ותודה למירי רגב/בן כספית

ותודה למירי רגב/בן כספית

"תודה למירי רגב. למרות שאני אחד האדוקים בקוראיו של הסופר העצום הזה, לא תכננתי לקרוא את "גינת בר", החדש של מאיר שלו. מה לי ולגינות בר? אבל אז באה המתקפה הגסה והצרחנית של שרת התרבות על שלו ("החצוף הזה"), שהעז לא להכליל גיבורים מזרחיים בספריו, או משהו. אז קניתי את "גינת בר" בזכותה של הגברת רגב. לא שמאיר שלו זקוק לקניה שלי. הוא, אם אני לא טועה, הסופר הנמכר בישראל. אבל חשתי צורך אישי מסויים לפצות אותו. והוספתי גם את "פנדה יוצאת למרעה", כי שלו הוא גם סופר ילדים מופלא ולי יש שתי ילדות קטנות בבית שמכירות את קרמר החתול כאילו גידלו אותו בעצמן.
אז בינתיים התחלתי לקרוא את "גינת בר", ונשביתי. כן, אני לגמרי איש של גינות בר, מעכשיו והלאה. בתנאי שמאיר שלו כותב עליהן (ועל החיים, ועל בעלי החיים, ועל מה לא, בדרכו הקסומה והמיוחדת).
אריה אלדד ואני העלינו השבוע את שלו לראיון ברדיו (רדיו 1033 אף.אם, ללא הפסקה). העובדה שהסופר הזה מצא את עצמו מספר על הדמויות והגיבורים המוגדרים כ"מזרחיים" המעטרים את ספריו, עוררה בי תחושת השפלה. למה אנחנו משחקים את המשחק של הגברת הזו? למה אנחנו מניחים לה להמשיך לסכסך בינינו ולקדוח במקדחת הבורות והצעקנות שלה במרכז מערכת העצבים הרגישה שלנו? בראיון שהיא נתנה ל"ישראל היום" היא מספרת שתושבי מגדל העמק, מהם מתעלם שלו, שמרו על "נהלל שלו". זה גם נשמע הגיוני. חבל שהיא לא בדקה וגילתה שנהלל נוסד ב-1921, שזה 27 שנים לפני קום המדינה (ובאמת היה צריך לשמור על המושב הזה סביב השעון) בעוד מגדל העמק נוסדה ב-1953. אבל מי סופר? אז הדם (המעורב) שלי החל לרתוח והדבר היחיד שיכול היה להרגיע אותו הוא ספר חדש וקסום של מאיר שלו. הלכתי וקניתי לעצמי שניים, לכבוד החג. זה לא היה קורה בלעדיה, אז תודה שוב, מקרב לב, למירי רגב.
חג שמח ושקט, חברים."

שבת שלום חברים

עם אוסף שירים ישראליים
מוקדש לגברת מירי רגב
שתטעם קצת טעם של פעם
אולי תקבל קצת שכל ותבונה
בקודקודה החלול...

ננסה לנחש איזה ספר אפשר לקנות בעקבות מאמרו של יוסי קליין?

המאמר הלא משתלח כלל הרצוף באהבת חינם (לחיזבאללה?) אולי???
מיין קאמפף? אוי אוי אוי ברור שלא......

את יודעת מה אומרים על אנשים מסוגו?

כלומר, למה הם משולים בעיניי? לבקבוק בעל צוואר צר.
ככל שיתמעט תוכו כך יגדל הרעש שהם מקימים בשפיכתו.
&nbsp
לא אמרתי דבר בנושא, היות שפוסידון כיסה את כל אשר
אני חושבת ומאמינה. ובקצרה: "בשבחי השיסוי וההסתה."
&nbsp
וכשאני חושבת על זה, מירי רגב אינה רחוקה מהתיאור
הזה. בכל פעם היא מוכיחה זאת שוב ושוב.
ובכלל, ארור היום בו אזדקק למירי רגב כדי לקרוא ספר
יהא הסופר אשר יהא.
&nbsp
שבת שלום.

לא יודעת, בסופו של דבר אם את מתעלמת ממי שכתב את הספר

ומה עשה אחרי שכתב אלא פשוט מתייחסת רק למה שכתוב.....גם במאמר וגם בספר את קוראת דברי שינאה שבסופו של דבר מתמקדים במי? ביהודי....
היהודי שרוצה לשלוט בעולם=היהודי הדתי שרוצה לשלוט בישראל וכו' וכו'
זה הכל, לא יותר ולא פחות

