אזהרה (לא חדשה) משימוש בשקעי הטענה USB ציבוריים

לאונידס

Active member
לא כל אחד יכול להתקין עמדת טעינה בשדות תעופה

מדובר בגופים גדולים ומוכרים, הסיכוי שהגופים האלו ישתילו נוזקות בטלפונים של הטוענים מאוד מאוד נמוך.
אנשים מתחברים חופשי לרשתות wifi פתוחות שדרכן באמת אפשר לקבל "מכל טוב" אבל חוששים מעמדת טעינה שהסיכוי שאיננה לגיטימית מתקרב לסיכוי הזכיה בפייס

xfwind

New member
אני מניח שמדובר על השתלה מקומית של שקע שיודע גם לשתות

לאונידס

Active member
אפשרי, אבל הרבה יותר פשוט לספק wifi בחינם

מה יותר פשוט, להגיע לטרמינל לאזור מוגבל בגישה ומנוהל בטחונית עם מעקב ע"י מצלמות ושאר אמצעים ולהתחיל להתעסק עם כל מיני שקעים
או
לספק WIFI בחינם ולעשות את אותו נזק בצורה אלחוטית? אולי בכלל בבית קפה ולאו דווקא בשדה תעופה?
&nbsp
אני לא אומר שלא כדאי להיזהר, אני אומר שכדאי להיזהר קודם כל במקומות בהם הסיכון גבוה יותר.

xfwind

New member

אספרסו2

New member
בשדה התעופה בן גוריון

הגעתי להוציא כסף בכספומט.הכרטיס נבלע.
לא היתה בעיה עם כיסוי בחשבון שלי,כשחזרתי לגרמניה התברר שמישהו הוציא 200ָ€.
הגשתי תלונה במשטרה המקומית לפי דרישת הבנק והחזירו לי את הכסף.
את הפושע לא מצאו.

לאונידס

Active member
בישראל אין צורך להגיש תלונה במשטרה

\במקרה מהסוג שאתה מתאר טלפון לחברת האשראי מספק ובמקרה הגרוע ביותר חברת האשראי תבקש שתמלא טופס.

כשכרטיס אשראי נבלע במכשיר סטטוס הכרטיס במערכת הממוחשבת משתנה וגם אם מישהו מצליח לשים ידו על הפלסטיק או מצליח לשכפל אותו המערכת לא מאפשרת למשוך כסף.
כדי להחזיר את סטטוס הכרטיס בחזרה ל"פעיל" כדי שיהיה ניתן למשוך כסף עובד בעל הרשאה היה צריך להיכנס למערכת של חברת האשראי ולשנות את סטטוס הכרטיס ידנית..
כמובן שבמערכת נרשם מי אותו אדם (או חווה) ששינה את סטטוס הכרטיס לפעיל, לכאורה נראה שאותו אדם ששינה את הסטטוס הוא (או היא) הפושע או לפחות רשלן, ולחברת האשראי אין שום בעיה לאתר אותו עובד.
כל המכשירים האוטומטיים מצויידים במצלמות וחברת האשראי יודעת בדיוק מאיזה מכשיר נמשכו אותם 200 יורו, כך שקל מאוד לחברת האשראי לבדוק אם אותו עובד בעל הרשאה לשינוי סטטוס הוא זה שמשך את הכסף בפועל.
אם יש עובד בנק/חברת אשראי שגונב כסף דרך כרטיסי אשראי שנבלעו לחברת האשראי/בנק יש אינטרס מאוד ברור לאתר אותו, זהו מקרה גרוע הרבה יותר מאשר אדם מחוץ למערכת שמנסה לגנוב..
עוד יותר גרוע אם המערכת של חברת האשראי נפרצה וכל מיני עוברים ושבים יכולים לגנוב כספים.

נראה שבמקרה שתיארת מאוד השתדלו שלא למצוא את הפושע, לי נשמע מוזר

אספרסו2

New member
זה לא היה כרטיס אשראי

כרטיס אישי שלי מהבנק שבתורו דרש אישור מהמשטרה בגרמניה.
הכל כיסוי ישבן לצרכי ביטוח של הבנק שמחזיר הכסף,אין ספק שלא נעשה דבר לאיתור הפושע שברור שהוא היה זה שניגש אחרי לכספומט.
הכל בתוך שדה התעופה עוד לפני היציאה דרך המכס.

