פונה לכווולם בעניין סוס טרויאני ושאלת מוסר

sashalola

Well-known member
פונה לכווולם בעניין סוס טרויאני ושאלת מוסר

מאחר וממילא כוולם באים לכאן להסתחבק להתנמרר וורדים גם,
ומאחר וזה בטוח יעניין את כווולם,
חשבתי להביא נושא שעלה על הפרק במפגש החברתי, הסוער באופן חיובי, האחרון שבו השתתפתי. (תערובת משובחת של ימין שמאל, אשכנז מזרח,)
אני בטוחה שרובכם שמעתם על תופעת ההתפקדות של הליכודניקים החדשים,
קודם כל כדאי לקרוא היטב באתר כדאי שנוכל לנהל דיון ענייני בנושא
https://www.newlikud.org/
חשבתי שזה יכול להיות רעיון מעניין,
האפשרות להתפקד לליכוד וכך לקבל את הכוח להשפיע בפריימריז של הליכוד..
הפתיעה אותי מאוד לדעת שבעצם מספר מצומצם מאוד של אנשים מחליטים מי יהיה ברשימות.
המחשבה שעומדת מאחורי המגייסים מתפקדים חדשים היא שבהנחה שהליכוד ימשיך להוביל ולהרכיב גם את הממשלה החדשה יש בידינו הכוח להחליט לפחות על מי יהיו חברי הכנסת ובעיקר השרים החדשים.
כלומר לקחת את האפשרות להרים ולקדם אנשים ראויים ואיכותיים, שקולם הטוב לא נשמע בהמולת הפריימריז המקושרת/מקומבנת וכו ולא רק זאת, אלא גם להוות משקל רציני בהשפעה על תפקודו ומחוייבותו של המועמד שייבחר, בבחינת תעבוד נתמוך, תאכזב, תיעלם.
העניין המעניין הוא שעצם ההתפקדות לליכוד אינה מחייבת להצביע בבחירות לליכוד.
יוצא מכך, שאני יכולה להצביע למפלגה שמייצגת אותי נאמנה ובאותו הזמן להשפיע על מי שיבחר להיות נציג בליכוד.
בקריאה מעמיקה באתר, אומנם גיליתי שמי שעומד מאחורי הדברים הם כנראה ליכודניקים בעצמם שקצה נפשם מפני הליכוד דהיום והם רוצים שינוי מבפנים, אך יחד עם זאת אין הם קוראים להמרה אלא מציעים גם ללא ליכודניקים לבוא ולעזור בשינוי.
וכאן מתעוררות השאלות.
אם אני עושה את המהלך הזה אני בעצם סוס טרויאני.
האם זה מוסרי? לשקר, להתחזות למען מטרה שמקדמת את האינטרסים שלי?
אולי כן. ואולי עדיף מהמלחמות מבחוץ.
בדרך זו, אני לא מנסה להפיל שילטון, אני לא מכפישה ומצביעה מבחוץ על החברים שנבחרו, אני לא נאבקת בתחנות רוח, אלא מאתרת ומחזקת את אותם האנשים שאיתם אוכל להיות בשיח פורה.
האתר מציע גם עזרה בבחירת המועמדים על ידי חשיפה והבאת אינפורמציה מקיפה על האיש שראוי לקידום מקומו בליכוד.
אז מה אתם אומרים על הרעיון?
האם הקריאה הזאת לגיטימית?

