הפארטאצ' משתולל, היום בידיעות אחרונות

shayCn

New member
אם זה מה שימנע שחיתויות והטרדות מיניות במשטרה

למה לא לאכוף פוליגרף על כל שוטר שמועמד למשטרה?
90% סך הכל, זה לכלי מספיק אמין אם הוא מגיע בנוסף לכלי סינון אחרים למערכת.
&nbsp
&nbsp

בוא נתחיל מזה שאני מכירה שוטר אחד שאם היו מחברים אותו

לפוליגרף, המכונה הייתה משתוללת כמו משוגעת במיוחד כאשר היו שואלים אותו
אם הוא הומופוב או נוהג להכות הומוסקסואליים והוא היה עונה:
אני הומוטוב אני הומוטוב אני הומוטוב

בטלויזיה ובעיתון

בעתון עדיין ממשיכים את ההתכתשות בנושא.
והקטעים כמובן ילכו לתיק הפוליגרף שיש לי.

הנקודה העקרונית היא שאנשים לא מבינים את משמעות הדבר ונותנים לעבריינים ועוכרי-דינם עוד כלי נשק נגד השוטרים.
מה גם שבמשטרה עצמה לא מאמינים בפוליגרף (ראה פרסום "הכר את שרותי מז"פ")

רוצים לחוקק חוק ? שיחוקקו חוק שיוויוני שבו יאמר למשל שכל מי שנחקר במשטרה, חייב להיבדק בפוליגרף...... כעת נראה את כל הגיבורים, בעיקר הפוליטיקאים שפתאום יבינו שהם דופקים את עצמם במו ידיהם.....
אהה, לעבריינים יש את זכות השתיקה , שכחתי.....

לא מספיק שהמדינה מתייחסת לשוטרים כאל עבדים ללא הזכות הבסיסית לעובד להתאגד, היום הם שקרנים בפוטנציה ומטרה לכל עבריין, בעוד הפוליטיקאים משקרים ללא הרף ומרמים את הציבור, ואף אחד לא מבקש לבדוק בפוליגרף את מי שמתקבל לכנסת ו/או לממשלה שכל סודות המדינה גלויים לפניהם !!!

אבל זה כיף להתנפל על המשטרה, והשוטרים צריכים לבלוע ולשתוק ואפשר לדרוך עליהם באופן חופשי.

הבוקר הועלו לשידור ח"כ אמסלם מול ניצב לשעבר שהוכיח שהפוליגרף בלתי אמין, ואח"כ בהצגה עלובה מיכל אנסקי התחברה למכשיר, כאשר הבודקת כבר בתחילת בדיקה עשתה מה שעושים אם רוצים להכשיל מישהו ושאלה לפחות שתי שאלות כלליות (אכלת בחמש שנים אחרונות בורקס? לא [וכעבור כמה שניות "אה בורקיטוס קטנים כן"...)

חוץ מזה שהתשובות צריכות להיות לא כן או לא אלא רק כן או רק לא כדי לשמור על רציפות התגובות, זו עוד שיטה להכשיל את הנבדק.
ואני יכול להבין את התגובות של בודקי הפוליגרף, הם מגינים על מקור פרנסתם אפילו במחיר פגיעה בחפים מפשע.

היוזמה של השר והמפ"כל מוכיחה שוב ושוב ושוב ששניהם לא מבינים בשום דבר ורק גורמים נזקים ללא הרף.

ומעל הכל, החקיקה של חוק כזה תהיה בלתי הגונה לחלוטין כאשר רוצים לכפות על שוטרים בדיקה שנאמר במפורש במשטרה שיש לבדוק רק מי שמאמין במכונה, אבל לא מגלים זאת לנבדקים, כמו כן אי אפשר לקבוע ששוטר חייב להיבדק כאשר הפוליגרף איננו מהווה ראיה בבית המשפט הפלילי, שם אפילו אסור להזכיר בדיקות שנערכו לאנשים.

הבעיה שיותר מידי אנשים בוחשים במה שאינם מבינים וזה מאוד פופולארי להתנכל לשוטרים ולפגוע בהם ככל האפשר.
אבל אם מי מהם היה נדרש לבדיקה כזו, הוא היה מתחיל לקלוט את גודל הבעיה.

מה שמתחולל כאן מול הכנסת , זה שנותנים לחתול לשמור על החלב...

לא תאמיני, אבן אין לנו רדיו

גם ככה אני עסוק כל הזמן בכתיבה, עידכונים, תשובות לאנשים בפורום כרתים שחזר לפעילות אחרי שהאתר היה מושבת חודשיים ועוד.
מה ששמעתי בבוקר היה מהטלויזיה וכאשר הייתי עסוק בארוחת בוקר.....