לאונידס

Active member
הנוהל שרשמתי נכון לכל כרטיס חיוב, לא רק אשראי

אתה מתאר מצב בו אדם בוחר דווקא מכשיר אוטומטי שנמצא במקום בו זמן השהיה מוגבל והכניסה מוגבלת, שמאובטח יותר מכל מקום אחר בכל רחבי ישראל, מצליח לשכנע את המכשיר לפלוט החוצה כרטיס שכבר נבלע, להתחבר למערכת של הבנק ולשנות את סטטוס המכשיר לפעיל ואז למשוך כסף כשהדובדבן שבקצפת מכל המכשירים בישראל הוא בוחר במכשיר שנותן יורו ולא שקלים ולוקח רק 200 יורו.
&nbsp
מדובר באדם בעל יכולות פנטסטיות מבחינת יכולת פריצה, אני מדווח באופן קבוע על פריצות למכשירים אוטומטים ומעולם לא שמעתי על מקרה שמוכיח יכולות כל כך מדהימות, שמתנהג בצורה הכי מטופשת לאם היה רוצה לגנוב.
&nbsp
אתה מתאר מקרה מאוד מאוד מעניין, שמשום מה לא מעניין לא את הבנק ולא את רשויות החוק, שזה עוד יותר מעניין.

אספרסו2

New member
את הסכום הוציא בשקלים

אני קיבלתי בגרמניה ב €.
בארץ זה לא עניין אף אחד,התקשרתי למספר החירום שהיה על הכספומט ולא זכיתי לשיתוף פעולה.נאמר לי לפנות לבנק שהוציא את הכרטיס בגרמניה.
גם המשטרה הגרמנית רק יצאה לידי חובה במילוי טופס ולא חקרה באמת.
פושעי סייבר פועלים בכל רחבי העולם באין מפריע ונראה שגם שדות תעופה לא מרתיעים אותם.נהפוך הוא.

לאונידס

Active member
הוא הוכיח יכולות שאין לשום פושע סייבר

אם היה מדובר בפשע סייבר הוא הוכיח יכולות שלא רק אין לפושעי סייבר, אין יכולות כאלה גם למדינות ומעצמות.
לא מדובר "רק" במערכת של כרטיסי חיוב ובנקים, מערכות דומות שולטות בכל תחומי החיים מתחנות כוח ועד התיקים הרפואיים של האנשים, ממערכות רמזורים ועד מערכות הבקרה של שדות התעופה.
לאף מדינה אין את היכולות הסייבר האלו, בטח שלא לאיזשהו פושע.
והנה יש לנו פושע שבמקום לשבת רגל על רגל באיזשהו מקום ולהתארגן על מיליארדים,או במקום להציע את שירותיו הטובים בצורה חוקית לאיזושהי מעצמה ולקבל בעצם כל מה שירצה, הוא גונב 200 יורו בצורה מוזרה והממשלות האלו שהוא יכול לסכן אותן עם יכולות העל האלו אפילו לא מתעניינות.

ומכיוון שהסבירות לפושע סייבר עם כאלה יכולות היא אפסית גניבה כזו אפשרית רק באמצעות שיתוף פעולה של המון אנשים, ברינקס שמוציאים את כרטיסי הפלסטיק שנבלעו, עובד בנק שהפעיל מחדש את הכרטיס וכו' וכו',
ארגון פשיעה שלם שקם כדי לגנוב בסוף - 200 יורו. הארגון לא התארגן על המון מכשירים בהמון מדינות וגנב המון כרטיסים, רק כרטיס אחד, רק ATM בודד ועוד ולא מאיזשהו ATM ברחוב כלשהו אלא מטרמינל בשדה התעופה.
וגם אז, את ברינקס לא מעניין למצוא את העובדים האלו, את הבנק לא מעניין לאתר את העובד שסרח

כמו שאמרתי, מקרה מעניין מאוד.

אספרסו2

New member
אכן מעניין

למרות שלארוב לתיירים מזדמנים מארץ אחרת שסביר להניח שלא יתלוננו ויניעו את גלגלי מערכת האכיפה כמו מקומי שנפגע זה יותר קל.ויש לו הרבה קורבנות ברור שלא מדובר רק בסכום שגנב ממני.
מעבר לזה יש תיירות לארץ של משתילי מצלמות וסורקים בכספומטים וכאן הוא אפילו לא נכנס לארץ אלא פועל באולם הנכנסים.זה בהחלט מוזר ביחס לכמות המצלמות והאכיפה הבטחונית באיזור.
ממש לא קבלת פנים מלבבת לתיר שמגיע וזקוק למטבע מקומי.

