בשעה טובה בוטל התרגיל המסריח שעשה ראש הממשלה

בשעה טובה בוטל התרגיל המסריח שעשה ראש הממשלה

כפי שנכתב לפני 11 שעות ע"י עופר שלח:

"המאבק שהחל כאן הוכתר בהצלחה.
הקבינט אישר את התיקון לחוק הכרזת המלחמה, ביטל את התרגיל המסריח של ראש הממשלה, וקבע: רק מליאת הקבינט, ולא ראש הממשלה ושר הבטחון, תוכל לאשר פעולה העלולה להביא למלחמה.
נלחמתי נגד התרגיל המסריח בוועדת החוץ והביטחון, במליאת הכנסת ובתקשורת. הבטחתי שננצח, הבטחתי שלא יהיה מצב שבו אדם אחד או שניים יוציאו את המדינה למלחמה. לצידי עמדו במאבק הזה רבים מראשי מערכת הביטחון לשעבר, שידעו כמה הסיפור הזה מסוכן. כתוצאה מהמאבק הזה גם שרי הקבינט, מישראל כץ ועד איילת שקד, הבינו את התרגיל שביבי עשה להם - ותיקנו את המעוות.
זה ניצחון גדול על הגחמות המסוכנות של ראש הממשלה. הוא מראה שכשנלחמים על הדבר הנכון, אפשר לנצח גם מהאופוזיציה. התרגיל המסריח היה סכנה בטחונית, חוקתית ומוסרית. הערב, בעלי המצפון הביסו אותו."

בוקר טוב ישראל
ויום חמישי שמח לכולם!
והנה שיר המוקדש לתמי מהאח הגדול

dory141

New member
בזה אתה צודק, הוא לא עושה מספיק

המחנה הציוני רופסים ויש עתיד צריכים להיכנס למשבצת של אופוזיציה לוחמת. אני מתחיל להאמין, שלפיד רוצה מקום בממשלה החמישית של ביבי ולא ממש להחליף אותו- וזה אכן מעציב.

לא. אני לא חושבת שהוא רוצה מקום בממשלה. הוא כרגע שותק

כי אלה זמנים קשים לאופוזיציה וזה לא הזמן לצאת למלחמות. מעדיף להישאר על אש קטנה כרגע.

בינתיים, אשת ראש הממשלה מבקשת רכב משוריין בעלות של 2 מיליון ש"ח.
נפלא.
https://www.haaretz.co.il/news/politi/.premium-1.6114068

dory141

New member
להיפך, הוא צריך שישמעו אותו והרבה

מי בדיוק יתנקש בשרה שהיא צריכה רכב משוריין, מני נפתלי? לא הייתי מבזבז כדור גומי עליה.

shayCn

New member
אני חושב שאתה פשוט מפספס את משנתו של לפיד

האידאולוגיה שלו ברמת הביטחון לא שונה מהאידאולוגיה של ביבי והליכוד. יאיר לפיד אמר בעצמו פעמים רבות גם כשישב בממשלת ביבי שבהרבה קווים יש עתיד דומה לליכוד אלא של'יש עתיד' יש רעיונות מהפכניים נוספים למלחמה בשחיתות,בחינוך,בכלכלה ובדיור שבמודל של הליכוד לא קיים ואפילו הפוך ב180 מעלות.
על כן, יש סבירות גבוהה שאתה צודק בנקודה הזאת ולפיד ישמח לקבל מקום בממשלת ביבי ולא להחליף אותו, ולתומכים רבים במחנה לפיד(אגב, אני בינהם) זה לא רע ואפילו לטובה. אני לא חושב שללפיד יש כוחות וניסיון מספיק כדי להחליף את ביבי ומצד שני הוא מסתמן כיורשו של ביבי בהנהגת המדינה לפני המתחרים כחלון,ליברמן,ארדן ורגב.

dory141

New member
למה לא רע?

נתניהו צריך לפנות את מקומו. אם תהיה ממשלת ליכוד אם מועמד אחר, אולי אתמוך. אם שוב לפיד יוביל אותנו לשם, שיחפש מצביעים אחרים. אין לי כוונה לתת לו להכשיר את השרץ.

shayCn

New member
מי זה אותו מועמד אחר?

