לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3362833,628 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'ביטוחי חו"ל יתייקרו בגלל הקורונה'
ביטוחי חו"ל יתייקרו בגלל הקורונה
27/05/2020 | 15:29
30
53
כיסוי קורונה יגיע לעשרות שקלים ביום: כך יתייקרו ביטוחי הנסיעות לחו"ל
לא ברור מתי ואיך ייפתחו מחדש השמים או אם מחירי הטיסות יעלו - אך כבר ברור כי ביטוח נסיעות לחו"ל לא יהיה הוצאה שולית שרוכשים אוטומטית באינטרנט ■ בין הדילמות בענף: איך להתמודד עם נוסעים שלא יורשו לחזור לישראל, ואיזה כיסוי יינתן למי שתקוע בעוצר?
למרות ההקלות בהגבלות עקב הקורונה בישראל, החזרה לשגרה בענף התעופה תלויה בהכרח גם בהתמודדות של מדינות אחרות עם המגפה. חברות תעופה רבות הודיעו על החזרת טיסות ביוני-יולי, אך לא ברור אם יש היתכנות לטיסות אלה כל עוד הנחיות משרד הבריאות מורות לישראלים שחוזרים מחו"ל להיכנס לבידוד של שבועיים וכניסת זרים לארץ אסורה.

השאלות בנוגע למועד והאופן של חזרת הענף לפעולה נדונות בימים אלה בין משרד התיירות למשרד החוץ, אך מעניין לא פחות אם מחירי הטיסות לצרכנים יעלו. להערכת אפרים קרמר, המנכ"ל והבעלים של חברת התיירות אשת טורס, "בתחילה, באזור יולי, מחירי הטיסות דווקא יירדו, כי הביקוש יהיה נמוך. מאוחר יותר המחירים בהחלט יכולים לעלות".

גורם נוסף שעלול לייקר את הטיסות הוא ירידה בתחרות כתוצאה מצמצום מספר חברות התעופה בשוק עקב קריסות, מיזוגים או רכישות. כמה חברות תעופה כבר הודיעו כי נקלעו למצב פיננסי קשה, וחלקן אף למצב של פשיטת רגל. גם מגבלות הריחוק החברתי והרצון לשמור על היגיינה עלולים להעמיס עלויות על חברות התעופה, שיבואו לידי ביטוי במחירים. כך למשל, אחת האופציות שנדונות לשמירה על ריחוק חברתי בטיסות היא לחייב את חברות התעופה לשמור על מושב ריק בין כל שני נוסעים; וכן חיובן בכללי ניקיון וחיטוי מחמירים בין הטיסות - צעדים שעלולים לפגוע במודל העסקי שלהן.

עברו לתצוגת גלריה
כמה עולה כיסוי קורונה
חברות יושבות על הגדר מחשש לגל שני

כשהשמים ייפתחו והטיסות יחזרו לשגרה, גם ביטוחי הנסיעות לחו"ל צפויים לחזור - אך כנראה בגרסה שונה מזו שהיכרנו. כיום, ולפני כן בתקופת הקורונה, רוב חברות הביטוח אינן מוכרות ביטוח נסיעות לחו"ל. בימים אלה עובדים בחברות כדי לנסות לתמחר עד כמה שניתן את הסיכונים הנוספים הנגזרים מהקורונה. מקור בענף אומר כי "הכל משתנה כל הזמן והגל השני הוא הסיבה שהרבה חברות סגורות ויושבות על הגדר. אם יהיה גל שני של קורונה, הן יצטרכו לעשות את האקטואריה מחדש". עם זאת, יש חברות שכבר הגישו פוליסות מעודכנות לאישור רשות שוק ההון, ויש שמתכננות לעשות זאת בקרוב.

בתקופת הביניים עד אישור התעריפים הסופיים, חברות הביטוח יכולות להעלות את המחיר מעט עד לתעריף גג שאושר בעבר על ידי הרשות; וכן לבצע שינויים מסוימים בפוליסה. כך, הראל והפניקס החליטו בשלב זה לא לבטח נוסעים לארה"ב בשל הסיכון המוגבר שם. חברת דיוידשילד, שמספקת ביטוחי רילוקיישן, מוכרת את הביטוח גם בארה"ב, אך הפתרון שלה לא רלוונטי לתיירים ועלותו החודשית היא 700-250 דולר.

מסתמן כי בעתיד הקרוב אנשים בגיל הרביעי עלולים להיקלע לבעיה בכל הנוגע לרכישת הביטוח. לדברי אלון קצף, נשיא קבוצת דיוידשילד, שבין החברות שבבעלותה נמצאת גם חברת פספורטכארד, "אנחנו מנסים לחפש פתרונות יצירתיים כדי שאדם בגיל 70 יוכל לצאת מהארץ, אבל רמת הסיכון שלהם גבוהה ביותר ומבחינה אקטוארית עדיין לא מצאנו לזה פתרון בפרמיה שהיא מתקבלת על הדעת". בחברת הפניקס עשו שינוי בנוגע למבוטחים מעל גיל 80 ודורשים מהם לבצע חיתום ולספק אישור רפואי - בניגוד לעבר, שבו יכלו לעשות ביטוח באופן דיגיטלי.

עברו לתצוגת גלריה
נתב"ג, במארס
נתב"ג, במארסצילום: מוטי מילרוד
מסתמן כי בעתיד הקרוב אנשים בגיל הרביעי עלולים להיקלע לבעיה ברכישת הביטוח לחו"ל. אלון קצף, נשיא דיוידשילד: "עדיין לא מצאנו פתרון"

אין ביטוח לטיול לברזיל

כנראה יעברו כמה חודשים עד שניתן יהיה לרכוש פוליסות ביטוח מעודכנות לתקופת הפוסט קורונה. בביטוח ישיר, למשל, ציינו כי ניתן יהיה לרכוש אצלם ביטוח נסיעות לחו"ל החל ב-1 בספטמבר, ובפספורטכארד מתכננים להציע אותן לציבור החל ב-1 באוגוסט.

דודי עוז, מנהל תחום ביטוח נסיעות לחו"ל בחברת הפניקס, ציין כי "עלות הכיסויים הרפואיים גבוהה יותר לאור אשפוזים ממושכים בבתי חולים בחו"ל עקב הקורונה. כמו כן, יתווספו הוצאות שעל חברת הביטוח לממן עבור המבוטחים במקרים שבהם יקבלו סירוב לעלות לטיסה חזרה לישראל עקב חום גבוה או בדיקה חיובית לקורונה".

קצף מוסיף: "המגמה העולמית לצורך פתיחת השמים הולכת לכיוון של בדיקות קורונה שיתבצעו בשדה. כש-90% מהחולים לא סובלים מסימפטומים, רבים יכולים להגיע לשדה ויאמרו להם לא לעלות על המטוס".

לדברי קצף, הכיסויים שהיו בעבר, כמו כבודה וגם כיסוי רפואי שאינו קשור לקורונה, יישארו כפי שהיו, לרבות התעריפים; ולהם יתווסף פרק שנדרש בגין הקורונה, שאותו ניתן יהיה לרכוש פרק זמן קצר לפני הנסיעה. "הפרמיה של הפרק הזה תיקבע לא לפי תעריף קבוע אלא לפי המצב של כל מדינה ברגע נתון מבחינת היקף המגפה והסיכוי להידבק בה".

לפי תחשיב שנעשה בחברה אתמול (ג'), הפרמיות הנוספות לביטוח שהיה קיים עד כה הן 1.5 דולרים עד 150 דולר ליום, תלוי במצב מדינת היעד. את מי שטס לברזיל בתקופה הקרובה, לדברי קצף, אי אפשר לבטח, מכיוון שאין פרמיה שתצדיק את הסיכון.

קצף ציין כי הנושא המאתגר ביותר מבחינת חברות ביטוח הוא הסיכונים המערכתיים, ויש חברות שבוחרות לא לבטח נגד זה. "אם מדינה מחליטה שהיא מכניסה את כולם לעוצר, כמו שקרה בסין, חברת הביטוח צריכה להחליט איזה כיסוי היא נותנת למי שייאלץ להישאר שם". לכן, הוא מבהיר, "ביטוח נסיעות לחו"ל כבר לא יהיה כזה שקונים באופן אוטומטי באמצעות ממשק אינטרנטי. יהיה חשוב יותר לבחון מה בדיוק קונים".
https://www.themarker.com/consumer/.premium-1.8874...
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מעניין. יש לנו כרטיסי טיסה ליולי וגם ביטוח לטיול, שעשינו'
מעניין. יש לנו כרטיסי טיסה ליולי וגם ביטוח לטיול, שעשינו
28/05/2020 | 02:42
15
57
לפני פרוץ הקורונה.לא ברור אם חברת התעופה תטוס בכלל, ואם כן, אם תוכל לספק את הטיסות במועדים שהוזמנו. גם לא ברור אם חברת הביטוח תוכל להתנער מהביטוח שכבר נרכש. אנחנו כן יודעים שאיסלנד פותחת עצמה לתיירים ביוני, עם בדיקות ובלי בידוד, אבל כרגע זה לא עוזר.
נמתין ונראה. מבאס
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'כנראה שתוכל גם תוכל.. היו לנו כרטיסה טיסה למוסקבה בדיוק לפני'
כנראה שתוכל גם תוכל.. היו לנו כרטיסה טיסה למוסקבה בדיוק לפני
28/05/2020 | 10:42
14
47
שבוע, כולל ביטוח ביטול. אין החזרים, לא מהביטוח ולא מחברת התעופה (אל על).
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אבל אנחנו לא מדברות על מקרים דומים. אני מדברת על ביטוח רפואי'
אבל אנחנו לא מדברות על מקרים דומים. אני מדברת על ביטוח רפואי
28/05/2020 | 11:22
13
51
לנסיעה, במידה והנסיעה כן תצא לפועל. הרי רוצים לייקר את הביטוח בגלל מרכיב קורונה שנכנס לסיפור בעוד שלנו כבר יש ביטוח שאומנם לא מזכיר קורונה (שלא היתה אז) אבל כן מכסה אישפוז, פינוי וכו'. ברור שבמידה והטיסה לא תתקיים בגלל קורונה, ביטוח ביטול לא תופס. אגב, צריך לשים לב ש"ביטוח ביטול" כולל בד"כ ביטול רק מסיבות בריאותיות של המבוטח או קרוב מדרגה ראשונה, אלא אם נעשה, באופן ספציפי, ביטוח ביטול מכל סיבה שהיא.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ברור שביטול צריך סיבה'
ברור שביטול צריך סיבה
28/05/2020 | 17:49
46
ואני מעריך שחלק גדול מהביטולים מסיבה רפואית מושגים על ידי קבלת אישור מרופא המשפחה בין אם קיימת סיבה רפואית מוצדקת או לא.
 
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אנחנו בהחלט עשינו ביטוח ביטול לטיסה שהייתה אמורה להיות'
אנחנו בהחלט עשינו ביטוח ביטול לטיסה שהייתה אמורה להיות
30/05/2020 | 13:06
2
32
במאי. לא ביטוח רפואי - את זה אנחנו בד"כ עושים כשבוע לפני הטיסה, ומן הסתם לא הגענו לעשות את זה. עשינו ביטוח ביטול "מכל סיבה שהיא" יומיים אחרי שהזמנו את הטיסה. גם זה לא עזר לנו.
אין עם מי לדבר, והתקווה היחידה שנשארה לנו היא שאל על תחזיק מעמד, לא תפשוט רגל, ותוכל לכבד וואוצ'רים עתידיים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'יש בעיה של אמת בפרסום'
יש בעיה של אמת בפרסום
31/05/2020 | 11:51
1
35
חברות הביטוח נותנות כותרת "מכל סיבה שהיא" - שלא תואמת את הפרטים.
בפרטים הביטוח הוא "מכל סיבה ביוזמת הלקוח",
הביטוח לא מכסה ביטול טיסה ביוזמת חברת התעופה, או בגלל שחברת התעופה פשטה את הרגל וכו'.
לקוח רוכש ביטוח "מכל סיבה שהיא", מבסוט ובטוח שהוא מכוסה - ומסתבר שבמקרים רבים הוא לא מכוסה.
 
איזה יופי היה אם בישראל היה מישהו שתפקידו לפקח על כל השוק הענק של טריליון וחצי שקלים של הביטוח, נניח יקראו לתפקיד "המפקח על הביטוח", ובין השאר הוא ידאג לכך שחברות הביטוח לא יתנו כותרות מטעות למוצרים שהן מוכרות לציבור
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'רק נותנות כותרות מטעות למוצרים שהן מוכרות? ומה עם כסף שהן'
רק נותנות כותרות מטעות למוצרים שהן מוכרות? ומה עם כסף שהן
01/06/2020 | 00:36
23
צריכות לשלם על פי חוק, כי הוא לא שייך להן בכלל, ועושות הכל כדי לשמור אותו אצלן?
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בכל מקרה, הייתה בי הרבה אופטימיות כשכל הסיפור הזה רק התחיל'
בכל מקרה, הייתה בי הרבה אופטימיות כשכל הסיפור הזה רק התחיל
30/05/2020 | 13:07
8
33
הייתי אופטימית שעד מאי זה יעבור.
הייתי אופטימית שעד אוגוסט זה יעבור.
סוף סוף הפנמתי שלא, ושהטיול המשפחתי שלנו באוגוסט ממש לא עומד לצאת לפועל. הזמנתי חופשה בארץ (במחירים שערורייתיים), וגם לגביה מתחילים לי ספקות...
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'חברות הביטוח תמיד עושות קשיים ומוציאות את הנשמה עד שמשלמות'
חברות הביטוח תמיד עושות קשיים ומוציאות את הנשמה עד שמשלמות
30/05/2020 | 13:41
7
34
את מה שמגיע. אם עשיתם ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה ואין אותיות קטנות שמחריגות אירועים כתוצאה "מכוח עליון" אתם צריכים להתעקש על קבלת המגיע לכם
, גם אם זה כרוך בגרירתם לבית משפט. נסו את התוכנית "יהיה בסדר" בגל"צ. הם מצליחים לפתור לאנשים בעיות שכנראה לא היו נפתרות בלי התערבותם.
טיול אחד במרץ הפסדנו וטרם קיבלנו החזר למרות שהביטול היה מכוח החוק להגנת הצרכן ואמרו שהכסף יוחזר.
לא ברור מה יעלה בגורל הטיול המתוכנן לאיסלנד ביולי. אנחנו מחכים לשמוע מחברת התעופה. מבאס שככה הפכו עלינו את החיים הסינים עם המגפה שהפיצו.
מי יתן ונחזור כולנו לחיי השיגרה שלנו במהרה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'רק שתדעי '
רק שתדעי
30/05/2020 | 16:43
6
39
שזה לא כך בכל מקום,אולי כך נהוג בישראל אבל בגרמניה בכל פעם שפניתי לחברת הביטוח פעלו ביעילות ובמהירות.
רכשתי כרטיסים לפני שנה בערך להופעה של פיל קולינס בגרמניה ונבצר ממני להגיע.הכרטיסים עלו 500€,הפעלתי את הביטוח ותוך שבועיים מלוא הסכום הופקד בחשבון.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הבנתי שבגרמניה הכל קצפת ותותים ואתה כאן רק כדי לספר לנו שכך'
הבנתי שבגרמניה הכל קצפת ותותים ואתה כאן רק כדי לספר לנו שכך
01/06/2020 | 00:24
5
13
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
01/06/2020 | 01:13
4
27
להראות לך שיש אפשרות לסגור ביטוח בגרמניה שלא יערים קשיים בעת הצורך.
 
אין על העוקצנות והחשדנות הישראלית המומטרת לעבר כל אחד.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ממש כן, עובדה "להראות לך שיש אפשרות לסגור ביטוח בגרמניה..."'
ממש כן, עובדה "להראות לך שיש אפשרות לסגור ביטוח בגרמניה..."
01/06/2020 | 02:58
3
53
לא מעניין אותי מה יש בגרמניה. אני חיה בישראל והדיון היה על ביטוח שנעשה בישראל אז "רק שתדעי..." ו"להראות לך..." ולספר על איך זה בגרמניה זה לנסות כל הזמן להראות, בעיקר לעצמך, כמה נפלא בגרמניה וכמה טוב לך במקום שבחרת לחיות בו. יופי לך, תהנה. נראה שזו התנהלות קבועה אצלך ולדעתי הפעם היחידה שציינת שבישראל המצב טוב יותר לעומת גרמניה היה בהקשר להתנהלות בזמן קורונה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אז אותך לא מעניין'
אז אותך לא מעניין
01/06/2020 | 08:04
2
26
אבל לפי כמות האנשים שכבר עזרתי להם  כנראה שאת יוצאת הדופן.
ויפה שאת נמנית על עדת המעריצים שעוקבת אחרי וזוכרת הכל
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'עברתי מזמן את הגיל בו מעריצים מישהו אז אל תקשור כתרים לעצמך.'
עברתי מזמן את הגיל בו מעריצים מישהו אז אל תקשור כתרים לעצמך.
01/06/2020 | 14:32
1
33
אני זוכרת הרבה ובמה שקשור אליך, לאו דווקא לטובה ולא רק בפורום הזה.
יש הבדל בין לעזור במידע רלוונטי שניתן להיעזר בו ובין לספר, למשל, כמה נפלא מתנהלות חברות הביטוח בגרמניה, מה שלא רלוונטי ולא עוזר לתושב ישראלי שאינו יכול לבטח עצמו בגרמניה.
בכל מקרה, תהנה ממנעמי החיים היכן שאתה, אני לגמרי מפרגנת.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אז את טועה'
אז את טועה
01/06/2020 | 18:47
23
ולעולם לא מאוחר ללמוד.עשיתי פעמים רבות ביטוחי בריאות בגרמניה לאורחים שהגיעו מישראל לביקור.
אם המידע לא היה רלוונטי לא הייתי מספר אני גם כבר מזמן עברתי את הגיל של לעשות רושם על מישהו.שופוני זה ממש לא אני,אופיני אולי לישראלים באמריקה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'כבר החלטתי לטוס פחות, עוד לפני התקופה האחרונה'
כבר החלטתי לטוס פחות, עוד לפני התקופה האחרונה
31/05/2020 | 12:38
13
43
וזה בעצם רק מקל על ההחלטה. אני לא חושבת שאטוס בשנת 2020. מבחינתי זה לא רע, אני עוזרת במשהו שלא להכביד עוד בזיהום אוויר על העולם.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'היי אורלנדה נחמד לראות אותך - גם אני לא מתכוונת לנסוע ב-2020'
היי אורלנדה נחמד לראות אותך - גם אני לא מתכוונת לנסוע ב-2020
31/05/2020 | 12:47
4
37
ולאחר מכן? אני מחכה לראות אם אצליח לצלוח את הגל השני/שלישי בחורף אחרי זה אם אשרוד, אתכנן, אולי, כמובן.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אולי ב-2021 אולי בשנה שאחר כך'
אולי ב-2021 אולי בשנה שאחר כך
31/05/2020 | 13:05
3
35
יש לי מחשבות גדולות על לעזוב הכל ולנסוע לחיות באיטליה לפחות לאיזה זמן, זה קשור גם בנסיבות אחרות שאינן תלויות רק בי.
 
אני לא פוחדת לא מגל שני ולא משלישי. חיה בריא וסומכת על בריאותי המושלמת שתמשיך להיות כזו.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בהצלחה בתכניות '
בהצלחה בתכניות
31/05/2020 | 13:14
2
36
רק הערה, גם אנשים בריאים חלו בקורונה, לצערי גם בסרטן וגם במחלות אחרות. חלק מהדברים הם בשליטה שלנו וחלק לא ועם זה צריך להשלים בחיים, כמו עם כל דבר אחר.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'זה נכון אבל פחד לא עוזר בכלום, רק מפריע ופוגם במערכת החיסון'
זה נכון אבל פחד לא עוזר בכלום, רק מפריע ופוגם במערכת החיסון
31/05/2020 | 13:16
1
38
אני עסוקה בלחשוב על הבריאות שלי ואיך היא ממשיכה להיות אופטימלית במקום לפחוד ממחלות. זה אכן לא פשוט במצב שבו הממסד עוסק בניהול מחלות במקום בדיבור על בריאות אבל הגישה שלי לנושא הבריאות השתנתה מאוד לכיוון הזה בשנים האחרונות. מעלה הזרם.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'זה תפקידו של הממסד'
זה תפקידו של הממסד
31/05/2020 | 22:01
36
לקוות לטוב ולהתכונן לתרחיש הכי גרוע,דווקא מאד אחראי.
 
יהיה בסדר זאת מדיניות של מדינות נחשלות,לצערנו האיטלקים נכשלו במשבר הקורונה הנוכחי.
 
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אבל אני חייבת להגיד שאני מתגעגעת מאוד לאיטליה. למרות שביקרתי'
אבל אני חייבת להגיד שאני מתגעגעת מאוד לאיטליה. למרות שביקרתי
<< ההודעה הנוכחית
01/06/2020 | 11:56
5
22
לאחרונה רק לפני מעט יותר משבעה חודשים.
 
אחד הפחדים שלי מהתקופה שכנראה אצא להרפתקה של הלא נודע ואנסה לחיות שם זה, שפתאום יהיה פחות מרגש לקחת רכבת לאנשהו, לרדת ממנה והופ אני בעולם חדש. בלי קשר לתקופה הנוכחית, מכאן זה דורש הרבה: לקחת חופש, לחסוך כסף, לתכנן מראש, להזמין לינה. אני דווקא אוהבת גם ספונטניות אבל אולי לחיות שם ולעשות סופי שבוע בכל מיני מקומות, אפילו רחוקים בתוך המדינה, פתאום יהיה פחות מיוחד כי ידרוש פחות עבודה.
 
יש לי מחשבה לחגוג את יום ההולדת ה-50 שלי בנובמבר בפסטיבל השוקולד בטורינו ואחר כך לקחת רכבת לפריז, לעשות את כל זה ב-10 ימים. כולל טיול בגבעות פיימונטה, שזה הזמן לעשות בגלל צבעי הסתיו. אבל לא נראה לי שזה יקרה, יותר מדי נעלמים כרגע. ואולי אני כן מעדיפה לחסוך את הכסף למשהו גדול יותר.
 
אבל אני חוזרת לפריז בהזדמנות הראשונה. הגעגועים עזים.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'טוב לשמוע שאת בסדר, '
טוב לשמוע שאת בסדר,
01/06/2020 | 20:08
4
20
ואשמח בשמחתך אם תחגגי יום הולדת באיטליה, בשבילך והרבה מאד בשביל איטליה.
בהצלחה.
ברור שנשמע ממך גם מאיטליה.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'יו, תערוכה חדשה התחילה בבולוניה לפני שבועיים, העיפה לי את'
יו, תערוכה חדשה התחילה בבולוניה לפני שבועיים, העיפה לי את
02/06/2020 | 10:41
3
17
הראש. זו יצירה רנסנסית בפוליפטיק, כלומר יצירה שכוללת כמה פאנלים שנסגרים פנימה ונפתחים כדי להציג את כולה - לפעמים יצירה כזאת נוצרה כדי לכסות עוגב - מאת אמן שכמעט אין יצירות שלו שנשארו, פרנצ'סקו דל קוסה. (יש ציורי קיר מרהיבים בארמון בפרארה שנסגר לשנים אחרי רעידת האדמה ב-2012 ונפתח בדיוק עכשיו יחד עם סיום השיפוצים והפתיחה של החיים מחדש שם). אז הפוליפטיק נוסר לחלקים ונמכר בחתיכות לכל מיני מוסדות ואוספים פרטיים במאה ה-18, ואני כמעט בטוחה שחלקו מוזכר בספר המזהיר של אלי סמית, How to Be Both, שאני ממליצה עליו המלצה לוהטת אפילו בלי קשר לפרארה ולפרנצ'סקו דל קוסה האמן.
 
אז עכשיו הכל אוחד יחד - חשבתי אולי לתמיד אבל לא, זה זמני - והכל מוצג יחד בבולוניה בארמון פאבה, ארמון ישן שחודש כחלל תערוכות לפני כ-7 שנים ושאף פעם לא הייתי בו עד כה (הוא הציג את הנערה עם עגיל הפנינה בפעם היחידה שהיא יצאה מהולנד, כשמאוריטסהאוס בהאג, הבית שלה, שופץ לשנה ויותר). אני אהיה חייבת לנסוע לראות את זה.
 
אני לא יכולה לחשוב על מתנה יותר יפה ליום הולדת. שאלתי את המארגנים, כרגע אין תאריך סיום ולדעתי לא במקרה, כמובן, כי עוד לא יודעים הרבה על העתיד. אז ענו לי שהם במגעים עם המוסדות השונים להם שייכים חלקי הפוליפטיק לראות עד מתי אפשר לשאול את היצירות וכרגע הם יכולים לומר שעד סוף 2020 התערוכה תימשך. לפחות. הלוואי שיאריכו הלאה. חבל שהם לא יזמו החזרה של כל היצירה לבולוניה או לפרארה לתמיד אבל אולי זה לא אפשרי ובטח מאוד יקר אם כן ואין כסף עכשיו.
 
כי כרגע לא ברור כלום על ביטוח, על טיסות, על מה לעשות אם את מחוייבת בבידוד כשאת חוזרת משם, ברור שאת גם לא יכולה לנסוע אם שוב יש מחלה שנפוצה. אבל איזו חגיגה זאת. איזה מזל שלמדתי על זה, כמעט במקרה דרך פייסבוק, אני מנויה על עמוד של מדריכת היסטוריה ואמנות מוסמכת, כדי שתספר לי עוד על האזור ואפילו כדי לקחת איתה סיור, והיא סיפרה על זה אתמול.
התאריכים שמצויינים כאן לא נכונים כמובן.
 
וסקיפנויה בפרארה:
נפתח בדיוק היום שוב! אחרי שנים של שיפוצים ואחרי רעידת האדמה שבשבוע שעבר ציינו 8 שנים להתרחשותה. יו איזו חגיגה של החיים.
 
 
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'והיום ה-2.6, לא במקרה נפתח ארמון סקיפנויה ("הלאה השעמום")'
והיום ה-2.6, לא במקרה נפתח ארמון סקיפנויה ("הלאה השעמום")
02/06/2020 | 12:07
2
15
מחדש היום. זהו יום הרפובליקה, יום חג.
 
הייתי אמורה היום להיות בלוויקו טרמה, Levico Terme, שאכן יש בה מרחצאות אבל לא בגלל זה התכוונתי לבלות כמה ימים בעמק היפה הזה, עמק סוגאנה, Val Sugana. כדרכי בקודש אני מחפשת אתרים פחות מוכרים ואכן העמק הזה, מזרחית לטרנטו ומערבית לבסאנו דל גראפה, הוא גן עדן למי שרוצים ללכת בטבע ולרכוב על אופניים. גם היה אמור להתקיים פסטיבל פרחים בדיוק בימים אלה ואולי אכן התקיים בסופו של דבר, שורה של סידורי פרחים במקומות שונים בעיירה. בדיוק לפני שנתיים בתקופה זו של השנה ביליתי כמה ימים של לא לעשות כלום ליד הים, בהליכות בחורשת אורנים, על החוף, ברחצה בים, באכילה ובפשוט "להיות" בצ'רוויה המקסימה, Cervia, על החוף האדריאטי רחוק רחוק מאגם לוויקו וגם שם סידורי פרחים בכל מקום. הזיכרון כה נעים.
 
אגם לוויקו הוא האגם הקטן בעמק, יש לו אח גדול, אגם קלדונאצו. כדאי שיהיה שם רכב כי איתו אפשר לעלות לגבהים של פארק הטבע והאמנות Arte Sella, מדרום ללוויקו, (תגגלו תמונות, מרהיב!) או לכפרים הקטנים בגובה בצד השני של העמק, מצפון. כל זה נמצא בדרום הדולומיטים.
 
בעמק כמה עשרות קילומטרים מוסדרים של שביל אופניים מישורי (הטענה היא שהוא מגיע עד בסאנו דל גראפה, מרחק 80 ק"מ משם, אבל לא הכל מוסדר, חלק מהרכיבה החל מנקודה מסויימת נעשית על הכביש). וכמובן שלל מסלולי הליכה אם כי רבים מהם לא נגישים - או לא היו עד לאחרונה - בעקבות סערה שעשתה שמות באזור.
 
יש גם קו רכבת סדיר שיוצא מטרנטו ומגיע אם אני לא טועה עד טרוויזו, קרוב לשדה התעופה של ונציה, ממנו הייתי אמורה לחזור. הקו עוצר בכל העיירות הקטנות בעמק.
 
ממש חיכיתי לזה כי אני כאמור חובבת אתרים מקומיים של טבע ומטיילת הרבה בריביירה האיטלקית שאינה צ'ינקווה טרה, שרבים מאזוריה ריקים ונתונים לטיול כה נוח ולא צפוף. וכמו בריביירה גם כאן הלינה זולה.
 
נחמת עניות היא שכפי שמסתבר, זהו לא שבוע מוצלח ביותר להליכות בטבע כי התחזית היא של גשמים וסערות לפחות בחלקו.
 
בדרך לשדה התעופה של ונציה הייתי אמורה לעצור ליומיים בעיירת הפנינה קסטלפרנקו ונטו, Castelfranco Veneto, עוד יפה אחת שלא על מפת תיירות ההמונים. גם התחזית שם נראית גרועה לימים הבאים, במיוחד שרציתי לבקר שם בגן מיוחד. מעניין שבמחשבות שלי בינואר, הרעיון לבקר באזור עלה בדיוק משום שזו תקופת מעבר שעלולה להיות חמה, 30 מעלות. ורציתי מקום גבוה וירוק. אכן, אבל גשם יכול להיות תמיד והנה הראיה.
 
אז...בשנים הבאות! החוויה הזאת תידחה מעט. אני מצרפת מאמר על אגם קלדונאצו והאזור למי שיש נטיות דומות לשלי. אגם לוויקו קטן יותר ולכן הייתי שמחה ללון בו ולא בקלדונאצו. הבלוג הזה מומלץ מאוד מאוד לכל מי שרוצים לבקר בחלקים של צפון איטליה. לאו דווקא המתויירים ביותר אבל גם, כמו אגם גארדה.
 
 
 
 
 
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ואו מה שאת עושה לי.'
ואו מה שאת עושה לי.
02/06/2020 | 13:47
1
28
רק רפרפתי, תענוג לקרוא, אחה"צ אקרא שוב, אבדוק קישורים ואשמור.
ומקווה אתך שיתגשם.
לא סובלת מצבים של חוסר ידיעה, וכבר מכירה אנשים מבוגרים שויתרו על חו"ל, מבחינתם לתמיד.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'כן, זה הטרנטינו, Trentino האזור שבין ורונה והדולומיטים. '
כן, זה הטרנטינו, Trentino האזור שבין ורונה והדולומיטים.
02/06/2020 | 15:38
11
הייתי אמורה לפני כן, לכמה ימים, לשבת ברוברטו, Rovereto, שמוזכרת במאמר ושבבלוג יש לה רשומה משלה עם תמונות, כדי שוב לחוות עיר כמו שאני אוהבת, לא גדולה מדי, עם נוף של הרים, עם מוזיאונים מעניינים וייחודיים. ויש גם מה לראות בסביבה, טירה, עוד עיירה עם ייחוד משלה, אפשר לקחת אופניים או אוטובוס לאגם גארדה, ריבה דל גארדה, חשבתי לעשות את זה ליום אחד כדי לחוות משהו מאגם גארדה, שכמובן בעצמו דורש ביקור ארוך משלו. אחר כך הייתי כאמור נוסעת לאגם לוויקו עם עצירה בדרך בטרנטו, Trento, שם יש מקום להניח את החפצים, לראות את העיר ולהמשיך הלאה, כבר הייתי בעיר הזאת פעם ליום אחד לפני 15 שנה ואני לא מתנגדת לחזור.
 
אז הכל היה מתוכנן, 10 ימים קצרים מדי, מושלמים ומגוונים ולא יקרים. יידחה לעתיד. ולמשהו יותר גדול.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'מחמאות ממיקה.'
מחמאות ממיקה.
05/06/2020 | 16:42
1
10
עברתי על רשימותיך פה, הגעתי רק עד תחילת ינואר, העתקתי, שמרתי.
אוהבת מאד את הטיולים שלך, אקח מה שמתאים לי, 
מרתק לרפרף על החודשים האחרונים, מחשבות על קורונה של כולנו בערך, עוד לפני ההבנה.
מקווה שתיבת בדוא"ל מכאן עובדת, שלחתי לך.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
05/06/2020 | 20:14
3

הודעות אחרונות

06:38 | 15.07.20 דניאלה1311

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