היום היום החמישי להפסקת העישון

היום היום החמישי להפסקת העישון

התחלתי ביום שבת. לא עישנתי כל השבת. הרגשתי מצויין.
ביום ראשון החלטתי להמשיך במבצע ולהתנזר לבינתיים מהסיגריה המזמינה.
ביום שני אמרתי לעצמי, נו טוב, התחלת כבר, אז תמשיכי...
ביום שלישי התעוררתי עם מצב רוח לא נחמד במיוחד. המחסור בניקוטין מתחיל לתת את אותותיו.
היום התעוררתי על הפנים. מצוננת, מקוררת עם כאב ראש עצבני. אף סתום ואפשרות לנשום רק דרך הפה, דבר המקשה על הנשימה ועל האכילה. נעזרת בטיפות אף על בסיס שמן שומשום שקניתי בביקורי האחרון בברלין. הגרמנים האלו פשוט אלופים בתרופות אלטרנטיביות. זה פשוט מעולה, אבל זה עוזר רק למספר שעות. טוב, אז היום הוא לא יום טוב לחזור לעשן. אני מקווה שהאקמול והכורכומין יעשו את העבודה.
בינתיים אני מנסה לעשות סדר בבית. לא ממש מרוכזת ולכן לא תמיד עונה לעניין בשאלות שיש בפורום. תסלחו לי. הראש שלי כרגע שוקל טון וחצי. בלי אוויר, בלי חמצן ובלי ניקוטין. אודה לכם על ההתחשבות מראש.

המשך יום נפלא לכולם

אצלנו זו בעיה

אני עישנתי 20 שנה 4 חפיסות ביום, בשנת 1984 הפסקתי לעשן .
לאשתי יש הסכם עם רכבת ישראל לספק להם עשן ועם משרד הבריאות בשוויץ יש לה ביטוח להחלפת ריאות.

מאז בעיות הלב זה מפריע לי מאוד פיזית, חוץ מזה שאני בעצם מעשן פאסיבי.

אז בכל פעם שהיא משתעלת עמוק "שיעול של מעשנים" אני אומר לה לקחת "שכטה" כי זה ישפר את השיעול.....

אני מכירה את זה היטב

גם האיש שלי הפסיק לעשן לפני יותר מעשרים שנה ולמעשה חילוקי הדעות היחידים בינינו הם אך ורק בנושא הסיגריות והמזגן

כל פעם שאני משתעלת עמוקות הוא שולח אותי למרפסת לעשן עוד סיגריה אולי זה יחניק את השיעול...
במקרה שלך, והפעם אני אומרת ברצינות, לא ברור לי למה אתה מאפשר את התופעה הזאת. אתה לא חייב לסבול את עשן הסיגריות של אשתך כמו שהאיש שלי לא חייב לסבול את עשן הסיגריות שלי ולכן אני לעולם לא מעשנת בתוך הבית. אך ורק במרפסת . מה גם שאתה חולה לב וזה באמת מסכן אותך.

אני יודע

זה ממש מחניק אותי, אבל אני יכול לדבר ללמפה, גם בענין העישון שמחניק אותי וגם בענין המזגן שמקפיא אותי, אבל שום דבר לא עוזר.
שלחתי אותה פעם לקורס גמילה מעישון, אחרי חצי שעה יצאה לעשן.....

אנחנו ביחד 49 שנים והיא לא מצליחה להבין שיש כל מיני שינויים, למשל אני מתחיל לא לרצות בשר, יותר ויותר מעדיף פירות וירקות (חוץ כמובן מ-שפק...) ,

מזגן מקפיא אותי אבל היא מפעילה מזגן עם מאוורר ואני חייב ללבוש מכנסיים ארוכים וחולצה עם שרוולים לפחות . לציין שבאמת חם לה מאוד כל הזמן גם בחורף, בבית נעים והיא כולה נוטפת מים. מסתבר שבמשפחה שלה זה תורשתי וכעת גם הנכדה סובלת מזה.

שלא רק שאני יודע שהעישון מזיק לי כמעשן-פסיבי, אלא אני ממש נחנק מזה, אבל היא לא תצא לחלון לעשן כי כל החום נכנס.
לפחות אני יודע בוודאות ממה אמות:סרטן ריאות.....

מצטערת, אני יכולה להבין את עניין המזגן

כי גם אני סובלת מחום ולא יכולה לחיות בקיץ אפילו דקה ללא מזגן,
אבל את עניין העישון אני לא מבינה ואני אישה שמעשנת ומאוד מבינה את ההתמכרות הזאת. אני לא מבינה את חוסר ההתחשבות הזה. זה כבר גובל בזלזול ובהתעללות. מצטערת.

lseugy

New member
לא עישנתי כבר כ-10 שנים ועדיין איני אמר שהפסקתי. למה? תקראו.