תראי, את דבריו של קליין גינו מכל קצוות הקשת הפוליטית

והנזק שדבריו גורמים הוא נזק בל ישוער למרקם החברתי שלנו שהוא גם ככה שביר ושברירי ביותר.
קליין הוא עיתונאי. הוא יכול לכתוב את דבריו ולקבל ריקושטים מפה ועד להודעה חדשה, אבל הוא עדיין רק עיתונאי.
הגברת מירי רגב היא שרת התרבות במדינת ישראל.
לא ייתכן שהיא תתקוף ותבזה סופר ישראלי ותבוא אליו בטענות על כי לא כתב מספיק על המזרחיים בספריו, וזאת תוך אי ידיעה של ההיסטוריה ואי הכרת ספריו של הסופר שלו. וכן, דבריה עושים לי חשק להיכנס לחנות הספרים הקרובה ולקנות את אחד מספריו. לעומת זאת, דבריו של קליין גורמים לי לא לרצות לקרוא את עיתון 'הארץ' בכלל.
זה ההבדל בין שני המקרים.
לכן לא הבנתי את ההשוואה ובטח שלא עם 'מיין קאמף'

אני ממש לא מדברת על מירי רגב, היא האחרונה שאגן עליה

פשוט צרמה לי הביקורת נגדה על שינאה וכו' דווקא ביום בו יש לפנינו מאמר כזה שהוא מעבר לשינאה הוא אנטישמי.
וכן, שינאת היהודי שעולה ממנו עובדה שהזכירה לי את מיין קאמפף שזה לא ספר שתסכימי איתי חושבים עליו כל יום, צריך טריגר שיזכיר לנו אותו והנה זה קרה לי.

מירי רגב? אני יכולה להצטרף לכל מילה שתגידי עליה

אכן זה עצוב מאוד וזה מחדד את מה שאמרתי

על השמאל הקיצוני בכלל ועל קליין בפרט.
הקיצוניים משמאל ומימין יביאו עלינו את הקץ.
לא אלה ולא אלה מבינים את רחשי ליבו של רוב העם.
שני הצדדים שיכורים מהאידיאולוגיה של עצמם.

למרים סיבוני רגשי נחיתות עזים

לא סתם אמר פרופסור ישעיהו ליבוביץ שמי שסובל מרגשי נחיתות הוא באמת נחות, מה שבדיוק מייצג את סיבוני.
אה, שכחתי , הוא לא יכול להיות דוגמא כי הוא אשכנזי.....

הייתי שואל איך היא לא מתביישת, אבל ברור לי שהיא כל כך פרימיטיבית שתכונת הבושה איננה תופעה המוכרת לה בכלל.
בכל פעם שאני רואה את השם שלה, אני לא יכול שלא להיזכר באסף סיבוני שהיה חייל מצטיין ונהרג באסון המסוקים ועל שמו נקרא מצפור בנחל הבשור.
לא שמעתי אותה מעולם אומרת מילה עליו, למה ? כי הוא היה קיבוצניק ולא בא מעיירת פיתוח ?
היא היתה עלובה ונשארה עלובה.
כמו שאמרתי פעם לפאני:"את יצאת מירוחם, אבל ירוחם לא יצאה ממך". ההתנהגות שלה היתה קופי כמו של מרים.

כמו כל הנחותים, גם אצלה שקרנות ושיבוש ההיסטוריה הם כלי לקידום.
סיבוני שכחה לחלוטין שמגדל העמק הוקמה אחרי גירוש ערביי "אל-מוג'יידל" שחלקם היו נוצרים והכנסיה שלהם עדיין קיימת מאחורי המשטרה.
וכמובן זה לא חשוב שמגדל העמק הוקמה עשרות שנים אחרי נהלל.

היא גם שכחה לציין את אחוז הפשיעה הגבוה במגדל העמק שם התאחדו כנופיית אלוש עם כנופיית מור מנהריה וכנופיות מבית שמש, לארגון פשיעה נרחב שעוסקים בניהול חשבונות ובצבירת נשק וחמרי חבלה.
כמה רוצחים שודדים גנבים פורצים אנסים וכו יש בנהלל ?
מי שמתחיל ללכלך, שימשיך עד הסוף.

הבעיה היא שאנשים נחותים כמו מרים סיבוני הם שגורמים לקרעים ולבעיות בגלל רגשי נחיתות.
אני לא זוכר בצעירותי אמירות והתנהלויות נחותות כמו שלה.

בצבא כולנו היינו אחים שמטרה אחת בלבד, לשמור על המולדת. אני בן 71 ומעולם לא סיווגתי כמוה אנשים לפי עדות. בין חבריי היו גם מנדלוביץ וגם תשובה, גם כהן וגם שקד ובכלל לא היה מענין את אף אחד מי מאיזה מוצא.
להיפך, היינו אז מדינה שבה ניסינו למזג גלויות, ומה יותר נחמד מדוד פולני שהתחתן עם פרסית, דוד רומני שהתחתן עם מצרית, דוד יקה שהתחתן עם תימניה, רומניה עסלית התחתנה עם מרוקאי עסלי, וכן הלאה וכן הלאה.

דווקא בימים אלו שבה חלק ניכר מהאוכלוסיה מוצאיהם מורכבים ושונים, דווקא היום עוסקים כל מיני נחותים עלובים כמו סיבוני בהרמת נס הגזענות של נסיון לחולל מהומות בין אשכנזים וספרדים.
אל תשכחו מי המפלגה הגדולה והגזענית ביותר ב-100%: ש"ס.
אותה מפלגה שמפלה לרעה נשים, גם זה ב-100%

סיבוני רוצה רק לסכסך וליצור בלגן כי ככה זה נכון בעיני פרימיטיבית שכמוה.

