אני מקווה שאני בפורום הנכון

אני מקווה שאני בפורום הנכון

היי, אני בת 34 מקרית גת ולפני חודש החברה הכי טובה שלי והרווקה האחרונה מהחברות הקרובות שלי התארסה ואני לא מצליחה לפרגן לה...

אני מרגישה שאני פועלת בקנאה ואצלנו בקרית גת להיות רווקה בגיל 34 זה אולי לא נשמע כזה נורא אבל אצלנו זה נורא!

אני צריכה לארגן לה את מסיבת רווקות ומקווה, והכל אני צריכה לעשות אבל אני לא רוצה זה קשה לי בא לי לחרב לה את החתונה.

אני יודעת שאני נשמעת רעה ואני יודעת שזה לא בסדר מצידי להתנהג ככה אבל אני לא מרגישה שאני יכולה לעמוד בזה זה המון לחץ וגם כולם מסתכלים עליי בתור הרווקה האחרונה בעולם.

שוב אני יודעת שלא לכולם זה מרגיש כזה גרוע אבל בשבילי זה היה הסיוט שלי מאז שאני קטנה ועכשיו אני גם באמת האחרונה מכל החברות שלא התחתנה.

נמאס לי מהרווקות כבר!

Jדב

New member
קנאה

זה דבר טבעי וקיים כמעט אצל כולם.
החתונה שלה כלל לא קשורה לזה שאת רווקה, מבחינה פסיכולוגית כנראה שהיה לך יותר קל אם היו לך עוד חברות רווקות אבל עדיין זה לא היה הופך אותך לנשואה.
מבחינה פרקטית את חייבת להיות צבועה ולשמוח בשבילה.
מבחינה מעשית אם זה כל כך מפריע לך, תתפשרי על מישהו ותתחתני, מנסיוני למדתי שמי שלא מתפשר עכשיו קצת- יתפשר יותר בעתיד.

מסכימה, רק לא עם הסיפא

זה תלוי על מה מתפשרים, יש דברים שאפשר לשחרר ולהתפשר עליהם,
אבל לא בחשובים, אף פעם לא בחשובים!

Jדב

New member
בחלוף השנים

גם החשובים נראים פתאום לא קריטיים

אז מה אם הוא מכוער- לא נורא, כולם בסוף מזדקנים ונראים אותו הדבר
אז מה אם הוא לא עובד כבר עשר שנים- זה יכול לקרות לכולם
אז מה אם הוא אלכוהוליסט- הוא יילך לגמילה
אז מה אם ישב בכלא על גניבה- אנשים משתנים
אז מה אם הוא מרביץ לי על בסיס יומי-, בטח אני מרגיזה אותו

העיקר שהוא אבא טוב לילדים שלי.

לא מסכימה, נכון?
מכעיס נורא...
יש כאלה שזאת המציאות שלהם
שלא תביני לא נכון, אני לא ממליץ אבל זה קיים

estee from ynet

New member
Are you for real

This is the 21st century not the 19th century when women were forced to compromise and were sold to their husbands like cattle.

קנאה זה דבר טבעי

לכולם יש מצבים בחיים ויש קנאה חיובית,מבין לליבך גי גם אני רווק ,תהיי חיובית ותעשי ותאחלי לה רק טוב ,אסור לך להרוס בכל דרך כי זה יחזור אלייך,אצל היהודים וביהדות יש מידה כנגד מידה!
גם לי כואב בחתונות ואני שולח את המעטפה ולא מגיע ,אבל אין מה לעשות לפעמים אלו תלאות ויסורי החיים וצריכים להתמודד ולהיות בראש מורם להתפלל ולהאמין שגם אנו נזכה בקרוב!

חזקי ואמצי ולהיות אישה טובה זה אחד המידות הטובות ביותר לנו כבני אדם

לא נעים וזה לא משהו נשלט, הקנאה.
אם את מרגישה שאת לא מסוגלת לפרגן לה באמת ולא יכולה לארגן לה את מסיבת הרווקות, אז קחי צעד אחורה, תני לחברה אחרת או אחות של הכלה לארגן את זה.
&nbsp
חוץ מזה, אם כל כך נורא להיות רווקה בת 34 בקרית גת, למה את
לא עוזבת את קרית גת?
האם את יוצאת לדייטים?
מנסה להכיר?
מבקשת מחברים שיכירו לך?

estee from ynet

New member
It's not Kiryat Gat

It's the Israeli mentality. A woman who is not married before the age of 30 has always been regarded in Israel as an old maid.