משתפרת

New member
בנושא הזה אני חושבת

שהבעיה היא לא אמינות או אי אמינות הפוליגרף, אלא השאלה העקרונית של אמינות השוטרים. עצם הרעיון לשלוח אותם לבדיקת אמינות תקופתית מראה על חוסר האמון בשוטרים, ביחוד בבכירים שביניהם.
צר לי, אבל לא מעט שוטרים, כולל בכירים, "הרויחו" את ההתיחסות הזו.

נכון

יש במדינה חצי מליון עבריינים פליליים, היתר עוד לא נתפסו.....
אבל אפילו חשודים נחשבים כפים מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתם, רק בשוטרים אפשר לזלזל וללעוג להם, בכולם.

מזל שבשירות לא חשבתי כמוך, כי אז לשם מה להתאמץ כאשר כולם שונאים אותך?
לעזוב את המשפחה ימים ולילות (לא ראיתי את ילדיי גדלים וחיינו ממשכורת רעב ואשתי הלכה לשטוף מדרגות - כי העבודה היתה ייעוד עבורנו) במלחמה בפשע ובפח"ע, לנטרל מטעני חבלה, לצאת מכליי לטובת הציבור, להוציא מכספי הפרטי מהמשכורת העלובה כיוון שלמשטרה אז לא היה מספיק ציוד,

אז מה אם היצלתי נפשות, החזרתי רכוש, עזרתי לציבור באלפי אירועים, חקרתי פשעים, אני בעל מעל 400 פרסים וציונים לשבח ומכתבי הוקרה מהציבור ונושא את "עיטור-השירות",

בגבור אירועי הטרור, התנדבתי לעבור לתפקיד חבלן משטרה בו לא היה יום בלי גילוי של איזה מטען פח"עי או עברייני, וביום שזה לא היה אז לצאת להדריך אנשים וילדים איך להתגונן מחפצים חשודים.

בסך הכל לדעתך הצלחתי להתחמק מלהיתפס.....
אני לא ראיתי בסביבתי שוטרים מושחתים ש-"טרם נתפסו".....
אני כן רואה אזרחים שעולצים להשתלח בשוטרים, ואם לשוטרים יימאס שכל הזמן ממררים להם את החיים ויעברו למצב של "ראש-קטן", כי כמה זמן אפשר להשקיע את הנשמה עבור מי שבועט בך כל הזמן, בכיף, כי הוא יודע שהשוטר לא יחזיר, אפשר להעליב אותו ולפגוע בו כמה שרוצים.
זה יהיה בומרנג לציבור המזלזל.....

ובהבל פה הופכים ציבור שלם לעבריינים על תנאי "שטרם נתפסו".....

משתפרת

New member
מישהו אמר משהו על ציבור שלם?

מדובר על משרת אמון. לכן יש דרישות מיוחדות מנושאי המשרה. כדי שאזרחית כמוני תוכל לבטוח בכל אחד ואחד מהשוטרים על השוטרים כולם להיות הרבה יותר הגונים מאשר האזרח הממוצע. לרוע המזל בכל פעם שמתפרסמת פרשיה, מסתבר שהיה הרבה טיוח ונסיונות השתקה. לכן החשד הוא שפרשיות כאלה נפוצות יותר, ולכן ההצעה להעמיד אנשים למבחן של גלאי שקר.
ומכיוון שהעברת את הדיון לכיוון האישי, דע לך שאין לי כל סיבה לפקפק אפילו לשבריר של שניה במהימנותך.

אני לא חושבת שיש מישהו אשר מטיל ספק במהימנותך או ביושרך

אבל אני לא מבינה למה אתה צריך לקחת על עצמך להיות מליץ יושר לאלפי שוטרים כאשר אפילו אתה לא יכול להיות בטוח שכולם ישרים ותמימים. אז בוא נגיד שתשעים אחוז מהם הם ישרים ונהדרים ונפלאים ומשרתים את ארצם ומולדתם, אבל עשרה אחוז מהם מקלקלים את תדמיתה של המשטרה וגורמים לכל התשעים אחוז האחרים להיראות רע. האם לא שווה להפעיל אחת לכמה שנים את האופציה שתשים קץ לשמועות והמשטרה רק יכולה לצאת טוב מזה? הרי בסך הכל המשטרה רוצה להחזיר לעצמה את השם הטוב. אז מה הבעיה? אם לאף אחד אין מה להסתיר, אז שיילכו להיבדק אחת לכמה שנים ובא שלום על ישראל. אני לא מבינה
למה זה מעליב אותך כל כך...

בואי נתמצת את זה

1. שוטר הוא נציג המדינה וככזה הוא אמור להיות לדוגמא גם בחיים הפרטיים.

2. בכל בית ויהיה זה הארמון המפואר ביותר, יש שירותים. אז אם מסריח מהשירותים, מרססים את כל הבית עד שיושביו נחנקים? לזה אני משווה את אלו המועלים באמון הציבור, ואני מבטיח לך שכאשר אני שומע על התרחשויות כאלו, זה פוגע בי יותר אני חש בושה תהומית שיש כאלו שמקלקלים ופוגעים במעשיהם הנלוזים בכלל השוטרים.