אני צבר יליד הארץ , סבי ממונגוליה וסבתי מגרמניה, ואבי ואמי מרומניה.
אשתי צברית ילידת הארץ, אמה מפולניה ואביה מרוסיה, סבתה גרוזיה וסבא שלה מקורו היה מעירק.
הבת שלי, ששני הוריה ישראלים ממוצא - רומני/מונגולי/פולני/רוסי/צרפתי/עירקי/רומני התחתנה עם בחור ישראלי שמוצא הוריו יוון ומרוקו, והיא מאורסת לישראלי שהוריו עלו מתימן.

חידה- הנין/נינה כשיוולד, מה יהיה המוצא שלו לפי הטיפשה סיבוני ?

על זה נאמר בישעיהו "...מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" .

אם להניח בצד לרגע את רגשי הנחיתות ומקורם,

הבערות שלה היא המסוכנת. שהרי אין אפלה יותר מאפלת
הבורות שנלוות לה שחצנות וגאווה והערצה למה שאינה מבינה.
&nbsp
וכידוע, תמהיל כזה הוא הרחם הפורה ביותר ליצירת שסעים
פלגים ושנאת אחים.

מדוע אתה קורא לה מרים סיבוני? זה נסיון למה?

הרי מאז שנישאה היא לקחה את שם בעלה כמו שעשות רוב הנשים.
היא לא עברתה או "השתכנזה" היא פשוט התחתנה.

****לא מאמינה שאני צריכה להגן עליה****

באמת לא הבנתי, היא צריכה להזכיר אותו כי הם חולקים שם?

כל הפולטיקאים האחרים דיברו עליו ורק היא לא?

לא הבנתי מה הקשר

היא משתוללת בשצף קצף במנטרה שכל המדינה צריכים להיות מזרחיים.

אין אחד שיצא נקי תחת ידיה.

בקשר לסיבוני ? זה בהחלט בולט למי שמכיר את הנושא.
היא משתוללת לדחוף את הנושא המזרחי בכל מקום אפשרי, עם רעש וצילצולים ומהומות. רק על גיבורים ממוצא מזרחי היא לא מדברת, למה ? היא כנראה לא אשמה שהיא לא מכירה, כי זה ממש לא מענין אותה.

תנסי להיזכר אם היא דיברה על איזה גיבור שבמדינה יש המונים ? זה לא מענין אותה.
סיבוני הוא רק משל.

מירי הלא חכמה, מפעילה בצורה וולגרית ופשטנית

את אחת משיטות השליטה המוכרות ביותר - "הפרד ומשול". ברור שהיטא לא ממש למדה איך עושים זאת, אלא היא מחקה את ה- מאסטר, ביבצ'וק שהיא לו כאס'ופה נדרסת.

אני לא חושבת שלמירי רגב יש רגשי נחיתות

לדעתי, אך ורק לדעתי, ההיפך הוא הנכון.
מבחינתי היא הטיפוס של הקוזק הנגזל...
אצלנו בספניולית היו אומרים על מישהו כזה
"אן סוצ'י אן דביצ'י"
ובתרגום חופשי - גם פושע וגם מתלונן.
היא לא מטומטמת, אבל היא גם לא חכמה.
היא פשוט נזק מהלך על שתיים.
בזמננו לא זכורים לנו אמירות כגון אלו כי כולנו היינו עסוקים בבניית הארץ ובקליטת העולים, בהגנה על המדינה ובמלחמות. אבל תמיד תמיד הנושא הזה רחש מתחת לפני השטח. עכשיו אפשר להגיד שהמלפפונים קמים ומכים את הגננים.

poseidon111

Active member
אני לא מבין מה ההתרגשות ממירי רגב. כעס כן אבל להתרגש מדברי

הטמטום שלה או שאולי זה אינו טמטום אלא דברי בלע?
מירי יודעת מה הקהל שלה רוצה אז היא נותנת לו את קרבות הגלדיאטורים
על מנת לרומם את רוחם בדיוק כפי שעושה הבוס שלה, מציאת אויב וגיוס נבעריה
לשם איחודם תחת כנפה.

האמת היא שאני לא ממש התרגשתי

אבל כן, אני קצת כועסת.
אני מצפה משרת התרבות של מדינת ישראל
שתפסיק להסית ציבור שלם נגד ציבור אחר.
וכן, בתור מנהלת אסור לי לכתוב כאן מילים לא נאותות,
אבל אתה יכול לתאר לעצמך מה אני חשה כלפיה מלבד כעס.

די לצפות..

הרי ברור שברגע ששרה תחליט שהיא מאיימת על שלום משפחתה, באותו הרגע היא תעוף, או כשהבוס יחליט שהיא מגזימה, או כבר לא יזדקק לשירותיה ולשירותי ביטן, עוד אהבל חסר תחכום, חכמה והבנה.

למעלה