לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
71567,156 עוקבים אודות עסקים

פורום עסקים

שלום וברוכים הבאים. שמי אמיר לניאדו– מנהל הפורום, יזם סדרתי ומנהל של חברת בי-פוקוסאשמח לענות על שאלות שנוגעות בתחומים הבאים: הקמת עסקים ומיזמים, בניית ערך לרעיון, בחירת אסטרטגיה עסקית, עיצוב, פיתוח וייצור מוצרים וסדרות, גיוסי כספים וניהול משאים ומתנים. מטרת הפורום הוא להוות פלטפורמה עסקית ראשונית/הנחיה ראשונית לעסקים נותני שירות ולעסקים שמפתחים ומייצרים מוצרים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עסקים

שלום וברוכים הבאים. שמי אמיר לניאדו– מנהל הפורום, יזם סדרתי ומנהל של חברת בי-פוקוסאשמח לענות על שאלות שנוגעות בתחומים הבאים: הקמת עסקים ומיזמים, בניית ערך לרעיון, בחירת אסטרטגיה עסקית, עיצוב, פיתוח וייצור מוצרים וסדרות, גיוסי כספים וניהול משאים ומתנים. מטרת הפורום הוא להוות פלטפורמה עסקית ראשונית/הנחיה ראשונית לעסקים נותני שירות ולעסקים שמפתחים ומייצרים מוצרים.

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום לכולם,
שמי אמיר לניאדו ובימים הקרובים אתחיל לנהל את הפורום ולעזור לגולשים עם שאלות שרלוונטיות לנושאים אשר הוגדרו תחת הכותרת 'פורום נטוורקינג לעסקים'.
אבקש מכל הגולשים לא ליצור תוכן שיווקי/ פרסומי באתר ולהשאר מפוקסים לנושאים בהם מתמקד הפורום.
כמובן שאשמח לענות על שאלות כלליות ורחבות יותר.
תודה ובהצלחה לכולם.
אמיר
המשך >>

לצפיה ב-'פתחו לנו פלאפל ממש לידינו מה עושים?'
פתחו לנו פלאפל ממש לידינו מה עושים?
<< ההודעה הנוכחית
08/04/2018 | 14:09
17
75
יש לנו עסק פלאפליה כבר 12 שנים, אנחנו מתפרנסים ממנו בצורה טובה ועכשיו התחילו שיפוצים בחנות לידינו. שאלתי מה הולך להיות שם ואמרו לנו גם פלאפל ושאוורמה. אני כבר בקטע שלק לקחת עורך דין ולתבוע בעלי אומר לשחרר שאנחנו נצליח להתמודד איתם.
אבל יש להם מקום יותר גדול ואז הם יכולים לשים יותר מגוון. מה אני אמורה לעשות ? לתבוע אותם? פוחדת ממש שהם יפגעו בהכנסות - יש לנו משכנתא וילד שנולד לא מזמן.
עסקים >>
לצפיה ב-'שוק חופשי?? '
שוק חופשי??
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 14:16
2
46
הי,
לפי מה שאני יודע אתם לא יכולים למנוע מהם לפתוח עסק מתחרה בצמוד אליכם.. אולי כדאי לכם להתייעץ עם עוד.. (אבל לא נראה לי שיש לכם באמת מה לעשות..)

מה שכן הייתי עושה זה בונה תוכנית שמטרתה:
1. להגדיל את מספר הלקוחות הקבועים שלכם ועל ידי כך מבסס את העסק שלכם (למתחרה שלכם יקח זמן לצבור לקוחות קבועים ויכול להיות לכם כאן יתרון יחסי..)
2. בודק איך אתם יכולים לתת Addedvalue ללקוחות שלכם - למשל כרטיסיה עם הנחות/ שיתופי פעולה עם עסקים אחרים (קצת טריקי - אבל לדעתי אפשרי לאחר אבחון נתח השוק..)
3. ברגע פתיחת העסק המתחרה להוריד מחירים לתקופה מוגדרת כדי "לשבור" את המתחרה שלכם - שיש לו עכשיו הרבה הוצאות והוא מחכה להחזיר את ההשקעה כמה שיותר מהר..

