לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3362933,629 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'אזהרה (לא חדשה) משימוש בשקעי הטענה USB ציבוריים'
אזהרה (לא חדשה) משימוש בשקעי הטענה USB ציבוריים
<< ההודעה הנוכחית
08/02/2020 | 12:58
24
114
לצפיה ב-'תודה, חשוב'
תודה, חשוב
08/02/2020 | 18:38
18
לצפיה ב-'לא כל אחד יכול להתקין עמדת טעינה בשדות תעופה'
לא כל אחד יכול להתקין עמדת טעינה בשדות תעופה
09/02/2020 | 13:27
22
74
מדובר בגופים גדולים ומוכרים, הסיכוי שהגופים האלו ישתילו נוזקות בטלפונים של הטוענים מאוד מאוד נמוך.
אנשים מתחברים חופשי לרשתות wifi פתוחות שדרכן באמת אפשר לקבל "מכל טוב" אבל חוששים מעמדת טעינה שהסיכוי שאיננה לגיטימית מתקרב לסיכוי הזכיה בפייס
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אני מניח שמדובר על השתלה מקומית של שקע שיודע גם לשתות'
אני מניח שמדובר על השתלה מקומית של שקע שיודע גם לשתות
09/02/2020 | 14:08
21
24
לצפיה ב-'אפשרי, אבל הרבה יותר פשוט לספק wifi בחינם'
אפשרי, אבל הרבה יותר פשוט לספק wifi בחינם
09/02/2020 | 14:28
20
58
מה יותר פשוט, להגיע לטרמינל לאזור מוגבל בגישה ומנוהל בטחונית עם מעקב ע"י מצלמות ושאר אמצעים ולהתחיל להתעסק עם כל מיני שקעים
או
לספק WIFI בחינם ולעשות את אותו נזק בצורה אלחוטית? אולי בכלל בבית קפה ולאו דווקא בשדה תעופה?

אני לא אומר שלא כדאי להיזהר, אני אומר שכדאי להיזהר קודם כל במקומות בהם הסיכון גבוה יותר.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בשדה התעופה בן גוריון'
בשדה התעופה בן גוריון
09/02/2020 | 21:41
18
79
הגעתי להוציא כסף בכספומט.הכרטיס נבלע.
לא היתה בעיה עם כיסוי בחשבון שלי,כשחזרתי לגרמניה התברר שמישהו הוציא 200ָ€.
הגשתי תלונה במשטרה המקומית לפי דרישת הבנק והחזירו לי את הכסף.
את הפושע לא מצאו.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בישראל אין צורך להגיש תלונה במשטרה'
בישראל אין צורך להגיש תלונה במשטרה
11/02/2020 | 10:39
17
57
\במקרה מהסוג שאתה מתאר טלפון לחברת האשראי מספק ובמקרה הגרוע ביותר חברת האשראי תבקש שתמלא טופס.

כשכרטיס אשראי נבלע במכשיר סטטוס הכרטיס במערכת הממוחשבת משתנה וגם אם מישהו מצליח לשים ידו על הפלסטיק או מצליח לשכפל אותו המערכת לא מאפשרת למשוך כסף.
כדי להחזיר את סטטוס הכרטיס בחזרה ל"פעיל" כדי שיהיה ניתן למשוך כסף עובד בעל הרשאה היה צריך להיכנס למערכת של חברת האשראי ולשנות את סטטוס הכרטיס ידנית..
כמובן שבמערכת נרשם מי אותו אדם (או חווה) ששינה את סטטוס הכרטיס לפעיל, לכאורה נראה שאותו אדם ששינה את הסטטוס הוא (או היא) הפושע או לפחות רשלן, ולחברת האשראי אין שום בעיה לאתר אותו עובד.
כל המכשירים האוטומטיים מצויידים במצלמות וחברת האשראי יודעת בדיוק מאיזה מכשיר נמשכו אותם 200 יורו, כך שקל מאוד לחברת האשראי לבדוק אם אותו עובד בעל הרשאה לשינוי סטטוס הוא זה שמשך את הכסף בפועל.
אם יש עובד בנק/חברת אשראי שגונב כסף דרך כרטיסי אשראי שנבלעו לחברת האשראי/בנק יש אינטרס מאוד ברור לאתר אותו, זהו מקרה גרוע הרבה יותר מאשר אדם מחוץ למערכת שמנסה לגנוב..
עוד יותר גרוע אם המערכת של חברת האשראי נפרצה וכל מיני עוברים ושבים יכולים לגנוב כספים.

