שאלת ביטוח

Bartleby

New member
שאלת ביטוח

הי,

בשנה שעברה רכשתי כרטיס טיסה זוגי לאירופה לחודש אפריל הקרוב וממש לאחרונה רכשתי גם ביטוח נסיעות הכולל גם ביטול נסיעה. שמתי לב שיש סעיף שמאפשר לי לבטל במקרה של מילואים. הפלא ופלא, קיבלתי זימון למילואים מה שמאפשר לי, תאורטית, לבטל ולקבל החזר מלא מהביטוח מינוס 50 דולר השתתפות עצמית. העניין הוא שבתנאי הכרטיס יש החזר חלקי במקרה של ביטול מכל סיבה שהיא. השאלה היא: האם ניתן לאחוז בחבל משתי הקצוות? גם לקבל את ההחזר מהביטוח וגם את ההחזר החלקי מחברת התעופה? תודה!

xfwind

New member
בדוק שביטוח הביטול רלוונטי לכרטיס משנה שעברה...

ANZ1

New member
לא

זה נכון בכל ביטוח שהוא, כתוב שאם מישהו אחר משלם לך, הביטוח הזה לא ישלם,
תחשוב על כל אחד שעושה ניתוח פרטי בישראל, יש לו ביטוח בריאות ממלכתי, בדרך כלל ביטוח משלים של קופת החולים שמשלם על הוצאות הניתוח, ובהרבה מקרים גם ביטוח בריאות פרטי שעושה אותו הדבר, ולפעמים שלישי דרך העבודה.
אנשים היו עומדים בתור כדי לעשות ניתוח, אם אחרי כל ניתוח הם היו מקבלים מכל חברת ביטוח את העלות, זה היה יוצא פי 3-4 מעלות הניתוח, היה שווה לרוץ לעשות ניתוחים.
אז לא, אם חברת התעופה תחזיר לך את הכסף, לא יהיה לך עלות ולכן לא תקבל החזר מחברת הביטוח.

תומלול1

New member
אבל בביטוח בריאות וביטוח של קופח לפעמים כן יש כפל תשלום חלקי

אני באמת לא יודעת מה התשובה לשאלה של פותח השרשור, אבל אולי זה כן כמו מה שקורה בביטוחים, שמגישים קודם בקשה להחזר לקופת חולים (שנותנת חלק יחסי) ואז מגישים לחברת הביטוח (כולל מה שקבלת מקופת חולים) והם נותנים עוד קצת עד למקסימום הכיסוי הביטוחי?

Bartleby

New member
אני מבין שזו התחכמות אבל...

אם אחרי שקיבלתי את ההחזר מהביטוח, איך הביטוח יכול לדעת/למנוע ממני לפנות גם לחברת התעופה? גם לא הבנתי מה הקשר לעובדה שהכרטיס נרכש בשנה שעברה? אין בפוליסה שום התחייסות לעניין תאריך רכישת הכרטיס.

moco10

New member
אפשר לרמות כל גוף כולל חברות ביטוח

וזה מצליח כל עוד הם לא עולים עלייך.
הם לפעמים עולים עלייך, כי הם יודעים יותר טוב ממך על כל השטיקים הללו, ולפחות באופן מדגמי, חוקרים.

ANZ1

New member
מה שאתה רוצה לעשות נקרא גניבה

ואם אתה רוצה לגנוב, יש דרכים קלות יותר והרבה יותר ריווחיות
מאשר לנסות לקבל חזרה שווי של כרטיס טיסה

תומלול1

New member
למען הסר ספק - כוונתי שגם קופח וגם הביטוח יודעים הכל!

בדוגמה שנתתי התכוונתי שנותנים לקופח את הקבלות המקוריות ואחר כך מגישים לביטוח את העתק הקבלות וגם את האישור מקופח לגבי מה שהוחזר לך.
חברת הביטוח משלימה את ההפרש למקסימום שמגיע לך בכיסוי הביטוחי שלך.
כך לפחות הם הנחו אותנו לעשות.
אין בכך משום כל המלצה להתחכם ולהסתיר מידע.

למעלה