבקש. תמיד.

shayCn

New member
מה לא שווה? למה? כיצד?

אני פשוט לא מבין איפה תקפתי, ככה הגדרת את זה.'תוקף'.
לוויתן כחול הוא אכן בעל החיים הגדול ביותר בגלובוס, כך שעובדתית צפית בלוויתן גדול יותר מלוויתן גדול סנפיר. ראיתי לוויתנים מקרוב ומרחוק, ומה לעשות, הפרופורציות אחרות.
כשהלוויתן רחוק, אז ניתן להבחין בו כשמדי פעם הוא עולה ונושף מים או בהנפות זנב האדירות שלו שעושות גלים אבל מקרוב, זה שונה והלוויתן שראיתי קרוב גם לא היה כלכך גדול.
רק ניסיתי לציין שהחוויות שונות בפרספקטיבה, זה הכל. אין שם התקפה.

shayCn

New member
את בכלל לא התייחסת לחוויה שלי

ישר הגבת עם החוויה שלך והתעלמת מהפוסט שלי.
אז אם כבר זילזול, הוא כולו שלך.
יש לך מה ללמוד על אמפאתיה יקירתי, כי זה לא שהעליתי נושא מדיני פוליטי שיש עליו ויכוח. העליתי חוויה אישית והחזרת בחוויה שלך שהעצמת בסגנון 'לי יש יותר גדול'. מי היה מאמין שלנשים יש אגו.

חביף

New member
אוי אוי אוי - גילית שיש XXX יותר גדול משלך

וגם הראו לך.
עד לאיזו רמה של מאותגרות רגשית אפשר להגיע? חנקת אותי מצחוק עכשיו. הנכדה שלי בוגרת יותר.

משתפרת

New member
חביף, תרגיע. הוא מוכיח בעצמו את הנקודה.

וכל קורא יכול להסיק את המסקנה בעצמו.

חביף

New member
קוראים לזה אד-הומינום לתגובה שלך

אתה משתמש בגיל שלי כדי להעליב אותי? כמה נמוך עוד תרד, אני מחכה? התגובה הזו מוכיחה היטב את טענתי הקודמת, הנכדה שלי בת החמש בוגרת ממך רגשית

חחחחחח
ולו תטען אני התחלתי, אני לא התייחסתי לגילך אלא לבגרות הרגשית שטרחת להפגין בתגובותיך השונות.

shayCn

New member
אתה מחפש את זה

אף אחד לא ביקש ממך להתערב בויכוח אישי ביני לגולש אחר. שים לב שאני לא נוהג בצורה הזו ולא מרגיש צורך 'לעזור' לאחרים להתנצח בינם או ליצור יתרון לצד זה על אחר, מה עוד שאתה לא מנהל הפורום אבל אולי מרגיש כאחד כזה.
סתם נדחפת ואתה עוד מנסה להצדיק את ההידחפות.
ולצורך העניין, הנכדה שלך ממש לא מעניינת לי ת'זרת השמאלית, אז אל תדחוף גם אותה לעימות. סבבה?

shayCn

New member
אתה

כל עוד לא תביא ציטוט מחוקת פיפא ליד צמודה, אין לך זכות לפנות אליי באף עניין.
קפיש, מוקהצ'ינו?

אספרסו2

New member
אבל אתה לא תבין

אבוריג'יני מה לו ולשפת החוק?
על הרבה פחות מזה כבר מעדת כמו שור מסורס.

חביף

New member
גם לקרוא אינך יודע

נ דחפתי ובצדק רב לאור גסות רוחך. כל החבטות שאתה מנסה לחבוט בי מראות ומוכיחות את קטנותך וקטנות XXXX, שלולא זה הרי לא היית מתחיל בדיבור המכוער שלך.

למעלה