אין כמו אימא

Ofra le

New member
אין כמו אימא

באווירת החג אי אפשר שלא להיזכר במגילת רות.
רות המואביה שעזבה את בית אביה ואמונתה, הלכה בעקבות ליבה,
והפכה לאם הגדולה של שושלת מלכות בית דוד, תהיה זכורה תמיד
כאחת האימהות החשובות והמוערכות של היהדות.

לכבוד החג חשבתי להקדיש כמה מילים לאימא הפרטית שלי.
היחסים בינינו ידעו עליות ומורדות בתקופות שונות בחיי.
כנערה מתבגרת וכבת בכורה לא עשיתי להורי חיים קלים.
אפשר לומר שהייתי בת סוררת ומורדת מאז שאני זוכרת את עצמי

אבי כבר לא בין החיים, אבל אימי, תיבדל לחיים ארוכים, למדה להכיל אותי ואת שגעונותי,
וניחנה ביכולת נתינה מעוררת הערצה. ממש מודל לחיקוי.
היא מלווה אותי ואת ילדי, מעורבת מאוד בחיינו, ומעניקה לנו המון תמיכה, חום ואהבה.
בכל יום שישי אנו נפגשים אצלה כל האחים והנכדים לארוחת צהריים ונשארים שם עד הערב.
היא טורחת ומגיעה אלינו באוטובוס פעם בשבוע דרך קבע מצוידת במצרכים ומאכלים מעשה ידיה,
וכמובן, אינה יושבת בבטלה וניגשת מיד לעבודות הבית. אין לתאר את ההרגשה כשאני חוזרת מהעבודה
ומוצאת בית מצוחצח עם ניחוחות תבשיליה של אימי אופפים אותו. זה תמיד מחזיר אותי לימים מאושרים של ילדות בבית הורי.
לפני מספר דקות התעוררתי מצלצול הטלפון. אימי על הקו מזמינה אותנו לארוחת חג ומפרטת באוזני את המטעמים שהכינה:
בורקסים, פיצות, עלי גפן ממולאים, פשטידות ועוגת גבינה. בואו, היא אומרת, הכל מוכן.
אמא יקרה, מי יתן ולעולם לא תחסרי לי! גם אם אינני נוהגת לומר: אני אוהבת אותך!

מי שרוצה מוזמן לשתף על האימא הפרטית שלו

talibatata

New member
עפרלה...אין כמו אמא בעולם.

לצערי אמי האהובה והיקרה, הלכה לעולמה ממחלה קשה.
מתגעגעת אליה בטירוף...עד כאב...
עדיין לא התאוששתי מלכתה...
אמא את חסרה.

אוהבת, טלי

Ofra le

New member
ואת כהרגלך תמיד

פוגעת בול

ה
הראשון אהוב במיוחד ותמיד גורם לי

כנ"ל.
(מלפנות בוקר, את יודעת וזה. ועכשיו)
כושילראבאק, לא באה לפורום שלך.

Aronsona

New member
עופרה'לה, כיף לקרוא

אימי , בת ה-88, חיה היום בבית מוגן עם מטפלת, 24 שעות ביממה.
התענוג הכי גדול שלה בימים אילו הוא להכין לי כוס קפה כשאני מבקר אותה.
מאחר והיא לא ממש מצליחה לבד, אני מסייע, זה ריטואל של חצי שעה.
והתסכול מעיניה משגע אותי.
אימי, הישראלית הגאה, חובשת במלחמת השחרור, לא מצליחה לעשות היום כמעט כלום לבד, וזה מתסכל.
נראה שאילו הם החיים היום. יש הארכה משמעותית של החיים אבל לא ממש של איכות החיים.

אמא

"כַּבֵּד אֶת-אָבִיךָ, וְאֶת-אִמֶּךָ--לְמַעַן, יַאֲרִכוּן יָמֶיךָ, עַל הָאֲדָמָה, אֲשֶׁר-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָך"" (שמות כ' י"ב).

