הייתי ב"פוקסטרוט"

sashalola

Well-known member
הייתי ב"פוקסטרוט"

קודם אכתוב בקצרה. (כי לא אוכל לדון לגופו של הסרט עם בעלי הדעות שלא ראו את הסרט.)
אין כלום כי אין כלום.
צריך לחטט, לגרד, לשים תחת מיקרוסקופ ולהזמין חוקרים, בלשים ופרשנים כדי למצוא בו משהו בעייתי.
צריך מוטיבציה ענקית של פוליטיקאית קטנה כדי לעצור את הפריים ולהצביע עליו : הנה זה!
סצנה של דקה וחצי המשתלבת ללא כל הדגש או הבלטה כאלמנט זניח בציור של קומפוזיציה סוריאליסטית.
אמר מי שאמר – מטאפורה, אלגוריה... גם זה בקושי.
ביזוי צה"ל? הכפשת חיילים?
כלום מכל המהומה הזאת.
הייתי אומרת שהסרט סטרילי מאמירה פוליטית (לאכזבתי הרבה) מאידך שזור בהרהורים נוגים שאינם משויכים בשום הקשר לשמאל ימין או כיבוש או כל פרשנות פופוליסטית שנמרחה על הסרט הזה ללא כל אחיזה במה שנראה על המסך בפועל.
זה סרט איטי (עד כדי שעמום)
זה סרט מעיק, מעיק בגלל הטיפול המעיק במצבם הרגשי של הדמויות הכלואות כולן באותו קו מעיק (שמלווה ברצון עז שייגמר כבר...)
טוב, מדובר במוות של בן, אז מעיק. אין כל קשר לחיילים או לצה"ל למועקה הזאת!
אין בסרט הזה שום טיפול שערורייתי בנושאים ה"רגישים" שנלעסו כבר ונבלעו בלי שום חרמות ומהומות.
בשורה התחתונה, אין כלום כי אין כלום, וליאור אשכנזי אחד שמשחק טוב, לא יותר.
אה, כן, גם הצילום יש בו משהו וכמה קטעים יפים.

את לא תקלקלי למירי רגב את הסיפור המטומטם בעובדות !!!

וחוץ מזה יש לה עוד המון עבודה למחוק מהתודעה סרטים שבהם יש איזו בעיה עם החיילים כמו "חירב'ת-חיזעה","אוואנטי פופולו","אסקימו לימון" ואחרים.

צריך להצדיע לה על העבודה הקשה במקום ללעוג לה, כי היא לא צריכה עזרה, היא נלעגת לבד, ויש לה אלפי מעריצים בעלי ריגשי נחיתות כמוה.

איך אמר פרופסור לילבוביץ?- "מי שחש נחות, הוא באמת נחות".....

יש לה אפילו קומונה עם שני מעריצים

נכון. אנחנו לא נקלקל לה את התענוג של להשמיץ את השמאל ואת תעשיית הקולנע, בעובדות. העובדות באמת לא חשובות. מה שחשוב הוא שהגברת רגב חייבית מדי פעם בפעם להעביר את המסר. להעביר את המסר שהיא מתכוונת לעשות לשמאלנים את המוות ובעיקר ליוצרים, לשחקנים, לבמאים, לזמרים, לסופרים ולכל מי שעוסק ביצירה ואמנות כי הם לא מתאימים לבית ספרה. וכך מדי פעם בפעם, נגיד משהו כמו כל חודש בערך, היא מוצאת איזה פרויקט או איזה בן אדם להשתלח בו, לגדף אותו, לאיים עליו ולגרום לבולקה ומבולקה בתקשורת וברשתות החברתיות וככה איכשהו יורדים מביבי ושות' ומתעסקים עם המטורללת שדעתה הולכת לאן שהרוח נושבת. מישהו זוכר שלפני שהיא התגייסה לליכוד היא פנתה למפלגת העבודה אבל אהוד ברק לא רצה אותה מסיבותיו הוא?

dory141

New member
יש לה גם עוד בעיה

בגלל שהיא נשואה לאשכנזי, היא צריכה או מרגישה צורך להראות שהיא מייצגת אותם ולכן רטוריקת היתר שלה מופעלת.
אגב, ידעת שאשתו של מיקי זוהר שמאלנית קיצונית שתומכת בהקמת מדינה פלסטינית? והערה, לא איימת בחסימה של מזכירי הקומונה ההיא?

מעולם לא איימתי בחסימה

אני רק אמרתי שהודעות המזכירות אותם באופן אישי, יימחקו. אני רק ציינתי שיש לה קומונה. לא ציינתי שמות.