היית תומך במירי רגב? ארדן? אמסלם? אורן חזן? אין להם במפלגה מועמדים נורמליים עם כריזמה בינלאומית כמו לנתניהו או תכונות אופי להנהגה שאנחנו לא יודעים עליהם. לפיד בעצמו לא מתכוון להוביל בשנים הקרובות ולא בבחירות הקרובות. הוא יודע שנגזר עליו לשבת בממשלת ביבי במקרה הטוב.
כשביבי יעזוב את החיים הפוליטיים מתישהוא, אז כנראה שתוכשר שעתו לראש ממשלה כי אני לא רואה מועמד מסתורי אחר שהצליח להסתתר מהתקשורת ובו בזמן השיג את תמיכת הציבור.

dory141

New member
גם ארדואן הגיע משום מקום

בשנות האלפיים, טורקיה הייתה מדינה חסרת יציבות וארדואן נחשב כתרופה למדינה חולה. ב-5 השנים האחרונות, הוא הפך לדיקטטור אמיתי כי לא הבין, שיש דברים שאסור לו. יש להניח שהוא ישלם על זה, במוקדם או במאוחר.

shayCn

New member
כן אבל זה לא נכון להשוות

בישראל, מועמד חדש שיצוץ לא יקבל תמיכה גורפת מהציבור, כי המנטליות בישראל היא לא לבחור במשהו שונה וחדש.

Ron W

New member
ביבי יוצר אשליה שהוא משתמש בכח - למעשה הוא סמרטוט נסחט

נסחט בשחרור מחבלים נסחט לידי מקורביו קיצוני המתנחלים והחרדים.
הבועה שמתחריו לא יכולים למלא את מקומו תפחה ומנצנצת
עד כדי שמחפשים חזות כוחנית כמו רגב שבוודאי לא ראויה אפילו מזנדברג
מדיניות הכוחנות ההצהרות המשתלחות לא תורמת לפתור בעיות
אלא לגרוף קולות מציבור שמחפש כוחנות.
הראיה לכך בהצהרות של הימין עד לפיד מבחינתם הקובע הוא מספר המנדטים
לא הדרך התועלת או החזון שהם מגבשים כדי לקדם את המדינה
ברגע שמצביא מצדיק את דרכו על סמך הקולות וזו שאיפתו היחידה
כל הפוליטיקה הופכת משחק מכור כמותחרות ספורט או ארוויזיון.
בתכלס ביבי לא עשה כלום מעבר לשמור על הכסא ולצבור קולות ע"י
כניעה לרחשי הלב הנמוכים ביותר במורל הציבורי כמו כל דיקטטור סוג ד'

dory141

New member
דיקטטור הוא לא, פוליטיקאי מושחת וציני כן

צריך לעשות כמו בטורקיה, משטר צבאי ולפזר את הכנסת ל-5 שנים.

E טי

New member
אתה קורא להפיכה צבאית !!

לא יאומן!
במחנה האדום איבדו את זה לחלוטין.
ואחר כך מטיפים לימין על 'הרס הדמוקרטיה'.
פשוט הזוי

dory141

New member
אני תומך בלפיד, לא בעבודה או במר"צ

אני אגב, חושב שצריך לפזר את כל המפלגות, לא רק את הליכוד. את כל 120 הח"כים, להשעות ל-5 שנים מפוליטיקה. מקובל?

E טי

New member
לא. לא מקובל.

במחנה האדום לא יודעים להפסיד בכבוד. כל קשר לדמוקרטיה מקרי בהחלט.
לכן הם כל היום צועקים על דמוקרטיה שיחשבו שהם מאמינים בזה.
מה שנקרא - על ראש הגנב בוער הכובע.
&nbsp
האמת שזה מאפיין גם את מחנה ה'דמוקרטים' בארה"ב.

dory141

New member
חוזר שוב- אני לא משתייך למחנה ההוא

אבל תאמין במה שתרצה.

E טי

New member
צר לי לאכזב אותך. לפיד, שרוצה למסור חצי מארץ ישראל

הוא חלק מהמחנה האדום.
המדיניות החברתית-כלכלית שלו גם היא אדומה (סוציאליסטית/קומוניסטית).

dory141

New member
תראה לי מראה מקום אחד שמוכיח את דבריך

ברור, כל אדם שלא תומך בקפיטליזם חסר גבולות הוא סוציאליסט. משוואה לוגית עד מאוד. ואגב, מה אתה מדבר על א"י? אנחנו מדינת ישראל, תקופת התנ"ך נגמרה. ההשקפה הזאת מזכירה לי את החנבלים בשיעה, שמתעלמים מהקדמה וחיים כמו בתקופת המערות. מה אתה אומר, אגב, על החשד לפיו שרה ויאיר לחצו על נתניהו לקבל החלטות בניגוד לגורמי הביטחון? האפסיות שלו היא בעיניך דוגמא ומודל לחיקוי, מנהיגות? אז באמת כדאי שנפסיק להתווכח.

למעלה