אני לא רואה הבדל בין התמכרות לעישון לבין התמכרות לאלכוהול, סמים או כל התמכרות אחרת. אבל זה לא מחייב אף אחד. רק אותי.
זה שאני לא מעשן היום, ממש לא התכוונתי. ככה יצא. נכון שלא הגעתי לקופסא ביום, אבל התמכרות זו התמכרות.
מי שרוצה קצת יותר מזה, מוזמן ל-
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7393990
ואתם מוזמנים גם לבלוג ב-
http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/abapolanya

וואו וואו וואו אין לך מושג כמה אני מזדהה עם כל מה שכתבת

הפסקתי כל כך הרבה פעמים לעשן ולתקופות ארוכות,
כך שאינני אומרת יותר שאני נגמלת או שאני בגמילה, אלא אני אומרת שכרגע אני לא מעשנת. זה הכל.
גם אצלי קופסאות סיגריות מסתובבות בתיקים ובמגירות. כרגע לא בא לי לעשן. הרצון העז הולך ומתפוגג עם הזמן, אבל כמו שאמרת, התחושה היא כמו נרקומן ללא סמים וכמו אלכוהוליסט ללא משקה. בדיוק ככה.
אני מאוד מקווה שאוכל בעוד 10 שנים לכתוב בדיוק את אותם הדברים שאתה כתבת. בדרך כלל אני נשברת אחרי שנתיים או שנתיים וחצי. הפעם, בגלל ששעון החול הולך ואוזל, אני מקווה שאחזיק לפחות 10 שנים או עד סוף חיי.
נהניתי מאוד לקרוא אותך. תודה

lseugy

New member
תודה על התייחסותך. אני יכול להגיד ש...

היום התייחסותי למעשנים לידי היא מוזרה לי.
לא מפריע לי באף, אם מעשנים לידי.
מפריע לי בלשון. אני מקבל עיקצוצים בלשון מהטעם של העשן. זה ממש לא נעים.
מענין שזה לא קורה עם עשן המכוניות על הכביש, לא עם עשן של מדורות או מנגלים. רק עם עשן טבק סיגריות ומקטרות.
לא חשבתי שאי פעם אגיע למצב כזה.
מענין.
שיהיה לך בהצלחה.
זה עניין יום-יומי אבל מתרגלים.
אני התרגלתי. כמו שכתבתי - התרגלתי לא לעשן.
המשך יום טוב.

ושוב תודה לך על הפוסט המאלף, הוא עוזר לי הרבה

פשוט בהרבה מובנים הוא מנפץ כל מיני מיתוסים של מעשנים לשעבר שצועקים שהכל בראש וכולי וכולי וגורמים יותר לתסכול מאשר לתועלת.
מהניסיון האישי שלי עם ניסיונות הגמילה בעבר, אני הכי מזדהה עם דבריך. הם הכי תואמים את מה שאני חושבת.
גם אני לא מספרת לאף אחד שהפסקתי לעשן מלבד לחברים בפורום. אפילו למשפחה ולילדים לא סיפרתי. הם גם לא שואלים אז אני לא צריכה להגיד
כי אכן לא הפסקתי. אני פשוט מנסה להתרגל בלי לעשן.

superman1234

New member
מצטער שלא שמתי לב לפרויקט שלקחת על עצמך.

כאחד שהפסיק לעשן לפני כ 35 שנה, מניסיוני, הכל בראש שלנו.
כשהחלטתי להפסיק לעשן, הפסקתי לאלתר, לא "רק נסיים את בקופסא", ולא "החל מיום ראשון הקרוב" וכיוצא בזה. מאז, לא הכנסתי אפילו קצה של סיגריה לפה.
זיכרי - הכל בראש ובהצלחה.

תודה! אבל זה לא בראש

החומרים הפעילים שהיו בסיגריה לפני 30 שנה זה לא אותם החומרים שיש היום בסיגריות. הן לא דומות לסיגריות של פעם. היום הן מלאות בחומרים ממכרים שאי אפשר להיגמל מהם.
כבר הוכח שיש אנשים שיש להם במוח גן מסויים שמפריע להם להיגמל מסיגריות.
אז אני לא מצפה להיגמל. אני רק לא מעשנת וחוסכת כסף ועשן מריאותיי. זאת לא גמילה. זה אי-עישון.

superman1234

New member
ההסברים "המלומדים" שאת מעלה הם בדיוק כמו אלו שאמרו

"נסיים את הקופסא ונפסיק"....וכמובן שלא הפסיקו.
לא עשיתי מחקר אבל אינני משוכנע בכלל שהחומרים שיש היום בסיגריות ממכרים יותר מאשר פעם.
ניקוטין הוא חומר ממכר במידה מסוימת אבל ניתן להתגבר עליו כמו שמתגברים על כל התמכרות - כוח רצון. בנוסף יש משהו נוסף שמקל - הפחד מפני המחלה האיומה.