דרך אגב, גם אשתו של רפול הייתה שמאלנית וגם אשתו של ריבלין

היא שמאלנית.
אני מכירה פוליטיקאים רבים שבני הזוג שלהם לקחו צד אחר לגמרי במפה הפוליטית. זה לא מפריע להם לחיות ביחד למרות שלי אישית קשה להבין את זה, כי אני למשל לא הייתי יכולה להסתדר עם מישהו שדעותיו לא תואמות פחות או יותר את דעותי ועל איך צריכה להיראות המדינה בעתיד הקרוב והרחוק.
הייתה תקופה שבני בכורי אהוב נפשי היה שמאלני קיצוני והיה לי מאוד קשה עם זה ולכן מאוד השתדלנו לא להתעמת בנושאים פוליטיים. באותה תקופה אני הייתי ממש ימנית. עם השנים דעותינו התקרבו וצמצמנו מרחקים. הוא התקדם ימינה ואני התקדמתי שמאלה וככה היום אנחנו פחות או יותר חושבים דומה למרות שהוא עדיין "מפיל" אותי בכל וויכוח פוליטי בנוק אאוט על הקרשים. הוא גאון. אני לא.

prizman

New member
מאחר ובתאילנד כמו בכל מקום אחר בעולם קיימת פוליטיקה

הדעות שלי ושל זוגתי שונות לחלוטין.
אבל אנחנו מדברים על זה פעם בשנה בערך כך שזה לא יוצר שום חיכוך.
דווקא על הפוליטיקה בישראל אני מדבר הרבה יותר עם חברי הישראלים. סביר להניח
שמשייכים אותי יותר לשמאל אם כי לא הקיצוני ואת החלק הזה מחברי אני משייך לימין,
גם לא הקיצוני.
זה מעולם לא הפריע לנו להישאר חברים. חברים לא אמורים להסכים על הכול.
כולנו נלחמנו על קיום אותה מדינה, לא הגדרנו לעצמנו מראש שזו תהיה מדינה שמאלנית או ימנית,
הדבר היחיד שהגדרנו לעצמנו זה שרצינו שתמשיך להתקיים. ושילמנו על זה
מחיר יקר מאוד אבל שום דבר לא מגיע חינם.
אלו פני הדברים בערך וזה זהה בשמאל ובימין השפויים שפעם הם היו הרוב.
כיום יש הקצנה, בעיקר בימין אבל גם השמאל לא חף ממנה.
זו מגמה שהופכת את ישראל למקום פחות נעים מזה שגדלתי בו.

תודה על הביקורת

בערך מה שתיארתי לעצמי. קראתי כמה ביקורות שפיארו, הללו ושבחו, אך הביקורת שלך מהימנה עליי ביותר. אין כלום כי לא היה כלום. הגיוני.

בכל אופן, אם גלשנו לפוליטיקה, אז פני הדור כפני הרגב והאמסלם.
כתב מישהו שהוא יוצא אחת מארצות חבר העמים:

"לפני כשנה ח"כ דודי אמסלם מהליכוד הודיע בתכניתו של אראל סגל בגלי צה"ל, כי "העלייה מרוסיה הביאה לכאן 400 אלף נוצרים".
באופן לא מפתיע, האמירה המכוערת לא הרעידה כאן את אמות הסיפים. פוליטיקאים דוברי רוסית התעלמו, ערוץ 9 החריש, ציבור העולים "נוטרל". כי בסך הכל לא מדובר בגזענות של איזה סמולני עוכר ישראל, אלא בטעות מצערת של פטריוט ימני אותנטי.
עבדכם הנאמן לא ויתר. הוצאתי בטוויטר התנצלות מסגל וגרמתי לאמסלם להתפתל במשך שעה ארוכה. יותר טוב מכלום.
לפני יומיים אמסלם כבר הרחיק לכת וטען בראיון ערב החג, כי כל החקירות נגד נתניהו בתיק המתנות הן בעצם פרי התרבות האשכנזית הקמצנית. קמצנותם של הסבים שלי זיכרונם לברכה. קמצנותם של הוריי. ושל מיליוני אזרחי ישראל שומרי החוק והמוסר.
בעיקרון, זה לא מאוד משנה האם אמסלם הוא גזען או אידיוט. או גם וגם. דברי הבלע התכופים שלו גם לא קשורים, כמובן, להיותו מזרחי או לליכודניק. כי גזענים ואידיוטים ניתן למצוא בכל עדה ובכל מפלגה.
הבעיה היא בעיניי לגמרי אחרת. בישראל 2017 ככל שאתה גס יותר, בור יותר, נמוך יותר - כך תקבל במה רחבה יותר במרחב הציבורי. בכנסת, בתקשורת, ברשתות החברתיות. "תהיו ביטנים ואמסלמים" - אומרות לנו הממשלה והתקשורת.
כאשר בורות וגסות רוח הופכות לחלק בלתי נפרד ולגיטימי מהמרחב הציבורי, זו פגיעה מהותית בחינוך ילדינו. בעתיד ילדינו. אין לנו להשלים עם זה, גם לא לדקה אחת."

