איזה חולרע אחד עצבן אותי הבוקר באוטובוס ...

איזה חולרע אחד עצבן אותי הבוקר באוטובוס ... זה תמיד מתחיל בזה שהם חייבים להתרווח בכיסא כאילו בכדי להוכיח לך "אני התיישבתי כאן ואני יותר חשוב ממך!" אבל לזה כבר התרגלתי ולמדתי להדחיק את העובדה שאני נדחס הצידה ומעיר רק כשזה ממש מוגזם

זה המשיך לזה שהוא פתאום פותח לי וייז ומכניס את הכתובת שהוא צריך להגיע אליה (אם הנהג אמר לך בערך איפה לרדת אז חכה עד שתרד ואז תתכנן מסלול או שפשוט תכנס לאופציה של הצג מפה בלבד כי מי רוצה לנסוע באוטובוס כשוייז מקריין לך את המסלול ?!@?@!#?!@#$??)

ואז החוצפן עובר לוואטסאפ ומתחיל לעבור על כל ההודעות הקוליות ששלחו לו (מסתבר שיש לו יומולדת יימחשמו!) וכאן נשבר הגב של הגמל והערתי לו באופן חביב אך אסרטיבי שזה לא נעים לי לשמוע את כל זה (בעיקר כי הברכה האחרונה הייתה בערסוואטית סופר דופר כבדה שאפילו אם הייתי מתאמץ מליון שנה לא הייתי נשמע ככה) והחרא עונה לי בנונשלנטיות "בוקר טוב" כאילו שזה תירוץ מספק להתנהגות שלו ..
כאן הערתי לו כבר שזה לא מכובד שבנאדם בגילו (עבר את השישים בטיפה לפי המראה) יתנהל כמו איזה טיפשעשרה מטומטם ופה הייעתה לו עוד הברקה של אגואיסטים "מי שרוצה לנסוע בשקט שייקח מונית" אז פה עניתי לו שיש הבדל בין שני אנשים שמדברים לבין להשמיע בקולי קולות כל מיני דברים שאמורים להיות אישייים
והטמבל עוד עונה לי שהוא לא מסכים עם זה ..

בחיי יש אנשים (במקרה הוא היה אשכנזי) שניראים מתורבתים ונאורים ואז הם פותחים את הפה או עושים משהו שמוציא אותם פח זבל מסריח

dory141

New member
מה הקשר לאשכנזי או לא?
האיש נשמע לי סתם אנטיפת.

סתם בשביל להדגיש את הקטע לפני שמישהו יקפוץ כמו חמור בראש
ויזדעק "ומה אתה מצפה ממזרחי מטומטם ??" ..
&nbsp
הוא לא אנטיפת .. הוא התגלמות הישראלי המכוער ..
&nbsp

הסיפור שלך באמת מאוד מקומם ומעצבן
ואני באמת לא רוצה להגן על האידיוט הזה שגילה את פלאי הטכנולוגיה בגיל מבוגר ורוצה להספיק לעשות הכל לפני שזה ייעלם.
התופעה הזאת מוכרת. גם אני פעם הייתי נוסעת באוטובוסים ונשים מבוגרות יושבות באוטובוס ומדברות בקולי קולות עם הגיסה, האחות, הבת או הנכד ומפרטות לפרטי פרטים, מה האוכל שיש בסירים ושלא תשכח לאכול וזה עוד במקרה הקל. המקרים הקשים יותר הם פירוט פורנוגרפי על מי מהקרובים שנמצא בבית החולים וכל הבדיקות שעשו לו ואיך הוא מרגיש וגיליון המחלות שלו.
אותי זה מרתיח. משגע לי את השכל.
אמש בחתונה, שולחנות שולחנות, צעירים בצד מבוגרים, כולם שקועים בתוך הסמרטפונים שלהם. לזכותם של הצעירים ייאמר שהם רקדו ושתו ופחות היה להם עניין בנייד. אבל המבוגרים שלא רקדו, לא יצרו שיחות אלא התעסקו עם הנייד כדי לא לפספס חס וחלילה איזו הודעה חשובה בפייסבוק, איזה לייק מטומטם, או איזה ציוץ בטוויטר.
היום אין טעם להעיר לאף אחד. הם יקפצו עליך כנשוכי נחש. אתה לא תיקח לאף אחד את הסוכריה החדשה מהפה. זה המצב. ברוך הבא למאה עשרים ואחת.