בהצלחה 
עסקים >>
לצפיה ב-'הורדת מחירים? '
הורדת מחירים?
08/04/2018 | 17:19
1
38
אסטרטגיית הורדת מחירים היא שגויה ופסולה לדעתי. אני בכלל הייתי מציע להם לשתף פעולה ולייצר מתחם אוכל. לא תמיד צריך להילחם בעסק השני, אפשר לרתום אותו לפעילות משותפת. 
ואם הם לא בעיניין תהיו נחמדים ללקוחות שלכם, פנקו את הלקוחות, תשקיעו יותר, דברו איתם ברמה החברית ותתעניינו בהם והכי חשוב, תעשו פלאפל טעים וטרי.
רק תצמחו מהמהלך הזה...
עסקים >>
לצפיה ב-'ממש לא פוסל.. אבל...'
ממש לא פוסל.. אבל...
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 17:41
26
אני ממש לא פוסל את העצה שלך.. ללכת וליצור שיתוף פעולה עם אותו מתחרה..
אם כי (ויכול להיות שאני טועה..) אם אותו מתחרה היה בעד שיתוף פעולה/ לדבר אתם/ רצון לעשות משהו יחד - אני מניח שהוא היה ניגש ומדבר אתם.. (או לפחות מגשש..)
את הנושא של איכות השירות/ המוצר/ היחס וכו וכו - כמובן שצריך להיות כמה שיותר טוב וכמה שיותר איכותי ואישי...

עסקים >>
לצפיה ב-'המיתחרה חשב על הכול '
המיתחרה חשב על הכול
08/04/2018 | 19:34
6
30
יקנה יותר בזול את המיצרכים . יתן יוןתר תאורה שתימשוך את העיין . יש גם צבעים שהציבור אוהב כמו ירוק צהוב . אדום דוחה . כמו תחנות דלק . האדום דוחה אותי .
אין מה לדבר עם השכן . לפחות 1/2 מהרווחים . ילכו אלו או יותר . אנשים לא אוהבים עמוד בתור . רעבים . תחרות רק מורידה רווחים . 
אולי שהקציצה תהייה יותר טעימה יוכלו שם . 
בקיצר זה בעייה 
אגב מיזמן הציבור הפסיק לאכול פלפל . גם אני, יש מאכלים יותר טעימים מפלאפל . סטקים חומוס בפיתה 
עסקים >>
לצפיה ב-'לכל בעיה יש פתרון!!'
לכל בעיה יש פתרון!!
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 19:47
5
26

כפי שכתבתי בתגובה הראשונה לנושא זה:
צריך לבדוק איפה היתרון היחסי שלכם - אתם כבר קיימים מספר שנים, מכירים אתכם, יש לכם קהל לקוחות, נסיון, וכו וכו
ממליץ שוב - לבדוק איך ניתן להגדיל לקוחות קבועים, איך ניתן לתת added value ללקוחות כדי שיחזרו, אולי לבצע משלוחים לבתי עסק, אולי כרטיסיות לילדים בבתי ספר, אולי לספק לגני ארועים (שינוי קהל יעד/ הרחבת קהל יעד..) לבדוק איך ומה ניתן לספק שלמתחרה יקח זמן לבצע (כמו למשל שיתופי פעולה עם חנויות אחרות/ מקומות אחרים וכו וכו).

וכפי שכבר כתבתי - לדעתי בלבד - כדאי לכם לקחת יועץ עסקי שיוכל להנחות אותכם בתהליך שתעברו..

אם צרכים טיפים נוספים אתם מוזמנים לכתוב כאן או להרים טל..
בהצלחה
אמיר
עסקים >>
לצפיה ב-'כול מה שכתבתה '
כול מה שכתבתה
08/04/2018 | 20:19
4
24
גם המיתחרה יכול לעשות או יותר . הכול תלוי בטעם הקציצה . המיתחרה יתן קציצה יותר טעימה . כולם יעברו אלו . הוא יביא שייף שמבין בקציצות . ויתן קציצה יותר טובה . הציבור אוהב לנסות אוכל טעים . 
השאלה גם מי הוא ? איך יהיו יחסיי השכנות בינהם . על מי מנוחות . או כול הזמן ריב 
כול העייצות שנתתה אין בהם ערך . כי גם המיתחרה יכול לעשות את אותה פעולה 

עסקים >>
לצפיה ב-'אז נסכים שאנחנו לא מסכימים - זה גם בסדר..'
אז נסכים שאנחנו לא מסכימים - זה גם בסדר..
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 09:57
3
11
קרמר היקר,
ככל הנראה אנחנו לא מסכימים במספר נושאים..,
דרכי הפעולה שציינתי/ אופי ההסתכלות שנתתי על הנושא הם בדיוק הדרך שבה הם צרכים לפעול.. לנתח את המתחרה/ את היכולולת שלהם/ את היתרונות היחסיים ובהתאם לנקוט פעולה שתקשה על חיי המתחרה..
בהחלט גם המתחרה יעשה את אותה העבודה מהצד שלו - אבל לכל אחד מהם יש יתרונות יחסיים אחרים ובהתאם דרכי הפעולה שלו יהיו שונים.

