שאלה לגבי אשרת כניסה לארה"ב

arseny92

Well-known member
מנהל
מתי נכנסת לישראל רק מוכיח מתי נכנסת,לא מתי יצאת ממדינה כלשהי

כי אפשר גם לטוס עם קונקשנים וכלל לא להכנס לארץ, או לעשות זאת, להכנס למדינה כלשהי ואף לחזור כבר ממנה לארץ ולא בהכרח באותו יום היציאה מארה"ב וכל מדינה סופרת ימים בחותמות לפי אזור הזמן שלה בלבד, כך שאם יוצאים ביום ה-90 על ידי "דיווח חברת תעופה" של פרטי הדרכון הלא נכון ללא חותמת יציאה רק על ידי כרטיס כמו מעבר הגבול בארץ כיום, זה בעיה...
&nbsp
טופס ציון סיבת כניסה מוחתם עם חותמת הכניסה המאפשר יציאה באותו דרכון בלבד בעת החזרת החצי השני של הטופס ביציאה, עדיין רלוונטי - ברוסיה למשל

moco10

New member
אין לי מושג על מה אתה מדבר

אני כל שנה נכנס ויוצא מארה"ב ועדיין לא נתקלתי בביקורת גבולות ביציאה, להבדיל מבארץ ובמדינות אירופה.

זה נכון שאין כבר את הI94 שהיה מוצמד לדרכון, אבל הדרך היחידה שהם יכולים לדעת שיצאת זה מדיווחי חברת התעופה כי פשוט אין אף גורם אחר שמסתכל עליך (אלא אם כן זה עובד עם מצלמות של האח הגדול
)

YosMan1

New member
בשנה האחרונה הייתי בארהב שלוש פעמים ואין ביקורת גבולות ביציא

ביציאה בשדות התעופה שבהם הייתי.
המקרה של החבר שלי קרה גם הוא בשנת 2019.
&nbsp

טוב שאתה כותב את זה YosMan1...

הסברת מעולה וברור מה הסברת.
השאלה באמת היא איך ניתן להימנע מזה.
אולי היום באמת כבר דברים כאלה פחות קורים - אבל באמת כדאי לוודא שחברת התעופה תדווח על הדרכון הנכון.
&nbsp
תודה

BigBadWolf

Member
בצ'ק אין אני תמיד נרשם אם הדרכון הזר, בישראל אין בעיות

אף אחד לא ימנע את כניסתך לישראל. כשאני מגיע לצ'ק אין אני בא עם שני הדרכונים ומגיש להם קודם כל את הארופאי. הביטחון מקבל את הדרכון הישראלי. בכל מקרה, ישראל היא לא ארה"ב, פה מנסים למזער בירוקרטיה ולפתור בעיות ולא הולכים עם ראש בקיר אז לא צריך לחשוש להרשם עם הדרכון השני.

שמעתי על הסיפור הזה פעם, אבל נשמע ממש מוזר.

כשטסים עם אשרה אירופאית אל על מכניסים למחשב את פרטי הדרכון האירופאי. אסור להם להטיס לארה"ב אנשים שאין להם אשרה מסודרת, והדרכון חייב להיות תואם לויזה.
כשקונים כרטיס טיסה הלוך וחזור, גם בטיסה חזרה מופיעים הפרטים של הדרכון האירופאי.
הדרכון הישראלי נחוץ רק למעברים בביקורת הגבולות מישראל, וגם בשביל אנשי הביטחון בנתב"ג.
אני טסה כבר שנים עם שני דרכונים, גם בתקופה שעוד היו ממלאים טפסים ולא הכל היה ממוחשב. נראה לי שבסיפור הזה היתה תקלה נקודתית, לא משהו גורף.

YosMan1

New member
התקלה הייתה של החבר שלא היה מודע לצורך לרשום את הפספורט

האירופאי ברישום הטיסה לאל על.
בדיעבד זה נשמע טריוואלי אבל גם אני לא הייתי חושב על כך לבד.

תומלול1

New member
לפני 4 ש' לבן זוגי אמרו להקפיד ביציאה מארהב על הדרכון האירופ

כשנכנסנו לארה"ב (ברכב), בדקו את הדרכון האירופאי והפקיד באמת הדגיש שיש צורך להקפיד שיבדקו את הדרכון ביציאה מארה"ב (עברנו לקנדה).
לפני חצי שנה טסנו לארה"ב ומארה"ב לקנדה ובאמת לא אמרו לנו משהו - אז כנראה שדברים באמת השתנו והתייעלו.

LAYL

New member
מניסיון אישי - שם פרטי + שם משפחה שונה

יציאה מהארץ - חייב דרכון ישראלי ולכן כרטיס ע"ש הדרכון הישראלי.
כניסה לארה"ב - בבקשת הויזה על סמך הדרכון הארופאי (ESTA) שואלים אם יש שמות נוספים. אז רושמים את השם האחר/נוסף. אבל זה רק ליתר ביטחון. אף אחד לא בודק.
הכניסה היא על סמך הבקשה בESTA ולכן עם הדרכון הארופאי.

לא בודקים בכלל את הישראלי כי הרי אינו רלוונטי לכניסה.

חברים, המון תודה לכולכם על התשובות

לפעמים ששלחתי הודעה הייתה תקלה ולכן ההודעה לא נקלטה,
אבל ההודעות שלכם באמת עזרו מאוד!

היא תבקש לקבל ויתור ויזה על הדרכון האירופאי, כי ע"פ מה שכתוב כאן לא אמורה להיות בעיה.

תודה רבה לכולכם על כל התשובות

למעלה