אז הביקורת ודבריה הלא מוצדקים של מירי רגב, מבחינתי מסוכנים הרבה יותר למדינת ישראל מאשר הצגה כזאת או אחרת, או סרט כזה או אחר. מילים בונות ומילים הורסות. הן פונות אל הרגש ואל המכנה המשותף והנמוך ביותר. זה הקטע המסוכן ביותר.

יאיר גרבוז:
"שופטים מזרחיים היו מזכים את ביבי"..

אההה..סליחה, דודו אמסלם אמר את זה...

sashalola

Well-known member
זאת לא ביקורת על הסרט

התייחסתי רק למהומות השווא
לדעתי ללא כל הרעש ספק אם היה זוכה לאולם קולנוע מלא כמו שהיה אתמול.
כאמור סרט מעיק ומעייף נטול כל אמירה כזו או אחרת שצריכה לעצבן מישהו שלא בא מראש עצבני ורק כדי לעצבן .

בסך הכל עשתה לו לסרט יחסי ציבור טובים מאוד

יותר ויותר אנשים יילכו לצפות בו עכשיו מאשר היו הולכים אילמלא הייתה פוצחת המטומטמת בשטויות שלה. אני מודה שאני כמעט ולא צופה בסרטים ישראליים אלא אם כן אני מקבלת המלצה גורפת מהילדים שלי ואז הולכת בשלישי בשלייקס וצופה באיזה סרט. הישראלי האחרון שראיתי היה 'אפס ביחסי אנוש' ונהנינו מאוד...
לא יודעת אם אנחנו נהנה מפוקסטרוט אבל בא לי לעשות לה דווקא וללכת לצפות בו למרות שהנושא שלו יכול לדכא אותי עד מאוד.
כאמור, קראתי ביקורות שפיארו ושיבחו והללו אותו מאוד ובעיקר את משחקו של אשכנזי. אני אלך לצפות בסרט גם כדי להביע אמון והזדהות עם תעשיית הקולנע הישראלית וכהפגנת נגד לדבריה של שרת התרבוש והגיבוב...
כן, בשבילי היא שרת התרבוש. תתבעו אותי.

חביף

New member
לא שהייתי זקוק לשכנוע

אבל הוספת נדבך להחלטתי לא לצפות בסרט הזה, כמו שאינני צופה בשאר הסרטים הישראליים.

אנטוליו

New member
אצלנו בברה"מ פוקסטרוט היה שם לריקוד בזוגות, כומ טנגו או ולס.

מצאתי ביוטיוב כמה דוגמאות:
פוקסטרוט איטי ומהיר (כ-50 סרטוני ריקודים)
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=f3-6D48deRE&list=RDf3-6D48deRE#t=2[/URL]

פוקסטרוט ריו ריטה שהיה פופולרי בזמנו, בשנות 30 ו-40 של מאה שעברה:
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=fyMZ6zS0l1o[/URL]

מוזיקת ריקודים בביצוע נבקה בשרובה:
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=DYg1wzwu7HA[/URL]

את הפוקסטרוט אני זוכרת בתור ילדה קטנה

כשההורים היו לוקחים אותי איתם לבתי קפה שהיו בהם ריקודים ורקדנים מקצועיים...
אחר כך הריקוד הזה די נעלם ובתור ילדה לימדו אותי את הטנגו, הוואלס, רומבה ופאסאדובלה... כמובן שהכי אהבתי את הרוקאנדרול

רוק & רול--מבחינתי היה חלום ילדות

שנערות גדולות רקדו עם בחורים במסיבות סלוניות.
עד שהגעתי לגילן
כבר רוק &רול היה OUT.ודיסקו היה IN

כן, כמובן, אני זוכרת את תחילת הדיסקו שדחק את רגלי הרוק&רול

ואני שנאתי את הדיסקו אבל החברות שלי הכריחו אותי להתקדם ולעבור לצעדי ריקוד דביליים בלי שום מגע עם בן הזוג שרוקד מולך כמו אידיוט (לא כולם רוקדים כמו טרבולטה) וכל זאת במקום הריקוד שמשלב מגע ידיים, מבט בעיניים ואימון מלא בבן הזוג שלא יפיל אותך מהרגליים וידע לסובב אותך כמו שצריך תוך כדי צחקוקים ונפנוף בשיערות זנב הסוס...

לכן

ה-"וואלס" נשאר הקלאסי שבריקודי הזוגות
וכמובן ש-"סלואו בלטה" היה ונשאר הריקוד של הזוגות שעסוקים רק בעצמם.....

משתפרת

New member
אני כנראה מפלנטה אחרת

אצלנו זה היה שאבתם מים, הרועה הקטנה, והנועזים רקדו ריקוד עתיק (בזוגות).

למעלה