נראה שבמקרה שתיארת מאוד השתדלו שלא למצוא את הפושע, לי נשמע מוזר
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'זה לא היה כרטיס אשראי'
זה לא היה כרטיס אשראי
11/02/2020 | 10:52
16
48
כרטיס אישי שלי מהבנק שבתורו דרש אישור מהמשטרה בגרמניה.
הכל כיסוי ישבן לצרכי ביטוח של הבנק שמחזיר הכסף,אין ספק שלא נעשה דבר לאיתור הפושע שברור שהוא היה זה שניגש אחרי לכספומט.
הכל בתוך שדה התעופה עוד לפני היציאה דרך המכס.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הנוהל שרשמתי נכון לכל כרטיס חיוב, לא רק אשראי'
הנוהל שרשמתי נכון לכל כרטיס חיוב, לא רק אשראי
11/02/2020 | 11:18
15
36
אתה מתאר מצב בו אדם בוחר דווקא מכשיר אוטומטי שנמצא במקום בו זמן השהיה מוגבל והכניסה מוגבלת, שמאובטח יותר מכל מקום אחר בכל רחבי ישראל, מצליח לשכנע את המכשיר לפלוט החוצה כרטיס שכבר נבלע, להתחבר למערכת של הבנק ולשנות את סטטוס המכשיר לפעיל ואז למשוך כסף כשהדובדבן שבקצפת מכל המכשירים בישראל הוא בוחר במכשיר שנותן יורו ולא שקלים ולוקח רק 200 יורו.

מדובר באדם בעל יכולות פנטסטיות מבחינת יכולת פריצה, אני מדווח באופן קבוע על פריצות למכשירים אוטומטים ומעולם לא שמעתי על מקרה שמוכיח יכולות כל כך מדהימות, שמתנהג בצורה הכי מטופשת לאם היה רוצה לגנוב.

אתה מתאר מקרה מאוד מאוד מעניין, שמשום מה לא מעניין לא את הבנק ולא את רשויות החוק, שזה עוד יותר מעניין.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'את הסכום הוציא בשקלים'
את הסכום הוציא בשקלים
11/02/2020 | 11:53
14
33
אני קיבלתי בגרמניה ב €.
בארץ זה לא עניין אף אחד,התקשרתי למספר החירום שהיה על הכספומט ולא זכיתי לשיתוף פעולה.נאמר לי לפנות לבנק שהוציא את הכרטיס בגרמניה.
גם המשטרה הגרמנית רק יצאה לידי חובה במילוי טופס ולא חקרה באמת.
פושעי סייבר פועלים בכל רחבי העולם באין מפריע ונראה שגם שדות תעופה לא מרתיעים אותם.נהפוך הוא.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הוא הוכיח יכולות שאין לשום פושע סייבר'
הוא הוכיח יכולות שאין לשום פושע סייבר
11/02/2020 | 12:31
13
34
אם היה מדובר בפשע סייבר הוא הוכיח יכולות שלא רק אין לפושעי סייבר, אין יכולות כאלה גם למדינות ומעצמות.
לא מדובר "רק" במערכת של כרטיסי חיוב ובנקים, מערכות דומות שולטות בכל תחומי החיים מתחנות כוח ועד התיקים הרפואיים של האנשים, ממערכות רמזורים ועד מערכות הבקרה של שדות התעופה.
לאף מדינה אין את היכולות הסייבר האלו, בטח שלא לאיזשהו פושע.
והנה יש לנו פושע שבמקום לשבת רגל על רגל באיזשהו מקום ולהתארגן על מיליארדים,או במקום להציע את שירותיו הטובים בצורה חוקית לאיזושהי מעצמה ולקבל בעצם כל מה שירצה, הוא גונב 200 יורו בצורה מוזרה והממשלות האלו שהוא יכול לסכן אותן עם יכולות העל האלו אפילו לא מתעניינות.

