השאלה שאני שואל את עצמי מידי פעם היא מה הייתי

poseidon111

Active member
השאלה שאני שואל את עצמי מידי פעם היא מה הייתי

עושה בזמן אמת. זאת שאלה שאני מתחבט בה מזה שנים רבות.
אסביר בקצרה (עבור זאדק שמתקשה עם טקסטים ארוכים).
נניח שמישהו פגע מינית במישהו שיקר לי מאוד והייתי יודע על זה
לפני המשטרה. האם הייתי מתלונן או שהייתי פוגע בו בעצמי.
על פניו התשובה היא ברורה, אני לא רשאי לפגוע בו על פי החוק במדינה. עבור זה יש את המשטרה (בהרבה פעמים היא בדיחה וגם אם היא לא, אז הפרקליטות עם הסכם הפשרה ואם לא הפרקליטות, אז השופטים...).
השאלה שאני שואל את עצמי היא האם החשש מלתת את הדין ולמרות הנסיבות המקלות, ימנע ממני מלפעול. מה יגבר, הרצון או
החשש מהעונש הכבד שאקבל שישפיע כמובן על המשפחה.
מה עושה אדם במצב שכזה? פועל כפי שפעלו פעם בזמנים הטובים כשלא היה על מי לסמוך, גם בתיאוריה, ולוקח את החוק לידיו, או שכובש את הזעם, הכעס, שלא לדבר על תחושה הצדק והנקמה המוצדקת ושם יהבו על הרשויות האימפוטנטיות שיעשו צדק עבורו.
לי התשובה נראית ברורה, אבל זה אני.

גם לי ידועה התשובה. אבל זאת אני

sashalola

Well-known member
בהנחה שזאת שאלה היפותטית אז הבה נוסיף עוד אפשרות

אתה מעלה רק שתי אפשרויות,
להתלונן ולתת לרשויות החוק למצות את הדין עם העבריין,
לקחת את החוק לידיים ולתת על כך את הדין.
אבל יש עוד אפשרות,
נאמר שתימצא הפירצה ותוכל להעניש/לפגוע/לחסל את הפוגע,
ואיש לא ידע זאת לעולם, ואיש לא יינזק בשל נקמתך מלבד העבריין,
האם תוכל אז לפגוע בעבריין?

וואו זאת אופציה מאוד קשה

אני לא הייתי בוחרת באופציה הזאת כי היא לא הייתה משיגה את מטרתה
אלא משאירה אותי עם נפש פצועה ומתייסרת. אפילו לא הייתה מספקת את יצר הנקמה.
לעומת זאת, הייתי בהחלט בוחרת באופציית הנקמה גם במחיר של תשלום בצורת מאסר אבל הייתי עושה הכל כדי שהמעשה ועונשו יבואו לידיעת הציבור כדי שיהיה
לזה לפחות ערך מוסף.

poseidon111

Active member
אנו חיים בעידן שבו דברים שנחשבו להיפותטיים הפכו למעשיים

במהירות רבה וזאת בכל התחומים.
אבל לשאלתך: תלוי מהי חומרת העבירה. זה מה שהיה מנחה אותי אם לפעול או לא, בהנחה שהסוד היה נשמר עימי.
כמובן שנוח לדבר ולהקליד מאשר המבחן המעשי אך התחושה היא שכן.
לי, בניגוד ליחפה, לא נראה שהיו נקיפות מצפון.
אני מודע לעובדה שזה נשמע לא טוב ופתח להשלכות לא נעימות בתחומים אחרים, אך כך אני מרגיש.

poseidon111

Active member
סטיבן סיגל? מה הקשר שלו לנושא? אם כבר היית צריך לתת לדוגמא

את צ'ארלס ברונסון בסרט "משאלת מוות". זה הלחם והחמאה של סגנון סרטי הוויג'ילנטה. החיים הם אכן לא סרט, לעיתים הרבה יותר קשים.

ראיתי את הסרט הזה 'משאלת מוות' עם צ'ארלס ברונסון

ומעניין למה אנחנו כל כך נהנים מסרטים כאלה של נקמה, כי רק בסרטים אנחנו יכולים לנקום באמת בכל מי שפגע בנו ואילו במציאות אנחנו כפופים לחוקים ואנחנו לא באמת יכולים לספק את יצר הנקמה. נאלצים לאכול את הלב ורק לאחל לפושע מוות ביסורים, אבל בדרך כלל הפושע גם יוצא מבית הכלא אחרי איזה עונש קל (לטעמנו) ואז הייסורים עוד יותר גדולים, ככה שלפעמים עולה המחשבה של 'לעזאזל החוק' ואני נוקמת בדמיוני כפי שאני יודעת לנקום.

poseidon111

Active member
בגדול, את צודקת. אני כלל לא חושב, בניגוד לרבים וטובים, שנקמה

היא מילה גסה.

