לארדואן הזה פה ג'ורה, שלא נדע

חביף

New member
לארדואן הזה פה ג'ורה, שלא נדע

דברו פה ארמניה, מייד אנחנו כמו הנאצים.
מעניין איך יגיב הביבי, לא עדת שליחיו-שוטיו המטורללים.

אבי בן 1231

Well-known member
"מזועזעים מהשימוש בתחמושת חיה"

http://reshet.tv/item/news/politics/state-policy/newsitem-712875/
ספרד השתמשה בנשק חם נגד מרוקאים שניסו לעבור את הגדר במליליה, המרוקאים לא ירו על הספרדים, לא הבעירו שדות ולא התפרעו והספרדים ירו בהם למוות על הגדר.
רוסיה כבשה לא מזמן חלק מאוקראינה, העולם לא געש והשמאל הישראלי לא הגיב.
ישראל מגינה על ישובים אזרחיים הנתונים לטרור כבר 70 שנה, והעולם בעזרת הסתה ישראלית, השמאל להזכירכם, גועש.

shayCn

New member
ויותר מכולם - סוריה

סוריה מבצעת רצח עם, משתמשת בגז וכלור נגד האזרחים שלה ללא אבחנה, נשים,ילדים ומועצת הביטחון לא געשהולא פתחה בועדת חקירה.

גם זה יעבור...

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5264464,00.html#autoplay

ושים לב,
ידיעה קטנה בצד ימין,
תלמיד בן 18 נכנס לכיתה בטקסס והרג 9 תלמידים ועוד מורה אחד...
אותי זה מזעזע יותר. הקלות הבלתי נסבלת של אחזקת נשק בידי האנשים במדינה הזאת, מאשר עוד כינוס של מועצת הביטחון והטלת אשמה על מדינת ישראל. מאז שאני זוכרת את עצמי, אנחנו והאו"ם לא ממש חברים טובים.

shayCn

New member
יחי ההבדל הקטן

פה מדובר בחולה נפש,טרוריסט,מיזוגן שונא נשים ומתוסכל מינית שיצא לנקום באנשים שלא אהב במקום לימודיו וזה בהשוואה להתנהלות צבאית שפועלת בירי סלקטיבי על טרוריסטים.

לרגע לא ניסיתי להשוות אלא ההיפך

מטריד אותי מה שקורה לאנשים ולעובדה שכל חולה נפש, מטורף או סתם פסיכופאת יכול לקחת נשק (חופשי לקנות בחנויות) חם ולרסס אנשים לאור יום, בין אם זה בבית ספר או בסופר מרקט או ברכבת תחתית. זה הרבה פחות נורמאלי מירי של חיילים על הגבול. כל גבול.

כנראה ישראל תגיע לוועדת חקירה בין-לאומית או האג

בעקבות מותם בירי של כמה עשרות תושבי עזה . תמורת זה היה אפשר לירות בכמה אלפים . התוצאה ממילא תהייה זהה .

אבי בן 1231

Well-known member
זה בדיוק מה שאני חשבתי.

שיש להקים ועדת חקירה שתחקור כיצד קרה שנהרגו רק 61 פלסטינים.

משתפרת

New member
החמאס עצמו הודיע

ש-50 מתוך ההרוגים הם אנשיו.
מניחה שהאחרים לא נרשמו כפעילי חמאס, אך בהחלט התגיסו לפעולות הספציפיות הללו, של איום פלישה לישראל תוך החרבת הגדר.
לא מדובר באזרחים תמימים.

אבי בן 1231

Well-known member
זאת לא שמעו באירופה, במועצת הביטחון ובמועצה לזכויות הטרוריסט

ואז השאלה " איך לא שמעו?"

לפני שבועיים (איבדתי את חשבון הזמן)
ישראל התקיפה בסיסים ומקורות נשק בתוך סוריה
(איראנים ,אחרי מתקפת הטילים הכושלת).
אף אחד לא אמר שהשימוש באמצעי התקיפה לא היה פרופורציונלי ,
ישראל לא נתפסה בתקשורת כתוקפנית
או כאחת שלא מכבדת את השטח הריבוני של שכנתה סוריה.

מאידך תהלוכות אלימות מעזה לגבול ישראל
נתפסות אחרת בתקשורת הבינלאומית.

ואז השאלה- איך נוצר ההבדל
בין פעולות לגיטימיות (או עוברות בעצימת עין) ובין כאלו שאינן לגיטימיות?
או מה דפוק במערכת יחסי הציבור וההסברה שלנו בהקשר העזתי?

לא קונה את ההסבר הזה

אני רציונלית מדי.
לא חושבת שיש מקריות.
האמת? שמי שצריך לנתח את הסיבות -הוא גוף ההסברה הישראלי , ולהתמודד מול המודל ש"עובד" הסברתית.
תמיד מפתיע אותי- אנחנו כל כך מסוגלים לבנות כל מתקן בטחוני, כל אמצעי למיגור, ובתחומים אחרים-אנחנו תקועים עם קלישאות ופרופגנדה של שנות ה-50.

כי מדינת ישראל היא מדינה מטומטמת .

אני מעולם לא שמעתי מדינאי ישראלי שאומר שלעזה יש 14 קילומטר גבול עם מצרים ולכן לא ייתכן שעזה נמצאת במצור . גם לא שמעתי שמדינאי ישראלי אומר שכיבוש עזהה הסתיים .
להיפך
פעמים רבות שמעתי שאומרים שעזה במצור שזה שקר . גם שמעתי שאומרים שעזה כבושה למרות שאין שם אפילו חייל ישראלי אחד . ומדינת ישראל הרשמית שותקת .
כי מדינת ישראל מטומטמת .

dory141

New member
הסבר אפשרי

מידת הסימטריה- מאחר וישראל לחמה בסוריה ובאיראן, אפשר לראות בזה עימות של מדינה מול מדינה. העמדת חיילים ישראלים מול המון פלסטינים (שבהם נטמעו אנשי חמאס, כידוע), נראתה כפעולה בלתי לגיטימית, למה אנחנו יורים באזרחים לכאורה?
אגב, אפשר היה להימנע מירי, לפחות בחלק מהמקרים. אמצעים אפשריים, כפי שאמר לי אדם שהוא איש שב"כ- זרנוקי מים, מכות פיסיות, רימוני עשן וכדומה. אפשר היה לחלוב הרבה מידע מאנשי החמאס ולהוציאם להורג. הבעיה היא, שהם לא קיבלו אישור לכלום חוץ מירי. כלומר, הבעיה היא ברמת הפיקוד העליון של הצבא, השב"כ והמשטרה.

חביף

New member
אמא'לללהההההההה דורי

איך תעז?
בשבוע ששחררו את הבן יקיר לשרה מירי מהכלא, בשבוע בו הרגו 60 פלסטינים [ מגיע להם, מחבלים, כנופיות אלימות - אפילו המתונה כאן "אחותו של.." חטפה חררה מהמחשבה שהרוב הם רוב של "לא מחבלים", שנדחפים אל הגדר כמעט בעל כורחם, ואתה מציע לא להרוג בהם?!
אכן, סמולן קיצוני, יותר ממני.. טפי טפי טפי.

למעלה