שרשור פוליטי? שרשור פוליטי. אני שוקל ברצינות

poseidon111

Active member
שרשור פוליטי? שרשור פוליטי. אני שוקל ברצינות

לבחור ברב אמסלם. מי שמכיר את דרכו ומשנתו יודע שהוא התגלמות החרדי הנאור, זה שמקיים
את אמונותיו מבלי לכפות על האחרים מאומה. זה שמבין שלא כולם צריכים להיות כמוהו על מנת
להחשב יהודים, זה שדורש גיוס והשמת חרדים למעגל העבודה. זה שזרק את עגל הזהב של ש'ס
כי קץ בדרכם וזה שכל הזמן מטיף להידברות.
הבעיה היחידה היא אם איני זורק את קולי לפח כי הוא לא יעבור את אחוז החסימה.

לפלר135

New member
אפשר קישורית למצע ?

ברצינות (ממש לא בציניות...).

והקול שלך שווה תמיד קול אחד (גם במידה ואתה לא מצביע) - אל תדאג, בשום מקרה אתה לא זורק אותו לפח...

לעומת זאת, לדעתי, אם אתה רוצה להשפיע, רצוי שתצביע למפלגה שיש סיכוי שתכנס לקואליציה (לא רק לכנסת...) - ככול שהמצע שלה מתיישב טוב יותר עם תפיסת החיים שלך.

בוקר טוב פוסידון - שיהיה לך אחלה שבוע !

מהראשי

אך באותה התלבטות שלך.
לא חרדית, אך גם לא מזדהה עם אף מפלגה ומאוד מצא חן בעיני הקול החדש שאמסלם מביא.
שוקלת להצביע לו אך כמוך, לא רוצה קול ש"ילך לאיבוד".

אולי הוא יהיה ההפתעה...?

לדעתי הוא יהיה הפתעה, וברוכה הבאה

אמנiן

New member
אני איתך ב100 אחוז. מצביע עם שלם. ואני חילוני

וזה גם בגלל/בזכות יחפהבלונהפארק שאמרה לי "עדיף להצביע נגד מאשר לא להצביע בכלל" אז אני מצביע נגד! דרעי! האיש הוא נחש ונוכל. אינטרסנט במסווה של בחור נחמד מקסים וחברותי.

אבא שלי פעם אמר לי, "דע לך בני, הנוכל הכי מוצלח זה הנוכל הנחמד, ממנו הכי תזהר, הוא הכי מסוכן, הוא נחמד ומקסים ומדבר יפה, אבל בגלל שהוא כזה צ'רמינג... הוא כזה נוכל מוצלח... "

אני מקווה שהמשל הובן
יום טוב

חשוב לתמוך בחרדי שבעד שחרדים יתגייסו,

יעבדו, וגם שהוא בעד תחבורה ציבורית בשבת .

בוקר טוב וברוכה הבאה

אכן כן. זה חשוב לתמוך בו כי אם הוא ייכנס לכנסת אז במובן מסוים זה יעביר מסר לש"ס על כי מאסה נפשו של הציבור מהם

אני אגיד לך את האמת ורק את האמת

אם לא הייתי נחושה בדעתי להצביע ליאיר לפיד, הייתי מצביעה לאמסלם. שמענו אותו ברדיו ביום שישי האחרון בשיחה עם דוד בן בסט ברדיוס 100 ואפילו לפיד שהתראיין באותו שידור, כמה דקות לפניו, טען שהוא אדם מצויין והוא מאוד מעריך אותו. אני ובעלי כבר אמרנו מזמן שאלמלא יאיר היינו מצביעים לאמסלם, עד כמה שזה יישמע מוזר. הבעיה היחידה היא שלפי הסקרים האחרונים, הוא לא עובר את אחוז החסימה וזה עצוב בהתחשב בעובדה שמפלגה גזענית כמו ש"ס מקבלת בסביבות 10 מנדטים. אבל ש"ס לא אשמים, המצביעים עבורה הם האשמים. אכלנו אותה

poseidon111

Active member
אני מבין את עמדתך אך לא מקבל. ראי, אני עומד

בפני הכרעה אישית בה אני אמור להחליט בין מה שמצוי לבין מה שאני רוצה. זו הכרעה מוסרית
בעיני. גם אם נניח שהוא לא יעבור, הרי אוכל לפחות לומר לעצמי שבחרתי מישהו שאני שלם איתו
ודרכו, במאה אחוז, במקום לבחור מישהו שאני לא ממש שלם, אך בחרתי בו רק כי הוא פחות גרוע מהאחרים.