הקריאה הזאת לגיטימית לגמרי לדעתי

כי אני אומרת לעצמי,
אם נגזר עליי לחיות במדינה שהמפלגה השלטת שלה תהיה "XXXXX" לאורך שנים רבות, אולי באמת עדיף שתהיה לי היכולת לגרום לכך שהיא תהיה מורכבת מהאנשים הטובים ביותר שיש.
למפלגה עצמה זה בהחלט כדאי ומשתלם. כמות המתפקדים היא משמעותית וגם אם לא כולם יצביעו למפלגה הזאת, סביר להניח שלפחות חלק מהמתפקדים "המזוייפים" כביכול, בסופו של יום יצביעו לאותה מפלגה שהם התפקדו אליה ולו רק כדי לראות אם הם הצליחו להשפיע. אבל גם אם הם לא יצביעו בסופו של דבר לליכוד, עדיין הם עשויים לקצור את הפירות והאנשים שהם בחרו, אכן ייכנסו לכנסת.
הרי בסופו של דבר, המטרה שלנו היא המדינה וטובתה ולא המפלגה וטובתה.
אם טובת המדינה דורשת שהמפלגה השלטת תכיל בתוכה חברי כנסת איכותיים יותר, אז ההתפקדות המזוייפת הזאת היא מבורכת.
הרי אם ניקח את הליכוד לדוגמא,
כל הפריימריז שם הוא כמו שוק הכרמל ביום חמישי אחר הצהריים.
כולם מוכרים את כולם וכולם קונים את כולם וכל המוריד במחיר זה משובח.
בפריימריז כאלו כשחבר מביא חבר והכל מתנהל על פי שמור לי ואשמור לך, הסיכוי לקבל אנשים משובחים הוא קלוש ביותר. לראיה קיבלנו את ביטן ואת רגב ועוד כל מיני ליצנים שבמקום לנהל את מה שהם צריכים לנהל, הם פשוט מתעסקים בלנקות את אחוריו של ראש הממשלה לאחר שהוא מסיים לעשות עלינו את צרכיו.
אני אישית מעדיפה מפלגות בהן ראש המפלגה בוחר את האנשים הכי טובים שיש
ומוכנים להצטרף אליו תוך כדי התאמה אישית לפי הכישורים ולא לפי מידת הפופולאריות שלו במרכז המפלגה. לחילופין, טוב היה לשנות את שיטת הבחירות כדי שתהיינה אזוריות וכל מפלגה תעשה בחירות במחוזות השונים בארץ ומשם יבואו חברי הכנסת.
עד אז אין שום סיבה שלא להתפקד לכל המפלגות ולהשפיע מבפנים על בחירת האנשים הטובים ביותר לכנסת. אולי סוף סוף נראה 120 חברי כנסת ששווים את המשכורת שהם מקבלים כל חודש ולא עושים בושות כפי שזה קורה עכשיו במפלגות רבות.

sashalola

Well-known member
אפשר להתפקד רק למפלגה אחת

העניין הוא שההתפקדות, זה לא רק להירשם ובבוא יום לשים את השם הנכון בקלפי, ההתפקדות בעצם מבקשת להיות גם פעילים. לבוא למפגשים, לצאת לחוגי בית, לעסוק ביחצנות לטובת המתמודד שאותו נרצה לקדם, לפחות כך הבנתי.
אבל תשמעי, ישנם כבר יותר מאלפיים מתפקדי ליכוד חדשים ואם יצטרפו עוד זה ממש ממש כוח אדיר שיכול לקבוע מי יהיו המספרים הראשונים ואלו שיהיו שרים.
זאת באמת דרך חיובית למנוע מכל מיני חזנים להגיע לממשלה ולכנסת בכלל.

לכן אני חושבת שזה לגיטימי לגמרי

אז בכלל לא בעיה להיות קצת פעילים, לבוא לחוג בית אחד או שניים.
אפשר לחשוב שכל אלה שהצביעו עכשיו בפריימריז של העבודה, הם ממש פעילים?
לא. הם מקבלים הודעה כמה ימים לפני הפריימריז להיכן הם צריכים להגיע כדי לבחור ובזה מסתכם כל העניין. במקרה שלי זה לא אפשרי עכשיו כי אני התפקדתי כבר למפלגה אחרת, אבל לא היה איכפת לי להתפקד לליכוד כדי להשפיע מבפנים. דרך אגב, זאת הייתה השיטה לפני עשרים שנה של המתנחלים. הם התפקדו לליכוד בהמוניהם ושינו את כל התמונה מבפנים. הם גם לא הסתירו אז את כוונותיהם.

למה?

