היום מתחילה עונה חדשה של סדרה בשם "שנות

אנשים שמעשנים הם אגואיסטים אנוכיים ואגוצנטרים ..
כי מה שמעניין אותם זה הסיפוק של הסיגריה שלהם והרוב המוחלט מתקשים לקבל את העובדה שמי שלא מעשן , לא רוצה \רצה \ירצה אי פעם לעשן מחויב לנשום את העשן של הסיגריה שלהם בניגוד לרצונו ..
לעשן בפרהסיה משמעו לאנוס למישהו אחר את הריאות.
&nbsp
אני לעומת זאת מפריז באכילה , קוסס ציפורנים , בגלל העצבים שלי יש לי OCD שבו לפעמים אני תולש שיערות מהראש (הייתי עושה את זה בגב וחוסך כסף על אפילציה אבל אני לא גמיש מספיק
) , לא עושה כושר (ולפעמים גם עוסק בפעילות מסוימת שלרוב הסבתות מזהירות לגביה שזה מצמיח שערות על כף היד וגורם לעיוורון וכיו"ב ..)
&nbsp
כל הפעולות האלו אולי לא "באות טוב" בעין אבל הן לא גורמות לשום נזק לסביבה
&nbsp
בימים שלעסו והריחו טבק המצב היה יותר טוב כי חוץ מהרוק השחור שאנשים ירקו למרקקות לא היה מעבר לזה השפעה פסיבית על הסביבה ...

נו זאדק, ב'מת

אמנם אני לא מעשן כבר קרוב ל- 15 שנים, אבל ומעולם לא חשבתי כך על מעשנים.
אני לא מונע עישון לידי, גם בחדר סגור, למרות שככל הנראה אחטוף מגרנה רצינית ויומיים אשתעל ואוציא ליחה מהגרון.
רב האנשים שאני מכיר מעשנים בחוץ, בתחנת האוטובוס, לא מתאים, אני עובר לצד השני של התחנה. גם לדקטטורת "הלא מעשנים" ישנם צדדים דוחים לגמרי.

מצטער .. יש הרבה דברים בעולם שאני מקל ראש לגביהם אבל ...
כשזה בא לאנשים שמעשנים מבחינתי הם בדיוק כמו שתיארתי אותם ..
עוד לא פגשתי בנאדם אחד שמעשן\עישר שמסוגל להבין את עוגמת הנפש שנגרמת למי שלא עישן סיגריה מחייו ...
&nbsp
למה אני זה שצריך לסבול ולעבור למקום אחר בגלל איזה פוץ שמעשן ?
אני לא מתבייש ומעיר לאותו הפוץ וממשיך להעיר עד שהוא עובר למקום אחר ...

אולי אצלכם בפריפריה ברחובות לא אבל במרכז עדיין מעשנים ברחוב
תנסי להסתובב בת"א פעם אחת בצהריים ותראי על מה אני מדבר ..

1Shir

New member
רגע רגע

כל זה ולא תשתפי אותנו במחיר שנרוויח גם אנחנו?

ואם מפריע לך לכתוב כאן אני אשמח בפרטי כי גם אני ספונסרית של בזק

אני לא לקחתי דרכם את הדיל עם נטויז'ן כי אני כבר מנויה ב-012 (שלאחרונה הפכו לפרטנר) ואז זה כבר דורש החלפת ספק וביקורי טכנאים וכו' וזה כבר משהו שלהימנעות ממנו אין מחיר

ברצון רב

לתשתית של בזק 104 ש"ח לשלוש שנים
לספק האינטרנט של בזק בינלאומי 40 ש"ח כולל כל ההגנות ואנטי וירוס ועוד כל מיני מגננות שאין לי מושג מה הן... סה"כ 144 ש"ח במקום 198 ש"ח ששילמתי עד כה.
דרך אגב, האיש טוען ש-012 נותן יותר זול. אני לא מאמינה לפרסומים בעתון מכיוון שכאשר אתה בא לבצע את העיסקה אז מסתבר שזה לא כולל את הראוטר ושאר כבלים והגנות עד שבסוף מגיעים לאותו מחיר כולם. אין לי סבלנות לזה.

1Shir

New member

גם אני מתעבת את הבירוקרטיות

הכי זול זה לקבל את התשתית דרך דיל עם הספק אבל אז את לא לקוחה של בזק ואני אישית מעדיפה לשלם יותר ולקבל שירות ישירות מבזק ולא באמצעות מתווך

בדיוק! ואני מוכרחה לציין שהופתעתי מהשירות

ברצינות...
ענו לי במהירות כמו טורנדו
וטיפלו בי ביעילות ראויה לציון.
וואלה הופתעתי

Ron W

New member
בטוח את צריכה 100M?

אני לא התמקחתי כבר מזמן משלם הכל דרך בזק 15M משרת 2 מחשבים
תשתית + 018 אקספון "בנדל" + קו קל ושיחה מזוהה
כולל מעט מאוד שיחות יוצא לי 132 בממוצע לחודש 1590 לשנה
ובכלל למנהלי פורום היה גלישה בחינם

לא יודעת אם אני צריכה או לא

ממילא זה אותו המחיר יוצא... אבל כן, לפחות יש לי גלישה מהירה.