אחת המצוות אשר לדעתי היא מעל ומעבר לכל אמונה שהיא באל.
אני בעוונותיי הייתי ילדה סוררת ומרדנית, הבת החמישית מתוך שישה ילדים. מעליי היו אחות גדולה ושתלטנית ועוד שלושה אחים פראי אדם ופרחחים וכל ילדותי הייתי עסוקה בלברוח מאחותי ומאחיי שלא יתפסוני ויירדו לחיי. בשנות העשרה שלי, הדברים כבר השתנו, אחיי התגייסו, אחותי התחתנה וסוף סוף הרגשתי כמו בן אדם. בכל הזמן הזה אמא היתה עסוקה מדיי, טרודה במטלות הבית, טיפול בילדים ובאבא. בתור ילדה לא קיבלתי תשומת לב וגם לא דרשתי תשומת לב. גדלתי ושרדתי בכוחות עצמי.
רק כשהייתי בצבא גיליתי את אמא שלי ואז כבר היה מאוחר מדיי. היא כבר חלתה. אהבתי אותה מאוד למרות שאין לי שום זכרון אישי ואינטימי רק שלי ושלה. כאמור, אחיי ואחותי גזלו ממנה כל טיפת אנרגיה ותשומת לב, ואני תמיד השקפתי מהצד.
אחרי הצבא, הכרתי את בעלי, התחתנו בנישואים אזרחיים, בלי מסיבה ובלי חגיגה, וככה כמו שני אורחים התייצבנו בפני אמי ואבי
וסיפרנו להם שאנחנו נשואים.
בחיים לא אשכח את פניה המאוכזבים של אמי אשר ככה אני מודיעה לה על נשואיי מבלי לתת לה את התענוג לראות אותי תחת חופה וקידושין. על תגובתו של אבי אני אפסח.
ולמה אני מספרת לכם את זה?
כי לאחר שנים רבות, בני בכורי מודיע לי בדחילו וברחימו שהוא נשוי לחבר הגרמני שלו והוא לא הודיע לי על כך מראש כי לא רצה לגרום לי להוצאות של טיסה וכו' כדי להיות איתו ברגע המשמח הזה, וכך הם התחתנו בפני ראש העיר של ברלין (היתה אז אישה)
והאורחים היו חברים טובים שלו מהשגרירות ומשפחתו של ידידו. אני לא צריכה לתאר לכם את הכאב שעבר בי על כי לא ראיתי ולא ליוותי את בני בטקס נישואיו. במובן מסויים, הרגשתי שהקרמה חזרה אליי. כמו שאני התחתנתי, כך התחתן גם בני האהוב.
תגידו צירוף מקרים, תגידו זאת בחירה של אנשים, ואני חושבת שמה שאנחנו נותנים, זה מה שאנחנו מקבלים. ככל שניתן יותר, ככה נקבל יותר.
היום, אני אמא וסבתא למופת. נותנת ומעניקה לאין קץ. בתמורה אני מקבלת מילדיי ומנכדיי את האהבה הכי גדולה שיש בחיי.
ורגע לפני שאני מסיימת את הפוסט הארוך הזה, אני רוצה להגיד לכם משהו:
גם לוירטואליה יש חיים. כשאני עושה טוב על הנשמה למישהי מעבר למסך, אני יודעת שאותה אלמונית הולכת לישון בהרגשה טובה כי אמרתי לה דברים טובים. כשחיזקתי מישהו במילותיי, אני יודעת שנתתי לו עוד אנרגיה להאמין. עוד אנרגיה לחיים. אני מתייחסת לדמויות וירטואליות בדיוק כמו לאנשים שאיתי פנים אל פנים. מאחורי כל שם וניק מסתתר איש.

יום נפלא לכולם ולעפרה'לה במיוחד

puma141

New member
עופרלה הלו:) אז מה שקצת צרם לי בפוסט שלך-

זה המשפט האחרון.
אמא יקרה, מי יתן ולעולם לא תחסרי לי! גם אם אינני נוהגת לומר: אני אוהבת אותך!
אין דבר כזה גם אם אינני..
אני חולה על אמא שלי, ואני דואגת לנשק ולחבק להגיד לה ממש בכל הזדמנות-
אמא אמרתי לך כבר שאני אוהבת אותך אפילו יותר מעצמי?:) או כאלה-בכל הזדמנות!
מחקתי את כל הכעסים שלי-מתוך הבנה שאין לי זכות לשפוט אותה על דברים שהיא עשתה לי-מהחשיבה שלה אז-בזמן שגידלה אותי..
מחקתי את כל! הכעסים-גם בגלל העובדה שהטוב שהיא מרעיפה עלי בחיי-גובר על ה"רע" בענק!
מחקתי את כל הכעסים-כי הכל זמני-ולא שווה כעסים..והאהבה שלי אליה כל כך גדולה-וההערכה..אז למה? מה יתנו לי כעסים-מלבד זה שהם יחזרו אלי בבומרנג של יסורי מצפון?
אז אין גם עופרלה..:) כל הזמן!!!תגידי לה את זה..גם אם בהתחלה זה ישמע מוזר-בגלל משקעים..זה עובר, והופך להרגל נהדר!
מגיע לה:) בטוח

Ofra le

New member

כבר מזמן אין כעסים ומשקעים.
אני פשוט טיפוס כזה שלא נוהג לומר ...
אבל היום אמרתי

puma141

New member
מעולה:)אני כל שיחת טלפון,גם אם אמא שלי מעצבנת

באותה שיחה וקודחת קצת-בסוף אני אומרת לה.."ביי נשמתי" :)

puma141

New member
חחח פיוריתתתתתתת הלו!:)מה קורה??יובלות! חג

שמח, דרלינג:)
מה שלומך?

puma141

New member
פיורית אני שונאת לישון..ממש!אבל תגידי-

למה לא השתתפת בשאלון של עופרה על הסקס? חחחח קדימה תמלאי את הפרטים המעניים-ותפרטי!חצופה..

puma141

New member
פיור תשובה!ממש כמו הניק שלך:) אחלה..ופ

ופיורית-יש המון במה שאת אומרת..סטוצים-חוץ מסיפוק מידי-אין בהם כלום..
כשאת באה לסקס עם רגש-זו העוצמה האמיתית, זה שיכרון החושים האמיתי הסועררר ה.......וואו חחחח
ואני מאחלת לך רק כזה סקס..אבל כל הזמן, :)

purehoney

New member
=)

תודה..אני לא חושבת עכשיו שזה היה רעיון כזה טוב לענות על זה אבל נו כבר הגבתי...

למעלה