ומכיוון שהסבירות לפושע סייבר עם כאלה יכולות היא אפסית גניבה כזו אפשרית רק באמצעות שיתוף פעולה של המון אנשים, ברינקס שמוציאים את כרטיסי הפלסטיק שנבלעו, עובד בנק שהפעיל מחדש את הכרטיס וכו' וכו',
ארגון פשיעה שלם שקם כדי לגנוב בסוף - 200 יורו. הארגון לא התארגן על המון מכשירים בהמון מדינות וגנב המון כרטיסים, רק כרטיס אחד, רק ATM בודד ועוד ולא מאיזשהו ATM ברחוב כלשהו אלא מטרמינל בשדה התעופה.
וגם אז, את ברינקס לא מעניין למצוא את העובדים האלו, את הבנק לא מעניין לאתר את העובד שסרח

כמו שאמרתי, מקרה מעניין מאוד.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אכן מעניין'
אכן מעניין
11/02/2020 | 13:01
4
33
למרות שלארוב לתיירים מזדמנים מארץ אחרת שסביר להניח שלא יתלוננו ויניעו את גלגלי מערכת האכיפה כמו מקומי שנפגע זה יותר קל.ויש לו הרבה קורבנות ברור שלא מדובר רק בסכום שגנב ממני.
מעבר לזה יש תיירות לארץ של משתילי מצלמות וסורקים בכספומטים וכאן הוא אפילו לא נכנס לארץ אלא פועל באולם הנכנסים.זה בהחלט מוזר ביחס לכמות המצלמות והאכיפה הבטחונית באיזור.
ממש לא קבלת פנים מלבבת לתיר שמגיע וזקוק למטבע מקומי.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'בהחלט מוזר ומענין'
בהחלט מוזר ומענין
11/02/2020 | 13:15
1
35
זה מזכיר לי מקרים דומים אבל שונים שיש גנבי כרטיסי אשראי שקודם כל בודקים האם הכרטיס הוכרז כבר כגנוב (אז בחנות יכולים לזהות מי ניסה לשלם בו, או, אם ניסה להוציא כסף מכספומט יצלמו אותו) ולאחר שבדק וטרם נעשתה פעולה שמגבילה את הכרטיס הוא המשיך להוציא סכום יותר גבוה . זה אמנם היה לפני שכל האבטחות החדישות יצאו לדרך, אבל כבר אז הדברים היו ידועים. לפני כשנתיים קיבלתי טלפון מהבטחון של כרטיס האשראי שלי ושאלו האם אני אכן בישראל ואמרתי שכן התברר שניסו בצרפת להשתמש בכרטיס האשראי שלי. לא הייתי בכלל בצרפת באותה תקופה וזה היה ממש מוזר איך למישהו היו הפרטים שלי ולא קיבלתי הסבר איך זה נעשה בכלל. את הכסף החזירו בלי מילה. ביטלו לי את הכרטיס ושלחו חדש.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ראי את ההסבר שרשמתי ל moco10'
ראי את ההסבר שרשמתי ל moco10
11/02/2020 | 16:07
18
יכול להיות שפשוט שכפלו את הכרטיס שלך באמצעי שרואים שם בסרטון, או באמצעי אחר.
תוכנית הביטוח של כרטיסי אשראי ישראלים מעולה, כל עוד בעל הכרטיס לא התרשל בצורה פושעת, למשל מסר את הכרטיס לאחר כולל המספר הסודי, הוא מבוטח והכסף יוחזר לו.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ובכל זאת זוהי עז (פתגם יפה בערבית)'
ובכל זאת זוהי עז (פתגם יפה בערבית)
11/02/2020 | 16:17
1
25
שני חברים רואים דמות בלתי מזוהה על איזושהי גבעה ומתחילים להתווכח אם הם רואים עז או ציפור.
בסוף לאחד נמאס, הוא זורק אבן, והנה הדמות פורשת כנפיים ועפה.
אומר לו השני: "ובכל זאת זוהי עז"

