הפארטאצ' משתולל, היום בידיעות אחרונות

הפארטאצ' משתולל, היום בידיעות אחרונות

המפכ"ל והשר חסרי הבנה במשטרה, וכעת גם לא מבינים מה הם עושים.

דרישת המפ"כל לעגן בחוק בדיקת פוליגרף לניצבים ודרישת יו"ר וועדת הפנים אמסלם לחייב בחוק בדיקת פוליגרף לכל הקצינים במשטרה ואחת לשלוש שנים, רק מוכיחה שאין להם מושג על מה הם מדברים.

משך עשרות שנים אספתי חומר על הפוליגרף ובו אני מוכיח שאנשים דוברי אמת יכולים לצאת ויצאו שקרנים על לא עוול בכפם.

בלי להתפלסף יותר מידי, אעלה נתון שאיננו במחלוקת: משטרת-ישראל טוענת שהפוליגרף אמין ב-90%. (משטרת ניו-יורק טענת על ב-80%).
מה יקרה למי שמסכים לבדיקה והוא נופל במסגרת ה-10% ? הוא ייקבע כשקרן, והרי הסכים לבדיקה.....

אי אפשר "לעבוד" על הפוליגרף ?
קישקוש של המפעילים כדי להגן על עצמם.
בזמנו חקרתי כנופיה מסויימת שרצחה חייל שהיה חבר בה.
לפי כל הראיות שאספתי ומודיעין, התברר לי כי שלושה מהם עשו זאת, והם התנדבו ללכת לפוליגרף. מה שהיה נראה בהחלט מוזר.

כולם יצאו דוברי אמת בבדיקה.....
מאוחר יותר התגלה לי עקב פטפטנותם, שהם נקטו באמצעי שהיה מקובל בארצם כדי לצאת נקי מהבדיקה.
מאוחר יותר כעבור זמן הצלחתי בחקירה מאומצת למצוא את כל הראיות הדרושות והם הועמדו לדין ואחד מהם הורשע כרוצח העיקרי ונשפט למאסר, למרות שיצא דובר אמת כביכול בפוליגרף.....

רק מזעזע איך הולכים בחוק להרוס חיים של אלפי קציני משטרה בגלל בורות של מפ"כל ושר שאין להם מושג על מה הם מדברים.....
וגם נותנים לעבריינים עוד כלי נשק להתחמק מלתת את הדין על פשעיהם: לדרוש בכל אירוע שהקצין יעבור בדיקת פוליגרף כי הוא משקר, הרי בלאו הכי כולם חושבים שהוא שקרן רמאי אנס בפוטנציה ועוד.....

בית משוגעים.

תיאורטית על הנייר קל מאוד לעבוד על הפוליאגרף
אם אתה טיפוס שלא מאבד את קור הרוח שלו , נשאר רגוע ולא מעלה את הדופק שלך + לא מזיע ולא מתנשם בכבדות כשמנסים להלחיץ אותך אז הפוליאגרף יראה שהכל רגיל ולא "ישתולל"
זאת בסה"כ מכונה שעובדת על אותו העיקרון כמו בדיקת אק"ג

זה לא יעזור

ולא דיברתי רק על עבריינים
קר רוח וכל היתר זה חסר ערך.
הבעיה עם המערכת עצמה שהיא בלתי אמינה
ומה שסיפרתי הם עובדות ולא הנחות.

shayCn

New member
שמעתי על מישהו שעבד על פוליגרף

עשו על זה כתבה בערוץ 2 לפני יותר משנה. הוא אמר בכתבה ששתה אלכוהול לפני הבדיקה וזה ניטרל אותו כשהדופק היה צריך לעלות. אבל זה נראה מופרך.

