סופו של יום - תגובתו של יאיר לפיד להתקפות נגדו

סופו של יום - תגובתו של יאיר לפיד להתקפות נגדו

"אני כותב את הדברים האלה רגעים לפני ארוחת השבת. הקטנים שהם כבר לא כל כך קטנים מסדרים שולחן. הגדול נסע להביא את אמא שלי.
הם לא היו רגועים השבוע. ראש הממשלה תקף את אבא שלהם בפראות בפייסבוק ובנאומים, יו"ר הקואליציה קרא לי "שטינקר" מעל הדוכן, כל חמש דקות מישהו אמר להם שאני צריך אבטחה. האם הגענו למצב שאם מזמנים אותך לעדות במשטרה ואתה אומר את האמת, צריך מאבטחים שישמרו על הגב שלך? אני לא קונה את זה. עלי לא יאיימו וישראל היא לא כזו מדינה.
אז הנה מה שאני הולך לומר לילדים: המלחמה שאנחנו מנהלים היא לא על פוליטיקה, אלא על ערכים. לפני העניין המשפטי, יש את הנשמה של מדינת ישראל. יפה עשה בנט שהזכיר שמנהיגים אמורים לשמש דוגמא. אני גידלתי אתכם שאם אתם רוצים משהו, אתם צריכים לעבוד קשה בשבילו. בפוליטיקה אין דבר כזה מתנות חינם. אם מישהו מציע לכם משהו בחינם, הוא לא באמת בחינם.
ואני אגיד עוד משהו לילדים על החלק שלי בסיפור: המשטרה זימנה אותי לעדות. עד שהגעתי לשם, לא ידעתי במה מדובר. הם שאלו אותי שאלות במשך פחות משעה, ואמרתי את האמת. אם אי פעם בחייכם תהיו במצב דומה, ילדים, זה כל מה שאני מצפה גם מכם לעשות - להגיד את האמת.
נתניהו הוא אמן המילים, אבל העובדות הן פשוטות ואיש לא מכחיש אותן. נתנו לו מיליון שקל. לא חשוב אם זה במתנות או במזומן, זה עדיין מיליון שקל וההגנה היחידה שלו היא שזה "מתנות בין חברים." במקרה יצא ככה שגם אני מכיר את החבר. מעולם לא עלה בדעתי לקחת ממנו שקל. אם הלכנו למסעדה, שילמתי את חלקי. זה בדיוק מה שאיפשר לי לגלגל אותו מכל המדרגות כשהוא ביקש ממני משהו.
נתניהו מצייר עולם דמיוני שבו מיליארדרים מחלקים בקלילות מיליונים לחברים שלהם. אין עולם כזה. בשום מקום. אם אביחי מנדלבליט או רוני אלשייך היו מקבלים מיליון שקל מחבר, כמה זמן אתם חושבים שהם היו נשארים בתפקידם? חברים הם אנשים שאתה מספר להם על הצרות שלך עם החותנת (סליחה תלמה, אין לי באמת צרות אתך), ולפעמים אוכלים יחד ארוחת ערב. כל דבר אחר אינו חברות.
מאחורי הגב שלי בכנסת תלויה תמונתו של מנחם בגין. שיחשוב כל ליכודניק מה בגין היה אומר על פינוקים במיליון שקל ועל הנסיון לסגור "דילים" ולקנות בכסף תקשורת אוהדת. מה בגין היה אומר על פרשת הצוללות, שבה אפילו כבר לא מכחישים שהשחיתות של מקורבי נתניהו הגיע לקודש הקודשים – בטחון המדינה.
מה שנתניהו ומקורביו עושים עכשיו, אסביר עוד מעט לילדים, הוא את הדבר שהם עושים הכי טוב בארץ, אולי בעולם - משגרים לאוויר כמות אינסופית של לכלוכים והשמצות כדי להסיט מהם את האש. הם מציפים את ה"פיד" בשמועות והמצאות כי זו השיטה שלהם. לזרוק עוד ועוד בוץ עד שאף אחד לא יבין מה הולך. כי אם הכל מלוכלך, אז אולי הם נראים מלוכלכים קצת פחות.
לא יעזור להם. אנחנו לא ניתן להם לצייר את ישראל כמדינה שבה כולם מושחתים. לא כולם אותו דבר. אפילו בפוליטיקה יש אנשים ישרים והגונים וטובים שפועלים מתוך אהבת מולדת, ויש את אלה שפועלים רק בשביל עצמם. הימים האלה מאלצים כל אחד מאתנו
להחליט באיזה צד הוא.
שבת שלום."

