יום חמישי שמח לכולם עם רגע של קולטורה

dory141

New member
סיגריות זה מגעיל

אמא שלי, אחרי שהסירו ממנה גידול סרטני, עדיין ממשיכה לעשן. אני צועק עליה, אך לשווא.

וזה שאתה צועק עליה זה מוסיף לה בריאות?

היא ילדה גדולה.
הצעקות שלך לא מוסיפות לה בריאות.
אתה יכול לגלות הבנה ואמפטיה ולהבין שזה לא קל לה ובטח שלא במצבה.
היא צריכה להתמודד עם המון דברים והדבר האחרון שהיא צריכה עכשיו, זה את הצעקות שלך והתוכחה שלך. היא יודעת שאתה רוצה בטובתה. אבל טובתה עכשיו
היא שתגלה אמפטיה והבנה לכך שהיא לא יכולה להפסיק לעשן.
למזלי, לאחר שהפסקתי פעמים רבות ולמשך שנים מספר,
הילדים שלי הבינו שאני לא יכולה אחרת. זאת ההתמודדות שלי, הבחירה שלי
ואני לוקחת אחריות על בחירותיי. הם הבינו שההטפות שלהם לא מוסיפות לי
בריאות, אלא בדיוק להיפך. מלחיצות, מעצבנות וגורמות לי לעשן יותר.
אפילו האיש שהיה פעם אובססיבי לעניין, הפסיק להטריד. תודה לאל!

dory141

New member
לא בדיוק צועק, רק חוזר ומזכיר

אני מבקש ממנה לשקול דרכי הפסקה או צמצום, אבל היא לא מוכנה. אני פשוט חושש שזה יתנקם בה בעתיד. להערכתי, יש לה סוג של משאלת מוות. בלי קשר, כמובן שהיא תחליט עבור עצמה. יש לי הרגשה, שהיא לא מספיק אמיצה לעשות את הצעד. את לפחות הפסקת לתקופה, היא אפילו את זה לא עשתה מאז שהייתי בן 17, כלומר כמעט 20 שנה, מינוס כמה ימי מחלה פה ושם. מצד שני, היא צמצמה את הכמות היומית בחצי (מלפני הניתוח, כלומר 20 סיגריות ביום, למשהו כמו 8-10 ביום לאחריו).

היא צמצמה וזה בסדר

בסופו של דבר זה יתנקם בכולנו יום אחד.
החיים האלו יהרגו אותנו בסופו של דבר

dory141

New member
מסכים חלקית

העניין הוא שעישון או שתייה בכמויות מוגזמות (או כל דבר אחר, כולל אכילת יתר וספורט יתר), מגדילים את הסיכוי להיפרד מחיים בגיל מוקדם או ביתר סבל. לצד זאת, סבתא שלי עישנה פי כמה וכמה ממנה ומתה בגיל 91 מסיבוך של שפעת. חבר ללימודים (לא חבר אישי, סתם היינו באותה כיתה), לא שתה ולא עישן מעולם - ונפטר מסרטן תורשתי בגיל 29.

כל דבר בהגזמה הוא לא בריא

היום, מחקרים מראים שכל דבר שאתה אוכל במשורה ובכמות מועטה הוא טוב לבריאות. גם דברים שפעם נחשבו כמעלים לחץ דם או כולסטרול. פעם הדיאטנית
אמרה לי לאכול רק חצי ביצה ביום. היום הם ממליצים לפחות ביצה אחת ביום או שתיים. כנ"ל עם קפה ויין וכל מיני דברים שפעם היו אסורים או לא מומלצים.
אני חושבת שכל בן אדם צריך להיות קשוב לגוף שלו. לשים לב למה שהוא אוכל ומה עושה לו הרגשה לא טובה ולהיפך. ולצערי, מספר האנשים שאני מכירה שנפטרו או חלו בסרטן ולא עישנו מעולם, הוא גבוה יותר מאלה שאני מכירה שחלו בסרטן וגם עישנו. עכשיו, יביאו לי סטטיסטיקה. אני יודעת.

הבעיה היא לא המעשן אלא סביבתו הסובלת.

אני עישנתי שנים רבות, יותר מעשרים שנה, עד שחשתי שזה מזיק פיזית לבריאותי. ביום אחד הנחתי את החפיסה האחרונה על המדף מולי.
וזהו מאז 1984 אני לא מעשן ולא מתגעגע לשלוש חפיסות סיגריות ליום.....
ופתאום התחלתי לנשום חופשי.....

הבעיה שלי שאשתי מעשנת כמו קטר ומסרבת להפסיק.
הבן שמאוד מקפיד על בריאות (הוא טבעוני) הודיע לה שהנכדה לא תבוא לבית ספוג עשן כבד. והיא בשלה.

פעם כל הנכדים תלו בכל הבית מודעות:"עישון זה רצח" , "את רוצחת את המשפחה שלך".....
זה לא עזר. היא פולניה ותהיה מוכנה לכל קורבן עבור הילדים והנכדים והיא חרדתית בנושא , עד שמגיעים לעישון.

בינתיים אני הפכתי לחולה לב (אי ספיקת לב ושתול קוצב לב) , אני מסביר לה שזה חונק אותי פיזית, והיא מתעלמת.
ואין מה לעשות.

לפחות אני יודע שכאשר אמות זה יהיה מסרטן ריאות.....

ועוד אנשים חושבים ש-:"הפולניה - חולה, חולה, חולה, אלמנה..." - זו בדיחה.....

לא נעים, אבל..

מתיפיף ולא אמין עד לקצות צפורני המספרת. משעמם, די צפוי. כתיבה בקלישאות. לא ממש קולטורה, לטעמי.

טוב לא קולטורה במובן המילולי של המילה אלא יותר פסק זמן

אבל אמין בעיני למרות שאולי מתיפייף... בסך הכל כיף

למעלה