סלוניקי

סלוניקי

אז כמו שכתבתי לכם, גמרנו להתלבט ובחרנו בטיסת ריינאיר לסלוניקי. וזה בזכותכם, כי הטיסה הזו לא מופיעה במנועי החיפוש, רק כאן למדתי על קיומה.

נשהה שם בחודש הבא, מיום ששי בצהריים עד יום שני בצהריים. היות שנראה שבעיר עצמה יש די אטרקציות ליום וחצי בערך, נשאר לי עוד יום וחצי למלא בתוכן, מחוץ לעיר. ועכשיו - השאלות.

מישהו נתקע בסלוניקי ביום גשום? מה יש לעשות חוץ מלהסתובב בקניונים (שרוב בעלי הטיפים לא ממש ממליצים עליהם)? כי רוב האטרקציות של סלוניקי הן בחוץ. השוק, הטיילת, סיורי כנסיות.

למישהו יש ניסיון עם טיולי יום שמוצעים מחוץ לסלוניקי? נראה לי שלמרבית האתרים בסביבה (מטאורה, פלה-ורגיניה, אולימפוס) אין טעם להגיע ללא מדריך שיספק הסברים.

הייתי שואל בפורום "יוון והאיים", אך הוא שבק חיים זה מכבר.

לאונידס

Active member
אפשר לטייל במטאורה גם עצמאית

אבל טיול מודרך באמת משכיל הרבה יותר
לדעתי כדאי להגיע עצמאית ולקחת הדרכה מקומית שם, לי יש ניסיון מעולה עם דומיניקי, ממליץ ליצור איתה קשר. כמובן שאפשר גם מדריכים אחרים.
לדעתי עוד מקום נחמד לטיול מחוץ לסלוניקי יכול להיות אדסה על מפלי המים היפים שלה, נראה לי שחצי יום טיול יכול להתאים לשם.
יש גם אזור עם מעיינות חמים, פרח מזכרוני כרגע שמו, משהו כמו חמת גדר מינוס מחירי השחיטה, בריכה לוהטת ביום גשום יכולה להיות כייף גדול.

dudi4321

Member
מטאורה!

עדיף על המפל בEDDESSA
או אם תספיקו את שניהם.
במטאורה 21 מנזרים אבל כל יום בשבוע אחד או יותר סגורים בסבב. בידקו אילו יהיו פתוחים. מקום מדהים.
באדסה רק המפל שמתחת לעיר אטרקצי למקסימום שעה. קחו מעילי גשם! בעיר עצמה עברנו בצ'יק, אולי פספסנו משהו אבל יש רק את התעלת מים / נהר שבין הבתים שנשפך במפל האדיר.
ולעלות לאולימפוס Όλυμπος ברכב, נראה לי בעייתי בגלל השלג. היתי באוקטובר ולא הגעתי לפסגה בגלל תאונה קטנה. אבל העירה למרגלותיו -
Litochoro מקסימה! בגלל התאונה שהינו במלון יומיים עד שהגיע הגורר והיה באמת קסום שמהמרפסת צפינו בשלג בפסגה.

למעלה