poseidon111

Active member
מעולה ומצוין כאחד. אחרי כל הפעולות הפליליות שנתגלו בקרב

הקצינים הבכירים, אבדן מוחלט של האמון במערכת הזו, גילויים על חברויות בין קצינים לעבריינים, יהיה זה רק טוב עבור הגוף עצמו ועבור אזרחי ישראל.
נגמרו הימים שבהם מילה של שוטר היתה מתקבלת אוטומטית רק מעצם היותו לובש מדים.
צריכים להכיר בזאת, חלקים לא מעטים במערכת התגלו כמסואבים, שוטרים שסרחו ובטח ניצבים שבגדו באמון.
דבריך הם בגדר נסיון למניעת נקיון האורוות באופן יסודי ולשמר את הסדר הקיים בכל מחיר.
אם ראשי השב'כ, ראשי המוסד ועוד ראשים הרבה יותר רגישים משוטרים
(החל מתפקיד שוטר המקוף הקטן ועד לניצבים), עוברים בדיקת פוליגרף
בצורה תדירה, יתכבדו גם אלו ששייכים לגוף שכבר הוכיח את אי אמינותו
ויעשו אותו דבר.
ובאשר ל: "רק מזעזע איך הולכים בחוק להרוס חיים של אלפי קציני משטרה",
הרי זה סתם דמעות תנין. לא יפטרו אף אחד בגלל זה כפי שלא מרשיעים אף עבריין בגלל זה.
זה יהיה אך ורק כלי מקדמי לבדוק בענייניו של האיש.
כאמור הגיע הזמן. בעצם לו זה היה קיים לפני כמה שנים, זה היה חוסך צרות רבות לקורבנות אלו שסרחו מקרב השוטרים בתקופה האחרונה.

לא הבנתי מה לא בסדר עם זה

כולנו יודעים שבדיקות פוליגרף הן לא מדוייקות במאה אחוז. אז מה? נכון שזה לא מתקבל בבית המשפט ובכל זאת זה יכול לתת איזושהי אינדיקציה כמו בבדיקת א.ק.ג. שהזכירו כאן. גם בדיקת א.ק.ג. היא לא מאה אחוז מדוייקת והיום כבר לא סומכים עליה במאת האחוזים ועושים בדיקת דם מיוחדת כדי להסיר כל ספק.
אז ברגע שכל קצין בכיר ידע שהוא חייב לעבור בדיקת פוליגרף לפני כל אשמה, הוא יעשה הכל כדי לספר את האמת ורק את האמת.
אתה מתייחס לעבריינים, אבל לא פעם גם אזרחים תמימים סובלים מנחת ידם של אנשי המשטרה וזאת על לא עוול בכפם.

את מתעלמת מהמציאות

א. זה פשע להתייחס למאות רבות של שוטרים כחשודים בפוטנציה ובדיקה כל שלוש שנים.

ב. אני לחלוטין מתייחס גם לאזרחים תמימים וגם לשוטרים, אנשים שהסכימו להיבדק וחלקם נקבעו כשקרנים למרות שדיברו אמת, ואני מכיר לא מעט מקרים כאלו.
בודקי הפוליגרף ידעו שאני נגד המכשיר המפליל אנשים חפים מפשע, ושאלו אותי אז למה אני מביא אנשים לבדיקה: פשוט לגמרי- זו הוראה של המפקד שלי.

ג. נתתי דוגמא ואת מתעלמת ממנה.
בואי תשליכי זאת על עצמך.
את נחשדת בגניבה ממקום העבודה ומבקשים שתלכי לבדיקת פוליגרף.
את לא גנבת ואת נאמנה למקום העבודה.
הסכמת בבטחון מלא בצידקתך - בבדיקה יצאת דוברת שקר באופן חד משמעי (כי נפלת ל-10% שכל כך מתעלמים ממנו)
מה תאמרי ? לא גנבתי ?
בדין אזרחי זו ראיה ואת תפוטרי מיד, לא רוצים שם גנבים.....
באותה עת הגנב האמיתי חוגג כי את היית הקורבן והפסיקו לחקור הלאה.....

בחומר שאספתי יש מאות עוולות לאנשים שנקבעו כשקרנים, זה פשוט לא הגיוני.

