הרשיון הישראל יוכר בארה"ב

א מ צ י ה

New member
הרשיון הישראל יוכר בארה"ב

מצורף מאמר ממעריב ביום. שימו לב שמדבור ברשיונות חדשים שיונפקו ולא באלה הקיימים. ובכל זאת הייתי ממליץ לשלם 13 ש"ח על רשיון בינלאומי גם בארה"ב, רק ליתר בטחון.

Merav B R

New member
תודה על הידיעה. נא לא להעלות כתבות

סרוקות לפורום (זכויות יוצרים)

א מ צ י ה

New member
דרך אגב, אין שום בעיית זכויות כאן

מצויין שם העיתון ותאריכים ושמות הכותבים המקוריים. מותר להראות כך ואפילו העיתונים מראים כך ידיעות של עיתונים אחרים. חבל שהסריקה נמחקה.

Merav B R

New member
אני הבנתי שלא

זה שנותנים קרדיט לא אומר שיש הגנה על זכויות יוצרים (אחרת כל העתקה מלאה תוך מתן קרדיט היתה מותרת וממש לא כך הדבר)

noa scotland

New member
מה מותר? מה אסור?

האם קישור לכתבה מותר? ואם כן, מה ההבדל? אני אף פעם לא יודעת מה בסדר לצרף ומה לא

Merav B R

New member
קישור כן, סריקה לא

אני אבדוק עם תפוז אם יש מאמר מסודר בנושא

Merav B R

New member
../images/Emo41.gif נתנו לי לציטוט את ההוראות הבאות

של
: "פרסום מילים של שירים, כתבות מהעיתון (מצוטטות או סרוקות), פאנפיקים, או כל יצירה שהיא, חייב לקבל אישור מפורש בכתב מבעל זכויות היוצרים. אין באפשרותנו להשאיר על גבי הפורומים הודעות או מאמרים שכוללים עברה על הכללים האלה. ניתן לתת לינקים לאתרים רשמיים המורשים לפרסם את המידע. כמו כן מותר לפרסם יצירות ו/או שירים למטרות ניתוח." לגבי כתבות מהעיתון: "כאמור, זה נכון שעיתונות מטרתה לפרסם, אך הכתבות עדיין מוגנות בזכויות יוצרים, וכן העיתון. אם הכתבה מפורסמת באתר המקוון של מערכת העיתון, ניתן לתת לה קישור, אך לא לצטט או לסרוק אותה, או לתת קישורים לציטוטים וסריקות. אם אתה כתבת את המאמר שאתה סורק ומעלה - אם העברת את הזכויות לעיתון, אז אסור לך להעלות את הסריקה לפורום, משום שהזכויות שמורות אצלו. אם הזכויות נשארו אצלך, מותר לך לפרסם את הכתבה. בנוגע לסריקה שלה כפי שהופיעה בעיתון - זה כבר תחום מעורפל, שכן יש סכנה לפגיעה בזכויות העיתון. עדיף לא להסתכן, ולפרסם את המלל ולא את הסריקה. איך מקבלים זכויות יוצרים על כתבה שאני כתבתי לעיתון - הדרך לקבל זכויות לפרסום היא לפנות לגורם הרלוונטי - מערכת העיתון, לדוגמא. זה ברור שהעניין מקשה על פרסום כתבות שיש להן פן אקטואלי, אך אלו חוקי המדינה, ואנו לא יכולים להפר אותם. " ובכל מקרה, קיים גם פורום משפט האינטרנט והיי-טק

Old Girl

New member
כן, קישור מותר

ולהעתיק כתבה לא. הנה הרציונל: בניתי אתר, מילאתי אותו בתכנים כדי שאוכל לגייס פרסומות. אם יבואו אנשים, יעתיקו ממני כתבות וישימו אותן במקומות אחרים - מי יבוא לקרוא את האתר שלי? סתם כתבתי חומר ואף אחד לא יפרסם אצלי )-;

רינת24

New member
לא הבנתי את הרעיון

עוד שנה יגיעו תלונות ממדינה אחרת שלא מקובל עליה הרשיון הישראלי אז יריצו 5 מליון תושבים להצתלם לרשיון חדש? מה קרה לתמונה שעשינו לרישיון הנוכחי , אם הבעיה בצילום שיגידו שצריך לחדש אותו אבל שלא ידחפו לסיפור את ארה"ב, חוץ מזה שהשוטרים שם יותר אהבו את הכרטיס פלסטיק עם התמונה מאשר את הרישיוןשל ממסי. אני כבר עשיתי את הרישיון החדש , שאתם בודקים את רשימת החנויות שאפשר לעשות צילום תבחרו אחת בתוך קניון אני הלכתי לחנות שברחוב ונאלצתי לחכות כמעט שעה בשמש הקופחת בתור מחוץ לחנות.

SPnage

New member
אין קשר לצילום

ההחלטה לצלם את כולם מחדש התקבלה כבר מזמן, מה לעשות שאנשים לא נשארים עם אותו מראה מאז גיל 17. פשוט במסגרת החלפת רשיונות הנהיגה, החליטו לשנות את הכותרת של הרישיון כדי שהוא יוכר כרישיון גם בארה"ב, זה הכל.

ואין קשר לדרישות הביטוח לרשיון בינל

מכאן, ששום דבר לא השתנה יש מנהג מוזר לקרוא רק חצאי ידיעות או הודעות. כמו שבנושא פקודת התעבורה לגבי נהיגה ברשיון ישראלי באירופה, ישנה התעלמות מהאזהרה שלא כל רשויות האכיפה מקבלות את הרשיון הישראלי (וזה חוץ מתנאי חברות הביטוח וחברות השכרה מסויימות) אותו הדבר גם בקשר להודעה על הרשיון החדש , גם כאן יש התעלמות מדברי דובר משרד התחבורה שיש משרדי השכרה הדורשים רשיון בינלאומי (שלא לדבר על דרישות חברות הביטוח). איזה ים של שירשורים נכתבו בנסיון לחסוך 13 שקלים.........

למעלה