ו
ובתווך מחזה

הימנעות משפיכות דמים היא ענין עקרוני

אצל בני אדם שפויים. לצערנו, כל האידיאולוגיות באשר הן שם גרמו לשפיכות דמים נוראית.
להגיד שהמרקסיסטים לא שפכו דם, זה פשוט, נו טוף.
להיאחז בעובדה המצערת שרצח זרים או פעולות טרור בוצעו רק על ידי הימין, זאת זריית חול בעיניים. מטורפים יכולים לצוץ מתוך כל אידיאולוגיה.

רינתי77

Active member
את בטוחה במה שאת אומרת?

כי אני בכלל לא בטוחה שההתבטאויות רבות של השמאל הרדיקאלי
לא היוו מעולם גושפנקא והעניקו מוטיבציה לאלימות נגד יהודים.
לא ניתן לפסול אפשרות כזאת והיא לעניות דעתי לא מופרכת כלל.

יונתנסקי

Well-known member
שוב את עוסקת בדברים היפותטיים

איזה אנטישמי צריך את השמאל הרדיקלי הישראלי כדי לשנוא או להרוג יהודים ?
"לא ניתן לפסול אפשרות כזאת..."
זו ממש לוליינות כדי לצאת צודקת.
מופרך.
בואי נעסוק בעובדות ולא בהרהורי מוחך על "אפשרות כזאת".

קחי לדוגמא את מה שקרה אתמול בתיאטרון ה"גלוב" בלונדון.
המפגינים היו פרופלסטינים, ונניח שהיו שם גם ישראלים מהשמאל הרדיקלי אז מה הם עשו ? הניפו דגלים, הפריעו להצגה וצעקו "שחררו את פלסטין".
ירו? זרקו אבנים ? אפילו ביצים סרוחות לא.
זה היה בלי אלימות.

poseidon111

Active member
כמו השמאלנים למשל שנכנסים לשטח צבאי סגור

ומיידים אבנים בחיילי צה'ל? גם אלו רק מילים? גם זו מחאה תרבותית ולא אלימה, כיאה לשמאל המצקצק?
את רוצה עוד דוגמאות לעבירות בוטות על החוק, עבירות שיכולות והסתיימו בדם?
כשתכירי בעובדה שמחנך אינו מחזיק בדגל "אוהבי האדם ומחבקי העצים", כפי שאת רואה אותו מבעד לחרך שאת מסתכלת על העולם, יהיה יותר קל לנהל איתך דיון.
את מסרבת להכיר בעובדה שגם לשמאל יש את הפאקים שלו ומחזיקה בדיעה של שחור ולבן בלבד.
קצת ספקות, קצת תהיות, קצת הבנה שלהיות שמאלן, אינו ערובה לכלום, ישפרו את עמדותייך.
בינתיים את נשמעת כמו ימני פאנאט ,רחמנא ליצלן, שגם הוא חושב שהשמש זורחת לו מאחוריו.

יונתנסקי

Well-known member
עם כל הכבוד להשוות בין

"כניסה לשטח צבאי סגור" (שגם זה מפוברק, הרי לא נכנסו לבסיסי צבא והזיקו לרכב צבאי - את זה עשו דווקא אנשי תג מחיר, אלא שנכנסו לכפרים ערבים שהצבא מטעמי נוחות החליט שזה יהיה שטח צבאי סגור) למטרת מחאה , לבין יריות על מנת להרוג, זו השוואה שאינה במקום.

אינני מתעלמת מהפאקים של השמאל.
זה מתחיל בזה שאני מגדירה עצמי כשמאל ציוני, ובוודאי שאיני חולקת על זכות קיומה של המדינה בבטחון, ולאור מגילת העצמאות ועקרונותיה.

אני גם רוצה שמנהיגיה ישאפו לשלום ,אבל אני רואה רק התרחקות והתחמקות מהתהליך והגברת השנאה בינינו לבין העם שנצטרך לחיות לצידו.
מגילת העצמאות - מה עם שויון זכויות לכל אזרחיה של המדינה? אנחנו מתקדמים יותר ויותר לקראת "מדינה יהודית" ומתרחקים מה"דמוקרטית".
, ולא, אני לא בעד השתמטות מצה"ל וברגותי איננו גיבור בשבילי...
אני כן נגד ההתנחלויות, שהן בהחלט בלתי חוקיות עפ"י החוק הבילאומי. שכמובן, הימין לא סופר אותו.