עוד נקודות שמתעלמים ממהן:
1. לפי ההוראות המשטרה ייבדק רק מי שמאמין במכונה, אבל לא אומרים זאת לנבדק אפילו אם יצהיר שהוא לא מאמין למכונה, הסכמתו תיחשב בעינייהם לאמונה במכונה.

2. השאלות שנשאל הנבדק חייבות להיות ספציפיות אחרת תתקבל תוצאה שגויה.
למשל אסור לשאול "האם גנבת משהו ממקום העבודה ?" זו שאלה כללית אסורה, ואם רוצים להפליל מישהו, זו אחת הדרכים.
ויש עוד ועוד דרכים שלנבדק לא ידועות.

יותר מזה, כאשר אלייקים רובינשטיין התמנה לתפקידו כפרקליט המדינה, דרשו ממנו להיבדק בפוליגרף, והוא סרב, כיוון שאין אדם משים עצמו רשע, וויתרו לו, ומאז אף פרקליט מדינה לא נדרש לפוליגרף.

וכמו שאמרתי, יש לי קלסר מפוצץ בנושא.

תשמע סיפור

לפני שנים רבות התקבלתי לעבודה כדיילת מכירות בחברת תכשיטים גדולה
והייתי אמורה למכור תכשיטי יהלומים ואבנים יקרות אחרות. לצורך זה התבקשתי לעבור בדיקת פוליגרף. היו בנות שלא הסכימו לעבור את הבדיקה ולכן הן לא התקבלו. אני לא חששתי ולא היססתי ונסעתי למכון המיוחד שעושה את הבדיקות הללו ויצאתי דוברת אמת. כלומר שאין שום עבר פלילי מאחוריי וגם לא לאף אחד מבני משפחתי.
הבדיקה הייתה לא נעימה וממש לא סמכתי על המכונה, כי כבר אז היה ידוע שהיא לא אמינה במאת האחוזים. אבל במובן מסויים זה איתגר אותי ושמחתי שעברתי אותה בהצלחה.
אז זה לא שאני לא מאמינה למה שאתה אומר. ברור שאתה מבסס את טענותיך על מקרים אמיתיים. יחד עם זאת, יש גם יותר מדי תלונות נגד שוטרים ואי אפשר שהם יהיו מחוסנים. גם אותה חברת תכשיטים הגיעה למסקנה, בעקבות יותר מדי גניבות, שהיא חייבת להעביר את כל עובדיה בבדיקה במכונת אמת כדי להסיר ספקות וחשדות, גם אם הבדיקה הזאת לא מדוייקת באלף אחוז. לפעמים אין ברירה וצריך לקבל את הרע במיעוטו גם אם זה פוגע בזכויות הפרט שלי. תמיד יכולתי לא להסכים לעבור את הבדיקה ולא לקבל את העבודה הזאת. גם שוטר צריך להיות מודע לתפקידו ולאחריות הגדולה שהוא נושא. עבודה במשטרה היא לא רק פרנסה. יש בה גם מידה מסויימת של שליחות. כך דעתי.

הבעיה היא עם ההוראה הגורפת

אי אפשר לחוקק בחוק שכל שוטר מדרגת רפק ומעלה ייבדק בפוליגרף כל שלוש שנים.
זה פשע נגד האנשים עצמם.

השוטרים מודעים לתפקידם ויודעים מהי האחריות שיש להם כלפי הציבור, והם נדרשים להוות דוגמא אישית גם בחייהם הפרטיים.

ולכן השוטר בישראל בניגוד לארצות דמוקרטיות לא יכול לעבוד בעבודה נוספת, אלא אם מחלקת הרווחה אישרה זאת ולתקופה מוגבלת או לאירועים בהם המשטרה צריכה עוד שוטרים ואז יש מה שנקרא "עבודה בשכר". וגם אז לרוב השוטרים לא הולכים לעבודות אלו כיוון שהמס גבוהה כל כך שאתה נשאר עם רווח פעוט (עוד תוצאה כשהכנסת מינתה את המעביד המשטרה, גם לוועד עובדים של השוטרים, דבר שאין לו אח ורע בשום מדינה דמוקרטית).