אינני מכיר אותך אך אשמח אם לא תטעה ותקטין את דעותיהם של אנשים בפורום.. (סה"כ לא ראיתי אפילו עיצה אחת טובה ומקצועית שספקת לנושא..)

תודה
אמיר
עסקים >>
לצפיה ב-'עיצות על מיתחרה אין. כי '
עיצות על מיתחרה אין. כי
11/04/2018 | 13:13
2
14
ליפני כ30 שנה בערך . בחור עבד אצל סיטונאי לחשמל . מס' שנים למד מימי ליקנות לאן לימכור . 
לא הייה לו כסף להשקיע . חיפש שותף עם כסף ומצא .

פתחו עסק דומה למוצרי חשמל . והתיחילו לימכור . הסוחר שהפועל שלו עזב והיתחיל לימכור גם. ניסה לישבור אותו ממחירים זולים . ומיבצעים . לא עזר כלום. הבחור לאט לאט התחיל לעלות במכירות . ועשה חייל . היום אחרי 30 שנה . הוא יושב טוב על עסק משגשג . עם רכבים . ופועלים .
כך גם כאן . מדובר רק בפלאפל . אין כאן עניין של סחורה של בילעדיות . שיכול מעט לישמור על מחיר סביר . פותח השירשור כותב . שיש לו מקום גם לשולחנות . 

כך שאין מה ליעץ . אדם שעובר ורעב . יראה תור אצל האחד . יגש מיד לדוכן השני ליקנות מנה . 
נאחל צלחה לשנהם 
עסקים >>
לצפיה ב-'גם אדוני לא נתן עייצות קונקרטיות '
גם אדוני לא נתן עייצות קונקרטיות
11/04/2018 | 13:21
11
מה לעשות . מה לחפש אצל המיתחרה . אלה כתב בכללי חפש מה היתרון שלך .
זו לא עייצה . 
לקוקה קולה יש נוסחה ל"טעם החיים" ואף אחד לא יודע . מה הסוד . יש חיקויים למשקה . אבל הטעם לא זהה . אם למוכר הפלאפל יהייה טעם של קציצה מעולה וזה ישמר בסוד . אז יהייה לו יתרון. הייתר בפיתה זה סלאט . אז הכוחות זהים 
עסקים >>
לצפיה ב-'תחרות'
תחרות
15/05/2018 | 12:48
5
הי כל העצות למעלה נכונותת.
עסקים >>
לצפיה ב-'תעבדו על בידול '
תעבדו על בידול
11/04/2018 | 19:22
16
ברוב הרחובות בארה"ב אפשר למצוא סניף של Starbucks צמוד לסניף של Dunkin Donuts, הקרבה בין הסניפים ממחישה באופן מושלם את כוחה של קהילתיות ומיתוג ככוח מניע לרכישה, כחלק מהזהות העצמית של אדם. 
סארבאקס מתגאה בקפה האיכותי שלה (5& ללאטה) את אותו גודל אפשר לרכוש ב - Dunkin בחצי מחיר. 
העיצוב של Starbucks יוקרתי, ותמונות של פולי הקפה מוצגות לראווה, כמו גם מוצרים משלימים ממותגים, מועדון לקוחות ושירות יוצא דופן באיכות שלו.
אנשים שקונים Starbucks לא יקנו Dunkin וההפך, שיחה קטנה עם אנשי Dunkin מעלה שהם תופסים את Starbucks כ"סנובית" ו"מתנשאת".
זהו כוח עצום למותג! השימוש במוצרים הם חלק מאיך שאדם תופס את עצמו, ויותר מזה, איך חשוב לו שיתפסו אותו.
שיווק טוב מתחיל בלזהות ולפנות לקהל יעד שלך בצורה נכונה, ולזהות איך המוצר או השירות יכול לתרום לו - לערך העצמי, לזהות האישית, ולהגיד לו משהו על עצמו. 
תזכור- אין מוצר שפונה לכולם, וגם בתוך הקהל שלך יש מיקרוסגמנטציה, דפוסי הצריכה של אימא לילד ראשון אינם זהים לדפוסי רכישה לילד שלישי.
אז זה הזמן לשבת ולחשוב מחדש על הפלאפל שלכם,  מי הקהל שלכם ? מה אתם יודעים לספר עליו ?...
אם אתה רוצה להתייעץ מוזמן לפנות, זה האתר שלי - https://themakingideashappen.com/