דניאלה1311

Active member
מנהל
בהחלט מוזר ומענין
זה מזכיר לי מקרים דומים אבל שונים שיש גנבי כרטיסי אשראי שקודם כל בודקים האם הכרטיס הוכרז כבר כגנוב (אז בחנות יכולים לזהות מי ניסה לשלם בו, או, אם ניסה להוציא כסף מכספומט יצלמו אותו) ולאחר שבדק וטרם נעשתה פעולה שמגבילה את הכרטיס הוא המשיך להוציא סכום יותר גבוה . זה אמנם היה לפני שכל האבטחות החדישות יצאו לדרך, אבל כבר אז הדברים היו ידועים. לפני כשנתיים קיבלתי טלפון מהבטחון של כרטיס האשראי שלי ושאלו האם אני אכן בישראל ואמרתי שכן התברר שניסו בצרפת להשתמש בכרטיס האשראי שלי. לא הייתי בכלל בצרפת באותה תקופה וזה היה ממש מוזר איך למישהו היו הפרטים שלי ולא קיבלתי הסבר איך זה נעשה בכלל. את הכסף החזירו בלי מילה. ביטלו לי את הכרטיס ושלחו חדש.

לאונידס

Active member
ראי את ההסבר שרשמתי ל moco10

יכול להיות שפשוט שכפלו את הכרטיס שלך באמצעי שרואים שם בסרטון, או באמצעי אחר.
תוכנית הביטוח של כרטיסי אשראי ישראלים מעולה, כל עוד בעל הכרטיס לא התרשל בצורה פושעת, למשל מסר את הכרטיס לאחר כולל המספר הסודי, הוא מבוטח והכסף יוחזר לו.

לאונידס

Active member
ובכל זאת זוהי עז
(פתגם יפה בערבית)

שני חברים רואים דמות בלתי מזוהה על איזושהי גבעה ומתחילים להתווכח אם הם רואים עז או ציפור.
בסוף לאחד נמאס, הוא זורק אבן, והנה הדמות פורשת כנפיים ועפה.
אומר לו השני: "ובכל זאת זוהי עז"

בסדר, מבחינתי שתהיה עז, אולי זו באמת עז מעופפת

תומלול1

New member
הרמת להנחתה... אז לא אתאפק: שני חברים רואים משהו בשמיים.

אחד אומר: זו ציפור
השני אומר: זו מטוס
נופלת מהשמים ביצה לשני על הראש והוא אומר בעצב: זו ציפור

moco10

New member
רק שיש הסבר הרבה יותר פשוט לסיפור כפי שסופר

הכרטיס לא "נבלע" כמשהו חריג, אלא שפשוט הלקוח חשב שהוא "נבלע", אבל בעצם זה היה אמצע תהליך משיכת הכסף והוא עזב מוקדם מידי.
לא כל המכשירים יש להם את אותו תהליך מבחינת ממשק המשתמש, וזה בוודאי נכון לגבי כספומטים במדינות אחרות. לא קשה למוציא הכסף להתבלבל.
טעויות כאלה של המושכים קורות כל יום. לא חסר אנשים ששוכחים את הכרטיס. לפעמים זה קורה עוד לפני שמשכו כסף.

אין לי כמובן מושג מה קרה שם, אבל הסבירות של מקרה כמו שתיארתי גבוהה בהרבה מהסבירות של מקרה שהמכשיר באמת בלע את הכרטיס סתם.

אספרסו2

New member
ממש לא.

ובאמת אין לך מושג מה קרה שם.
הסברתי למי שהבין.גם הכיתוב במכשיר הכספומט היה ברור.

לאונידס

Active member
אם הכרטיס לא נבלע הסיפור היה יכול להתרחש במציאות

אמנם בהסתברות נמוכה שיתרחש דווקא בנתב"ג, אבל יכול להתרחש.
הנה דוגמה, במקרה הזה הסרטון מוינה, שמראה איך מעתיקים ב ATM את פרטי כרטיס האשראי, במקביל מצלמה זערורית מקליטה את הקשת הקוד הסודי,
הפושע משכפל את כרטיס האשראי עצמו, יש לו את הקוד הסודי וכך כל עוד בעל הכרטיס החוקי לא שם לב שמושכים כסף מהחשבון שלו ולא חוסם אותו - הפושע חוגג.
אפשר לרכוש ב EBAY עלי הזריז ושאר אתרים דומים ערכת פושע כזו, כולל כל הציוד ליצירת כרטיס משוכפל חדש.

לפני כמה חודשים היתה כנופיה כזו בארץ, אגב רובם היו תיירים לא ישראלים, שחגגה באזור אשדוד, בסופו של דבר נתפסו.
לא שמעתי על איתור של מכשיר כזה בנתב"ג.

אבל אם כמו שאספרסו מעיד הכרטיס שלו נבלע הרי ששכפול כרטיס לא רלוונטי, כי כרטיס שנבלע מייד נחסם לפעילות כך שגם אם מישהו שכפל את הכרטיס שלו הוא לא היה יכול למשוך כסף בעזרתו.

למעלה