סקרנית לדעת אם מישהו מבאי הפורום למד/לומד שפה חדשה ?

einat162

New member
סקרנית לדעת אם מישהו מבאי הפורום למד/לומד שפה חדשה ?

אם כן, איזו ואיך?
אם לא אתם - מכירים מישהו כזה?

גם ריענון של ידע תופס (למשל יש כאלו שיודעים ממש מעט רוסית ולא יודעים להסביר למה אומרים X ולא Yזה פשוט "הרגיש נכון").

sashalola

Well-known member
כן

למדתי איטלקית (שנה) בשגרירות איטליה - היה מעולה וכשאני בסביבת איטלקים מסוגלת לנהל שיחה יומיומית טובה, לקרוא ולהבין (חומר מקצועי) אני ברמה די טובה.
למדתי יפנית בקורס של חצי שנה. לא מחזיק הרבה זמן בראש מחוסר חשיפה מתמשך לשפה מעבר להבנה קלושה מאוד ובסיסית.
עכשיו אני לומדת קצת רוסית.
השאלות שלך לא ברורות,
רוצה המלצות? איך זה? בשביל מה?

אהה אני מנצלשת את זה שאת כאן

בדיוק ראיתי סרטון מצויין על אנשים שמדברים בתחבורה ציבורית בקולי קולות
מבלי להתחשב בסובבים אותם
https://www.facebook.com/kanipbc/vi...p7DQwmgu1ifGgPRpD1Wmz4UD38nBZS5VWkmPAoR3o0u5A
ואני יודעת שאת קצת בתחום הפסיכולוגי
אז רציתי לשאול אותך בלי קשר לסרטון הזה מה דעתך על אנשים מאותגרים שכלית שמנסים לנתח מבחינה פסיכולוגית אנשים אחרים? מצד אחד זה נורא מצחיק אותי ומצד שני זה מעורר רחמים עד כדי כאב לב של ממש. אנשים כל כך דחויים שלא נקלטים בשום מקום כאשר צר להם והם במצוקה הם פשוט תוקפים כמו חולי כלבת ואתה יודע שאין לך שום חיסון עבורם וזאת מחלה חשוכת מרפא ואתה יודע שאתה צריך לעזוב אותם לנפשם בחושך לבדם והעיקר שלא ידביקו אף אחד בנשיכתם הרעה עד שהם ינפחו את נשמתם.

sashalola

Well-known member
רואה סרטון שכלל לא מתאים לשאלה שלך

בסרטון מדבר בחור רהוט שתוהה איך זה שלא מעירים לאדם שמדבר בנייד בקולי קולות ברכבת למקות שזה בהחלט מפריע ולא נעים.

sashalola

Well-known member
אה, בלי קשר לסרטון... פיקששתי

ככה זה כשעושים מלא דברים ביחד.
תכף אענה לשאלך

נכון, אמרתי שהשאלה שלי לא קשורה לסרטון

סתם נזכרתי פתאום במשהו שרציתי לשאול אותך מזמן.
תגידי באמת, איך זה נשמע מבחינה פסיכולוגית, אנשים מאותגרים נפשית שמנסים לנתח אנשים נורמטיביים?
אבא שלי תמיד היה אומר שמשוגע אחד יכול לשגע אלף אנשים בריאים ונורמאליים.
אני מתחילה להבין למה הוא התכוון.

sashalola

Well-known member
זאת לא ממש שאלה מהתחום הפסיכולוגי

אגב, אני לא ממש בתחום, לא באופן ישיר בכל אופן

הייתי מייחסת את השאלה לתחום התקשורת הבין אישית.
מה זה מאותגרים נפשית? פגועי נפש? הם יכולים להיות אנשים מאוד קוהרנטיים, חכמים וכו'
מה זה אנשים נורמטיביים? הם יכולים להיות טמבלים, בורים, חסרי יכולת ביטוי וכו'
נדמה לי שאני מבינה את הטריגר לשאלה שלך,
ועל זאת אני אומרת שהשאלה היא תמיד: what can i do about it
מדבר אדם שאני מחשיבה אותו כ"משוגע" ?
אני יכולה לריב, להתעלם, להיות סובלנית ומכילה וכו'
ביקורת? ניתוחי אישיות? אנשים... מדברים... ככה אנחנו בטבעי

מאותגרים נפשית

הכוונה גם לאנשים שעל פניו הם נראים נורמאליים אנשים מהשורה
אבל המחשבות שלהם יוצאות דופן בדרך שבה הם תופסים את המציאות ואנשים אחרים שסובבים אותם.
האנשים הנורמטיביים הם האנשים שיכולים להיות מושפעים מהעיוות הזה ולגרום להם גם לראות את העולם בראייה מעוותת כזאת. בבחינת האם יש משהו שהמשוגעים רואים ואנחנו מפספסים? לכן המשפט שאמרתי -
משוגע אחד יכול לשגע אלף שפויים הוא רלוונטי כי כאשר משוגע זורק אבן לבאר
מאה חכמים מנסים לחשוב על פתרון איך להוציא את האבן.
נכון שאפשר להתעלם ו/או אפשר לנסות לעזור להם.
מבחינה פסיכולוגית זה פשוט מעניין אותי מה הדרך הטובה ביותר להתמודד עם התופעה מבלי לתת למשוגע להשפיע עליך.

einat162

New member
שואלת מתוך סקרנות כללית -

אני לומדת כרגע, מרוצה מה"מסגרת" והכלים . סתם, אומרים שהכי קל לילדים ללמוד שפה חדשה (עד גיל 12 בערך) אח"כ המוח מתחיל לפעול אחרת. מישהי אחרת שאני מכירה (בערך בגילי) התחילה ללמוד נגינה על אורגנית.

כן

הילד שלי לומד כעת איטלקית והולך לו טוב עם זה. הוא מקשקש באיטלקית ולומד דרך האינטרנט. גרמנית הוא למד בבית הספר בברלין. הבן הצעיר שלי למד צרפתית גם כן דרך האינטרנט ודרך שגרירות צרפת ובסוף הוא גם קיבל מילגה ושהה חודש ימים בפריז ובווישי שם היה עם משלחות מכל מיני מדינות בעולם.
לצערי, אני אין לי שום חשק ושום רצון ללמוד עכשיו שפה אחרת. אם אלמד משהו, זה יהיה איטלקית.

אבי בן 1231

Well-known member
כן, אני למדתי ספרדית

חייתי למעלה מ 16 שנה בספרד, והחלטתי ללמוד את השפה ולא מהרחוב.
קניתי חוברת ללימוד דיקדוק ספרדי, עם הסברים בספרדית שלא הבנתי מילה, אך היו דוגמאות .
הדוגמאות המחישו את ההסברים, היו שם תרגילים ובסוף החוברת היו התשובות הנכונות.
הגעתי לרמת דיבור, קריאה כתיבה לא רעים.
וכיום אני מדבר ספרדית די טוב.
המחשב, הטלפון הנייד והווייז שלי עדיין בספרדית.

משתפרת

New member
אני- צרפתית. כי אנגלית זה לא מספיק

ואולי גם אצליח להביא את עצמי ללמוד קצת ספרדית

למעלה