עסקים >>
לצפיה ב-'https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftKliqPcSl_YYHQU3n'
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftKliqPcSl_YYHQU3n
22/04/2018 | 11:07
4
4
לצפיה ב-'תחרות'
תחרות
15/05/2018 | 12:50
3
4
הי 
כל העצות למעלה נכונות. התוספת שלי היא- תייצרו עוד מוצרים משלימים- תוסיפו חומוס טוב או משקאות. פלאפל בטעמים. כל דבר אחר או כמה מוצרים שיכולים ליצור עוגנים בנוסף לפלאפל בהשקעה לא גדולוה. לדוגמא: שוורארמהצמחונית. זה טרנד.. תבדלו ותמתגו את עצמכם באמצעות מועדון לקוחות. או שתעשו משלוחים הביתה של חומוס ופלאפל. הכל פתוח...:)
עסקים >>
לצפיה ב-'תחרות '
תחרות
15/05/2018 | 13:13
2
5
כול מה שכתבת . יכול לעשות גם המיתחרה . או שהוא עשה .
אז זה עייצות אחיטופל 
תני עייצה . שהמיתחרה לא יוכל לעשות . אז זו עייצה טובה 
הייתר זה קיקוש בלבוש 
עסקים >>
לצפיה ב-'קשקוש בלבוש'
קשקוש בלבוש
15/05/2018 | 13:20
1
9
על כל עצה שאפשר לתת במדיה כזו בפורום אפשר לומר שזה קשקוש בלבוש. גם על מה שאתה כתבת. לאף אחד אין מונופול על החכמה וזה נהדר לבקר. צריך לבדור א תהסעיפים בשטח ולראות מה קורה. כולם יכולים לעשות הכל. אבל לא כולם עושים הכל ולא כולם חושבים. טוב שאתה חושב
עסקים >>
לצפיה ב-'תיראי נורית'
תיראי נורית
15/05/2018 | 13:59
4
כאשר נותנים עייצה . ומקבל העייצה מסוגל לבצע אותה . והמיתחרה לא מסוגל 
זה עייצה טובה . אבל כאשר המיתחרה גם יכול לבצע אותה זה לא עייצה .
דוגמה : כתבת שיעשה מישלוחים הבייתה . גם המיתחרה יכול לעשות מישלוחים הבייתה . ואגב המישלוחים מיקרים את המוצר אז מה עשינו ?
אבל אם תגידי לו . תשקיע 100 אלף ש"ח . ותעשה X Z Y  כי למיתחרה אין 100 אלף ש"ח להשקיע . אז זה עייצה טובה . 

עסקים >>
לצפיה ב-'לדעתי אתם חייבים לבצע השקעה גדולה בעסק'
לדעתי אתם חייבים לבצע השקעה גדולה בעסק
22/04/2018 | 17:12
7
לצאת מנקודת הנחה כי המתחרה יפתח משהו משודרג , דבר שימשוך  אליו הרבה מהלקוחות שלך, לכן אתם צריכים לנצל את היתרון שלכם בכך שאתם כבר קיימים וכבר מצליחים ולשדרג את המקום מבחינה ויזואלית (דבר שהמתחרה שלכם לא יוכל לבצע שוב)
או לחילופין להכניס "שותף" מהעולם התחתון.
עסקים >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
אמיר לניאדו – MBA ,BSC ,HND – יזם סדרתי ובעלים של חברת ההנדסה בי-פוקוס. עוסק מעל עשור בתחומים הקשורים בקידום וליווי עסקים ומיזמים, הן בפן המסחרי והן ב
עוד...

הודעות אחרונות

08:02 | 24.05.18 אופיר סמימי הנדימן
16:13 | 23.05.18 אורחים בפורום
09:53 | 21.05.18 אופיר סמימי הנדימן
10:59 | 10.05.18 אורחים בפורום
08:55 | 30.04.18 אמיר לניאדו1
01:03 | 25.04.18 אורחים בפורום
12:16 | 23.04.18 אורחים בפורום
20:40 | 20.04.18 אורחים בפורום
11:56 | 14.04.18 אורחים בפורום
14:09 | 08.04.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