אני כן בהתלבטויות לגבי דברים שונים שהשמאל הרדיקלי עושה, ואת סער מאוד אהדתי למרות דעותיו, ולא בגללן.
ולא הכל אצלי בשחור-לבן.
ועוד 2 הערות קטנות: מה פירוש הביטוי "להיות שמאלן אינו ערובה לכלום"
טוב, את ההערה השניה אחסוך ממך., אבל יפה שזכית אותי בתשובה.

poseidon111

Active member
כמה אופייני לך להתעלם למשל, וזו רק דוגמא

אחת, מאותו חייל שישאר עיוור לתמיד בעינו כתוצאה מאבן שנזרקה לעברו על ידי פעיל שמאל יהודי.
ואם אינך יודעת מהו שטח צבאי סגור, היה מוטב לו לא היית כותבת את הבדיחה על הבסיס הצבאי.
שטח סגור הוא למשל שטח שהוכרז ככזה על מנת למנוע עימותים. אבל עזבי.
פירוש הביטוי הוא פשוט. בניגוד לדיעה המצויינת שיש לשמאל על עצמו, הרי אין בכך ערובה שאכן הדברים כך. לעיתים קרובות זה הפוך.

יונתנסקי

Well-known member
בדיוק לזה התכוונתי כשכתבתי

שצה"ל מכריז על שטח צבאי סגור מטעמי נוחות.
ראינו איך חיילי צה"ל עומדים מן הצד כשמתנחלים יורים באש חיה במפגינים.
כיון שחיילינו גיבורים המה, לא נחשוד בהם שלא התערבו מפחד פן ייפגעו.
הם לא התערבו "כי לא נעים להם"
אז ייהרגו ערבי או 2 - למה, מה קרה ? עדיף מאשר לקלקל את היחסים עם המתנחלים.
אגב, הצבא נכנס במפגיני שמאל בברוטאליות רבה יותר מאשר במפגיני הימין, וזכור לי אותו בחור שנשאר כרות רגליים בהפגנת השמאל - שכחתי את שמו....
ואדוני היקר, אתה מזכיר חזור והזכר עד כמה הפורום הזה מיועד להשמעת דעות שונות. אז מה אתה בא לספר לי מה מוטב שאכתוב, ומה לא?

אתה יכול לקבל או לדחות את דברי, אבל לנסות לחנך אותי - נו.......

poseidon111

Active member
כדרכך בקודש, את חוטאת בדיוק באותו עניין שאת

ממהרת להאשים אחרים. יש את הטובים המוחלטים, אותם ערבים שרק מבקשים לעבד את האדמה בשקט, ויש את הרוע הקדמון- המתנחלים.
אותם ערבים מסבירי פנים מעולם לא פגעו ביהודים. הם לא מסתננים לישוביהם על מנת לגנוב מכל הבא ליד החל מציוד בניין ועד לעדרים. הם מעולם גם לא פגעו ביהודים
החל ממארב בכבישים למשפחות שלמות המשך בנסיונות לינ'ץ למי שנקלע לכפרם בטעות, וכלה בחדירה לבתים וטבח במשפחות שלמות. לא, הערבים כאמור הם אנשים
טובים שקמים בבוקר, אוכלים חומוס, ורק חושבים איך אפשר לחיות עם היהודים בשלום. מה הפלא שהיהודים רואים בהם אויבים?
היהודים לעומת זאת, טוב, יש להם פרוטוקולים שלמים איך לפגוע בערבים. הפרוטוקולים גם מציינים את הדרך להשתלט על אדמותיהם (בשלב ראשון).
האם זהו כתב הגנה למתנחלים? ממש לא. בעיני השהייה שלהם שם גורמת רק נזק. היה עדיף עבורנו לו לא היו שם מלכתחילה. לעומתך, אני רואה את הקונפליקט שם
כעניין מורכב יותר מאשר טובים ורעים. כולם שם טובים וכולם שם רעים. חבלנים יש משני הצדדים, ולא רק מהצד שלנו.
לגבי "הצבא נכנס במפגיני השמאל", אין לי מה להגיד.הטיעון מזכיר לי גן ילדים. זורקים מכל הבא ליד.
לסיום- אם היית קוראת את כל השרשור היית בוודאי מבחינה שלא אני הוא זה שהמליץ לאחרים על מה כדאי לכתוב ומתי "לא מדברים לעניין".
אני ניסיתי לרמוז לך שידיעותייך על "שטח צבאי סגור", מוטות גם הן מדעתך הפוליטית. את רואה זאת כך, בעוד אחרים רואים זאת אחרת.

רינתי77

Active member
כן, בואי נעסוק בעובדות באמת.

עזבי אותי מהגלוב. לא רלוונטי. מה שכן רלוונטי הוא פציעות חיילי צה''ל
כתוצאה מיידוי אבנים ע''י פעילי שמאל קיצוני במהלך הפגנות.
גם עובדות אלה הן "לוליינות" צדקנית?