בסדר, מבחינתי שתהיה עז, אולי זו באמת עז מעופפת
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'הרמת להנחתה... אז לא אתאפק: שני חברים רואים משהו בשמיים.'
הרמת להנחתה... אז לא אתאפק: שני חברים רואים משהו בשמיים.
13/02/2020 | 10:36
27
אחד אומר: זו ציפור
השני אומר: זו מטוס
נופלת מהשמים ביצה לשני על הראש והוא אומר בעצב: זו ציפור
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'רק שיש הסבר הרבה יותר פשוט לסיפור כפי שסופר'
רק שיש הסבר הרבה יותר פשוט לסיפור כפי שסופר
11/02/2020 | 15:42
7
28
הכרטיס לא "נבלע"  כמשהו חריג, אלא שפשוט הלקוח חשב שהוא "נבלע", אבל בעצם זה היה אמצע תהליך משיכת הכסף והוא עזב מוקדם מידי.
לא כל המכשירים יש להם את אותו תהליך מבחינת ממשק המשתמש, וזה בוודאי נכון לגבי כספומטים במדינות אחרות. לא קשה למוציא הכסף להתבלבל.
טעויות כאלה של המושכים קורות כל יום. לא חסר אנשים ששוכחים את הכרטיס. לפעמים זה קורה עוד לפני שמשכו כסף.

אין לי כמובן מושג מה קרה שם, אבל הסבירות של מקרה כמו שתיארתי גבוהה בהרבה מהסבירות של מקרה שהמכשיר באמת בלע את הכרטיס סתם.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'ממש לא.'
ממש לא.
11/02/2020 | 15:54
26
ובאמת אין לך מושג מה קרה שם.
הסברתי למי שהבין.גם הכיתוב במכשיר הכספומט היה ברור.

טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אם הכרטיס לא נבלע הסיפור היה יכול להתרחש במציאות'
אם הכרטיס לא נבלע הסיפור היה יכול להתרחש במציאות
11/02/2020 | 16:03
5
29
אמנם בהסתברות נמוכה שיתרחש דווקא בנתב"ג, אבל יכול להתרחש.
הנה דוגמה, במקרה הזה הסרטון מוינה, שמראה איך מעתיקים ב ATM את פרטי כרטיס האשראי, במקביל מצלמה זערורית מקליטה את הקשת הקוד הסודי,
הפושע משכפל את כרטיס האשראי עצמו, יש לו את הקוד הסודי וכך כל עוד בעל הכרטיס החוקי לא שם לב שמושכים כסף מהחשבון שלו ולא חוסם אותו - הפושע חוגג.
אפשר לרכוש ב EBAY עלי הזריז ושאר אתרים דומים ערכת פושע כזו, כולל כל הציוד ליצירת כרטיס משוכפל חדש.

לפני כמה חודשים היתה כנופיה כזו בארץ, אגב רובם היו תיירים לא ישראלים, שחגגה באזור אשדוד, בסופו של דבר נתפסו.
לא שמעתי על איתור של מכשיר כזה בנתב"ג.