בגדול כתבתי את זה כי רציתי "לאוורר" את הראש מהעצבים על הדפוק
מבחינתי נרגעתי מעצם הכתיבה עליו

&nbsp
&nbsp
אבל בגדול ..אין לי בעיה להעיר למי שיושב לידי ומדבר בנייד בקולי קולות כי כשזה שיחה של יותר מצד אחד אז למוח שלנו קל יותר "להתעלם" מהמצב לעומת בנאדם שמדבר באופן לא רצים (בהנחה שהוא עוד שותק לשניה בשביל לתת לצד השני גם לענות לו
)
נכון שהמצב כיום עם כל "פלאי" הטכנולוגיה גורם לנו לניכור אבל זה לא מצדיק את זה שיש אנשים אנטיפטים שלא אכפת להם מכל השאר ..
&nbsp
אני רק מקווה שאת מסכימה איתי שבין לשבת באוטובוס\אירוע ולהביט בנייד ולראות את התמונות בלבד או אפילו לשבת עם אוזניות ולהאזין למוזיקה\סרטונים\וואטאבר מבלי שכל הסביבה תשמע ביחד איתך לבין איך שהוא התנהל יש הבדל גדול ..
הרי אפ'חד לא יעיר לך משהו בסגנון "סליחה אבל אני פולש לך לפרטיות ומביט לך במסך של הנייד ורואה את התמונות ששלחו לך וזה צורם לי בעין"

poseidon111

Active member
לי הפוסט הזה נשמע כ"אוי אוי אוי". מכיון שזה שטח ציבורי
ומכיון שלבקשותיך המוזרות הוא ענה בנימוס ולא בהתלהמות אני לא מבין
מה כל כך נורא.
הוא העז לפתוח ווייז, הוא עובר לווטסאפ והוא עושה כל מה שאדם ממוצע היה עושה
בכדי להעביר את הזמן. אז היה קצת רעש האוטובוס אינו מוזיאון, אנשים מדברים
והוא שמע קולות מהסלולר.
אתה ניסית להכפיף אותו לסטנדרט ההתנהגות שלך, הוא סירב בנימוס ובזה נגמר העניין.
אתה רשאי לפנות לנהג ולהתלונן שיש מישהו שמפריע לך בהתנהגותו.
האיזכור של אשכנזי היה אחלה. מעניין מה היה קורה אם היה מזרחי.
היית מאזכר זאת?

אם הוא היה מזרחי אני כן הייתי כותב את הפוסט הזה ..
אבל אז זה באמת היה נשמע כמו "אוי אוי אוי" וכיו"ב

לבקש ממישהו שינמיך נשמע לך "בקשה מוזרה" ??טו-אוב!
&nbsp
אני ביקשתי בנימוס כי אדם ממוצע לא אמור לשים בפול ווליום שכולם ישמעו איזה פרחה אחת שמברכת אותו יומולדת שמח ולא .. הוא לא הגיב לי בצורה מנומסת כי להגיד למישהו "בוקר טוב" בכוונה לפתוח את עצמך מהצורך לענות בצורה מתורבתת כשמבקשים ממך בנימוס זאת לא תגובה .. זאת הפגנת זלזול מובהקת ..
&nbsp
לפנות לנהג ? בגלל שאיזה שמוק שם פול ווליום בנייד שלו ? טוב שלא אמרת לי לעקור לו את האוזניים בשביל ללמד אותו לקח

&nbsp
&nbsp

dory141

New member
בהחלט מסכים איתך
בניגוד למה שכתוב קודם, מה שמפריע זה הווליום. אני מניח שאם אותו אדם היה מבצע את אותן פעולות בשקט, זה לא היה מפריע בכלל. נכון?

poseidon111

Active member
לבקש להנמיך אינה בקשה מוזרה, לכתוב שאתה מלא עצבים
על "כולירה" שלא נענה לבקשה, זה כן אובר דה טופ.
לבקש מהנהג להעיר לנוסע על משהו שהוא לא נענה לו והוא לדעתך צודק, נקראת אסרטיביות. אם אתה אינך יכול להשפיע עליו אולי הנהג מתוקף סמכותו, יכול.

מתי נסעת בפעם האחרונה באוטובוס ? נהג מעיר רק למי שמפריע לו .
כל השאר זה על הזין שלו והוא ימשיך לנסוע כל עוד זה לא מפריע לו להתרכז בנהיגה ...
בימנו הנהג מעיר לאחרים רק כשהולכים מכות

כנראה שלפני 35 אנשים היו מנומסים יותר

כיום ההמלצה הגורפת לעליה על אוטובוס זה מינימום עם שכפ"ץ וקסדת מגן

אשריך

מהיכרות אותך, גם אם זאת היכרות שטחית ביותר,
אני מבטיחה לך שלא היית שורד בנסיעות אוטובוס היום, מעל שבוע ימים...

