לצאת מהארון (האנורקסיה כחלום)

Anna begins cc

New member
אני מכבדת מאד את הדינמיות של השפה,

אבל היום כשמישהו רוצה לרדת על חבר שלו הוא אומר "יאללה סתום יא הומו"-
אז אני אמורה לקבל את זה בשתיקה ולומר "נו, מילא, זו הדינמיות של השפה"?
&nbsp
הבעיה שלי נובעת מכך שהשינוי הזה לא לגמרי מושרש,
ורוב האנשים משתמשים במילה במובן ה'קליני' שלה, כדברייך,
אולי עוד כמה שנים, הטרנספורמציה תהיה שלמה והמילה פטיש תהיה מוכרת כסלנג חיובי, ואני לא אתבאס לשמוע אותה.
היום זה לא המצב,
ואני אעדיף לסלק את השימוש בה, מאשר להטמיע אותה בשימוש לא נכון.
רק אני, כנראה.
&nbsp
ופוס, אתה יודע כמה אני מעריכה אותך,
באמת הבאת לי ערך ויקיפדיה כסימוכין לטענה שלך?
ועוד ערך שאפילו לא עבר אישורים מתאימים?
לגמרי נו נו נו.
&nbsp
&nbsp

poseidon111

Active member
נדמה לי שזה קצת יותר ממה שאתן הבאתן כדי לשלול זאת...

ועוד: את הרי מכירה את הפטיש לרגליים, כפות ידיים וכדומה, ולא תתנגדי
לשימוש במושג פטיש בהקשר זה.
מה ההבדל אני שואל. הרי מה שאת יודעת קשור לגוף האשה ומדליק גברים מסויימים כמו ששומן
הגוף העודף קשור לגוף האשה ומדליק גברים אחרים.
כולם מגיעים מאותו מקום.
joy the joy.

Anna begins cc

New member
בבקשה.

http://he.wikipedia.org/wiki/פטישיזם_(סקסולוגיה)

בתחום הפסיכולוגיה והסקסולוגיה, המונח פטישיזם מתאר משמעות מיוחדת הניתנת על ידי אדם לגורם כלשהו, בעיקר על רקע מיני. האדם משיג הנאה מינית על ידי חפץ דומם או איבר גוף שהוא לא ארוגני. הפטישים הנפוצים ביותר הם נעליים וכפות רגליים.

ההבדל הוא שגוף האישה הוא מיני, לכן המשיכה אליו (גם אם יש קצת יותר ממנו או קצת פחות) היא 'נורמלית'.
כפות רגליים, שיער, נעליים, כל אלה דברים שאינם נחשבים מינים לכן להתגרות מהם נחשב סטייה.

poseidon111

Active member
אז ויקיפדיה היא כן אסמכתא בסופו של דבר? אוקיי. מתוך

הציטוט שאת הבאת מופיע צמד המילים "חלקי גוף".
אפשר להבין זאת כמשמעו דהיינו איברים או במובן שאני (ולא רק אני כפי שראית),
לצורת גוף.
דרך אגב מפליא אותי שאינך מגלה הבנה ללגיטימיות שבמשיכה לכפות רגליים שיער
או אפילו אף כאיזורים אירוגניים, ומחשיבה אותם כחלקי גוף לא אירוגניים.
חשבתי שכל אחד יכול להחליט מה אירוגני עבורו ומה נחשב עבורו למיני מבלי שמישהו
יגיד לו שזה לא מיני. אדם עם משיכה לכפות רגליים או שיער נופל אצלך בקטיגוריית הסוטה.
למה?
את לגמרי צודקת בהקשר של את ואתן.

Anna begins cc

New member
נו, פוס.

אתה יודע שהבאתי את הלינק לויקיפדיה סתם, אחרי שעקצתי אותך על זה :)

בכנות? בעיניי כל משיכה היא לגיטימית.
זה אמנם לא מתיישב עם ההגדרה המילונית לפטיש,
אבל כמוך אני מאמינה שכל אחד יכול להחליט מה ארוגני עבורו, מה מושך אותו, מה נחשב עבורו למיני.
ולא, הם לא נופלים אצלי בקטגוריית הסוטה,
אבל כן ככה החברה תופסת אותם.
(ועל זה בעצם כל הדיון כאן, לא?)

poseidon111

Active member
ראי, אני די עייף והולך לישון, לא לפני שאציין שאני אוהב

להתדיין איתך.
לילה טוב בינתיים.
נמשיך מחר אם תרצי.

האמת היא שקשה לי עם התגובה הזאת

כתבתי תגובה ארוכה ומחקתי הכל.
סתם קשה לי עם התגובה הזאת. משיכה לנשים שמנות זה פטיש? להיות שמן זה לא נורמטיבי ולכן להימשך אליו זה פטיש? זה מה שאתה אומר?

poseidon111

Active member
לא, זה לא מה שאני אומר! קראי את ההגדרה שצירפתי בתגובתי לאנה.

רינתי77

Active member
תראי, גברים לוקים בכל מיני מוזרויות ופטישים למיניהם.

