לצאת מהארון (האנורקסיה כחלום)

אחר כך מתפלאים איך הן גדלות להיות אביבית בר זוהר

wish2

New member
מה שלא נכון בעיניי זה

שעל אותה ילדה בת 10 שוקדת אישה מבוגרת.
זה מטריד.
&nbsp

Anna begins cc

New member
בעיניי, לגמרי.

המשקל הוא רק עוד פרמטר בתפיסה שלנו את עצמנו.
וכל אמא שמטפחת את השנאה העצמית כלפי עצמה, לא משנה לגבי מה, יוצרת אותה גם אצל הבת שלה.
מה שכן, השנאה העצמית שנובעת מדימוי גוף (מבחינת המשקל) מהווה סכנה כפולה, גם נפשית וגם בריאותית, שכן הבנות האלה יכולות בקלות רבה (מדי) להדרדר לאנורקסיה או לבולמיה.
כשמדברים על טיפוח, שיער, ציפורניים ושאר מאפיינים חיצוניים, אין כאן ממש נזק בריאותי שיכול להתרחש,
אבל הנזק הנפשי קיים ונוכח ונוראי.
&nbsp
אגב, זה תקף גם לגברים. הכרתי לצערי לא מעט בחורים ששמעו מהאבות שלהם "תראה איך אתה רזה, תראה איך אתה קטן, מי תצא איתך ככה אם אתה לא תתנפח קצת, אתה לא נראה כמו גבר" וכדומה.
&nbsp
ההורים שלנו הם התקשורת הראשונה שלנו עם העולם,
ואם התקשורת איתם לא בריאה, היא סוללת דרך מסוכנת לתקשורת לא בריאה עם שאר העולם ובעיקר, עם עצמנו.
&nbsp

Aronsona

New member
היי אנוצ'קה.

לאחרונה חייתי בהרגשה שהנורמות התרחבו, כלומר מקבלים יותר בקלות מה שפעם נחשב, אולי, פחות מקובל.
מסתבר שזה לא בדיוק כך.
לא נראה תקין בעיני שמי שאוהב נשים מלאות יצטרך להחביא את האהבה הזו שלו. מה פתאום? לכל אחד הטעם שלו.
אני תמיד מצר על הבנות שמקיאות את עצמן למוות.

ודרך אגב, בתפיסה שלי, בלי קשר לכתוב במילון, פטיש זו מילה אחרת לאהבה.
כזכור לך בוודאי, אני מאד אוהב ידיים יפות ומטופחות, בלי הקשר מיני ולפעמים אני מעיד על עצמי שיש לי פטיש לידיים יפות.
ואני מדגיש שוב: בלי הקשר מיני בהכרח.

ebi83

New member
התלבטתי איך להגיב לזה..

מדובר בנושא טעון מבחינתי, גם רגשית-אישית וגם מהאמתלה המחשבתית- אקדמית.
&nbsp
ואחרי שכתבתי ומחקתי כמה פעמים, החלטתי פשוט לחזק את האמירה ש"אידיאל יופי" הוא בד"כ משהו שלא רלוונטי למציאות. כל אחד אוהב משהו אחר, אף אחד לא מושלם ושאר אמירות שכאלו.
&nbsp
אני יכול להגיד שאישית יש לי משקעים שגורמים לי לשינויי התנהגות ונובעים מדימוי גוף נמוך.
אני יכול להגיד שכן יש עניין לשמור על אורך חיים בריא, אבל זה עדיין לא מאושש את הצורך בגוף לפי ה"ספר".
אני יכול להגיד שלאור העובדה שאני לא רוצה שישפטו אותי רק על פי המעטפת החיצונית (אחת הסיבות העיקריות מבחינתי להורדת הכיפה), החלטתי לשפוט אנשים לפי החוייה שלי אותם ולנסות לנטרל את הגישות הכוללניות הטבועות בי.
&nbsp
אבל הכל עניין של תהליך אישי שכל אחד עובר, זה עדיין לא הופך את המשיכה של כל אחד לסגנון אחר של נשים לפטיש או ליתר דיוק למשהו שלילי.
&nbsp
יש לי עוד המון מה להגיד על השפעת החברה על הפרט בעיקר בהקשרים של אידיאלים כאלו ואחרים ועד כמה כל אחד מאיתנו מתנהל תוך התכתבות מתמדת עם אותן "עובדות חברתיות", אבל נראה לי שדווקא החוויה קצת יותר רלוונטית לשרשור כפי שהוא התפתח מאשר דיון על חברה מול תורשה וכו' וכו'....