זהובנית

New member
בנושאים האלו צריך כל הזמן לבדוק

המחיר קופץ פלאים לאחר שנה או שנתיים
כל הזמן יש דילים ואנשים מדלגים בין החברות
מי שנשאר משמרנות, רק מפסיד הרבה כסף

נכון, זה בדיוק מה שהבחורה מבזק אמרה לי

במילים אלו: אנחנו לא יכולים להתקשר לכל אחד אחרי שנה ולהזכיר לו...
הבעיה היא אצלי. השנה עוברת לי כל כך מהר:( ובקושי מסתכלת על החשבונות... עכשיו אני צריכה להתקשר ל YES ולעשות את אותו הדבר...
גם שם אני משלמת יותר מדי :(

superman1234

New member
אני חושב שאתה שופט את הסדרה הזו מהכיוון

הלא נכון.
נתחיל ביוצר הסידרה - שלום אסייג. בחור שהיו לו תנאי התחלה לא משהו. בנה את עצמו והפך לקומיקאי וכותב מוכשר. לטעמי , הוא מצליח להעביר בסידרה את געגועיו למחוזות ילדותו , להוריו, חבריו ושכניו, לטוב ולרע.
אני לא מוצא בסדרה הזו, לעג לאף אחת מעדות. כמו בהרבה קומדיות גם כאן ישנה דמות איזוטרית מצחיקה כמו ממוקה. אצל דווידסון זה היה יוסף שילוח בסרטי אסקימו לימון.
לא עקבתי אחרי הסדרה הזו באופן רציף. הפרקים שראיתי בהחלט העלו חיוך על פני. בנוסף, למדתי על הווי חייהם של אותם עולים מאחר ומעולם לא יצא להסתובב בסביבתם הקרובה.

poseidon111

Active member
איך אפשר להגיד שהכיוון אינו נכון כל זמן שאין מדובר בעובדות

אלא בהתרשמות של חווייה?
הוא טוען בעצמו שהוא מעצים (כביכול) חוויות ילדות. גם אני גדלתי עם שכנים מרוקאים, הן מול דלת ביתי והן ב"שכונה". הם לא התנהגו באותם מניירות מוגזמות
כפי שהוא מתאר בנסיון נואש להיות אותנטי ומצחיק בעת ובעונה אחת. נסיון שנכשל פעם אחר פעם.
כותב וקומיקאי מוכשר? לדעתי, רחוק מאוד משם.
להשוות את הטיפול של שילוח (ברמת כישרון המשחק) לזה של אסייג הוא חילול קודש. שילוח היה מצחיק בטירוף.
דרך אגב, זכורים לי גם יללותיו של שילוח על גילום דמויות מזרחיות בצורה סטריאוטיפית ומגחיכה.
אתה מבין, שני מזרחים עושים כסף מהגחכת מנהגי המזרחים, לועגים להם ואז בוכים שזה לא בסדר מה "שעושים להם".
אכן בנושא הזה שניהם דומים.

superman1234

New member
בדיוק. הפוסט הראשון שלך נקרא לי כביקורת (של מבקר) על הסדרה

ואילו התגובה שלי היא מהחוויה האישית שלי מהפרקים שצפיתי בהם.
אני מאמין ומשוכנע שהשכנים המרוקאים שלך היו רחוקים תק על תק ובונוס עוד תק פרסה מאלו שבמחילת העלובים.

poseidon111

Active member
לכל עדה יש את עשביה השוטים. גם אם במקרה דנן מדובר בעשבים

מפגרים.

נכון, שילוח לא הפסיק להתלונן על כך

אבל גרף המון כסף מכך, ולי נראה שהוא ממש נהנה לשחק את הדמויות הנלעגות השונות בסרטי אסקימו לימון. אגב, ייאמר לזכותו של זאב רווח, שהוא דווקא לא התלונן, הוא ממש אהב את הדמויות האלה - הספר ההומו ואחיו הגבר המזרחי ועוד אחרות.
שילוח שיחק בתיאטרון "השמש" הצרפתי, התיאטרון שיסדה איראן מנושקין ב- 1964 ונחשב מהגדולים והחשובים בעולם. כלומר, כבוד מעולם לא חסר לו.
אבל שיטת היורים והבוכים מוכרת לנו היטב, ואנשים היורקים לבאר ממנה הם שותים בתקווה שייצא להם משו מזה.. קטונתי.

היה לי היום את הכבוד והעונג לצפות בשני הפרקים הראשונים

של העונה השלישית,
ובאופן מפתיע למדי זה היה לא רע בכלל, וזאת לאחר שהתרגלתי למשחק המוגזם והמטופש והתייחסתי לזה בהתאם כמו ניסיון לספר סיפור מהעבר תוך נטיה להגזים באירועים שקרו ולהעצים אותם למידת הפנטזיה. מדי פעם בפעם אפילו העלו בת צחוק על פניי. ובנוסטלגיה כמו בנוסטלגיה האירועים נזכרים תמיד כאירועים לא מזיקים, מחוייכים ואפילו וורודים. אני בטוחה שהמציאות היומיומית לא הייתה כזאת מחוייכת.
בכל אופן, בשבילי שנות השמונים היו השנים הקשות ביותר של חיי בכל המובנים.
רחוקות אלף שנות אור מהאירועים המתרחשים בסדרה ובכל זאת הצלחתי לחייך. לא בטוח שאמשיך לצפות בה אבל בסך הכל, לא רע.

למעלה