אני אגיד לך מה מעצבן בתגובה של האיש הזה
ולעניות דעתי אני חושבת שאני יודעת גם למה זעדק התעצבן.
יש דבר נורא מתנשא באדם שעונה לך "בוקר טוב גם לך" וזאת לאחר שאתה פונה אליו בבקשה לזוז טיפה או להנמיך את הווליום או להפסיק לעשות משהו שהוא מפריע לך כשאתה במקום ציבורי.
פעם פניתי למישהי באופן פרטי ושטחתי בפניה את טענותיי למה היא לא פועלת בעניין מסויים גם כאשר זה פוגע בי או בכבודי או בסדר היום שלי, ומה שהיה לה להגיד זה: חג שמח גם לך!
כאילו, כל מה שאני אמרתי או ביקשתי זה על הז*ן שלה. זה מתנשא, זה מעליב וזה פוגע.
תאר לעצמך שאני מעשנת במקום ציבורי ומישהו פונה אליי ואומר לי שהסיגריה שלי מפריעה לו ואני עונה לו קודם כל 'בוקר טוב' בבחינת קפוץ לי. איך הוא היה מרגיש? האם לא היה מתעצבן וסוחב את העצבים שלו עד למקום העבודה או עד לבית שלו?
לא הכל בחיים הולך לפי ספר החוקים או לפי לוגיקה מסויימת. לפעמים דווקא הדברים הקטנים הללו לכאורה, הם הם המעצבנים נורא.
אותו אדם מבוגר היה בהחלט צריך להגיד, סליחה אני מתנצל, לא שמתי לב שזה מפריע, זה יום ההולדת שלי ומצב הרוח שלי בעננים... אני בטוחה שזעדק היה מברך אותו ומפתח איתו שיחה נעימה.
מיטב השיחות שהיו לי בחיים, היו עם אנשים זרים באוטובוס שהתחילו מאיזו שהיא הערה או שאלה ולאט לאט השיחה התגלגלה וזמן הנסיעה התקצר כפליים. כמה חבל שהנייד השתלט על חיינו בצורה כל כך דרסטית, שהפסקנו להסתכל זה על זה כעל בני אדם, אלא כעל רובוטים שצריכים להתנהג על פי קוד מסויים.

poseidon111

Active member
ראי, מי שמצפה שבאוטובוס יענו לו לפי קוד הנימוסים המקובל, קצת
תמים לדעתי. במיוחד לאחר שהערת לאותו אדם ראשונה על התנהגותו שאינה אסורה.
אז אני ואת וזאדק היינו נענים אך לא כולם כאלו.
שנית ההשוואה שנתת לעישון אינה במקומה מכיון שבמרחב ציבורי אסור לעשן
ואת עוברת על החוק. אותו אחד לא עבר.
לגבי השיחות באוטובוס אני בטוח שיהיה אותו אחד שיכתוב שהוא זועם כי בנסיעה היום היתה אחת שלא הפסיקה לדבר בזמן שהוא רצה שקט.
לכל התנהגות יהיו כאלו שיתנגדו.
שימי לב, אני לא אמרתי שההוא היה בסדר, ממש לא, אני כן אמרתי שזאדק קיבל זאת קשה מידי לדעתי.

זאדק קיבל את זה קשה כי אולי הוא טיפוס כזה שלוקח דברים
באופן קשה יותר ולא כולנו בנויים מקשה אחת.
כאמור, אני יכולה להבין אותו. גם אני הייתי מתעצבנת וסוחבת את העצבים האלו
הבייתה או לעבודה. אבל העובדה שהוא כתב על זה כאן, כבר הרגיעה אותו

וזה מאשש את התיאוריה שלי שהפורום הוא תחליף מצויין וזול לפסיכולוג

Ron W

New member
אם כבר פסיכולוג הוא חקוי רע ובזבזני לפורום כזה או אחר

חחחחח
באוטובוס שלי, הם מתיישבים בקצה החיצוני של המושב הכפול, שמים את התיק על הצד הפנוי. אני תמיד אומר - אפשר לשבת, ורואה את הפנים המתכרכמים. יש דוסיות לייט או מתנחלות, לפי הלבוש, שקמות. אני מה'כפת לי, גם אם הן בהריון לא מזיז לי. דווקא החרדיות מבני ברק או משולי רמת גן לא שמות זין על השטות, מתיישבות, מפנות מקום ובכלל.
לגבי הטלפונים, קטונתי. ישנם אמיצים ממני, שצווחים למדבר/ת בזעם - אולי תשתוק כבר. וזה עוזר אגב.
לא מתווכח ולא משוחח עם נרקסיסטים.
מי שמתרווח על חשבוני הריני מתרווח גם כן, עם פיסוק רגליים כמו יש לי ביצי פר בין הרגליים. חחחחחחחחח הבעיה היא תמיד עם אלה שלובשים בגדים מניילון או כל חוט סינטתי, בקיץ, כשהם מזיעים עליך דרך בגדיהם, והריח, הריח...

למעלה