מה שעושים הוא

אם ראיתה בבירור פגיעה מינית מכוונת וברורה ומתמשכת ,הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות הוא לקרוא לאנשי מקצוע רווחה וכו ,וזה כבר יתגלגל ,ככה עשיתי במקרים של אלימות פיזית בין זוגות הפעלתי את הרווחה וכו ,מבלי שיתנפלו עלי למה אני מתערב!
בנושא המשטרה חקירות ופגיעות מיניות ,צריך ממש לבוא עם ההוכחות ,רק אתמול זוכה גבר שהכיר מישהי לסטוץ באיזו אפליקציה מוכרת והיא התלוננה על אונס ,הגבר ישב חודשיים במעצר וטען שהכל בהסכמה ויש ווטאספים ובסוף זוכה לגמרי!

בעברות מין צריך ממש לראות את כל מה שקורה ,כי גם הנפגע עובר חקירה לא קלה !
אני ראיתי ורואה בחיי רומנים בגידות קשרים לא בריאים שכרות במועדונים ובמסיבות וכו ,בגלל שאני שומר על שמי הטוב אני דואג שאנשי מקצוע יטפלו בנושא!

״חח סיפק אותך? התיישבתי בשבילך״ רשמה איזו גברת ללקוח שלי לצד תמונה שלה. ״זה לא סיפק זה חירמן אותי בטירוף״ ענה לה. הם הכירו באפליקציית הכרויות. הסתמסו בינהם, פלירטטו בינהם, שיחות בעלות תכנים מיניים. קבעו להיפגש. עד כאן בנאלי. נסעו לאיזה חוף. התנשקו בלהט, זכותם. חזרו לרכב. אז טענה המתלוננת שהלקוח שלי אנס אותה בברוטאליות. הוא טען להסכמה ועונג הדדי. אז טען.. כצפוי, נעצר לחודשיים, שוחרר למעצר באזיק אלקטרוני. היום הוא זוכה!!
לאחר שחקרתי את המתלוננת חקירה נגדית נוקבת וצולבת עלו שקרים ותמיהות שהובילו לתוצאת הזיכוי. הלקוח עם דמעות. האמת שגם אני..
אני נושמת לרווחה. עוד קרב הגיע לקו הסיום..
זה עלולו היה להסתיים אחרת לגמרי.

איך אתה תמיד מצליח למצוא את הדוגמא המושלמת לזה שהגבר
האונס\מכה\מתעלל פיזית או מינית הוא המסכן ,התמים , הטלית שכולה תכלת ,שסתם הפלילו אותו בלא עוול בכפיו ושהאישה היא זאת שלא בסדר בכל הסיפור הזה ...

נתתי דוגמא למצב שאולי לא כדאי להתערב

אישית בכל דבר במה שקורה ,אלא לדווח לאנשי מקצוע,האם לא כואב לך על זה שגבר או אישה יושבים במקרה הזה גבר חודשיים במעצר על תלונת שווא בגלל הכרות לסטוץ באפליקציה כלשהיא?
ואני מדבר על צדק באשר הוא צדק!חשבת מה עובר על אדם כזה מול הסביבה על אשמת אונס ?
העצוב הוא שמי שמוכח ששיקר וסיבך אדם על כלום אתה לא יכול לעשות לו כלום וגם אי אפשר להעניש אותו!
ובגל זה שאני רואה שיכורות שעולות לדירות של בחורים פנויים אני תמיד בודק ומזהיר כדי שלא יתהפכו עליו פתאום בגלל השכרות!
לכן בפגיעות מיניות אתה צריך הוכחות ועדויות בכדי לפנות לבד למשטרה!כי אם במקרה והתיק יסגר או שלא יוכח שהייתה כאן עברה פלילית אתה תהיה מותקף או מואשם שהרסת חיים של אדם על כלום או על קשר מסובך שהיה לו עם מישהי.

אבל לא זה היה נושא הדיון

נניח שמישהו פוגע פגיעה מינית/פיזית קשה בילד שלך או בבן אדם הכי קרוב לך,
האם אתה תעשה משהו בנדון כמו נקמה או שתשאיר לידי החוק לטפל בו?
בכלל בסופו של דבר, אנחנו דנים בנקמה.
לא יודעת איך הגעת שוב פעם לגברים מסכנים שמואשמים ע"י נשים רעות בהאשמות שווא. זה בכלל לא הדיון.

מה שבטוח הוא ששחום חזר לעצמו

ואני מאוד מחבבת אותו כשהוא הוא עצמו ולא מישהו אחר...

זה ברור שמי שפוגע

בקרובים לנו נשבור לו את העצמות וגם יבינו את זה במערכת המשפט והמשטרה!
נתתי דוגמא למצב שאתה יכול להיות עד למקרה ,ובעקבות חקירה במשטרה והתהליך הוא יזוכה או יסגר התיק ואתה תהיה מוקצה אם אתה מהמשפחה או מהסביבה לזה כוונתי!

למעלה