אז במקרה שלי זה לא נכון

כי אני מפסיקה לעשן בדיוק ברגע שאני מחליטה להפסיק לעשן ולא כשאני מסיימת קופסא. כך שיש לי עדיין מספר קופסאות שמסתובבות בבית בכל מיני תיקים ומגירות.
שנית כל,
החומרים ששמים היום בסיגריה הם חומרים ממכרים פי כמה וכמה יותר מהניקוטין.
כדאי שתקרא קצת על הסיגריות כי בכל זאת אתה לא מעשן 35 שנים ואלה ממש שנות דור. הגיע הזמן להתעדכן. אני לא מפסיקה לעשן בגלל המחלה הארורה. מרבית האנשים שאני היכרתי בחיי ונפטרו מהמחלה, לא עישנו מעולם. אני מפסיקה מדי פעם בפעם לעשן כי פשוט בא לי לנשום קצת אוויר מדי פעם בפעם. זה הכל.
מה גם שזה משפר את מצב דמי הכיס לפחות לזמן מה.

superman1234

New member
הפיסקה הזו שכתבת :

"אני לא מפסיקה לעשן בגלל המחלה הארורה. מרבית האנשים שאני היכרתי בחיי ונפטרו מהמחלה, לא עישנו מעולם." אין מגוכך ממנה.

היה מתאים ליו"ר של "פיליפ מוריס" להוציא משפט כזה. ואפילו הם החליטו לנסות לשכנע את המעשנים הפוטנציאלים לעבור לסיגריות ללא עשן - "אייקוס".

את ממשיכה לשכנע את עצמך שאין כל רע בעישון. מכאן והילך זו כבר הבעיה שלך.

לא זה מה שאמרתי

אני לא משכנעת את עצמי שאין רע בעישון. איפה כתבתי שאין רע בעישון?
אני כתבתי שהאנשים שאני היכרתי ונפטרו מהמחלה, לא עישנו מעולם. מן הסתם יש מאות אלפי אנשים שנפטרו וכן עישנו. עובדה שהסיגריות מפריעות לי לנשום, לכן אני מפסיקה לעשן מדי פעם בפעם כדי לתת לעצמי פסק זמן.

superman1234

New member
יחפונת חביבה. אני לא מתכוון לשכנע אותך .

שאלי את עצמך , מדוע כתבת את הפיסקה "שהאנשים שאני היכרתי ונפטרו מהמחלה, לא עישנו מעולם." אם זה לא "שכנוע עצמי" אז מה זה כן ?

זה לא שכנוע עצמי זאת קביעת עובדה

אני לא מתעלמת מהסכנות שבעישון, אחרת לא הייתי מפסיקה לעולם.
למה לי להפסיק כל פעם מחדש ולסבול? ברור לי מעל לכל ספק שהסיגריה מזיקה,
אבל הסיבה שאני מפסיקה כל פעם מחדש היא לא בגלל המחלה האיומה הזאת שעליה אתה מדבר. זאת לא הסיבה. יש לי מספיק סיבות אחרות לרצות להפסיק לעשן.
אתה פשוט לא יורד לסוף דעתי וזה בסדר...

superman1234

New member
נניח שבאמת האנשים שאת מכירה שמתו מהמחלה האיומה לא עישנו

בגלל "עובדה" זו את לא מתאמצת להפסיק לעשן ?
איזה ערך יש ל"עובדה" הזו ? ומדוע בכלל כתבת אותה ?

נ.ב אלו שאלות רטוריות, לי ברור שאת מנסה לשכנע את עצמך שזה בסדר לעשן, חבל.

איפה כתבתי שאני לא מתאמצת להפסיק לעשן?

או שזאת הסיבה שאני לא מתאמצת להפסיק לעשן?
תקרא היטב מה שאני כותבת.
אני אומרת שהמחלה היא לא הסיבה לכך שאני הפסקתי לעשן.
יש לי סיבות רבות אחרות מיידיות שעוזרות לי להפסיק לעשן ואני לא צריכה את המחלה הארורה כטריגר בשביל להפסיק לעשן, מה גם שאנשים רבים נפטרים מהמחלה הזאת בלי קשר לסיגריות (ילדים לדוגמא שלא נדע) אז תנסה פעם אחת להבין מה אני אומרת לפני שאתה שוב ושוב חוזר על אותם הדברים.
אני מפסיקה לעשן כל פעם שזה מתאפשר לי מבחינת הנסיבות והתנאים.
אני נהנית לעשן ואני מכורה לסיגריות. זה לא קל בשבילי להפסיק לעשן. במובן מסויים שאפילו כרוך בסבל רב.
בשום מקום לא טענתי שזה בסדר לעשן. זה לא בסדר, אבל אני יודעת מתי אני יכולה להפסיק ומתי אני לא יכולה להפסיק. זה הכל. ולא. זה לא הכל בראש. הגיע הזמן שתכניסו את זה לעצמכם לראש. זה לא הכל בראש. מחקרים מוכיחים שזה לא בראש בכלל. אבל אשריך וטוב לך שנגמלת לפני 35 שנה. סביר להניח שאם הייתי גם אני נגמלת אז, הייתי מדברת כמוך.

למעלה