מה אתם עושים ביום העצמאות בשבוע הבא

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
מה אתם עושים ביום העצמאות בשבוע הבא

אני אחגוג בארוחה צמחונית- כי אני צמחוני.
ואם אחותי תבקר אותנו- תהיה שמחה גדולה.
שהיה לנו מכונית נסענו לחיק הטבע. לחזק את אהבת הארץ אבל עכשיו רק בבית
מבחינת לימודים ואני לומד כל יום לשמור על הראש. אלמד הומני כמו בכל יום חג ושבת. כי בלימוד ראלי עושים גם כלי משחית. ולבימוד הומני מחנכים לשלום

משתפרת

New member
יודעת מה לא נעשה

לא ואני חוזרת על כך: בשום פנים ואופן לא נצא מהבית לכבישים הפקוקים, לאתרים העמוסים, לחורשות המפוצצות. מי שרוצה לראות אותנו ביום העצמאות שיבוא אלינו.

גם אנחנו בדרך כלל לא יוצאים ביום העצמאות מהבית

מקווים שיהיו תוכניות טובות בטלביזיה ומנצלים את היום הזה למנוחה ולהנאה.

בערב אני אקח את הילד לראות את הזיקוקים+הופעות לילדים
ולמחרת כנראה שנעשה על האש אצל חמתי בבית

יש לנו בבית 3 טלביזיות

אחת תהיה פתוחה על ערוץ ילדים עבור הנכדים, השנייה פתוחה על הדלקת המשואות עבור הימניים, והשלישית סגורה לאות מחאה נגד מירי וביבי בשביל השמאלנים.

E טי

New member
מחפש פוסטים של טרולים שמאלנים שמקללים את מדינת ישראל

מעלה אותם לפורום ומתבכיין

המעניין שלא שמעתי ממך מילה על השבאבניקים

שמורידים את הדגלים של מדינת ישראל התלויים בצמתים לכבוד יום העצמאות, דורכים עליהם, שורפים אותם, והם גם הולכים ומצטלמים עם אבו-מאזן ובידיהם דגלים של פלסטין...
באמת מעניין למה אין לך מילה להגיד עליהם, או שגם הם מבחינתך סתם טרולים לא מזיקים שבסך הכל משעמם להם וצריך להתעלם מהם?

E טי

New member
לא זוכר שמוניתי לפרקליט החרדים

אבל אם חשובה לך התייחסותי לעניין:
ערבבת כמה נושאים אז אתייחס לכל נושא בנפרד
א. מורידים דגלים מהצמתים - טרולים.
ב. שורפים דגלי ישראל - כלא.
ג. מצטלמים עם מחבלים - בוגדים.
&nbsp
אם את רוצה את התייחסותי בנושאים נוספים - רק תבקשי.
שמח שיכולתי לעזור.

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

געגועים לבכי

ובעיניי
קונכיית הדמעות
יבשה כדיונה של זיכרונות
סדוקה כמעונם של
חלזונות

זיכרון בסיסי

אני כבר כמה שעות מנסה למצוא פרורי זיכרון ואני לא מצליחה. מנסה לדלות מזיכרוני פרטים קטנים מבית הספר, סיפורים ששמעתי בהיותי ילדה, וכאילו כל מאגר זכרוני נמחק כלא היה.
יד נעלמה ומחקה לי את כל הקבצים.
אני זוכרת במעורפל איך ישבתי בכיתה א' ומנהל בית הספר בא לספר לנו על השואה. הוא פתח והקריא לנו קטע על אם אשר שמרה על ילדיה כאשר חיילים גרמניים נכנסו אל ביתה וקרעו את ילדיה ממנה ואת תינוקה השליכו מהחלון כדי לחסוך בכדורים...
מבחינתי זה הזיכרון הכי צורב שחקוק בי ואת הסיפור הזה שמנהל בית הספר סיפר לנו, את זה כנראה שום מחיקון לא יצליח להעלים..
שנים רבות אני נושאת איתי את סיפורי יום השואה. סיפורים על גבי סיפורים. שירים, הצגות, אנה פרנק, חנה סנש, מרדכי אנילביץ, הגטו, הפרטיזנים. שוב חוזר הניגון, משואות, יזכור, קדיש.
שנה ועוד שנה. טקסי בית הספר, אנה פרנק. מצעדי המוות, מצעדי החיים, פולין, אושוויץ, באבי יאר, טרבלינקה. ושוב הסרטים מהדהדים מתוך מקלטי הטלוויזיה. הצעקות בגרמנית. היריות, שקשוק הרכבות.
שנה אחרי שנה שאני קוראת את הסיפורים ואת הזוועות. שנים, שנים שאני שומעת את הקולות מהרדיו ומהטלוויזיה. אני רוצה לרגע אחד, לספר משהו שלא יעלה על 500 מילה ואני לא מצליחה.
והנה לרגע, הבזק פתאומי של ילדה יחפה עם שתי צמות, רצה בין הפחונים והצריפים, עומדת על קצות האצבעות מנסה להציץ מאחד החלונות ולראות את האיש הרזה עם קעקוע המספרים על הזרוע.
ושוב, התמונה נעלמת. אותו זיכרון בסיסי הולך ודועך. מוזיקה חרישית, בחירתה של סופי, אנה פרנק. על מרצפות ברלין, פרנקפורט, שטוטגארט, הלכתי כמו על גחלים לוחשות. לא זוכרת כלום. מי מוחק לי הכל מהדיסק הקשיח?
לא זוכרת כלום מלבד אותו זיכרון מעורפל של ילדה קטנה מהמעברה שיושבת בכיתה ומסתכלת על מנהל בית ספרה בחרדת קודש כמו היה האלוהים עם שיער מאפיר ומדובלל קורא בקול חנוק ומספר את הסיפור על האם הצעירה ותינוקה.

למעלה