שאלה שמאד מאד חשובה לי

שאלה שמאד מאד חשובה לי

ואם ניתן לקבל הסבר
מה פירוש הכינוי:׳אחות של שיקספיר׳?

ניסיתי כאן לכתוב תגובה אל אחות של שייקספיר ובטעות כתבתי בטהובן,מוצארט,פרוספר ומה לא;)
הכל בהומור ואם ניתן לדעת מה המקור,אשמח,אם זה פרטי,אכבד

הנה כאן

http://galia-sasson.blogspot.co.il/2012/01/blog-post.html
"בספרה "חדר משלך" כותבת וירג'יניה וולף את תולדותיה המפוברקות של אחותו של שייקספיר. מה היה קורה לו לשייקספיר הייתה אחות, מוכשרת בדיוק כמוהו?"

ויש גם הסבר ליחפה בפארק
https://www.studioact.co.il/יחפים-בפארק-קורי-בראטר-ניל-סיימון/
"פול, לאן אתה הולך? אתה לא יכול ללכת לישון עכשיו, אנחנו רבים!
אההה! אתה מטריף לי את השכל! אפילו עם הרגשות שלך אתה הגיוני.
אוחח, אני שונאת אותך! אני ממש-ממש שונאת אותך!
אני לא היסטרית! אני לא היסטרית! אני יודעת בדיוק מה שאני אומרת! זה לא עובד בינינו פול! זה בחיים לא יעבוד! אני רוצה גט!
מצטערת, פול, אני לא מוכנה לדבר על זה יותר, לילה טוב."

אהההה,אז תגידי
נכון,בזמנו באמת תהיתי גם על יחפה בפארק

וחשבתי שאת פשוט נהנית ללכת יחפה בפארק;););)

בול מה שיחפה כתבה

מאמר של וירג'יניה וולף(חדר משלך)
על גו'דית אחותו התיאורטית(לא הייתה לו אחות שידוע עליה)
ואולי גם יותר מוכשרת משקספיר
ומה היה הסיכוי שלה אי אז במאה ה-16
לקבל חדר משלה קצבת מחיה ולעסוק בכתיבה?
התשובה ללא סיכוי.
ובכלל וירגי'ניה וולף כתבה את המאמר בהקשר של נשים יוצרות.
אבל אפשר לקחת אותו הרבה יותר רחוק- אל ימינו- אל פמינזם- על תקרות זכוכית ויכולת של נשים לפרוץ גם אם הן (לעיתים) בעלות יכולת שווה או טובה יותר מהקולגה (האח) הגבר.
זה המקור של הכינוי
בלי קשר לכתיבה עם קשר למסוגלות נשית (פמיניזם בקטנה).

משתפרת

New member
אש"ש, שאלה אישית (אם לא נוח לך אל תעני)

אילו היית גבר עם אותם כישורים שיש לך, האם היית מגיעה למקום שונה בחיים? טוב יותר? רע יותר?

באופן אישי-כן

גדלתי בבית מאד שיוויוני
לא ידעתי בכלל שאני אמורה להיות מוגבלת יותר.
(לא סיפרו לי אף פעם , בשונה מהרבה בנות דורי).

בחרתי להיות קרייריסטית( בשתי הקריירות שלי) ולגדל משפחה במקביל.
מתנהלת בזוגיות שיוויונית ומאפשרת (אחרת לא הייתי "שם")
לא הצטערתי על שום בחירה שעשיתי
(ברור שהיו חרטות קטנות אבל לא במהות).

כך שאני לא המודל הנכון לשאול את השאלה
כי לא הפסדתי כלום מהיותי אישה
רק הרווחתי

אבל נתקלתי (לא מעט) בדוגמאות אחרות של מימוש עצמי /אי מימוש עצמי-וכן, אני חושבת שלנשים (בהכללה) יש תקרת זכוכית . שנשים יותר צריכות להתאמץ כדי להצליח. שנשים לא נמדדות במידדים זהים לגברים. שהקליקות החברתיות הגבריות (החבר'ה מהפלוגה) מאפשרת לעיתים צמיחה של גברים במקום שנשים נדרשות לעבוד קשה יותר.
להעסיק-העדפתי נשים, כי לרוב מול גבר באותם כישורים פורמאליים ,נשים יותר "שוות". המחיר? האמהות ? אפשר להתמודד עם זה.
כן
אני פמינסטית, אבל לא מהסוג של החזיות הצעקני אלא בהוויה -תפיסת עולם תחושה ופעולה.
והבת שלי? פמיניסטית רדיקלית מעצבנת

אם זו הייתה השאלה- מקווה שהתשובה סיפקה.

פעם לפני שנים רבות

הייתי כותבת במדור דעות ב-ynet בלשון זכר וזכיתי להתייחסות הרבה יותר מכובדת ומכבדת מאשר וכאשר כתבתי בלשון נקבה. זאת האמת אז, ואני מאמינה שגם היום לא השתנה שום דבר בנדון. בבמה חדשה כתבתי שירים בלשון זכר וזכו לשבחים ואילו כאשר כתבתי בלשון נקבה הייתה כמעט התעלמות גמורה.

חביף

New member
חשוב מאוד להוסיף כדי לבסס את דברייך

שגם גברים לא היו מגיעים רחוק, אילולא בנות זוגם [ או בני זוגם ] אפשרו להם להגיע לשם.
בדרך כלל נוטים לשכוח שנשים, בנות זוג [ או בני זוג במיעוט ] מאפשרים למדען, לחוקר, לרופא, לעו"ד , לפוליטיקאי את הזמן, את היעדר הדאגה בבית, אפילו את היעדר קשיי פרנסה כדי שיתקדם ויצליח.
אחת הדוגמות המאוסות ביותר, היא אותו חוקר, פרופסור שלאחר שבת זוגו הראשונה הקדישה את חייה למען הצלחתו הוא זורק אותה ובוחר באשה צעירה. [ סטודנטית מעריצה? ]

בני זוג במיעוט

יש לי חברה -שעשתה בהחלט קריירה בקנה מידה לאומי-בינלאומי.
נישואים מחורבנים למדי, אבל "סחבו" על עליות ירידות, חיים בנפרד, נסיונות לשקם וחוזר חלילה.
בשלב כלשהו כאשר הילדים היו כבר בגיל צבא ויותר- היא החליטה שהיא מפרקת את החבילה.
בית הדין חייב אותה מעבר לחלוקת הרכוש (הלא צודקת) בדמי מזונות עבורו (הילדים נותרו אצלה,והיו בגירים לפי החוק).
כלומר הוא קיבל מעבר לחצי הרכוש (נניח שזה החוק), גם קצבת מחיה קבועה ליתרת חייו-בגלל הטיעון שלו שהיא לא הייתה מצליחה לבסס קריירה מצליחה לולא הוא היה "עזר כנגדה".

חביף

New member
כן, אז.. ישנן נשים רבות שמקבלות

אף הן רכוש עתק בגלל אותו טיעון בדיוק.

למעלה