על זיכרם של 600.000 יהודי הונגריה שנרצחו בידי הנאצים

אכן, הבאתי בזמנו את הסרטון הזה אבל הצדיקים לא יגידו על זה מילה רעה. ליהודים מותר הכל, אפילו שהם אנטי-ציונים.

לדעתי הם ראו יותר מדי "שבאבניקים"

dory141

New member
בדיוק סיימתי השבוע לראות את הסדרה
בהתחלה היססתי, אבל הגעתי למסקנה שהיא מופתית. סדרה אחרת שהיא מעולה, נקראת סטרייק ובה מככבים טום ברק והולידיי גריינג'ר ומבוססת על ספרי ג'יי קיי רולינג, שחתמה בשם בדוי.
מדובר בחוקר נוסח שרלוק הולמס, בוגר אפגנסיטאן ועם רגל תותבת מהמלחמה, שהופך לחוקר פרטי. יש לו גם עוזרת פרטית מאוד רבת תושייה. יש 7 פרקים, ראיתי שלושה. מומלץ ביותר.

dory141

New member
הוט יס וסלקום TV משדרות את זה ב-VOD
לגבי פרטנר, ממש אין לי מושג.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ראיתי 2 "סיפורים" מהסדרה הזו. זה נחמד, אבל כבד לי להמשיך..

התעלומות פחות חשובות,
וכי מה אכפת לי באמת מי רצח את ליידי פלונית בשנות השמונים בלונדון? מה שבאמת מעניין זו התפתחות היחסים בין הבלש הנחוש והנבוך לבין מזכירתו המסורה. לפני עוד שני פרקים בשבילם לקבל החלטה ולבצעה.

dory141

New member
זה לא היה בשנות ה-80
מדובר בבלש מודרני ועדכני של העשור השני במילניום. לא ראיתי את הפרקים המאוחרים. כל אחד ישים את הדגש איפה שירצה. גם בסדרה (המופתית לדעתי), הרשימה השחורה, יש דגש נרחב על היחסים (המשפחתיים, אב ובת) שבין הסייען שהוא פושע נמלט, לבין סוכנת ה-FBI.

כשפרשת קסטנר מזדמנת לידי אני שואל את עצמי

מה הייתי עושה במקומו. אבל מיד אני מבין שזו שאלה טפשית הרי אינני יודע הונגרית.

מעניין . יודע יידיש . אתה מתכנת ביידיש ?

ביידיש גם היה אפשר לתקשר עם אייכמן , למרות שיידיש אינה ממש גרמנית . איכמן לבטח לא יידע הונגרית וקסטנר דיבר איתו בגרמנית - לא ביידיש .

אני מפתח תוכנה שכותבת בקורת על מחזות ביידיש.

היודע הונגרית הוא אישיות אחרת אשר החסר אותה אינו יכול לעמוד במקומה, וכן הדבר לגבי עוד כמה שפות שהמייחד אותן הוא נעימתן.

למעלה