wish2

New member
אני פעם ראשונה נתקלת בך פה בפורום הזה

ועד עכשיו היה תענוג לקרוא כל מה שכתבת.
אתה אדם טוב עם ערכים,כך נראה לי בינתיים לפחות.
אבל אני נשארת עם תחושה שאתה לא אומר כלל מה שיש לך.
כאילו יש בך כמה דברים נוקבים שרוצים לצאת ואתה עוצר אותם.
אז אם אני צודקת הייתי אומרת לך ללכת על זה ולהקיא הכל.
אם אני טועה אני מתנצלת ושואלת אם כל בן אדם באשר הוא יגיע לפניך ערום ונקי ממחשבות קודמות.

ebi83

New member
קודם כל, תודה

ברור שאני לא אומר כל מה שאני חושב פה בפורום, בשיחות פנים אל פנים אני פתוח יותר וקל יותר להציג את הדעות והתפיסות שלי.
&nbsp
אני לא חושב שיש עניין להכנס לפינות בכל הודעה ובו זמנית רצוי וראוי לשמור על תרבות דיון והצגה (סוג של) קוהרנטית של נקודות מרכזיות במקום להתפזר.
&nbsp
בהקשר הנוכחי, חלק מהדברים שהייתי רוצה להגיד כבר נאמרו ואני לא רואה צורך לחזור עליהם וחלק מהדברים הם יותר תיאורטיים ונובעים מהעולם שאני חי בו ולא נראה לי שהכי רלוונטי להרצות פה על סוציולוגיה וגישות שונות על מגדר וכדו'.
&nbsp
לגבי השאלה שלך בסוף- ברור שלא, אני אנושי ולכולנו יש אקזמפלרים, סטריאוטיפים ודעות קדומות. אני פשוט מנסה להיות מודע לתפיסות הללו בי ולנסות לחיות בחוויה אל מול אותו אדם.
מניסיון העבר שלי, הרבה אנשים שלא נראה משהו מתייפים ככל שאתה מתרגל אליהם או שאתה חווה אותם בצורה חיובית.
אם זה הסיפור, אז למה לאבד אנשים טובים, מעניינים ושיוצרים לך עולם יפה ומגוון יותר רק על בסיס תפיסות שלא תמיד רלוונטיות?
&nbsp
מקווה שעניתי ותרגישי בנח לשאול עוד אם יש לך

wish2

New member
אני רוצה שתתפרע

תגיד משהו קשה שבא לך להגיד על הגדרות ועל אנשים שמרשים לעצמם להגדיר אותך כמו שהגדירו אותי בשרשור של תחלואי הביצים.
אתה אשכרה הורדת כיפה רק גדי שלא תכנס לתבנית.
זה חרא בעיניי.
פעם הייתי כזאת שמנסה לרצות אנשים.
תאמין לי זה לא מוביל אותנו לשום מקום כי אתה יכול לנסות להשתנות בשביל מישהו וכשהוא יפסיק לאהוב אותך אז הוא יפסיק.
ותמיד יהיה לאנשים על מה ללהג ועל מה לקטלג אותך.
זה לפחות לנסות להיות אותנטי.
וזכרתי שאהבת את תומר יוסף.
&nbsp
אתה תאהב גם את שי צברי
https://www.youtube.com/watch?v=LgSsT6JEAHI
&nbsp