שבת שלום

Ron W

New member
פריחה

מהרכס מעל חוף געש.. כל מי שמחוברים לצדק ולאמת —
גם כשמנסים להשחיר הם יפים יותר.

חביף

New member
גם לי יש פרחים מת על הקאלות הנפלאות האלה

התמונה היא האיבון = שיר ותמונה גם יחד.

poseidon111

Active member
לי יש רק שאלה אחת: מדוע הוא לא דיווח בזמן אמת על הלחץ

שמפעיל עליו נתניהו בעניין חוק מילצ'ן. הרי היה ברור לו מסתבר שזה מסריח,
מדוע לא הוציא הודעה בשמו או בשם "מקורבים"?
למה היה צריך לחכות עד שהמשטרה תזמן אותו בכדי לספר כמה זה נורא מה שנתניהו ניסה לעשות?
אתה מבינה, זה מאוד נחמד להיות איש ישר וערכי כשאין לך ברירה.

הוא טוען שלא היה לו מושג או חשד שלנתניהו היה אינטרס אישי

להעביר את החוק הזה, וגם לא העלה על דעתו שיש מצב שנתניהו מקבל מתנות בשווי מאות אלפי שקלים ממילצ'ן ולכן הוא לוחץ עליו. הוא לא חשד בו בכלל. אני רוצה להזכיר לכם שהחשוד בתיק 1000 ובתיק 2000 הוא נתניהו ולא יאיר לפיד. הוא בסך הכל התבקש לתת עדות כדי לאשר את מה שארי הרו אמר בעדות שלו. הוא לא עד מפתח למרות שלליכוד נוח להציג אותו עכשיו כעד מפתח כדי שהליכודניקים השוחרים לטרף יעוטו עליו במהירות. תשמע, אין מה לעשות, ביבי בענייני תחמנות ואסטרטגיה הוא גאון. גרם עכשיו למדינה שלימה ומטומטמת לחשוב שיאיר לפיד הוא זה שנאשם בקבלת שוחד, רמאות והפרת אמונים. אה, הוא גם שטינקר. באמת עם מטומטם.

poseidon111

Active member
לא, לא. אני לא חושב שהוא עד מפתח, רק מעלה תהיה לגיטימית

לנוכח השתלשלות העניינים.
העובדה שמזכירים את שמו לא צריכה להקפיץ אותך כאילו שהוא מותקף וגם לא העובדה שמעלים שאלות בנוגע לכל המקרה, אין בה בכדי להסיט את העניין מהאשם בשוחד.
עכשיו לעניינינו,
גם אם הוא לא ידע ממתנות הרי העובדה שנתניהו לוחץ למען חברו הטוב היתה אמורה להדליק אור אדום כהה לנוכח ניגוד העניינים.
זה לכל הפחות.
היה יכול להעיר את תשומת ליבו של שומר סף כלשהו אם לא להתלונן על נסיון לשוחד.