אני בוחר במה שאני רוצה ומאמין, ללא התחשבות בשיקולים זרים.
אשן טוב יותר בלילה, כתוצאה מכך.

וזה עוד לפני שדיברתי על האיש המצויין הזה כאדם.

מקבלת את זה בלב שלם

בהחלט. אמרתי ואגיד שוב, אלמלא יאיר לפיד, הייתי מצביעה אמסלם.

puma141

New member
יפה פוס...מחשבה סבבה..

האמת היא שאני חושבת שהבחירות האלה הם פשוט לקחת צ'אנס בכל מקרה,
מה שלא תצביע.
חוץ מביבי-שהוא בטוח לא יביא לשינוי פה.

השאלה הגדולה היא, אם להעז לקחת את הצ'אנס..אולי אתה צודק, כי מה שלא יהיה זה בסך הכל
יחזק אותו, ותהיה פה הזדמנות לראות מה הוא עושה בנדון.
זה לא שהוא הולך להיות ראש ממשלה או משו....

רינתי77

Active member
גם אם הוא כן יעבור את אחוז החסימה,

זה בזבוז של קול. מה כבר יכול לשנות בן אדם אחד?
איזה כוח השפעה יש לו? האמת העצובה היא שלא משנה
עד כמה המצע שלך נאור וטוב ומיטיב, אם אינך בעל משקל
קואליציוני, לא תוכל להוציא אל הפועל דבר ממנו.

אבל זאת בדיוק הטעות שלך ושל עוד הרבה אחרים

המחשבה הזאת על כאילו 'מה כבר יוכל לעשות עם מנדט אחד או שניים' היא מחשבה לא נכונה מכיוון שהיא הופכת את ההצבעה שלנו להימור של בורסה במקום שהבחירות שלנו יהיו ממקום של דעה, אמונה ודרך. כאן אני מתחברת לפוסידון, כי אחרי הבחירות אנחנו צריכים גם לחיות עם מה שבחרנו, כלומר גם עם המצפון שלנו. ברגע שאנחנו הופכים את יום הבחירות לקזינו לאומי, התוצאות נראות בהתאם. אם כל אחד היה באמת מצביע לפי אמונתו ומצפונו, היינו פתאום רואים יחסי כוחות אחרים לגמרי.
אחרי הבחירות, כאשר ראש הממשלה המיועד צריך להרכיב ממשלה, הוא מתחשב בחברי הקואליציה בבחינת מי יכול לשבת עם מי.
ברור שיאיר לפיד יעדיף לשבת עם אדם כמו אמסלם מאשר עם אדם כמו אריה דרעי או אלי ישי. כלומר, הליכוד יכול להרכיב ממשלה לבדו. הליכוד צריך לבחור את הפרטנרים שלו. מהבחינה הזאת גם שני מנדטים יכולים להוות אבן מאזניים בהרכבת הקואליציה.
ועוד משהו, חברי קואליציה נוטים לחבור ביניהם להגשת הצעות חוק משותפות. גם חברי כנסת בודדים פועלים חזק מבחינה פרלמנטרית ולפעמים הרבה יותר מאשר חברי המפלגה הגדולה והשלטת.

רינתי77

Active member
יחפה, אם ניקח את אמסלם כטסט קייס,

אז זה לא שהוא כזה ייחודי במצע שלו שלא ניתן למצוא
מפלגות אחרות עם אותם המאפיינים. אז מה שווה ה"מצפון הנקי"
שלי אם אני יודעת שלמעשה לא שיניתי דבר? איך המצפון יכול להיות
באמת רגוע אם לא נתתי את הקול שלי למי שיכול באמת להשפיע?
ויש עוד מפלגות, עם סיכויים הרבה יותר גדולים לעשות שינוי, אז למה לא להצביע להן? זה לא שאצל אמסלם ה-כל מתאים לי. לכן, בשורה תחתונה,
לא רואה הגיון בלהצביע בשבילו.

למעלה