אני כל הזמן אומרת שמפלגת הליכוד היתה פעם המפלגה שלי ויכול להיות, אני לא לגמרי בטוחה, אם זכרוני לא בוגד בי, אני הצבעתי אפילו לנתניהו פעם אחת. אני לא מתייחסת למפלגות כאל משהו אמוציונאלי. מפלגה בשבילי היא רק כלי שרת ולא מטרה בפני עצמה. אני יכולה להחליט בליבי שמפלגה מסויימת תשרת בממשלה את המטרות שאני רוצה. אז אם מפלגה מעמידה בראשה מישהו או מישהי שאני חושבת שיכול לענות על הדרישות שלי, אז לא מעניין אותי איך קוראים למפלגה הזאת.

sashalola

Well-known member
למה? 2

אבל כפי שיחפה כתבה
כשהליכוד יחזור לבסיסו האידיאולוגי, ויציב בשורותיו אנשים ראויים שיעבדו באמת ולא רק יחממו את הכיסא וישמשו שטיח לרגלי השליט,
זה כבר יישמע וירגיש אחרת.
שוב, מדובר כאן על מהלך להשפיע על הפריימריז ולא על בחירות כלליות.

גם כשהליכוד היה חירות

הוא מעולם לא היה "כוס התה" שלי, ואדם כמוני, השומר על נקיונו הציבורי, לעולם לא יתן לזהות ימנית להופיע בביוגרפיה שלו. עד כאן.
אין כאן ענין "אמוציונאלי" כמו שכתבת יחפה, יש כאן ענין רצינלי , אסרטיבי ותרבותי בסיסי.
אגב, גם במפא"י - העבודה -מחנ"צ מעולם לא הייתי, זו מבחינתי מפלגת מרכז-ימין טיפוסית.

dory141

New member
אתה ממש לא חייב

קשה לי לראות את עצמי מתפקד למפלגה, שאני לא מסכים עם רעיונות היסוד שלה.
לכן לא נראה לי שאתפקד לעבודה, למרות שאבי גבאי נראה מבטיח. עדיף להתפקד ליש עתיד מבחינתי, כי למרות שיאיר לפיד רחוק מלהיות שיא השלמות, המצע שלו מדבר אליי הרבה יותר משל יריבים אחרים שלו, שמאל וימין כאחד.

poseidon111

Active member
להגיד שהצוות שלו הכי טוב זה כמו להגיד שהפועל באר שבע

יותר טובה מריאל.
תסתכלי על השמות בשתי המפלגות ותגידי לי אם יש מישהו אחד ביש עתיד שצריך לציינו לטובה.
יאיר לפיד, יעל גרמן, מאיר כהן, יעקב פרי, עפר שלח, חיים ילין, יואל רזבוזוב, קארין אלהרר, עליזה לביא, מיקי לוי,אלעזר שטרן.

לעומת זאת במחנ'צ יש גם יש:
יצחק הרצוג, שלי יחימוביץ', סתיו שפיר, איציק שמולי,עֹמר בר-לב, יחיאל בר, מירב מיכאלי, איתן כבל, מנואל טרכטנברג,אראל מרגלית, מיקי רוזנטל, רויטל סויד, זוהיר בהלול, איתן ברושי,מיכל בירן, נחמן שי, איילת נחמיאס-ורבין, יוסי יונה, עמיר פרץ
התנועה: (4) ציפי לבני, יואל חסון, קסניה סבטלובה, איל בן ראובן
התנועה הירוקה: (1) יעל כהן פארן.

אז את מי יכול להעמיד לפיד מול הנבחרת השניה מבחינת מלחמה בשחיתות, סוציאליזם וחברה?
אף אחד.

אני לא מעמידה זה מול זה

במחנה הציוני יש אנשים טובים וגם ביש עתיד יש אנשים טובים. אני אישית אוהבת יותר את של יש עתיד :)

poseidon111

Active member
אני חושב שאת צריכה כן לעשות זאת כשאת בוחרת מפלגה ובמיוחד

כשהעומד בראשה הוא לפיד שבעצמך אמרת שאינו פעיל מידי.
תסתכלי על העשיה של אלו מול אלו. מה הם עשו עבורינו ומה אלו עשו.
אני עדיין תמה מדוע את מעדיפה את אלו של יש עתיד.
מה הערך המוסף שלהם?