אני לא קופצת. אני מנסה לענות כמיטב יכולתי והבנתי

אני לא מצליחה עדיין להבין למה היו צריכות להידלק לו נורות אדומות? אני לא מבינה למה הוא היה צריך לחשוד? זה שביבי אומר לו שזה חוק טוב וחשוב, זה אמור להדליק אצלו אור אדום? למה הוא צריך היה לחשוד בכלל?

poseidon111

Active member
מכיון שהוא ידע טוב מאוד שמילצ'ן ונתניהו חברים טובים ומכיון

שהוא ידע על סמך שאלות ביבי ("דיברת איתו כבר"?) עבור מי מיועד החוק.
ניגוד עניינים גדול מזה מצידו של ביבי קשה למצוא.
לחוקק חוק עבור חבר.
זה די טריוויאלי לדעתי.

אולי---הוא לא ייחס לכך הרבה חשיבות באותה עת של ההתרחשות

זה נראה לו לא מאד כשר.
כנראה (?) לא הבקשה הראשונה או האחרונה שקיבל כשר אוצר , שלא נראתה לו כשרה במיוחד .
הרי לא נהיה תמימים לחשוב שזה היה אירוע חד פעמי וחריג.
זה פשוט היה אירוע שנתפס בחכה של החוקרים.
רק כאשר נדרש לאמת מול החוקרים את המידע-הוא אמר---אכן זה מה שקרה.

אגב-
כל המדינה שלנו מתנהלת על "לא צריך קשרים מספיק פרוטקציה" זה תקף מלהכניס את הילד לתזמורת למרות שאין לו שום כישרון נגינה רק בגלל שאמא שלו מחוברת לסגן ג של ראש המועצה, וממשיך בהורה שפונה לחבר של בן דוד שלו שמכיר את ההוא מלשכת גיוס תל השומר שיפעיל את החוטים ויארגן לבן יקיר לו שירות בדובר צה"ל....

אז הפעם פשוט ביבי נתפס עם המכנסיים למטה.
זה לא אומר שקודמיו או הבאים בתור אחריו
ששרים אחרים, מנכלי"ם , ראשי עיריות ויתר פונקציונרים בשלטון הציבורי
לא עושים אותו דבר-
רק יותר בשקט.

דינהמית

New member
במקרה כזה שר אוצר צריך כל היום רק לעסוק בהודעות כיסוי ישבן

להערכתי אין שר בממשלה שחשוף לכל כך הרבה לחצים כמו שר האוצר.
&nbsp
מה קרה כאן?
רוה"מ פושע לכאורה ניסה לכאורה ללחוץ על שר האוצר לשנות חוק שממנו ירוויח לכאורה חבר שלו מאות מליוני דולרים.
אותו חבר שגילו שנתן פושע סחורה בשווי 750,000 שקלים, אין לי מושג אילו שכומים לא גילו.
שר האוצר למרות שהיה צפוי לפיטורים לא הסכים להכנע ללחץ רוה"מ ובזה העניין נסגר.
&nbsp
מבחינת שר האוצר הנושא סגור
מבחינת אוהדי ראש ממשלה פושע לכאורה הבעיה בשר האוצר שעמד בפרץ, לא ברוה"מ שחשוד בקבלת שוחד - והם אפילו לא מסמיקים.
&nbsp

THE RED LIST אירגון , ספר , עיתון , רשימה .

הכחדת מינים ותת-מינים בעולם מתרחשת בימינו במהירות עצומה .
מינים מסויימים כבר נכחדו . למשל הדודו או הנמר הטסמני .
מינים אחרים בסכנת הכחדה חמורה או בינונית .
יש מינים שנותרו רק באיזורים מוגנים כמו גני חיות ומעבדות .
לדעתי
ככל שמספר בני האדם בעולם ייגדל ההכחדות הללו יתרחבו עוד ועוד .
יתכן ובעתיד יישארו רק המינים שבני האדם רוצים בהם כמו חיטה , אורז , תירס , פרות , כבשים ועוד .
גם יישארו מינים שהאדם אינו מסוגל להכחיד כמו עכברים , נחשים , זבובים , יתושים ועוד .
זה מה שאני חוזה לעולם שבו בני האדם הם מיליארדים ועוד מיליארדים .

למעלה