אבל זה גם קרית גת

לא ספציפית קרית גת אלא ערים כמו...
&nbsp
המנטליות שם ובת"א היא גם שונה אחת מהשניה.

אני יליד האיזור

בכל המדינה לא כיף להיות רווק,הבדל הוא שבתל אביב את יכולה להרגיש פחות לחץ ולהיות מה שבא לך מבלי שירימו גבה לגבייך!
זה הבדל בין העיר הגדולה לעיר שמרנית ומסורתית ,אני מירושלים ואין כמעט פיתויים בעיר ובירושלים מתחתנים הכי הרבה ומתגרשים הכי פחות בגלל אמונה מסורת וכו!
הסטיגמה על תל אביביות היא ידועה של אחת שנפקחו עינה שם ושחוגגות וכו ,להבדיל מבחורה שגרה במושב או עיר קטנה !

כל אחד והמזל שלו משמיים...

מרימים גבה בכל מקום

אולי אצל גברים פחות, לנשים "קשה" להיות רווקה בכל מקום בארץ, גם גם מדובר ברווקות בזוגיות שלא עברו ברבנות (אצל חלקן זה מבחירה, תאמינו או לא).
&nbsp
&nbsp

תתפלאי גברים בימינו עוברים

קדיחה ברמות שאת לא מתארת לפעמים כמה כיף שבחול לא נכנסים לך לחייים ולנשמה בכל מקום!
אצל נשים זה יותר הקנאה והחברות והילודה והמשפחה מסביב !הבדל בין רבנות ללא רבנות הוא במסורת ובאמונה ,כל השאר זה אותם זכויות ,אם היא הולכת על זוגיות ללא חתונה אז מה שיחשבו שהיא חילונית למהדרין שלא מאמינה במוסד הנישואין הדתי!
מבחינת החברה מסביב את או אתה צריכים לשדר הצלחות משפחה אישה יפה ילדים רכוש כסף או להרוויח הרבה !
ולצערנו כשאתה לא משיג אז לא סופרים אותך כאן..

estee from ynet

New member
Tel Aviv may have changed

But I remember it as being just like Kiryat Gat.

A woman needs to have a career, develop high self esteem, and learn to ignore the primitive concepts of people who are brainwashing her to accept their traditional versions of happiness.

קינאה חולנית ואובססיבית

לי נישמע שהנושא החשוב פה הוא לא איך להיות צבועה ולעזור לחברה שלך תוך כדי התפוצצות מבפנים.
אני חושב, שאם זה מה שאת מרגישה, תשבי עם עצמך ותבחני טוב טוב האם היא כזו חברה טובה שלך.
נשמע שהקנאה הזו אוכלת אותך מבפנים והופכת הרסנית ואובססיסית.
הנושא החשוב פה הוא לא היא, אלא את. איך תטפלי בעצמך.
את לא אמורה להרגיש ככה. את בחרוה צעירה. במאה הזו אנשים מתחתנים מאוחר.
אם יש לך בעיה בקרית גת, תצאי משם ותלכי לחפש את עצמך בעולם הגדול.
שחררי את החברה ה"טובה" שלך, אני מהמר שהקנאה בה לא התחילה שם בחתונה. בטוח שאתה מקנאה בה בעוד הרבה דברים וכניראה שבתור אישיות את מסתכלת תמיד על אחרים וחושבת שהדשא של השכן ירוק יותר.
אז יש לי חדשות בשבילך, הוא לא.
לכולם יש בעיות. אנשים עושים פוזות. מעלים פוסטים בפייסבוק מתנשקים, מאוהבים, בטיול בחו"ל, גורמים לכולם לקנא ואז את שומעת שה"אמת" שהציגו היא חרטא.
תלמדי לשמוח עם מה שיש לך. טפלי בעצמך מול אשת מקצוע שאת סומכת עליה. זו מתנה שתלווה אותך כל החיים. הכי חשוב תעשי לעצמך טובה ותעשי צעד ותתקדמי.
תפסיקי להסתכל אל אחרים, מה יש להם ומה אין לך.
בהצלחה