אז משיכה מינית לשמנות נכנסת בקטגוריה הזאת, כלומר הם לא יודו בזה ויהנו מסקס עם נשים שמנות בסתר. עבורם השומן הוא משהו מושך ודוחה בעת ובעונה אחת. הקטע הוא מיני בלבד.
האובססיה לרזון היא סוגיה כשלעצמה, סוגיה בעייתית ביותר. בעייתית כיוון שגבולותיה אינם ברורים, במיוחד לנערות ונשים צעירות ובמיוחד לאור המסרים של תעשיית האפנה והיופי. בעיני, הפרמטר היחיד למשקל נכון הוא הפרמטר הרפואי, כלומר משקל תקין מבחינה בריאותית. לכן, יש דבר כזה משקל עודף בדיוק כמו שיש משקל נמוך מדי.

אני רוצה להגיד לך דבר אחד לגבי משקל תקין ובריאות

עבד איתי פעם גבר רזה עם גוף של נער והכולסטרול שלו היה 400
ויש לי שכנה לא צעירה ששוקלת 95 ק"ג, אין לה כולסטרול. אין לה לחץ דם. אין לה סכרת ואין לה שומנים בדם. אוכלת כאילו ומחר זה סוף העולם.
אני מכירה נשים רזות ויפות עם סכרת וכולסטרול ושאר צרות. נכון ששומן עודף זה לא הדבר הכי בריא בעולם, אבל מעבר לעובדה שצו האופנה הוא נשים רזות שזאת כבר בעיה בפני עצמה,
גם מבחינה רפואית מגזימים בחשיבות השומן והופכים את כולנו לאנשים אובססיביים למזון "בריא", שבויים בדיאטות למיניהן, חרדתיים ומתוסכלים עד שבסופו של דבר שוכחים שצריך גם
ליהנות מהחיים ולא רק לחיות. כמו שאומרים, זה שאתה נושם זה עדיין לא אומר שאתה חי.

רינתי77

Active member
זה שאת מכירה אדם רזה הסובל מכולסטרול גבוה

ואשה שמנה שאינה סובלת מכך לא מהווה הוכחה לכך שאין קשר בין הדברים. המחקרים הרפואיים מוכיחים חד משמעית שישנו קשר בין משקל עודף לבין כולסטרול גבוה ובוודאי לסוכרת סוג 2. לא כל אדם שמעשן יחלה בסרטן ריאות, אך ברור שהסיכוי שלו לחלות
גבוה הרבה יותר מאשר אדם שאינו מעשן. אותו דבר עם השמנת יתר. לא כל אדם בעל עודף משקל יסבול מכולסטרול גבוה וסוכרת, אך סיכוייו לסבול מכך בשלב כלשהו בחייו, גבוהים הרבה יותר מאשר אדם בעל משקל תקין.
כשאני מדברת על משקל תקין אני מתכוונת למשקל שהרופא(כן, רופא המשפחה בקופת חולים) ממליץ עליו. אני לא מדברת על טרנדים בריאותיים משתנים. אני מדברת על העובדה המדעית- השלד שלנו ואיברינו הפנימיים יכולים לקיים באופן אופטימאלי משקל מסוים(משקל שאינו מספר אחד, אלא ישנו טווח מסוים). זה אומר שחריגה בטווח זה גוררת ירידה ביכולת הגוף לקיים את עצמו. אלה עובדות שאין עליהן וויכוח.

Ronit FL

New member
להימשך למלאות/שמנמנות/שמנות, זה לא פטיש!

פטיש זה ללקק עקבים של סטילטו!
להימשך לאנשים שלא עומדים בקריטריונים של 90-60-90 זה לא פטיש!
&nbsp
הבעיה נעוצה במודל היופי הלא נורמלי ושאף אחד לא מסוגלת לעמוד בו בתנאים נורמלים, אלא רק בהרעבות מטורפות!
אנשים מלאים/שמנמנים/שמנים (אני לא מדברת על אוביס!!!) הם לא יוצאי הדופן!
&nbsp
אנשים נמשכים לכל מיני סוגים של אנשים. בלונדינים, נמוכים, שמנים, כהי עור, שיער קצר וכו׳ וכו׳ וכו׳! זה נורמלי!
מי שחושב שלהמשך לאנשים שלא עומדים בקריטריונים של בראד פיט ובר רפאלי, זה לא נורמלי, יש לו בעיה רצינית בתפיסת המציאות!

wish2

New member
הוא יאהב את הצחוק שלך

הוא יסניף את הריח שלך
הוא ישקע בחזה השופע והרך שלך
הוא יגנח כשתלקקי לו את הרטיבות
הוא יהיה מכור לאנרגיה שבך
אבל הוא יעדיף לקחת לעל האש עם חברים מישהי אחרת.
&nbsp
מטומטמים.
&nbsp

FrankBlack

New member
תגידי

שואל ברצינות. עלה דיון דומה על ילדות שעושים להן סדנאות טיפוח ואיפור לבת מצווש. יענו ילדות שכופים עליהן נורמות חברתיות נוספות?
או שזה בסדר?
השאלה היא האם היית כותבת על אותה אמא ואותה ילדה שאומרת 'איכס, איך השיער שלי נראה' או 'איכס, איך הציפורניים שלי נראות - אני חייבת לעשות פרנץ'?
האם שנאה עצמית מתבטאת רק בענייני משקל או גם בשכבות של איפור ושאר אביזרי טיפוח וטשטוש כדי להסתיר את הפגמים?

אני רוצה לענות

לא זה לא בסדר.
לפעמים אני מסתכלת על ילדות קטנות ורואה שהאמהות בגיל כ"כ צעיר מורחות להן לק,
ושמות להן סומק בלחיים.. וזה לא ברור לי.

למעלה