פתיחת תיק עוסק פטור

gaya45

New member
פתיחת תיק עוסק פטור

טוב בשעה טובה אני מתכוונת לפתוח תיק עוסק פטור בתחום הקלדנות ותמלול ,עכשיו יש לי מספר שאלות של ירוקה לגמרי .העבודה בפועל מתחילה אחרי החגים,אחרי החגים אני כבר צריכה להיות בעלת יכולת להפיק קבלות-מדובר במשהו ממש קטן הכנסה של 1000 ש"ח בחודש לערך.השאלה שלי יש לי עכשיו זמן פנוי ובאוקטובר חגים האם למרות שעדיין אין הכנסות בפועל להתחיל כבר עכשיו את תהליך פתיחת התיקים כי אח"כ יהיו חגים וזה יכול להיתקע וכו'....?אז האם יש רציונל כבר מחר ללכת לרשויות?
ועוד שאלה איפה אני משיגה ספר ניהול חשבונות וקבלות ,האם קונים את זה בחנות של מוצרים משרדיים האם מס הכנסה נותן ספר כזה איפה אני משיגה את הדברים האלה ומה זה קבלה תקינה זאת אומרת מאוד חשוב לי לעשות הכל כחוק,אז מה צריך להיות מודפס על קבלה תקינה?האם כדאי ללכת לבית דפוס לעשות קבלה לבד,אני לא רוצה להשקיע הרבה כי באמת מדובר בהכנסה מאוד נמוכה ועבודה כפרילאנסרית?אודה לכם על התשובות.הכי חשוב לי שהכל יהיה תקין.

יפיתMAS2

New member
פתיחת עוסק פטור

אני ממליצה לפתוח את התיק כבר החודש כאשר תרשמי על הטופס במע"מ תאריך פתיחת העסק 1.10.16 .

כך העסק רשמית יפתח באוקטובר , ובכך חסכנו לך זמן ועצבים בתקופת החגים שבהם הרשויות בחופשה ארוכה .

בעיניין הקבלות - קונים אותם בקרביץ, אופיס דיפו,

אשמח לענות על שאלות ,
[email protected]

gaya45

New member
תודה רבה על התשובה

באמת שאני ממש חדשה בכל זה וחשבתי לקנות את הקבלות בקרביץ וכו...אבל שמעתי שזה לא תמיד נחשב לקבלות תקינות כי אין פרטים אישיים של העסק שצריכים להיות על הקבלה ...אז איך פותרים את זה עם חותמת למשל?לוקחים את הקבלות הפשוטות ושמים חותמת עם פרטי העסק? או שזה תקין לעבוד עם קבלות כאלה שקונים בחנות לציוד משרדי ולהוסיף פרטים בכתב או איכשהו להדפיס עליהן?באמת שחשוב לי שזה יהיה תקין לגמרי,חסר לי עוד טרחה ובעיות עם הרשויות.

יפיתMAS2

New member
קבלות

היום ניתן להדפיס קבלות עם הפרטים שלך , שם , שם משפחה , תאריך, מספר עוסק
וניתן גם לעבוד עם חותמת עם הפרטים שלך,
לתשומת ליבך אני ממליצה לעבוד מול איש מקצוע מכוון שמעבר לפתיחת התיק, והקבלות יש צורך שידריכו אותך איך לעבוד נכון ?

רצוי להימנע "מהפתעות" במהלך העבודה שתדעי מהם הזכויות שלך והחובות שלך מבחינת הרשויות מס ,

יפית וינטורה, יועצת מס
[email protected]
בהצלחה

רוחנית11

New member
פתיחת תיק עצמאית

מציעה לפתוח תיקים ברשויות המס כאשר יש צפי להכנסות, התהליך קצר ומהיר.
מומלץ להפיק חשבוניות/קבלות באמצעות פנקס שהודפס בבית דפוס וכולל את כל הפרטים בהתאם להוראות ניהול ספרים או לחילופין להשתמש בתוכנה חינמית להפקת מסמכים באינטרנט.
בהצלחה
&nbsp

gaya45

New member
היי המון תודה על התשובה

יש לי עוד שאלה כתוב באתר של מס הכנסה שעוסק פטור צריך לנהל ספרי חשבונות בהתאם להוראות ניהול ספרים,האם לנהל בצורה תקינה ונכונה פנקסי קבלות זה מספיק או שצריך גם לנהל ספר של תקבולים/תשלומים ובכלל לעשות איזשהו מעקב כתוב של כל הכנסה והוצאה שיש במסגרת העסק,השאלה שלי היא חוץ מהפנקסים של הקבלות מה עוד צריך בשביל לנהל ספרי חשבונות באופן תקין?ובנוסף נתקלתי במושג תיק תיעוד חוץ שמומלץ לעוסק פטור לנהל במה בעצם מדובר?

רוחנית11

New member
תשובות

עוסק פטור אינו חייב לנהל ספר תקבולים ותשלומים.
הקבלות צריכות להיות מופקות בהתאם להוראות ניהול ספרים.
תיק תיעוד חוץ כולל את כל החשבוניות שמתקבלות מהספקים.
בסוף השנה יש להעביר לרו"ח העתקי קבלות של הכנסות + חשבוניות/קבלות של הוצאות לצורך הכנת הדוח השנתי.

gaya45

New member
הבנתי נכון?

זאת אומרת שבפועל תיק תיעוד חוץ זה בעצם ההוצאות שלי ובסוף השנה להעביר להעביר את הקבלות(הכנסות) ואת ההוצאות(תיק תיעוד חוץ) להכנת הדו"ח השנתי,הבנתי נכון?

gaya45

New member
סגירת עסק או שינוי מהות פעילותו

אני חושבת עכשיו לגבי מצב של מה קורה אם העסק לא הולך או שיש צריך להרחיב אותו לענפי פעילות אחרים או לעסוק במשהו אחר?האם לסגור עסק אפשר תמיד וזה לא פרוצדורה מסובכת ומה לגבי שינוי מהות פעילות/שינוי שם עסק זה דברים מסובכים או בגדול אפשר להסתדר ?(אני עושה הכל לבד אז לכן אני קצת חוששת מהכל ויש לי המון שאלות).

את זקוקה לייעוץ אמיתי ויש אותו בחינם

אני מציע לך להעזר בייעוץ חינם שניתן ע"י הקרן לקידום עסקים בחסות יהדות שיקגו
ואת מקבלת במימון הקרן 5 שעות ייעוץ שאני מניח יסירו ויתנו תשובה למירב שאלותייך www.biz-in.biz הגישי דרכם בקשה ואדאג לכך שתיכי למענה מהיר
כאמור השרות חינמי בהצלחה
לשאלותייך שינוי בשם ובייעוד לא צריך להיות בעייה אבל תשובה ממוקדת יותר צריך להבין את מהות העסק שאת רוצה לפתוח

gaya45

New member
תודה רבה

זה נכון אני צריכה ייעוץ מקצועי ואני אעזר בקישור שנתת.יש לי עוד שאלה עוסק פטור חייב לתת שם לעסק שלו או שזה פשוט יכול להיות שם פרטי ושם משפחה שלי? זאת אומרת בטפסים שאני ממלאת ברשויות אני צריכה לתת שם לעסק שלי?

למעלה