Aronsona

New member
שלום חברים,

קראתי בעיון רב את השרשור בנושא.
וקודם כל מאד נהניתי.
ובאשר לדעתי, מאחר ואני לא ראיתי את המחזה, ולא ממש סומך על התכניה, אני יכול רק לנחש.
יש מצב שהמחזה הזה משתמש בסיפור גולדשטיין כסמן לכל הימין וזה מאד בעייתי בעיני.
האם לאסור את העלאת המחזה? אני לא בטוח. ישנם מספיק אנשים חריפים גם בצד הימני שישתמשו במחזה כזה כדי לנגח את השמאל כחד צדדי ביותר.
אני נמנה על אילו שחושב שג'נין ג'נין, לא עשה טוב למוחמד בכרי.
בעיני השקרים בסרט ה"דוקומנטרי" הזה הפכו את בכרי ללא מעניין יותר.
אני יודע שאני לא לבד בחשיבה הזו

אכן אני איתך

אפרופו מוחמד בכרי, נדמה לי שכבר כתבתי בפורום האח הגדול, את המפגש שהיה לבני הצעיר איתו, אחרי שצפינו באיזו שהיא הצגה בהשתתפותו בתיאטרון הבימה. הבן שלי היה מוכרח לדבר איתו בהקשר לג'נין ג'נין, וככה חיכינו לו עד ליציאת כל השחקנים מההצגה. אני המתנתי בצד והבן שלי ישב איתו במשך שעה שלימה כאשר ההוא מסביר לו, מצטדק ומסביר על הסיבות שהביאו אותו לעשות את הסרט הזה.
בסיום השיחה שאלתי את בני: נו, אז מה הוא אמר?
התשובה היתה: "הוא חופר לא קטן."
ואכן, אוליי זה מה שג'נין ג'נין עשה למוחמד בכרי כמו בומרנג. השקרים בג'נין ג'נין, הפכו אותו ללא רלוונטי יותר.

poseidon111

Active member
אם תשאלי שמאלני שוטה הרי יגיד לך שכל

הרעות החולות הן המימין. הם האלימים, הם הפאנטים הם הסכנה המיידית והשמאל? כולו נופת צופים. כולם אינטליגנטים בניגוד לאספסוף הימני,
כולם אומרים אמת ואך ורק אמת, ובכלל הם מפיצים ריח ורדים מכל מקום בגופם.
מוחמד בכרי שקרן? אין חיה כזו. אין שמאלני שקרן. זה מוכח מדעית!

אני מאמינה לך

כי גם אני וגם דקל מאוד אהבנו את משחקו באותה הצגה שראינו ושכחתי את שמה.

Aronsona

New member
הי דאג. שמעתי שגם כבן אדם הוא מאד סימפטי.

וראיתי את הצגת ה"אופסימיסט" שלו.
אבל זה לא באמת משנה את דעתי לדעותיו בעקבות ג'נין ג'נין.

poseidon111

Active member
אני אמנם "ימני" כורדי, אך אני מכבד את דעתך

עליו.
אני לא סובל אותו, לא את דעותיו ולא שום דבר שקשור בו.
אני לעומת אחרים בשמאל, לא אקרא לו "עוכר ישראל", על משקל "פאשיסט", לכל אחד שלא בא לשמאל טוב.
אני משער שתכבדי גם את דעתי.

אני אענה לשלושתכם יחד, וגם בעניין ג'נין ג'נין

פוסי, וודאי שאני מכבדת את דעתך.
קשה להתעלם מהחלטת בית המשפט בעניין הסרט, מה שלא מעט מקעקע את האמון
הבסיסי של כל צופה בסרט המתיימר לשקף את הדברים כהוויתם.
ועם זאת, אני נגד צנזורה אמנותית מכל צד פוליטי שלא יהיה, ובכלל.
האזנתי לבכרי לא פעם, וארוכות.
אני מוצאת בו אדם מאוד מעניין, מורכב. ושחקן אדיר.
אז כן, אביעד ויחפנית, אני לגמרי מזדהה עם מה שכתבתם לגבי אישיותו.

מיק101

New member
לאחר שקראתי את כל התגובות

אני רק רוצה להבהיר -

מדובר ברצח המוני, בלקיחת חיים של אנשים
הוזכרו כאן גם רוצח אמיל רוזנצוויג
ורוצח יצחק רבין
באותה נשימה הוזכרו אורי אדיב ובשארה

יש להבדיל בין המקרים, רצח - אינו בגידה!!!

וכל השאר - הבלה בלה שמאל/ימין - ימין/שמאל
גם לימין וגם לשמאל אסור לאבד צלם אנוש

למעלה