dory141

New member
תשובה למרות שאני יותר מציפורי היום

אני יכול להתחיל לספר לך על קופסת אוכל שהייתה לי בילדותי, שהייתי לוקח עם כריכים (מילה מקורית בעברית לסנדביצ'ים, שנשכחה ולא בצדק. אני עדיין משתמש בה וכולם זוקפים גבה) לבי"ס יסודי. מצוירים שם שני גורי חתולים מתגפגפים (כנראה חתול וחתולה) ומאחורי השיחים חתול זועם, שנראה לפני התקף קריזה. זה המשל. הנמשל הוא שזה בסדר לקנא, זה אפילו בריא אם הקנאה היא במידה ומזרזת אותך למחשבות ולפעולות חיוביות. לא כמו גיסתו של חבר טוב, שישבה כל החתונה שלו ושל אשתו ובכתה בכי תמרורים.
אמרו לך פה את זה ואני חוזר על הדברים שלהם- חוץ מלאחל לה מזל טוב ולסייע בסידורי החתונה, אין מה לעשות. הרי היא חברה טובה ואת רוצה בטובתה, לא? לידיעתך, אני הייתי ועדיין בסרט הזה בעצמי. כשהחבר הכי טוב שלי התחיל לצאת עם מישהי, הרגשתי כאילו היא גונבת אותו ממני. ככל שעבר הזמן, הרגשתי טוב בשבילו. להיפך, היא ניסתה לעזור לי במציאת עבודה כשהייתי מובטל, ניסתה לשדך לי חברות ומכרות שלה וכו'. היום, כל פעם שאני מדבר איתו אני מבקש, שימסור לה (היא אשתו כיום) ולילדים שלו ד"ש. אני היחיד מהחברים שלי ללא בת-זוג, בדיוק בגיל שלך וגם לגברים בני 34 בת"א זו לא מציאה גדולה. חכולם ושבים שמשהו לא בסדר אצלי.
הרעיון הוא למצוא מה שמתאים לך בקצב שלך. אז מה אם תתחתני אחרונה? זה אומר שאת "מתחתנת פחות טוב" מהשאר? ואולי המפתח הוא קודם כל למצוא זוגיות? מי שאמר שחובה להתחתן? זה לא חוק מדינה.
בהצלחה בכל מקרה ואם להתייחס לכינוי שלך, שבקרוב תשירי גם מחוץ למקלחת.

גם ציפורי יום מתקבלות פה :)

ציפורי לילה זה יותר השם הנוסטלגי של הפורום.
&nbsp
ואהבתי את התגובה.

ki92

New member
לפני שמצאתי את בן זוגי

גם אני הייתי מקנאה רצח כשלחברות שלי נהיה חבר...
זה עדיין לא גרם לי להפסיק להחמיא להן ולפרגן להן
זה רק דירבן אותי יותר להתמיד בחיפושים ולמצוא את הבן זוג הנוכחי שלי...ומצאתי אותו אפילו שהייתי קטנת אמונה שזה יקרה

תעזבי את לחץ החתונה,
כמה קשה שזה לא יהיה, תמצאי את הבחור שטוב לך איתו ורק אז תתחנו
מה שווים חתונה אם את עם בחור שלא טוב לך איתו?<

Anna begins cc

New member
היי שרה,

אני יודעת שאת לא מכירה אותי, אבל אני מבטיחה לך שאני כותבת לך את המילים עם כמויות עצומות של אמפתיה והזדהות עם מצבך -
&nbsp
תתגברי על עצמך.
"בא לי לחרב לה את החתונה"?
צר לי, יקירה. אין תירוץ לרגש הזה. לא שאת לבד, ולא שאת בת 34, ולא שאת מקריית גת.
אין תירוץ.
ההסבר היחידי הוא שאולי היא בכלל לא החברה הכי טובה שלך, אלא מישהי שלא אכפת לך ממנה ומאושרה.
לו הייתי את, ומרגישה רגשות קשים כאלה, הייתי מודיעה לה חד משמעית שלא אוכל לארגן לה את המסיבה ולא את המקווה, ולוקחת צעד אחורה (7 צעדים, אפילו) תוך כדי שאני הולכת לטיפול ומנסה להבין מאין צפים הרגשות הקשים האלה כלפי מישהי שאני אוהבת ומחשיבה כחברה הכי טובה שלי.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה