תערוכת הרכב בג'נבה בוטלה

מ א1

New member
תערוכת הרכב בג'נבה בוטלה

ולכן, אתמול פשוט לא הגענו לטיסה של איזיג'ט שהזמנו מנתב"ג לבאזל. למרות שידעתי שלא נקבל החזר מאיזיג'ט, התקשרתי לשירות לקוחות להודיע שלא נגיע לטיסה ובחור הודי חביב בישר לי שאקבל 3.5 יורו החזר מס שהם גובים עבור שלטונות המס השוויצרים לטיסות מבאזל לנתב"ג. הפסד הכסף ששילמנו לא נורא - הזמנו המוןןןן זמן לפני והמחיר היה 112 יורו לשנינו, אז באמת לא נורא וגם לא הזמנו עדיין מלונות ורכב (יש יתרון לפעמים למי שמחכה לרגע האחרון) ...חבל רק על התערוכה שאנו מגיעים אליה כל שנה. תקוותי ששלא נאלץ לבטל את הטיסה שהזמנו באיזיג'ט ללונדון לחופשת ראש השנה המתוכננת.

dudi4321

Member
למי שמתכנן לנפוש יתכן שיקבל תובנות מהטבלה

זה גם בציניות וגם ברצינות כי בישראל כבר יש חולים.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
אולי עדיף לשכור רכב ולהתנהל עצמאי ולא בטיול מאורגן, לשכור צימר ולא חדר במלון ולא לאכול בחדר אוכל במלון אלא לקנות ולהכין לבד סנדביצ'ים.
בכל מקרה להתעדכן בהוראות משרד הבריאות!

z1george

Member
מנהל
איזיג'ט לטולוז מחרתיים

אצלי הם עצמם ביטלו את הטיסה - 4 ימים לפני המועד.
לכן גם קיבלתי החזר מלא. למזלי. כי אם לא היו מבטלים- לא הייתי נוסע.
בגלל חובת הבידוד (אני לא פוחד להדבק באיזור כפרי בצרפת).

dudi4321

Member
אורלנדה

משתתף בצערך (ברצינות ולא בציניות), חובבת איטליה שכמותך.
https://www.hidabroot.org/article/1135720
&nbsp
חברת ילדות שגרה במילאנו כל הזמן שולחת בפייסבוק ומצלמת שקיעות מהמרפסת בבית. נסעה לפני שבוע לסיציליה ואמרתי לה להשאר שם.
&nbsp
ליבי איתכם.

כן, קשה לקרוא. התיירות היא הקטר שמושך את הרכבת הזאת

המקרטעת מזה שנים. חשבתי אולי לנסוע בסוף מאי לטיול של טבע בעיקר, בין ורונה והדולומיטים. אולי זה עדיין יקרה.

בתור חרדתית וגם מי שקוראת איטלקית היטב, אני משתדלת לא לקרוא יותר מדי כדי לא להיות בתוך זה כל היום, גם אי אפשר אף פעם לדעת מה זה פייק ניוז מה לא, איך בודקים מה בודקים, בפייסבוק יש מיליון דעות בכל השפות. אני מאמינה שיצאו מזה בסוף.

השאלה כמה זמן ייקח להכל לחזור למה שהיה קודם, חזרה של התיירות. אני בכל מקרה אחזור לשם מהר ככל שאוכל, חשבתי גם בנובמבר לחגוג שם את יום הולדת ה-50 שלי (גם בפריז), נראה מה יהיה.

dudi4321

Member
בוונציה ובברצלונה, התושבים המקומיים זעפו על עומס תיירים

צודקים אבל עכשיו הם יבכו.

את תחגגי ב(סוף כסלו תחילת נובמבר) ליד האייפל. שיהיה במזל"ט
. עד אז מחירי הטיסות ירדו, המלונות יהיו ריקים והאייפל יהיה מואר

עד כמה שאני מתה על שתי הערים האלה, רוב הטיולים שלי הם

במחוזות ובערים שאין בהם כלל תיירות המונים. אני חוגגת במקומות כאלה ולשם גם תכננתי לנסוע בסוף מאי וגם מה שתוכנן בנובמבר כולל כאלה. לנובמבר, אבל, תכננתי, סוג של wishful thinking, סופשבוע בפיזה, לראות את המגדל וכל האזור וגם את - שמחת השמחות - המוזיאון הימי החדש, אחר כך פיסטויה, צפונית לשם בדרך להרי האפנינים, כמה ימים באפנינים עצמם עם הליכות בטבע, בולוניה קצת, פארמה ופיאצ'נצה - תערוכות מעניינות בדיוק בזמן ההוא לרגל פארמה 2020 בירת התרבות של איטליה, עניין שהתקלקל עכשיו אחרי שעבדו עליו חודשים - משם לטורינו לפסטיבל השוקולד וחגיגת הבארוק בטורינו בכל פיימונטה - עוד מיזם ענק שעוצר עכשיו - ובסוף רכבת לפריז.

אבל אלה משאלות, אני לא רואה שכל זה אני יכולה לעשות בפחות מ-3 שבועות ולא ארשה לעצמי חופשה כזאת ארוכה. אבל אולי, מי יודעת...

קראתי על איניצייטיבות לשנות את מקור ההכנסה של ונציה מתיירות למשהו אחר. אבל כרגע כלום לא זז, כמובן. כולם אמורים להיות בבית או בקרבתו.

אספרסו2

New member
את מדברת על חופשות

ואני חש כאב על מה שקורה לעם שמאז שניתנה לי הזכות לגור בארץ המגף נקשרתי אליהם בכל נימי נפשי,גרתי בגרמניה,איטליה והולנד וההחלטה על היכן לקבוע את מגורי הקבע לא היתה לי קלה הלב היה עם איטליה אבל ידעתי שזאת ארץ עם תשתיות רעועות וברגע אמת לא יתפקדו כמו שצריך,חבל שהעם הכי סימפטי מתמודד עם פירותיו הבאושים של מערכת הבריאות הכושלת שיצר.
יעבור זמן והם ייצאו מזה,מי יודע מה המחיר שיישלמו אבל הטראומה תישאר לעד.

dudi4321

Member
והלב נקרע ששומעים רופאים שם

שצריכים לקחת מכשירי הנשמה מקשישים מונשמים לטובת צעירים. דמעות וצער. להחליט מי כן ומי לא.
מישהו שרואיין, ביקש מכשירי הנשמה מישראל כדי להציל נשמות.

אספרסו2

New member
דמגוגיה,כמו אקמול לחולה סרטן סופני,לא יעזרו כאן

שהרי האיחוד האירופי יסייע בכל הנחוץ מבחינת ציוד ומיכשור אבל להבריא את המערכת מריקבון אין סיכוי.
&nbsp

לאונידס

Active member
מערכת הבריאות בישראל במצב הרבה יותר גרוע מאיטליה

מבחינת משאבים.
התיאורים של הרופאים האיטלקים מתאימים לתיאורים של הרופאים הישראלים בכל חורף עם שפעת עונתית סטנדרטית, תפוסה של 200% במחלקות, מחסור חמור בציוד, צוותים רפואיים לא מספקים שקורסים תחת העומס.
גם בימים רגילים בישראל מתים כ 5000 איש מזיהומים שקיבלו בבית החולים, כפול מממוצע ה OECD ויותר מכל מדינה אחרת (כולל איטליה) - הגורם העיקרי לפי כל המומחים המקצועיים הוא הצפיפות והמחסור במשאבים.
אם כמות הנדבקים בישראל תהיה כמו באיטליה או שוויץ (שאליהן שר הבריאות ורוה"מ אוהבים להשוות את ישראל) כל הסימנים שמערכת הבריאות בישראל תקרוס.
התחום שבו ישראל השקיעה כסף (והרבה) והיא יכולה להציע עזרה לאיטלקים הוא כדוגמת התיקון האווירי, להערכתי האיטלקים יוותרו על סיוע כזה.

אספרסו, אני חושבת על העם הזה כל יום, כל היום

אני כלל לא עסוקה בתוכניות קונקרטיות לטיול וגם לא כמהה לטיול במיוחד כשזה המצב (שלא לדבר כמה חסכונות שלי ירדו בימים האחרונים...). מחשבה על טיול עוזרת לי לחשוב על הנורמלי שיחזור בזמן כלשהו. (וכן, יש לי בראש הספר Station 11, רומן מצויין של אמילי סנט-ג'ון מנדל על קץ האנושות, שלא עוזר לי במיוחד לחרדה...).

אני קוראת קוריירה ורפובליקה, קצת טוויטר, הודעות רשמיות של פרובינציות פיימונטה וליגוריה והתחלתי לעקוב אחר ראש עיריית מילנו.

אתה בטוח שהמערכת כושלת? יש לי קשר עם רופא מצויין שהוא גם חלק מהמערכת (כאן) והוא טוען שבלומברדיה המערכת טובה. מה שקורה זה אפקט דומינו. לא נזהרו בהתחלה, ההדבקה מהירה והשאר היסטוריה.
אוכלוסיה מבוגרת באחוזים גבוהים, ילודה נמוכה, מקום שמדגיש חושניות והנאה לכן בני ה-100 רבים, מרכזים עתיקים לא במישור וכולם הולכים ברגל ומפתחים כושר שעוזר להגיע לגיל גבוה ובצד הרע, אי אכילת ירקות כשלעצמם במנותק מרוטב/מרק, וכנראה עישון גבוה (זה הדבר שהכי מפריע לי בטיולים, ריח סיגריות בכל מקום). לכן אישית אני כבר אגרתי את רוב המזון שאני חושבת שיספק אותי בזמן של בידוד של חודש-חודשיים ואני רק הולכת לעבודה ולמיני מרקט שאני קונה בו. זהו. אין פילאטיס, אין מפגשים חברתיים ואני לא מבקרת את ההורים.

כואב לי הלב כל הזמן. למעשה אני עושה תרגילי נשימה ומתפללת (כן, לישויות שהמצאתי, לא לאחת המונותאיסטיות) כדי להרגיש טוב יותר ולבקש עזרה מהיקום.

בצד החיוב: המדווחים מאתמול כוללים הרי את כולם, כמו בכל יום, כולל המתים והמחלימים. אם כך, מספר המקרים החדשים המדווחים אתמול, נמוך יותר מאשר בימים קודמים ואני מבינה - מנתונים שקראתי ממקור אמין - שזו כן מגמה של 4 ימים רצופים.

במבט יותר גדול, ברור לי שאני צריכה לצמצם את הטיסות שלי ולתרום במשהו להצלת היקום הזה.

טוב, אני נקראת לעצמי קצת היסטרית. אז לא, אני לא חיה עם פחד

שאחלה, הבריאות שלי אופטימלית ואני מאמינה שתמשיך להיות, הגישה שלי בחיים היא מעלה הזרם, אני אוכלת ויש לי סגנון חיים שמקדמים בריאות. אני כן נוטה לחרדות.
פשוט כאן יש מצב שאנחנו יודעים מה קורה כרגע, לא מה יהיה אחר כך.

אני גם לא חושבת שבהכרח מה שקורה במדינה X יקרה גם במדינה Y.

הסיבה שקניתי מראש דברים שממילא אוכל - אם יהיה סוג של עוצר אם לאו - זה שאני לא סובלת כשיש פאניקת קניות. דאגתי לזה לפני שאולי יצבאו ההמונים על החנויות. במצב כזה אני בורחת מכל עימות.

dudi4321

Member
נסי להעביר הזמן

ולטייל וירטואלית. יש ברשת מיליון ואחד סרטונים של הנופים של מקומות בעולם.
ה"מגפה" תתקרר, ישארו שאריות זניחות, העולם יתאושש, זו חובה.
אז בינתיים אפשר להוסיף ידע מספרים, סרטונים ביוטיוב, לארגן מה שצילמת וליצור אלבומים. לקרוא על המקומות ולהעמיק ידע.

אין צורך לנחם אותי, דודי, אני לא עסוקה במחשבות על טיולים

הן נמצאות שם כדי לתאר לעצמי עולם אחר ואני יודעת, במקום עמוק ובסיסי, שיהיה לדבר הזה סוף.

דווקא עכשיו לקרוא יותר ולהעמיק באיטליה אין לי חשק. אנסה לגייס כוח רצון להעמיק בלימוד השפה, זה כן.

אולי אפילו אפתח בלוג. אולי. אני חושבת על זה כבר זמן אבל אין לי רעיון איך זה ייראה.

דודי גג

New member
כדאי לחשוב על התיירות כאשר הקרונה תיפסק

לדעתי התאוששות התיירות באזורים שהיום נגועים במחלה באופן רציני תהיה מאד איטית.
גם כאשר הקרונה תיפסק אנשים יחששו לטייל באזורים האלה (כמו צפון איטליה)
מחשש שבכל זאת ישנה סכנה שיש שם עדיין קורונה.
בנוסף ישנה השערה שבמידה והקורונה תיפסק לקראת הקיץ המחלה עשויה לחזור
בחודשי החורף הבא עם הירידה בטמפרטורות.

dudi4321

Member
מה שבטוח - אולי

העולם כמעט שנעצר. העולם והאנשים בחיכיון.
חברות תעופה שלא מסובסדות יפשטו רגל. טייס צריך שעות טיסה כל חודש להמשך החזקת הרשיון שיהיה בתוקף.
מלונות יסגרו ובגלל הפסדים כנראה ישארו סגורים. חברות ביטוח יעחו את הפרמיה.
בינתים מחיר הנפט יורד, מחיר טיסות בגלל הדלק ירד.
אנשים מסוימים יפחדו לטוס שמא יחלו במטוס.
רק מציאת חיסון או דרך פעולה להביס את וירוס קורונה יציל את המצב שנפגע חזק גם כלכלית.
אני נוטה לשמוע לפרופ' יורם לס שאומר שהכל מוגזם.
&nbsp

אספרסו2

New member
יורם אומר שמוגזם?

אותו יורם תבע להטביע את ספינת הקורונה מרוב שראה בה סיכון.
&nbsp
מעניין לאיזה יורם להאמין.

למעלה