אבל אם כמו שאספרסו מעיד הכרטיס שלו נבלע הרי ששכפול כרטיס לא רלוונטי, כי כרטיס שנבלע מייד נחסם לפעילות כך שגם אם מישהו שכפל את הכרטיס שלו הוא לא היה יכול למשוך כסף בעזרתו.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'יש הרבה הסברים אפשריים לכל דבר'
יש הרבה הסברים אפשריים לכל דבר
11/02/2020 | 17:03
4
27
בהינתן שאין מידע נוסף, אני פשוט מתייחס לסבירויות, וטעויות אנוש יש הרבה יותר ממקרי גניבה (וטוב שכך).
זה כמובן לא אומר שמה שסביר יותר זה מה שקרה, זה פשוט אומר שזה ...  מה שסביר יותר. הרי אנחנו לא באמת נדע.
זה שהסכום היה רק 200 אירו נותן עוד משקל לסבירות של טעות אנוש (שאולי לוותה באדם מזדמן ולא ישר שהגיע לכספומט מייד אח"כ). הרי כמו שציינת בצדק בעצמך, למה שגנב שמתכנן את הגניבה, יסתפק בסכום כזה קטן.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'זה הסכום שאני ניסיתי למשוך'
זה הסכום שאני ניסיתי למשוך
11/02/2020 | 17:09
31
וכבר הקשתי אותו ואת הקוד הסודי ואז הכרטיס נבלע תוך ציון הבליעה בכתב.ברור שהתקשרתי לאחר מכן גם לבנק שלי וחסמתי אותו.
זה קרה לפני ארבע שנים בערך.
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'כבר ראיתי כל מיני דברים מוזרים'
כבר ראיתי כל מיני דברים מוזרים
11/02/2020 | 18:24
2
32
אדון התלונן שקיבל רק חלק מהכסף, בבדיקת סרטון האבטחה הסתבר שהוא שלח את הילד למשוך כסף, הילד קיבל את כל השטרות אבל רק חלק מהם הגיעו אל האבא.
האבא כמובן לא זוכה בהפרש.

המון מקרים בהם לקוח מתחיל פעולה, נוטש את המכשיר ובסופו של דבר הכרטיס נבלע.
למשל ראיתי סרטון בו גברת מסויימת מתחילה פעולה, משהו בחלון ראווה בחנות סמוכה משך את תשומת ליבה, היא נטשה את המכשיר והלכה להביט.
המכשיר מצידו אחרי איזשהו זמן הבין שאין פעולה, הוציא את הכרטיס, אחרי עוד זמן התחיל לצפצף וגם אז שלא נענה בלע את הכרטיס (הכל לפי האלגוריתם שלו). הלקוחה התלוננה שהכרטיס נבלע ללא סיבה....

שני סרטונים בהם לקוחות משכו כסף, בשני המקרים הלקוחות לקחו את הכרטיס אבל לא את הכסף.
במקרה כזה המכשיר מתחיל לצפצף חזק.
במקרה הראשון הגיעה עוברת אורח סקרנית לראות למה המכשיר מצפצף, לקחה את הכסף ונעלמה. הלקוח לא זוכה.
במקרה השני המכשיר לקח את הכסף בחזרה, במקרה הזה הלקוח זוכה.

בכלל לא להאמין כמה פעמים אנשים פשוט לא לוקחים את הכסף מהמכשיר,
קורה המון במכשירים שצמודים לסניפי בנק שאזרחים ישרים נכנסים עם הכסף לסניף ואומרים שמצאו אותו בחריץ ניפוק הכסף במכשיר.
במקרה כזה אם לקוח שמשך כסף מתלונן שלא קיבל את כספו והסכומים מתאימים הוא מזוכה.

בקיצור יש כל מיני מקרים של טעות אנוש, חלקם הזויים יותר וחלקם פחות.
אספרסו מאוד בטוח בתיאור שלו ואני לא מערער עליו
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'סדר פעולות שונה ממכשיר למכשיר'
סדר פעולות שונה ממכשיר למכשיר
12/02/2020 | 05:08
1
28
יש מכשירים קודם קח את הכרטיס ואז את הכסף
ויש אלו קודם קח כסף ואחר כך יוצא כרטיס
טיולים וחופשות בחו"ל >>
לצפיה ב-'אכן קורים מקרים כאלו וגם אחרים ולחלק נופלת ביצה על הראש וחלק'
אכן קורים מקרים כאלו וגם אחרים ולחלק נופלת ביצה על הראש וחלק
14/02/2020 | 22:30
72
פשוט מטומ........ (זה היה למען החרוז).
כיום קניתי המצאה חדשה אכתוב עליה בשעה יותר נורמלית נראה מה תגידו
טיולים וחופשות בחו"ל >>

הודעות אחרונות

06:38 | 15.07.20 דניאלה1311

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