קרואטיה או סלובניה

itay381

New member
קרואטיה או סלובניה

שלום,
אנחנו רוצים לעשות טיול של שבוע. אנחנו מאוד אוהבים נופים בסגנון של שוויץ (אגמים, הרים, גבעות אחו ירוקות וכיו').
איזה מהמדינות מתאימה יותר עבורנו? קרואטיה או סלובניה?
תודה!

אנחנו טיילנו עשרה ימים בסלובניה עם גיחה לקרואטיה
ספציפית לשמורת הטבע המדהימה פליטוויצה.
פרט לשמורת הטבע הזו קרואטיה הרגישה לנו כמו החצר האחורית של סלובניה, שביחס אליה הייתה הרבה יותר מטופחת. לכן אישית הייתי ממליצה יותר על סלובניה.

אם יהיו לך מסקנות ובכל מקרה על

הטיול אני אשמח אם תכתוב כאן כי אנחנו גם חושבים ליסוע (בקיץ) לשבוע כנראה לסלובניה

נמרוד2016

New member
סלובניה לגמרי

בטיול שאני הייתי בו גם שילבנו את קרואטיה, רק קצת, והונגריה גם לקחה חלק, אבל זה לא מה שרצית, היינו רק בבודפשט, עיר יפה עם הרבה דברים מעניינים, היסטורית ומסחרית.

בקשר לסלובניה, תראו את אגם בלד, אפשר לרחוץ בו ולהקיף סביבו בקלות, גם לקחת סירה (אקולוגית ללא מנוע ודלק, יש איסור לכאלו באגם), הייתי משלב את לובליאנה, לאורך הנהר בליבה.

Faria

New member
תלוי מה אתה מחפש

אם באמת הכיוון הוא אגמים/הרים/גבעות אולי סלובניה תהיה יותר מתאימה - פלוס גיחת חובה לאגמי פליטוויצה בקרואטיה (בערך שעתיים מהגבול הסלובני), ואולי עוד דרומה גם לשמורת קרקה - שתי שמורות טבע מלאות באגמים ומפלים שאין בסלובניה.
&nbsp
קרואטיה אבל הרבה יותר מרשימה מבחינת הנוף העירוני. חוץ מדוברובניק (שרחוקה מכל דבר אחר), יש ערים מאד יפות כמו ספליט, זאגרב, טרוגיר, רייקה, פולה, רוביני (האמת ה3 האחרונות גם מרחק קפיצה קצרה מסלובניה), אז אם זה גם מעניין אתכם, אז ממליץ בחום דווקא על קרואטיה. אבל בשביל נוף שוויצרי - סלובניה.

RonspotNL

New member
למה לא לעשות טיול של שבועיים

לשלב את שתי המדינות בטיול אחד ולהיות בכל מדינה שבוע ?

xfwind

New member
יש הבדל במבנה הגיאוגרפי (וגם איכות הכבישים)

אני חושב שצריך להחליט אם סלובניה + צפון קרואטיה או קרואטיה כולל האזור הדרומי (דוברובניק)

RonspotNL

New member
אני כשהייתי באיזור

לפני כמה שנים שילבתי בין סלונביה סלובקיה קרואטיה ועוד (לא רק שתי מדינות )אבל זה בהחלט מצריך מחשבה וחישוב זמן כי צריך לשלב נכון אם יש הגבלה בזמן

נופים בסגנון של שווייץ יש בצפון סלובניה

בדרום סלובניה, ובקרואטיה כולה, הנוף יותר מזכיר את איטליה וספרד.
דא עקא, ששבוע שלם בצפון סלובניה עלול לשעמם, זה חבל ארץ קטן.
מזמין אותך לקרוא את סדרת הרשומות שכתבתי על טיולנו לקרואטיה וסלובניה לפני כעשור.

למעלה