3. אם היית יודעת היום על מה ששמעת, וזה עוד שום דבר לעומת החומר המזעזע שיש לי בתיק, היית הולכת לבדיקה ? כאשר את יודעת שיש לך 10% סיכוי לצאת שקרנית ואז כולם יידעו שאת שקרנית או גנבת או רמאית או כל נושא אחר שהוא הבדיקה, היית הולכת לבדיקה הזו ?

אני מכיר אנשים שהלכו לבדיקה בלית ברירה בגלל פרנסה ויצאו מושפלים כאשר נקבעו כשקרנים וגנבים על לא עוול בכפם.

היה אירוע ששני ניצבים אמרו ההיפך אחד מהשני, הסכימו להיבדק ושניהם יוצאו דוברי אמת !!!

אני אישית חוויתי זאת, אבל, היתה תלונה של עבריין שתפסנו פורץ לבית ספר וכאשר החליק על הצינור החוצה אנחנו הגענו, בן הזוג שלי תפס אותו והצמיד אותו לקיר עד שאני אוציא את האזיקים לכבול אותו.

הוא התלונן שהיכינו אותו והצביע על השיפשופים בגב, לקחנו אותו לדונולו א (אז עוד היה קיים) והרופא אמר שאין מה לטפל בו מדובר בשיפשופים כנראה מה-"שפריץ" של הקיר והלבן זה סיד וכך קיבלנו ממנו אישור.

קצין תלונות הציבור דרש שנלך לפוליגרף ומאוד תמהתי לכך, הרי הגנב הזה נתפס עשרות פעמים ובכל פעם הוא מעליל על השוטרים שהיכו בו ועינו אותו וכו ותמיד נמצא שהוא משקר בנסיון לחמוק מאחריות, אז למה פוליגרף ?
חקרתי קצת ומצאתי את הסיבה: דוד שלו היה חבר כנסת שפנה למפכל בדרישה לפטר את השוטרים.

התייצבנו לבדיקה כי זו היתה פקודה, אני הצגתי לבודק את המסמך המשטרתי "הכר את שירותי מז"פ" (הוא שמור לי בתיק פוליגרף) אמרתי לו שאני לא מאמין במכונה כמגלה אמת,
והוא בכל זאת דרש ממני להיבדק למרות שכתוב שאסור לו לעשות זאת, ולמרות שכתוב במפורש שהאמינות שלו היא רק 90% ובבתי המשפט אין הבדיקה ראיה משפטית.
ולא נבדקתי.
החבר שידע מצויין שהוא דובר אמת, הסכים לבדיקה ונקבע כשקרן. כתוצאה מכך הועמד למשפט משמעתי ונענש בירידה בדרגה, עיכוב בדרגה לשלוש שנים, העבר לעבודה ללא קהל ולקנס של הורדת 10 ימי משכורת.
הוא איבד לחלוטין את האמון במערכת שמוציאה את הלחם מפי משפחתו עוד במשכורות העלובות של אז 400 לירות לחודש, הלך לעבוד כפועל זבל בעיריה במשכורת רגילה של 1800 לירות לחודש.....

זה הפוליגרף ואלו התוצאות.

אני אתייחס רק לסעיף 3

הייתי הולכת לבדיקה רק אם זה למטרות קבלה לעבודה והעבודה הזאת הייתה חשובה לי והיה לי חשוב להתקבל אליה. כמובן שהייתי הולכת לבדיקה כזאת אם
הייתי מואשמת במשהו ואני בטוחה בחפותי, הייתי הולכת ואפילו דורשת פוליגרף.
גם אם נצא מתוך הנחה שהמכונה הזאת לא אמינה בשיט, עדיין יש בכוחה להרתיע.
המכונה הזאת, לדעתי, היא פשוט המוצא האחרון.

היי ברוכה הבאה

רשומה מאלפת. באמת שלא ידעתי.
אני מזהה שקרנים רק אם אני יודעת את האמת

מאוד קל לעבוד עליי כי אני פתי מאמין לכל אחד

לכן אני נותנת אמון מהר מאוד בבני אדם ובסוף "אוכלת" אותה כמו שאומרים.
תמיד היו אומרים לי, אל תאמיני לה או אל תאמיני לו ואני בכל זאת הייתי מאמינה.
תמיד הייתי אומרת, אדם מבחינתי הוא ישר ואמין עד שהוא מוכיח לי את ההיפך.
לצערי, אני נכווית אבל לא יכולה להפוך לחשדנית או ספקנית באופי.
לא לומדת לקח.
מה שכתוב שם בסוף על הפוליגרף, זה מעניין מאוד כי בכל זאת משתמשים בזה, גם אם לא לצורך ראיה משפטית, הרי זה יותר לצורך הרתעה.

למעלה