את טוענת שיש יותר מידי תלונות נגד שוטרים.
גם זו אימרה שאיננה מדוייקת.
כל עבריין פישר שתקף זקנה או אנס מישהי או פרץ לבית או גנב רכוש או ביצע סחיטה וכו וכו מנסה את מזלו ומתלונן נגד השוטר שתקף אותו , ומספר ומשק בעזות מצח בהנחה שאולי יצליח ובגלל התלונה שלו התיק ייסגר (מה שלרוב לא קורה).

אבל גם אזרחים אינם טומנים ידם בצלחת.
אני שייך לדור שנהג בנימוס רב כלפי הציבור גם בשעות לחץ, עד כדי כך שלא נראה לנו מוזר לקרוא לגנב "אדוני" ולזונה "גברתי", ולמרות זאת בהיותי בסיור חטפתי כמה תלונות מאזרחים ונפתח נגדי "תיק ירוק",

זה יכול להיות שקיבלנו אירוע על חולה נפש משתולל שהיכה ועוברים ושבים מכות רעות ("מכות רצח") ולא יכולנו להמתין לאחים מאברבל אז השתלטנו עליו בכח (ואחר כך הלכנו לטיפול בבית חולים) אז אחותו התלוננה שהרבצנו לאחיה סתם.

או משפחה שבאתי לבצע צו מעצר (הסבר בקצרה- כאשר יש לך צו מעצר נגד מישהו צו מסוג- "צו הבאה לבית המשפט" היינו מגיעים לאיש ומורים לו לגשת לדואר ולשלם סכום שכתוב בצו כדי שלא ייעצר וזו תהיה ערבות שיתייצב, ואחר כך הוא מציג לי את הקבלה מהדואר ואני מעתיק את מספרה ושולח את הצו בחזרה לבית המשפט, והאיש מקבל עותק ויודע מתי עליו להתייצב בבית המשפט) .
הסברתי להם את ההליך, ולמרות זאת שלושה אחים והאב קמו ונעו כלפיי והיה לי חשש כבד שהם עומדים לתקוף אותי, גמרתי להסביר נתתי עותק והלכתי (מהר...).
הם התלוננו נגדי שאיימתי עליהם במעצר.....

אחת הסיבות שעבריינים היו מתלוננים נגד שוטרים, כי הם ידעו שאז כל תלונה עד שהיא מסתיימת להתברר קידום השוטר מתעכב ולא משנה אם הוא צודק או לא ורק אחרי שהוכח שהוא בסדר, הוא נכנס מחדש לסבב הקידומים.
למיטב ידיעתי הנוהג המרושע הזה פסק.

על החקירה היה ממונה קצין בכיר, והפלא ופלא, בכל התלונות נגדי (היו לי 13 תיקים ירוקים) נקבע שפעלתי כשורה וכחוק..... כי זו היתה האמת.

ובכלל האזרחים מאוד אוהבים להתעלל בשוטרים כיוון שהם יודעים שהשוטר לא יגיב רק יאכל את הלב מבפנים.

יש שוטרים שסורחים ? גם בארמון ויינדזור של מלכת אנגליה יש שירותים.....
יש דרכים להילחם בבעיות, ולא בכך שמשפילים ציבור שלם שעושה לילות כימים לטובת הציבור ובטחונו.

אוקיי אני לא יכולה להתווכח איתך על מקרים שאתה חווית

כי אני גם יכולה להביא לך מקרים של אזרחים שנפגעו ע"י שוטרים
והשוטרים שיקרו בבית משפט במצח נחושה. השופט ברוב המקרים מאמין לשוטר או לשוטרת.
אני לא רואה מה הבעיה הגדולה בלעבור כל שלוש שנים בדיקת פוליגרף. אפשר לחשוב שזה סוף העולם. מי שאין לו מה להסתיר, יעשה את הבדיקה הזאת בדיוק כמו שהוא עושה בדיקות רפואיות שגרתיות שגם אותן מחייבים לעשות בגופים גדולים.