ebi83

New member
אני מת על שי צברי

מחכה לינואר שיצא הדיסק..
&nbsp
היום אני לא מנסה לרצות אנשים, או לפחות מנסה פחות לרצות. הורדת הכיפה זה סיפור קצת יותר מורכב, דווקא ההורדה באה ממקום של חוסר רצון לרצות את החברה (סיפור ארוך ואין לי כרגע את הפנאי לתאר אותו).
&nbsp
לא אכפת לי איך אנשים מקטלגים אותי, אני יודע מה ומי אני ומה היכולות, היתרונות והחסרונות שאני מביא. רוב הבעיות שיש לי היום הם שלי עם עצמי וגם אותן (לרוב) פתרתי.
&nbsp
אמירה קשה- יש משפט של חז"ל שאומר "קשוט עצמך ואח"כ קשוט אחרים", הדבר שהכי מעצבן אותי זה שאנשים מותחים ביקורת על כל העולם ואחותו ומתעלמים מהבעיה הזו אצלם... ואני בטוח שאם נסתכל לעומק בחלק מהתגובות של אנשים אלייך נמצא דברים רלוונטיים לאמירה הזו

wish2

New member
סובלנות זה משהו שבא עם בגרות וניסיון חיים

אתה מפסיק לשפוט אחרים אחרי שאתה מעמיד עצמך למשפט כמה וכמה פעמים.
תחשוב על זה.
כשתרצה לספר עך הכיפה יום אחד אני אשמח.
זה סיפור גבורה לצאת נגד משהו שגדלת עליו.
ושי צברי טוב אה?
גם אותי השיר הזה תפס ישר.
&nbsp

ebi83

New member
את סיפור הכיפה אולי בהזדמנות

אם יווצר הקשר רלוונטי.
&nbsp
והבעיה היא שאנשים מתעלמים הרבה פעמים מבעיות שהם יוצרים או מטעויות שלהם ותולים אותן באלף ואחת סיבות. כל עוד אדם לא לוקח אחריות על מעשיו- אני לא חושב שהוא יגיע לסובלנות

&nbsp
ושי צברי המלך

https://www.youtube.com/watch?v=6-4KWy1wKFE

ebi83

New member
אגב שי צברי...

עלית על השיר שהכי תפס אותי בביצועו... אפילו דיסקסתי איתו קצת על השיר הזה.

וזו תמונה שצילמתי בהופעה שלו בבארבי

wish2

New member
חשבתי על זה שוב

ויש לי תשובה חד משמעית.
גברים בעיקר חיים על מה שהחברה חושבת על הגבריות שלהם.
כנראה שחלק מלהיות גבר זה,חלק מהעצמה גברית זה שאישה יפה תלויה לך על היד.
אידיאל יופי זה משהו שמשתנה ושהוא תלוי חברה.
היום האידיאל הוא נשים רזות.
ולכן גברים יעדיפו אותן כי חשוב להם מה החברים שלהם יחשבו עליהם יותר מאשר מה שהם חושבים.
ולפני שבועטים לי בראש אז אני מתכוונת לרוב הגברים ולא לכולם.
&nbsp
&nbsp

Aronsona

New member
גורף קצת, לא נראה לך?

אולי זה בא מהגברים שפגשת לאחרונה?
&nbsp

wish2

New member
אוי אביעד אל תיכנס גם אתה לקטע של הגברים שפגשתי

פגשתי גם המון נהדרים ומופלאים בחיי.
כאלה עם נשמה ענקית שהשפיעו עלי ושינו בי משהו.
ואני לא שונאת גברים.
אני מתה עליהם.
&nbsp

Aronsona

New member
ולמרות זאת מצאת לנחוץ לעשות כזו הכללה

גם כאשר את אומרת "הרוב" זו הכללה.
אז כנראה אילו רוב הגברים שאת פוגשת.

wish2

New member
אני לא עשיתי איזשהי סטטיסטיקה על גברים שפגשתי

ככה זה נראה על פניו אביעד.