אני לא עושה ולא אעשה זאת

ולגבי יאיר לפיד אמרתי, הוא אומר שטויות לפעמים, זה עדיין לא פוסל אותו מבחינתי ויש לי אליו סימפטיה מספיק חזקה כדי להמשיך לתמוך בו ובמפלגתו גם אם הם לא מושלמים. בעיניי ולטעמי הם מספיק טובים גם אם אין להם רזומה ארוך שנים.
תראה, הדרך שלי להתרשם מהם היא רק דרך סרטונים בפייסבוק. אני רואה בדרך כלל סרטונים של חברי כנסת מיש עתיד ופה ושם איזה סרטון של הג'ינג'ית הקטנה.
אני מאוד אוהבת אותה אבל זה לא מספיק שאצביע עבור המפלגה. אלא אם כן, יום לפני הבחירות, הסקרים יראו איזשהו מהפך יוצא מן הכלל לטובתם לעומת הליכוד, דבר שקשה לי להאמין שהוא יקרה.

poseidon111

Active member
לצערי זה נראה לי שאת שוב מהמרת על הסוס הלא נכון, אבל

ימים יגידו.

trilliane

Well-known member
מנהל
לפעמים?! הוא אומר מה שהקהל רוצה לשמוע וסותר את עצמו בלי סוף

הוא נטול עמוד שדרה. תצפי בסרטונים של ליאור שליין מהשנה האחרונה, יש לו כמה וכמה על יאיר לפיד, כדי שתביני במי מדובר. את יכולה להתחיל מזה ששודר אתמול.

נ.ב.
הגעתי דרך הקידום. אני בד"כ לא מגיבה בנושאים פוליטיים, אבל יש מצבים שקשה לשתוק מולם. אם הצלתי ולו נפש אחת מלהצביע ללפיד, דייני.

trilliane

Well-known member
מנהל
והנה אחד שבו ליאור שליין מפרק את ה"תוכנית" של יאיר לפיד

יש עוד... אבל בעיניי די בשני אלה כדי להבין במי מדובר ולמה אין שום סיבה להצביע לו.

ליאור שליין הוא מצחיק אבל באותה הנשימה הוא גם שקרן

תראי, הוא כל הזמן משתמש בתמונה של יאיר עם הטלית בכותל המערבי.
האנשים כבר משוכנעים שיאיר לפיד חזר בתשובה. לליאור שליין יש המון צופים וכשהוא משקר, לשקר הזה פתאום יש גם רגליים וראש וכיפה וטלית. אז האמת
היא קצת אחרת ממה ששליין מציג אותה. מה גם שלשליין באופן אישי יש אינטרס להוריד את יאיר לפיד. בין אם זאת טינה אישית ובין אם כטובה אישית לבת זוגו.

trilliane

Well-known member
מנהל
במה הוא שיקר? בהבדל ביחסי הציבור שלפיד עושה לעצמו? הוא קיים!

ליאור שליין לא אמר ולא רמז שיאיר לפיד חזר בתשובה וקהל צופיו לא "משוכנע בכך". את זו שמשקרת עכשיו כי נוח לך להתעלם מכך שלפיד מתנהג אחרת כלפי הדת וזה בדיוק מה ששליין אומר.

הוא אומר דבר פשוט וברור: היחס הציבורי של לפיד לדת השתנה. נקודה.

כשהוא רק הקים את "יש עתיד" הוא רץ חזק על מסרים תוקפניים כלפי הדת, וכיום (לא רק מהיום) הוא עשה פרסה. מה זה משנה מה הסיבה שבגינה הוא הגיע לכותל? ליאור שליין לא היה זה שצילם אותו שם והפיץ את התמונות.

לא שליין שלח את אשתו (של לפיד, כלומר ליהיא) לאירועי הפרשת חלה.

לא שליין אמר "אני בן אדם מאמין ובן אדם מתפלל" ו"אין טלית שלא ראויה להתעטף בה ביום כזה. זה חלק מחיי האמונה...". לפיד אמר! הנה תראי, מחדשות ערוץ 2, לא תגידי שזה שליין, לא קשור למרב מיכאלי:
http://www.ifat.com/VT/Trans.aspx?ID=6523897&CID=100456

וזה אותו לפיד שצעק במליאה לח"כ חרדי שהוא אדם חילוני והוא עובד בשבת.

אז אסור לשליין להצביע על המהפך שחל בעמדותיו? למה את טוענת שהוא שקרן? אלה עובדות! לפיד מתנהג אחרת ומזמר זמירות אחרות. זכותך לחשוב שזה לגיטימי ושאין כאן סיבה לביקורת; אבל גם אין כאן שקרים. בעיניי יש כאן פוליטיקאי חנפן נטול עמוד שדרה. את יכולה להסיק מסקנות אחרות מן הסתם; העיקר שאת מרוצה.

למעלה