poseidon111

Active member
את יכולה גם יכולה ולו רק מכיון שההודעה הזו של שפירא, עוד

הודעה בשרשרת ארוכה משלו, מדגימה מדוע תדמית המשטרה נמצאת בשפל של כל הזמנים.
לא צריך אפילו לקרוא בין השורות כי זה כתוב בשחור לבן.
אנחנו, דהיינו השוטרים, בסדר הבעיה היא האזרחים שמתלוננים, הבעיה היא המכשירים שלא מודדים, הבעיה היא שעבריינים ואזרחים מהוגנים כאחד קשרו כנגד המשטרה על מנת להשפיל את תדמיתה. כולם אשמים פרט ל...נכון השוטרים.
זה לא יאמן עד כמה ההכחשה חזקה פה אם אני רוצה להיות עדין ולא לקרוא לזה
ההטעייה.
השוטרים בסדר וכל השאר לא.
הנה לך עוד סיבה למה צריך לבדוק בציציות מי מתגייס ואז לבדוק בצורה קבועה
אם לא מעל בתפקידו הרגיש.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ולמה שהשר לביטחון פנים והמפכ"ל המפגר שלו לא ייתנו דוגמא?
הם כבר נתפסו בשקר, ביוהרה ובחוסר אמינות. שילכו ראשונים. אולי גם ניפטר מהם.

superman1234

New member
המכונה אמינה ב 100 אחוז.

מי שלא אמין זה הנבדק.

ישנם נבדקים שמסוגלים לשקר ולהמנע מהתגובות החשמליות שהמכונה מזהה אצל אנשים מן היישוב. ולכן הנבדק יצא כדובר אמת.
כפי שציינתי, המקרה ההפוך הוא נדיר הרבה יותר , כלומר לומר אמת ו"לייצר" תגובה חשמלית שמתאימה לשקר.
נ.ב המינוח "תגובה חשמלית" הוא פשטני למדי אבל אין שום סיבה להיכנס להסבר מעמיק על שיטת הבדיקה.

משתפרת

New member
הבעיה היא כפולה

א. אלה שיש להם מה להסתיר ומסוגלים לשלוט על תגובותיהם, ולצאת דוברי אמת.
ב. אלה שמתרגשים בקלות, ועצם התחקיר יגרום להם להעלות לחץ דם, להזיע ולהגיב באי שקט, ולכן יצאו דוברי שקר אף אם הם צחים כשלג.

superman1234

New member
העובדות הסטטיסטיות הן כדלקמן :

שיקרת - ב 90 אחוז מהמקרים הפוליגרף יזהה אותך כשקרן. (ב 10 אחוז הוא עלול לטעות ולזהות אותך כדובר אמת).
אמרת אמת - ב 99 אחוז מהמקרים הפוליגרף יזהה אותך כדובר אמת. ( רק ב 1 אחוז לערך הוא עלול לזהות אותך כמשקר)
כך שהסיכוי שמישהו מהקצינים (לא השוטרים שאינם אמורים לעבור את הבדיקה) עלול להיפגע להימצא שקרן בטעות הוא לכל היותר 1 אחוז.

אין דבר כזה

מי שמתרגש אין שום קשר אם יש לו מה להסתיר , התגובות הפיסיולוגיות יסגירו אותו אלא אם ישתמש באמצעי מסויים כי אז המכשירים לא יגיבו. (נתתי דוגמא)

זה לא קשור אם מתרגשים בקלות או לא כיוון שהבדיקה מתחילה בסידרת שאלות שהתגובות עליהן נותנות אינדיקציה למצב התגובות שלך.

שוב, הבעיה היא אם אתה בין ה-90% או שאכלת אותה כיוון שאתה בנישה של ה-10% שלגביהם המכשיר יטעה.
אדם פיקח לא יקח שום סיכון ויסרב לבדיקה.
ע"פ החוק, הסרוב איננו מהווה שום ראיה נגד מי שסרב להיבדק כיוון שהפוליגרף במשפט הפלילי איננו קביל ואיננו משמש כראיה.

למעלה